Jump to content

İnançlılar:Niye Oruç Tutarlar,Namaz Kılarlar?

Recommended Posts

Bu arkadasi ve Mistik kullanıcısını sevabına Türkçe kursuna göndereceğim...

Önce Türkçe kursuna gidip kendi lisanlarını öğrenecekler. Xhorde devrik cümle kurmamayı, Mistik ki eklerini ayrı yazmayı öğrenecek. Tüm bunlardan sonra, Xhorde, öss'ye tekrar girip kazanamadıgı sınavı kazanır belki.

Bütün masrafların benden Xhorde.

Komünist usulü.

Sana eğitim beleş!

ne oldu..türkçeye bir türkçülük düşmani ve anti-türkist olarak cok iyi hakim olabilmem içine mi oturdu? yoksa bir yerine mi giriyor? hangisi?

öss'yi ilk girdiği yil kazanan ve ardindan -ailesel sebeplerle- tekrar girip başka bir programa geçen birisi olarak, senin gibi gerizekalilarin o ocak bu ocak dolasip oraya buraya saldirarak onun bunun iti olmus kişilere son derece aciyorum. sen ocaklarda sürterken, ben anfi'de bölüm başkaniyla "genetic algorithm's" üzerine tartişiyordum.

kafasini .ktiğim, beni ne saniyorsa.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ramazanda tırsa tırsa balık ekmek yiyip, elin kızını kendine güldüren avanak.

hooppp hopppp

daha önce de söyledin bunu,yok böyle birşey dedim,tekrar söylüyorum.

yok öyle birşey.

aynı şeyleri düşünmesekte ben gayet zeki buluyorum xhorde kankamı.

sevdiğimden "kanka" diye takılıyorum ona,yoksa avanak bulduğum filan yok.

Sitelerde Paylaş
hooppp hopppp

daha önce de söyledin bunu,yok böyle birşey dedim,tekrar söylüyorum.

yok öyle birşey.

aynı şeyleri düşünmesekte ben gayet zeki buluyorum xhorde kankamı.

sevdiğimden "kanka" diye takılıyorum ona,yoksa avanak bulduğum filan yok.

Ya sen kimsin arkadaşım? Ayagımın altında fazla dolaşıyorsun. Her bk'a maydanoz olup durma. Ayağımın altında fazla dolaşmazsan sevinirim. Ben seni kaale almıyorum. Ciddiye aldıgım biri değilsin. Benim seninle sorunum yok, seninde benimle olmasın.

Xhorde beni Türkçü sanıyormuş demek. Oy oy oy. Xhorde sen gerizekalı mısın? yoksa tipin mi öyle?

Sana komünizm'e karşı olanların Nihal Atsizci veya Ülkücü olabileceklerini eksisozluk mu öğretti?

Sitelerde Paylaş
Ya sen kimsin arkadaşım? Ayagımın altında fazla dolaşıyorsun. Her bk'a maydanoz olup durma. Ayağımın altında fazla dolaşmazsan sevinirim. Ben seni kaale almıyorum. Ciddiye aldıgım biri değilsin. Benim seninle sorunum yok, seninde benimle olmasın.

Başka bir başlıkta,onunla dalga geçtiğimi söylemedin mi?

Kendine güldürüyosun lafınını da bana söyledin sandım.

Normal değil mi böyle düşünmem?

Sitelerde Paylaş

syn craft,

benim islam alemi -müslümanlar- ile bir alip veremediğim yok, müslüman değilim ve allah'a da inanmiyorum.iletilerde hedef alinan müslümanlar türk-islam sentezcileridir. gerçek islam temsilcilerini de -suudi ve diğer arap islami- liberal konumuna düşmemek için fazla ağir dille eleştirmem ama islamin afyon niteliği nedeniyle seviyeli biçimde eleştirmekten de cekinmem. doğruları açiklar islam dininin ataerkil niteliğine vurgu yaparim.

her ne olursa olsun din sonuncu plandadir, önce daha öncelikli toplumsal sorunlar halledilecek din sona birakilacaktir. çünkü ancak bu kadar öneme layiktir.

Sitelerde Paylaş
Başka bir başlıkta,onunla dalga geçtiğimi söylemedin mi?

Kendine güldürüyosun lafınını da bana söyledin sandım.

Normal değil mi böyle düşünmem?

Ben Xhorde hakkında yazarken senin üzerinden referans almıyorum.

Benim Xhorde kullanıcısını ezmek için başkasının argümanlarına ihtiyacım yok.

O başlıkta senin hem XHORDE hemde beni ciddiye almadıgını ve ikimizin kavgasından malzeme çıkarmak gibi bir düşünce sahibi oldugunu hissettigimi yazmıştım Ama balık ekmek konusuyla senin ilgin yok. Çünkü ben o balıklı ekmek mevzsunu senden duymadım. Adamın profil sayfasında yazıyor.

Bütün bunların yanısıra, bence sen Xhorde kullanıcısıyla dalga geçen bir zavallısın.

Eğer öyle olmasa, Xhorde kullanıcısının kçını neden profesyonelce yalama istegi duyasın ki?

Kanka kanka diyip duruyorsun, xhorde kankam sana boyunun ölçüsünü verir gibilerden saçma sapan laflar konusuyorsun. Amacın gırgır geçmek işte. Xhorde'da seni kendine dost bilmiş saf saf inanıyor.

Ben Xhorde'u senden daha çok ciddiye alıyorum.

Sen dalga geçiyorsun.

Ama bunun balık ekmek olayıyla ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş
Ayagımın altında fazla dolaşıyorsun. Her bk'a maydanoz olup durma. Ayağımın altında fazla dolaşmazsan sevinirim. Ben seni kaale almıyorum. Ciddiye aldıgım biri değilsin.

tabi ya, ilk olarak kuyrugumdan ayrilmayan ve başkasina yönelik yazdiğim her şeyin altina ileti birakan babamin ogluydu değil mi? beni kendine yanit verdirmeye calişip aklin sira sivişacak sonrada "bana yilişiyor" diyeceksin değil mi? gerizekali seni.. insanlarin mayasini cok iyi bildiğimi her zaman söylerim, bana bulasanda mevlasini değil ama belasini rahatlikla bulur..

aklini başina devşir ve bir daha bana tek ileti bile yazma..

Sitelerde Paylaş

Neden yapmasınlar ki inandıkları büyük güç onlara bunları yaptıkları halde cenneti vadediyor.

Misal sana ders calısman karsılıgı odtü yü vadediyor sen calısırsan girersin yoksa avucunu yalarsın.

xhorde ve aaaaa yine koyu bir tartışmaya dalmış.

Ben Elazığ'da yaşıyorum her bir taraf ülkücü ocagı dolu.

Yolda istedigim gibi suyumu sigaramı içtim gectim.

Ülkü ocagının içinede girdim (:

O cesaretleri nerden geldiginide söylede bilelim. <Sürü Psikolojisi>

Koyun gibi sürü halinde gezdikleri için bir b*k sanıyorlar kendillerini.

Sitelerde Paylaş
xhorde ve aaaaa yine koyu bir tartışmaya dalmış.

ben faşistlerle tartişmaya girmem -seviye nedeniyle-, bana iftira attiği ve imzasinda söylemediğim şeyleri bana atif yaptiği için yanit yazma ihtiyaci duydum.

ayrica elaziglilari hiç sevmem. her taraf ülkücü-faşistlerle ve bozkürtlerle doludur, işte esas hain bunlardir. dostlarim genelde amed ve dersim'den cikar.

Sitelerde Paylaş

Sen dalga geçiyorsun.

Ama bunun balık ekmek olayıyla ilgisi yok.

Bence sen xhorde'u benden kıskanıyorsun :)

Dalga geçmiyorum dedim gerizekalı,neden anlamamakta ısrar ediyosun?

Sevdiğimden arada takılıyorum,adını anıyorum o kadar.

Senin gibi fırsatçılar bundan bile malzeme çıkarıyor.

Sana malzeme vermemek için bir daha anmam adını,yazdığı başlıklara bile yazmam,kanka da demem.

Yazma bana daha birşey,iyi geceler herkese.

Sitelerde Paylaş
tabi ya, ilk olarak kuyrugumdan ayrilmayan ve başkasina yönelik yazdiğim her şeyin altina ileti birakan babamin ogluydu değil mi? beni kendine yanit verdirmeye calişip aklin sira sivişacak sonrada "bana yilişiyor" diyeceksin değil mi? gerizekali seni.. insanlarin mayasini cok iyi bildiğimi her zaman söylerim, bana bulasanda mevlasini değil ama belasini rahatlikla bulur..

aklini başina devşir ve bir daha bana tek ileti bile yazma..

Senin gerizekalı argümanlarını çürütmek ve Türkçe konusundaki cahilligini suratına vurmak benim görevimdir. Öyle "bir daha bana bulaşma" diyerek benden kurtulamazsın. Sen ki, übermensch, sen ki, üniversite sınavında harikalar yaratmış zeki çocuk! sen ki, dünyanın en yakısıklı adamısın! Sen ki, profesyonel solcuların bile "seni kadro yapardık!" diyebilecegi kadar yüce bir terörist başısın!

Ama burada daha kendi lisanını kullanamıyorsun...

Hemde üstüne üstlük çocuk gibi eksisozluge şikayet ederim diye saçmalıyorsun.

Senin bu yazıları MS Office imla denetimi kullanarak yazdıgından adım gibi eminim. Hem kamyon şöförü ağzıyla konuşacakısın "Oruç Yemek" devrik cümleler kuracaksın, hemde eleştiri kabul etmeyeceksin öyle mi?

Seni ezeceğim Xhorde. Sana hakaret etmeden seni ezecegim... Harun'un Brad'i şikayet ettigi gibi şikayet edeceksin ama deicide'nin verdigi gibi bir yanıtla karşılacaksın. Ezecegim seni xhorde.

Sozluge de yazsan, oguza da yalvarsan, senin işin bitik!

Sitelerde Paylaş
ben faşistlerle tartişmaya girmem -seviye nedeniyle-, bana iftira attiği ve imzasinda söylemediğim şeyleri bana atif yaptiği için yanit yazma ihtiyaci duydum.

ayrica elaziglilari hiç sevmem. her taraf ülkücü-faşistlerle ve bozkürtlerle doludur, işte esas hain bunlardir. dostlarim genelde amed ve dersim'den cikar.

Bende hiç sevmiyorum Elazıg'lıları.

Malesef orda yaşamak zorundayım.

aaaa nın foruma geldigi günden beri tartışmadıgı kişi kaldı mı merak ediyorum?

Faşizm in temel ilkesi olan fikirleri yok saymaktan kimsenin fikrine tahammül etmemekten kaynaklanan birşey herhalde.

Sitelerde Paylaş
Bence sen xhorde'u benden kıskanıyorsun :)

Dalga geçmiyorum dedim gerizekalı,neden anlamamakta ısrar ediyosun?

Sevdiğimden arada takılıyorum,adını anıyorum o kadar.

Senin gibi fırsatçılar bundan bile malzeme çıkarıyor.

Sana malzeme vermemek için bir daha anmam adını,yazdığı başlıklara bile yazmam,kanka da demem.

Yazma bana daha birşey,iyi geceler herkese.

Xhorde'a sapık ve terörist oldugu için alerjim var. Seninle ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş
Seni ezeceğim Xhorde. Sana hakaret etmeden seni ezecegim... Harun'un Brad'i şikayet ettigi gibi şikayet edeceksin ama deicide'nin verdigi gibi bir yanıtla karşılacaksın. Ezecegim seni xhorde.

bu kompleks ve kıskançlik yumagi gerizekali organizmanin hakkindan gelmesi için yazdiklarini admin grubuna yollarak gereğinin yapılmasini arz edeceğim.

tarihinde xhorde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben elazığlı değilim ne olacak şimdi?

Demek amed ve dersim öyle mi? Yani olmayan kürdistandan mı bahsediyorsun? Güzel... Yazmaya devam et. Senden çok malzeme çıkacak.

Sitelerde Paylaş
bu komplex ve kıskançlik yumagi gerizekali organizmanin hakkinda gelmesi için yazdiklarini admin grubuna yollarak gereğinin yapılmasini arz edeceğim.

İstedigin guruba yollayabilirsin. İstersen sana adresimi vereyim terörist bir gurup çağır. Daha etkili olur.

Ne dersin?

DHKP-C'yi filan getir. İstersen dağdan terörist indir getir.

Sitelerde Paylaş

derdini bundan sonra oguz'a anlatirsin,bundan sonra küfür bile etsen yanit vermeyeceğim, çünkü sana yazdikça kendini daha bir bok saniyorsun.ama küfürlerin admine yollanacak.

senin gibi zavalli ezilmiş kompleksli kiskanç kendini tatmin etmeye calişan bir hilkat garibesi olan insan benzeri organizmalarla tartişmazdim zaten, ama gene de yanit vereyim de kendini bir şey sanmasin dedim..

bu da sana son iletimdir, kendin calip kendin oynarsin artik :lol:

Sitelerde Paylaş
derdini bundan sonra oguz'a anlatirsin,bundan sonra küfür bile etsen yanit vermeyeceğim, çünkü sana yazdikça kendini daha bir bok saniyorsun.ama küfürlerin admine yollanacak.

senin gibi zavalli ezilmiş kompleksli kiskanç kendini tatmin etmeye calişan bir hilkat garibesi olan insan benzeri organizmalarla tartişmazdim zaten, ama gene de yanit vereyim de kendini bir şey sanmasin dedim..

bu da sana son iletimdir, kendin calip kendin oynarsin artik :lol:

Hangi küfürler onlar xhorde. Senin bu başlıkta yazdıgın küfürler mi? Yoksa forumdaki komünistler başlıgına yazdıgın son iletide geçen küfürler mi?

Xhorde seni ayagımın altına paspas gibi aldım ve seni çignemeye devam edecegim...

Kudursanda, tepinsende, delirsende, arkadaşlarını yardıma çağırsanda, oguz aga'ya yalvarsanda, rapor etsende, hiçbir şey değişmeyecek.

Sana açıktan sataşamasam senin Türkçe hatalarını senin gözünün içine sokacagım.

Ayrıca Office imla denetimi kullanma anlaşılıyor. Ben office imla denetimi kullananları anlıyorum çünkü office imla denetimimin yaptıgı bir takım ufak yanlışlar var.

Sen bir cahilsin Xhorde!

Kendi dilini bile bilmiyorsun...

Türkçe benim 2. öğrendigim dildir.

Ama senin ana dilin!

Lümpen herif seni...

tarihinde aaaaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bütün bunların yanısıra, bence sen Xhorde kullanıcısıyla dalga geçen bir zavallısın.

Eğer öyle olmasa, Xhorde kullanıcısının kçını neden profesyonelce yalama istegi duyasın ki?

Kanka kanka diyip duruyorsun, xhorde kankam sana boyunun ölçüsünü verir gibilerden saçma sapan laflar konusuyorsun. Amacın gırgır geçmek işte. Xhorde'da seni kendine dost bilmiş saf saf inanıyor.

Sen dalga geçiyorsun.

bunu da eklemeyi unutmusum ( hadi yeminime ragmen benden kirpik bir ileti daha aldin ya bu kıyagi mi da unutma koftehor)

a- macc kullanicisini ben ne tanir ne bilir ne görmüş ne de hakkinda herhangi bir şey duymus kisiyim..ayni şey onun içinde geçerli..ateistforum sanal bir tartişma platformudur, buralarda dostluk arkadaslik geyik eglence kafa bulma vs.. gibi şeyler olamaz. cok zeki olan birisi böyle ortamlarda aptal gibi davranabildigi halde, aptallar da kendisini cok üstün gibi de gösterebilir, ama bu onun reel yaşamda gerçek kişiliğini yansitmaz.her şey sanaldir.

b- kanka, terimini macc'in benim forumdaki sert ve şiddet içerikli iletilerimin ardindan ortami yumusatmaya calişmasi ve "bakin bunun şiddetiyle kafa bulabiliyorum" "forum ortaminda şiddet estirseniz bile kaç yazar" "önemli olan gerçek yaşamdir" "bu işleri yapabilecek babayiğit buralarda gezmez" manasinda kullandiğini zaten başindan beri bildigim ve hatta macc'in iletilerinden tek birini okumayi biraktim avatarina bile bakarak onun kişiliğini analiz edebildiğim için başlarda bu terimi kullanmasina göz yumdum ve sesimi cikarmadim.çünkü "alti üstü bir forum ortami bana bu şekilde yaklaşmasinda sorun olamaz" "dikkate bile almaya değmez" şeklinde düşünüyordum, taki senin gibi akilözürlülerin polemik sirasinda fikri alanda zayif düşünce böylesi bir şeyi -bir de şu imla hatalari :lol: - kullanarak üste cikmaya calişmasi nedeniyle kendisine bir uyari mesaji atarak gerekli disiplinde davranmadiği sürece külahlari değişeceğimizi ilettim.o da ciddi bir şekilde kanka bile demeden bunu kabullendi.

c- macc'in böyle bir amaci olsa bile kendisinin bana yakinliği sadece bir forum ortami kadar oldugu için dikkate almayacak ve söylediklerine kulak bile asmayacaktim.

d- böyle bir amaci olmadiğindan da sezgilerime dayanarak adim gibi emin oldugumu söyleyebilirim.

f- bu forumda benim gibi akici uslup ve özen gösterirse de düzgün imla ile yazabilen bir kaç yazar olmakla birlikte, forumun cok eski bir mudavimi olarak buradaki katilimcilarin cogunun biçim yerine öze önem verdiği bu yuzden imlayla türkçeyle şunla bunla değil fikri entelektüel zeka ve eğitim bakimindan üstün olan kişilerin daima saygi gördüğüne aşikarim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...