Jump to content

İnançlılar:Niye Oruç Tutarlar,Namaz Kılarlar?

Recommended Posts

Bayramlar kutlanacak bir şey değil:

Ağlanılacak ve üzülmesi gereken bir şey.

1 Ay boyunca Müslümanlar aç susuz kaldı.Üretim yarıya indi.Mili gelir düştü..

Sevinelmesi gereken tek şey.Gelecek 11 ay içerisinde Müslümanların aç kalmayıp.Kafalarının daha güzel işleyeceği ve verimli olacklarıdır.

Orucun sonunda verilen Fitre neden var.İnsanlar çünkü 1 Ay açın yoksulun halinden anlasınlar.

Sonunda yoksulara açlara fitre versinler.Zekat versinler diye.

Ben Allah(Tanrı,Jesus,Buda,Yehova neyse adı )kabul etsin.Oruç tutmadım.Fakat Fitremi verdim.

Hemde düşkün ve Muhtaç birine.

Zenginmiyim.?Değilim.Fakat gene verdim.

İşte anlamayanlara.Yılda bir kere değil her zaman düşünüp yardım etmek gerekir.

Dinler:Akılları ermeyenleri akılı yapmak,uysal,dürüst ve ahlaklı vede yardım sever yapmak için vardır.

Eğer insan Oruç tutmadan,Namaz kılmadan bu bilince sahipse.Gönde 20 vakit 200 Rekat Namaz kılandan 11 Ay oruç tutandan daha hayırlıdır.Tanrı katında daha büyük ilgi görür.

İnsanlar arasındada.

Saygılar.

tarihinde evrenselboyut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hz.muhammed peygamber efendimiz diyorki namaz kılmakla oruc tutmakla bir müslümanın görevi bitmez yoksul olana yardım etmek ac olanı doyurmak komsun acken tok yatmamak yetimi öksüzü gözetmek vs vs

sadece ramazan ayı bitince zekat ve fitre dısında yardım yapılamaz değil tabiki ramazan ve fitreyi insanlar neden kullanır ac kaldıkları için acların halinden anladıkları için merhamt duygularının dahad geliştigini hissettikleri için zekat ve fitre hakkını kullanuırlar fakiri yoksulu gözetirler tabiki sadece ramazan ayı için geçerli olmaması gerekir herzaman muhtac olanın yardımına koşmak bir müslümanın en önemli görevlerindendir az sadaka cok bela def eder...

Sitelerde Paylaş

80-90 li yillarda oruc tutmamak sadece ateistlere ve alevilere mahsus bir olgu iken milenyumun ardindan "karizma olayim" edasiyla orucu yemeye müslümanlarda başladi. ulan daha on yil öncesine kadar oruc tutmadiği için adam şişliyordunuz, şimdi ne oldu beyin özürlüler!

oruc tutmayan ve namaz kilmayan müslüman değildir. dilediği kadar muhammed ve onun uydurdugu puta inansin, orucunu yiyen adam dinindende imanindanda olur o artik müslo değil zindiktir, ona göre...

ohh bea allahsiz olmak ne kadar güzel..

Sitelerde Paylaş
Dinler;Akılları ermeyenleri uyutmak,uysallaştırmak,isyan etmemelerini sağlamak için vardır.

Çok Doğru.Söylemek istediğimi söylemişsiniz.

Saygılar

tarihinde evrenselboyut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
orucu yemeye

"Orucu yemek" ne demek? "Oruc yemek" ne demek?

Bende bugün yogurtlu oruç yedim iyi mi?

Türkçe'yi böyle devrik cümleler kurarak mahvediyorsunuz. Ama sen vatan hainiydin değil mi? Vatanına hainlik eden, kendi diline de sahip çıkmaz. Bu dile sahip çıkmak da bana kalır. Vay zırcahil seni...

tarihinde aaaaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkçe'yi böyle devrik cümleler kurarak mahvediyorsunuz. Ama sen vatan hainiydin değil mi? Vatanına hainlik eden, kendi diline de sahip çıkmaz. Bu dile sahip çıkmak da bana kalır. Vay zırcahil seni...

ben demiyor muyum size "bunlar gerizekali" diye, araştirmaya sorusturmaya ne gerek var sevgili macc verdigim kanitlar fazla bile, al sana yaşayan kanıtı..

bu arada vatan haini oldugum konusunda pek haksizda değil hani.böyle bir şeyin haini olmak olsa olsa bir gurur kaynağidir.

tarihinde xhorde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:)

Oruç yemek,oruç tutmamak,atlamak,kaçırmak...vs anlamında kullanılan söz.

tarihinde Macc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir de imzasinda bana atif yapmiş ahmak, yazdigi şeyin ikinci cümlesini hangi iletimde söylediysem ortaya cikarin. çünkü ikincisini kicindan uydurmus ve benim "senin hakkinda açmaya gidiyorum" 'u modifiye ederek "bu site hakkinda" diye değiştirmiş beyinsiz.

Sitelerde Paylaş
bir de imzasinda bana atif yapmiş ahmak, yazdigi şeyin ikinci cümlesini hangi iletimde söylediysem ortaya cikarin. çünkü ikincisini kicindan uydurmus ve benim "senin hakkinda açmaya gidiyorum" 'u modifiye ederek "bu site hakkinda" diye değiştirmiş beyinsiz.

Kanka,bence sana karşı bir zaafı var.

Ben de komünistim ama benim söylediklerimi imza yapmıyor.

tarihinde Macc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müslolar allah ve muhammed'in önünde, sizde türkler'le tc önünde domalin. birbirinizden hiç bir farkiniz yok.ikisi de din iki si de bok ikisi de insanliğa kan ve gözyaşindan başka bir şey getirmeyen zibillik. her zaman söylerim irkcilik bir dindir diye, herkes kendi irkini yobazlik derecesinde savunur -tıpkı herkesin dinini yobazca savunmasi gibi- görecedir mutlak ve somut bir niteliğide yoktur. kişi hangi irkta dogduysa onu savunuyor -aksi görülmemiştir-, oysa bilim denilen şey göreleliği kabul etmez dogrular şen su irktan ya da bu irktan olsanda mutlak ve değişmez olmalidir.

boksunuz işte, müslolarda sizlerde birer boksunuz. zaten ülkücü denilen it köpek sürüsüde hem müslüman hem sizin gibi değil mi? gözümde sokaktaki tinerciler kadar değeriniz yok. o tinerciler insan ve topluma kazandirilabilirler ama siz insan bile değilsiniz hamam böcükleri sizi.

Sitelerde Paylaş

Oruç'un mantığının 1 ay aç kalıp 11 ay sefa sürmek olduğunu sanmıyorum.

Yada iftara kadar bekleyip iftarda ne bulursa yemek.

Bu şekilde uygulanıyor olabilir ama bence en mantıklı ibadetlerden biri.

İnsanın nefsine hakimiyetini güçlendiriyor...vs.

Emredildiği için tutulan bir görev olarak değil de nefsi eğitmek için bir araç olarak düşünülürse gayet güzel,özellikle boğazına düşkün,açgözlü...vs insanlar için.

Sitelerde Paylaş

Bu arkadasi ve Mistik kullanıcısını sevabına Türkçe kursuna göndereceğim...

Önce Türkçe kursuna gidip kendi lisanlarını öğrenecekler. Xhorde devrik cümle kurmamayı, Mistik ki eklerini ayrı yazmayı öğrenecek. Tüm bunlardan sonra, Xhorde, öss'ye tekrar girip kazanamadıgı sınavı kazanır belki.

Bütün masrafların benden Xhorde.

Komünist usulü.

Sana eğitim beleş!

Sitelerde Paylaş

80 öncesinde bu mikroplarin türk-islamcilariyla ugraşirdik "allau öqber" naralari altinda böğürerek bize palalarla saldirirlar türkeş portreleri altinda ateistleri yani o dönemin devrimcileri ve komünistlerini katlederlerdi. şimdi o olaylar bitince -bir de millet islamin ne bok oldugunu anlayinca- devlet ve burjuvazi eliyle bir de bunlarin türkçü sürümleri üretildi. otur bir de bunlarla ugraş işin yoksa, bakteri gibiler geometrik cogaltiklari için hijyen saglayici yöntemler geliştirmek lazim.bu bok sürülerinin ininin devlete dayandiğini ve onlari finanse edenlerinde iş çevresi diye anilan sömürücü ve de halk düşmani asalak türk burjuvazisi oldugunu bildigimizden bu gerizekalilarla ugrasip hedef saptirmamakta ve esas düşmanimiza yönelik calişmaktayiz.

Sitelerde Paylaş
80 öncesinde bu mikroplarin türk-islamcilariyla ugraşirdik "allau öqber" naralari altinda böğürerek bize palalarla saldirirlar türkeş portreleri altinda ateistleri yani o dönemin devrimcileri ve komünistlerini katlederlerdi. şimdi o olaylar bitince -bir de millet islamin ne bok oldugunu anlayinca- devlet ve burjuvazi eliyle bir de bunlarin türkçü sürümleri üretildi. otur bir de bunlarla ugraş işin yoksa, bakteri gibiler geometrik cogaltiklari için hijyen saglayici yöntemler geliştirmek lazim.bu bok sürülerinin ininin devlete dayandiğini ve onlari finanse edenlerinde iş çevresi diye anilan sömürücü ve de halk düşmani asalak türk burjuvazisi oldugunu bildigimizden bu gerizekalilarla ugrasip hedef saptirmamakta ve esas düşmanimiza yönelik calişmaktayiz.

Ben Türkçü değilim mesela. Kimin ne oldugunu tam anlamıyla bilmeden etmeden konuşma. 80 öncesinde uğraşırdık diye söze başlamışsın, sen bırak 1980'i daha 1990'da, babanın evinde k.ına oyuncak ördek sokabilecek kadar yaşlı değldin. Ülkücüler senin karşına çıksalar korkudan donuna edersin. Ben ülkücü de değilim ama ülkücülerin %1 cesareti bile sende yoktur. Ramazanda tırsa tırsa balık ekmek yiyip, elin kızını kendine güldüren avanak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...