Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

On 30.09.2008 at 17:02, BilgehanBengi yazdı:

Çiçek güzel > Allah var...

B.k güzel değil > Allah ne şimdi?

Töbe töbe nasıl kafalarınız var pırıl pırıl. 

Götüm kaşınıyor demek ki yaratıcı yok diyeceksin neredeyse birde çiçek örneğini verenle dalga geçiyorsun utanmadan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, AteistBakish yazdı:

Sonuçta ruhunu bir orta doğu tanrıçasına sonsuzluk karşılığında satan adamsın
Emin olma bence dangalak olmadığından

Satacak bir ruhun bile yok sana göre ruh olmamalı çünkü bilimsel olarak kanıtlanmadı. Ruhsuz patavatsız seni şimdi kaybol.

Sitelerde Paylaş
On 21.08.2021 at 05:11, rahip yazdı:

Satacak bir ruhun bile yok sana göre ruh olmamalı çünkü bilimsel olarak kanıtlanmadı. Ruhsuz patavatsız seni şimdi kaybol.

Demek ruhunu tanrıçaya sattın? :)

Bedeli de ateşte yanmamak ve sonsuza kadar yiyip içip ***

Evlatmış anaymış babaymış hepsini sattın.

Bana bir de konuşuyorsun.

Ruh senin terminolojin olum.

Benim neye inandığım, ne bok yediğim önemsiz.

Senin inancının bir resmini çekeyim dedim.

Resimde ateşten kaçıp sonsuz yaşamda yiyip içip *** için ruhunu, anasını, babasını, evladını, sevdiklerini bir tanrıçaya satmış utanmaz bir adam çıktı karşıma :) 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 15.05.2016 at 01:30, KokTurk said:
On 14.05.2016 at 08:48, sağduyu said:

Müslümanlara bir soru: Sizler canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı yani bazı canlıların yaşamak için diğer canlıları yemek zorunda olduğu bir sistem tasarlar mıydınız?

Sen nasıl bir sistem tasarlardın ? mesela,,, fotosentez yaparak mı beslenmemiz lazımdı ?????????

Diğer tüm canlılar ve herşey, insanlığın hizmetine sunulmuş nimetlerdir...........

Allah'ın kurmuş olduğu muhteşem bir düzen var ortada........Bunu göremeyecek kadar kör olmuşsun....duyuların pek gelişmemiş körduyu..........

Müslümanlar bu soruları düşünemez, kör inançlarına muhalif tek bir görüş beyinlerinden geçemez.

Geçmesine izin verirlerse anında o çok korktukları şeye dönüşmekten çekinirler.

Ellerinden sonsuz hayat masalı alınmış bebeklere.

Mesela çok özel çok güzel tasarım derler.

Şehrin göbeğinde bile sokağa çıkıyorsun sivrisinden itine herşey seni yemek istiyor. Dağa çıksan 3 günde kurda kuşa yem oluyorsun ne biçim tasarım bu? Virüsler, beyin parazitleri, hepsi korku hikayesi gibi şeyler. Sonra gayet haklı bir şekilde dersin ki ee bu hiç de sevgiyle tasarlanıp bahşedilmişe benzemiyor.

Cevap hep aynı gözleri kapat kulakları kapat duymazdan gel VAY NAMUSSUZ OT MU YİYELİM MUHTEŞEM DÜZEN VAR ASDFASDFASD.

Tek bir akılcı yanıt gelmez, gelemez, çünkü buna cevap düşünebilmek bile muhalif düşünce gerektirir.

Sitelerde Paylaş
On 21.08.2021 at 11:59, AteistBakish yazdı:

Demek ruhunu tanrıçaya sattın? :)

Bedeli de ateşte yanmamak ve sonsuza kadar yiyip içip ***

Evlatmış anaymış babaymış hepsini sattın.

Bana bir de konuşuyorsun.

Ruh senin terminolojin olum.

Benim neye inandığım, ne bok yediğim önemsiz.

Senin inancının bir resmini çekeyim dedim.

Resimde ateşten kaçıp sonsuz yaşamda yiyip içip *** için ruhunu, anasını, babasını, evladını, sevdiklerini bir tanrıçaya satmış utanmaz bir adam çıktı karşıma :) 

birde kendi resmini çek bakalım ne çıkacak ortaya. Bizim kimseyi sattığımız yok asıl satan sizsiniz. 

Siziniz temel almanız gereken bir yer yok. Mesela kendi çocuğunu öldürsen bu senin için neye göre kötü neye göre iyi bunu bile anlatamazsın. Çünkü senin için bu iyi bir şeyde olabilir. Çünkü size göre ahlakın belirli bir dayanağı yok. Senin için kötü olan bir şey başka ateist için iyi olabilir. 

Konu dandik tasarım ama bana sataşacağım derken elementler uyduruyorsunuz.

Dandik tasarım diye bir şey yok ortada bir dandiklik varsa oda sizlerin algısında. Dünyanın ve içindekilerin tasarımı tamda dinimizde anlatıldığı gibi bire bir uyuşuyor. Siz kendinizi ölümsüz olarak görmek istediğiniz için neden ölümsüz ve harika olmadım diye suçu tanrıya atıyorsunuz. 

Zaten bizler biliyoruz geçici bir konakta olduğumuzu ve bu geçici konak için mükemmel bir denge var. Bize göre ortada süper bir tasarım var çünkü biz neden ölümsüz değiliz süper değiliz diye düşünmüyoruz. Tamda bize anlatıldığı gibi bir yaşam sürüyoruz. 

Bak mesela ahiret hayatında tamda istediğin gibi tasarlanmış olacaksın. O zaman da bu şekilde  düşünebilirsin artık ben neden ölümsüz yaratıldım.

Sitelerde Paylaş
On 22.08.2021 at 03:02, rahip yazdı:

birde kendi resmini çek bakalım ne çıkacak ortaya. Bizim kimseyi sattığımız yok asıl satan sizsiniz. 

Siziniz temel almanız gereken bir yer yok. Mesela kendi çocuğunu öldürsen bu senin için neye göre kötü neye göre iyi bunu bile anlatamazsın. Çünkü senin için bu iyi bir şeyde olabilir. Çünkü size göre ahlakın belirli bir dayanağı yok. Senin için kötü olan bir şey başka ateist için iyi olabilir. 

Dandik tasarım diye bir şey yok ortada bir dandiklik varsa oda sizlerin algısında. Dünyanın ve içindekilerin tasarımı tamda dinimizde anlatıldığı gibi bire bir uyuşuyor. Siz kendinizi ölümsüz olarak görmek istediğiniz için neden ölümsüz ve harika olmadım diye suçu tanrıya atıyorsunuz. 

Zaten bizler biliyoruz geçici bir konakta olduğumuzu ve bu geçici konak için mükemmel bir denge var. Bize göre ortada süper bir tasarım var çünkü biz neden ölümsüz değiliz süper değiliz diye düşünmüyoruz. Tamda bize anlatıldığı gibi bir yaşam sürüyoruz. 

Bak mesela ahiret hayatında tamda istediğin gibi tasarlanmış olacaksın. O zaman da bu şekilde  düşünebilirsin artık ben neden ölümsüz yaratıldım.

Taliban nutukları bunlar.

Kendine ait lafın sözün düşüncen bile yok.

Arapların düşünmeni söylemeni istediklerini tekrar ediyorsun.

Benim çocuğumu bir ateist öldürse, ona yaptırım uygulamaktan beni kimse alamaz.

Senin çocuğunu bir peygamber öldürse, çocuğuna kabahat bulup dinini haklı bulmaktan kendini alamazsın.

Dediğim gibi.

Küfür etmeyin, yaptırım uygulamak zorunda bırakmayın lütfen.
Sitelerde Paylaş
On 22.08.2021 at 03:27, AteistBakish yazdı:

Taliban nutukları bunlar.

Kendine ait lafın sözün düşüncen bile yok.

Arapların düşünmeni söylemeni istediklerini tekrar ediyorsun.

Benim çocuğumu bir ateist öldürse, ona yaptırım uygulamaktan beni kimse alamaz.

Senin çocuğunu bir peygamber öldürse, çocuğuna kabahat bulup dinini haklı bulmaktan kendini alamazsın.

Dediğim gibi.

Boş sallama yukarıda yazdıklarıma cevap yazacak yere küfür ederek alttan çıkmaya çalışıyorsun. 

Ahlakız olduğunu kabul ediyorsan bir şey diyemem. Ama taliban falan tamda dini sizin anladığınız gibi anladıkları için böyle yapıyorlar. Ben kimsenin dediklerinin tekrarlamıyorum hepsi benim orjinal düşüncelerim. Sen papağan gibi kafana sokulan şeyleri tekrarlamaya devam ediyorsun. 

Taliban ile sizilerin tek farkı dininiz ayrı sen müslüman olsan ya işid safında olurdun yada taliban. Çünkü dini aynı şekilde anlıyor ve yorumluyorsunuz. Yani kısaca tek farkınız farklı dinlere mensup olmak sen ateist dinini inanıyorsun o da müslüman ama algınız aynı.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, rahip yazdı:

Boş sallama yukarıda yazdıklarıma cevap yazacak yere küfür ederek alttan çıkmaya çalışıyorsun. 

Ahlakız olduğunu kabul ediyorsan bir şey diyemem. Ama taliban falan tamda dini sizin anladığınız gibi anladıkları için böyle yapıyorlar. Ben kimsenin dediklerinin tekrarlamıyorum hepsi benim orjinal düşüncelerim. Sen papağan gibi kafana sokulan şeyleri tekrarlamaya devam ediyorsun. 

Taliban ile sizilerin tek farkı dininiz ayrı sen müslüman olsan ya işid safında olurdun yada taliban. Çünkü dini aynı şekilde anlıyor ve yorumluyorsunuz. Yani kısaca tek farkınız farklı dinlere mensup olmak sen ateist dinini inanıyorsun o da müslüman ama algınız aynı.

Sen şimdi ateistlik din değil falan der seviyeni gösterirsin. 

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, rahip said:

Hiç ahlak nedir etik nedir düşünmediğin için kafanın karışık olması normal. Beynin bebek gibi dümdüz.

Temel alman gereken kanun diye birşey var. Kendini koruma içgüdüsü var. Çocuğunu öldürmen kanunlara aykırı, ayrıca zarar ve ziyan. Bu da evrensel bir genel geçer. Herkes şaşkın şaşkın birbirini öldürürse toplum bir anda yok olur, kimse kendini koruyamaz. O yüzden de yapmıyoruz. 

Ama sen cebrail gelip çocuğunu öldür dese neye göre hayır diyeceksin? Nasıl kıvıracaksın? Senin için ahlakın dayanağı kimi öldüreceğini emreden ve senden güçlü olduğu için tapılması gereken bir diktatör. Asıl ahlaksızlık bu. 

Sitelerde Paylaş
On 22.08.2021 at 03:35, rahip yazdı:

Ahlakız olduğunu kabul ediyorsan bir şey diyemem. 

Lan senin ahlak dediğin motifleri reddetmek beni ben yapan şey zaten.

Senin erdemlerin arasında en iyi, en güzel şeylere bak

Namaz kılmak, yani belirli eğilme kalkma ve bedensel hareketlerle kızgın tanrıyı sakinleştirmek, mutlu etmek

Oruç tutmak, yine aç kalarak kızgın tanrıyı sakinleştirmek, mutlu etmek

Bak senin ahlak sistemindeki en kötü şey nedir biliyor musun?

Senin ahlak sisteminde en kötü en affedilmez en iğrenç şey Allah adlı tanrıçaya şirk koşmak.

Ahlak sisteminde 1 milyon bebeği *** öldürmüş birisi için tövbe yani af şansı var.

Ama Allah denilen tanrıçaya tapınırken otoritesine saygısızlık etmenin af şansı yok.

Bir bebeğe tecavüz edip öldürmüş bir şerefsizin kendine af şansı bulduğu bir iğrenç sistem.

Zavallısın...

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, rahip said:

Forumda ahlakla ilgili tonla başlık var. Önce onları aç oku bir şeyler öğren de ondan sonra yaz bari. Senelerdir aynı şeyleri baştan yazıp en baştan aktarmaktan gına geldi artık. Çok daha bilgili, düzeyli Müslümanlar da gördü bu gözler. Ama neredeyse unutmak üzereyim artık.

Her neyse;

Biz ahlakı gayet güzel açıklarız hatta açıkladık da, şu "senin" ahlakın nedir onu bir yazsana hele? Hani "bizim" temel almamız gereken bir ahlak yokmuş ya. "Seninki" nedir? Bak bizim, benim ve beraberinde senin kısmını defaatle vurguluyorum dikkat edersen. "n" orada iyelik, yani aitlik eki. Buyur yaz aslan parçası.

10 hours ago, rahip said:

Bazı şeyler iyi bazı şeyler kötü ya, peki tanrı "neden" öyle yarattı? Hatta bu soruyu dahi kenara alabiliriz şimdilik. Onun da bir önceki adımına geçecek olursak:  iyi neden iyi, kötü neden kötü? 

Boy ölçüsü almaya devam edelim:

Taliban neden "öyle" anlıyor? Allahın sözünü, ifadesini, kast ettiğini..? Böyle değil de, öyle..? Nasıl?

Peki bu işin genel geçer bir "böylesi", yani genel geçer bir dayanak noktanız var mı peşi sıra? Tüm Müslümanlık aleminin, tüm İslam tarihi boyunca..? Tanık, kanıt ve de şahit olarak Müslümanlık alemi ile tarihini getireceksin bize. Kafandaki öznel yorumları değil.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, teflon yazdı:

Forumda ahlakla ilgili tonla başlık var. Önce onları aç oku bir şeyler öğren de ondan sonra yaz bari. Senelerdir aynı şeyleri baştan yazıp en baştan aktarmaktan gına geldi artık. Çok daha bilgili, düzeyli Müslümanlar da gördü bu gözler. Ama neredeyse unutmak üzereyim artık.

Forumda tonla konu var sen açıp okumadın o zaman. Tutarlı bir açıklama göremedim okuduklarım arasında. Sizin ahlakı temellendirme de dayanağınız yok çünkü.  Siz eğer doğa tarafından tesadüfen oluştuysanız o zaman bana mantıklı bir ahlak açıklaması yapamazsınız. Sen ile eşek yada sinek aynı maddeden oluşuyorken neden sen ahlaklı oluyorsun da eşek ahlaklı olmuyor bunları bir düşün. Evrim sana ahlaklı olmayı yükledi mi yada toplumdan korkup mu ahlaklı oluyorsun nedir. 

Her neyse;

Biz ahlakı gayet güzel açıklarız hatta açıkladık da, şu "senin" ahlakın nedir onu bir yazsana hele? Hani "bizim" temel almamız gereken bir ahlak yokmuş ya. "Seninki" nedir? Bak bizim, benim ve beraberinde senin kısmını defaatle vurguluyorum dikkat edersen. "n" orada iyelik, yani aitlik eki. Buyur yaz aslan parçası.

Benim ahlaki temelim dinimde haram olanlar ve yasaklananlar kötüdür bunları yapmam. Yine yetiştiğim ortamdaki örf ve adetlerde öğrendiğim şeyler ve topluma zarar verecek hareketler falan kötüdür bana göre. Ahlakın tamamı dinden oluşmaz insanların ortak çıkarlarına korumak için insanlar arasında belirlenen yazılı olmayan kanunlarda denebilir. 

Ama kişisel olarak bir ateistin iç dünyasına göre iyi olan bir şey diğeri için kötüde olabilir. Sizler aslında anlıyorsunuz ne demek istediğimi ama illa ki kelimesi kelimesine tek tek anlatmamı bekliyorsunuz. Lafın tamamı ahmaklara anlatılır. 

Senin gibi bir kelimeyi açmak için sayfalarca yazı yazmamı bekliyorsun. 

Bazı şeyler iyi bazı şeyler kötü ya, peki tanrı "neden" öyle yarattı? Hatta bu soruyu dahi kenara alabiliriz şimdilik. Onun da bir önceki adımına geçecek olursak:  iyi neden iyi, kötü neden kötü? 

Bazı şeyleri neden iyi yarattı bazılarını neden kötü yarattın diye ahmakça bir soru sormuş olmazsın bence. İslam dini yüzeysel inceleyen biri bile bu cevabı hemen bulur. Sınav şartlarının oluşması için iyi kötü var bunu nasıl sorabiliyorsun.

Neye göre iyi neye göre kötü. Yaratıcının insanlara yüklediği duygular, merhamet, öfke, hoşgörü falan bunların yaşadığımız hayatta yaşamamızı sürdürebilmemiz ve dünyada uyumlu bir şekilde yaşamamız için biz insanlara verilen özelliklerdir. 

Boy ölçüsü almaya devam edelim:

Boy ölçüsü veriyorsun bence.

Taliban neden "öyle" anlıyor? Allahın sözünü, ifadesini, kast ettiğini..? Böyle değil de, öyle..? Nasıl?

Sizin gibi algısı bozuk onlarında daha önce dedim ya ateistler ve işid, taliban falan bunlarla aynı algılara sahipsiniz. Aynı noktalarda aynı şeyleri görüyorsunuz. Onlar huri için insanları kesiyor sizde bunların algısı ile müslümanları ve yaratıcıyı eleştiriyorsunuz. 

Ben huri için cennet için adam öldürmeye gerek olmadığını kutsal kitabımdan ve dinimde yeri olmadığını bilmiyorum ama sizler bu şekilde algılıyorsunuz. Diyorsunuz aha bu ayette öyle diyor burada böyle diyor kendi kafanıza göre cımbızlayıp yorumluyorsunuz ve aynı taliban kafası gibi anlıyorsunuz. Benim iyi olmam ve Allah'a inanmamın yeterli olduğunu biliyorum. İnsanlara zarar vermiyorsam kimsenin malını, mülkünü namusuna göz dikmiyorsam benim için yeterli dinimin açısından. İbadet dediğimiz şey iman var olduktan sonra önemli olmaya başlar. İman olmadıktan sonra ibadetin de bir anlamı olmuyor zaten. 

Peki bu işin genel geçer bir "böylesi", yani genel geçer bir dayanak noktanız var mı peşi sıra? Tüm Müslümanlık aleminin, tüm İslam tarihi boyunca..? Tanık, kanıt ve de şahit olarak Müslümanlık alemi ile tarihini getireceksin bize. Kafandaki öznel yorumları değil.

Müslümanlık tarihini merak ediyorsan araştırıp bulabilirsin. Dijital çağda her şey parmaklarının ucunda. 

Sitelerde Paylaş
On 22.08.2021 at 12:38, AteistBakish yazdı:

Lan senin ahlak dediğin motifleri reddetmek beni ben yapan şey zaten.

Senin erdemlerin arasında en iyi, en güzel şeylere bak

Namaz kılmak, yani belirli eğilme kalkma ve bedensel hareketlerle kızgın tanrıyı sakinleştirmek, mutlu etmek

Oruç tutmak, yine aç kalarak kızgın tanrıyı sakinleştirmek, mutlu etmek

Bak senin ahlak sistemindeki en kötü şey nedir biliyor musun?

Senin ahlak sisteminde en kötü en affedilmez en iğrenç şey Allah adlı tanrıçaya şirk koşmak.

Ahlak sisteminde 1 milyon bebeği sikmiş, öldürmüş birisi için tövbe yani af şansı var.

Ama Allah denilen tanrıçaya tapınırken otoritesine saygısızlık etmenin af şansı yok.

Bir bebeğe tecavüz edip öldürmüş bir şerefsizin kendine af şansı bulduğu bir iğrenç sistem.

Zavallısın...

Tamam işte ahlaksız olduğun için her türlü boku yiyebilirsin diyorum bende. Sende bunu kabul etmiş oluyorsun bir bakıma.

Namaz kılmak, oruç tutmak neden seni rahatsız ediyor bunların kime ne kötülüğü var.

Seni yaratanı ret etmeyeceksin tabi bunun neresi kötü.

Ahlak sisteminde bir bebeğe tecavüz etmek en büyük suç ve günahlar arasında yer alır ama senin o olmayan ahlakında sen bunu yapabilirsin sana engel olabilecek herhangi bir kısıt bir sınır yok. Ahlaksızlıkta kötülüğü hayal gücü aldığı kadar yapabilirsin. Sen ahlaksız olduğun için sende bunları yapabilme potanseyeli var çünkü bebeğe baktığında madde görürüsün sen onun bir bebek olduğu çokta umurunda olmaz senin.

İşte senin gibi *** ahlaksızların yüzü gün gibi ortaya çıkmış oldu.

Senin bir bebeğe tecavüz etmeni engelleyen nedir ***, sen neden bebeklere tecavüzü sürekli tekrarıyorsun sen tacavüzcü bir *** mısın sürekli bebeğe tecavüz diyorsun. Bir daha bebek kelimesi ve tacavüzü bir arada geçirirsen sene geldiğin yere gönderirim. Küfür etmeye ve bebeklere tecavüz klemilerine devam edersen seni ***

Düzgünce cevap vermeye çalışıyoruz illa küfür etireceksin kendine. Adam gibi tartışacaksan yaz yoksa mesajlarımı alıntlama bir daha benide seviyene indiriyorsun.

Burdan banlanmak falan umurumda değil. Yazdığın her küfürlü kelimenin yüz katını sana ve sülalene geri iade ediyorum şimdiden. Altta kalınca neden küfür ediyorsunuz lan hani siz bilimsel bilmem ne diye kendiniz tanıtıyorsunuz. Burada yazan teistlere bakyorum bir tane küfürleri yok ama sizler sürekli onlara küfür ediyorsunuz. Sonra bir tanesi ufak bir köfür edince fay efendim küfür etti. Buraya geldiğimden beri sürekli salakça küfürlü cevaplar yazıyorsunuz derdiniz ne tartışmak mı küfür etmek mi.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, rahip yazdı:

İnsanlara zarar vermiyorsam kimsenin malını, mülkünü namusuna göz dikmiyorsam benim için yeterli dinimin açısından

Diger dinler de ayni seyleri söyler.

Ateistin dini uyarilara ihtiyaci yok.

Gayet nerede nasil davranacagini bilir, neyin dogru neyin yanlis oldugunun farkindadir. Öyle dinle tanriyla yola getirilmesine gerek yoktur.

Sen demekki din olmasa baskalarinin namusuna malina canina göz dikeceksin.

Önce kendine bunu sor,

Bugün Tanri olmasaydi, bu din hic olmasaydi ben ne yapardim. Mesela gidip komsunun hanimina tecavüz eder miydin?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, rahip yazdı:

Ahlak sisteminde bir bebeğe tecavüz etmek en büyük suç ve günahlar arasında yer alır ama senin o olmayan ahlakında sen bunu yapabilirsin sana engel olabilecek herhangi bir kısıt bir sınır yok. Ahlaksızlıkta kötülüğü hayal gücü aldığı kadar yapabilirsin. Sen ahlaksız olduğun için sende bunları yapabilme potanseyeli var çünkü bebeğe baktığında madde görürüsün sen onun bir bebek olduğu çokta umurunda olmaz senin.

Bu dünya da kac tane farkli islam dini var bilmiyorum. Bir tanede sen de var ya herneyse.

Bak insanlara sende sinir yok istedigin kadar kötü seyler yapabilirsin diyorsun. Bunu sana söyleten dinin. Al iste sana dinden nefret etmek icin bir sebep.

Sen ne kadar iyi biliyorsun beni. Ben her gece sokaga cikip tecavüz edecek birilerini ve hatta malina cökecegim kurbanlar ariyorum.

Yok lan öyle birsey, seni kandirmislar deli. Garibanin tekiyim. Arkamda duran bir allahim olsaydi belki olabilirdi. Insanlar arkalarina allahi alarak neler yapiyor görmüyor musun. 

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, rahip yazdı:

Senin bir bebeğe tecavüz etmeni engelleyen nedir ***, sen neden bebeklere tecavüzü sürekli tekrarıyorsun sen tacavüzcü bir *** sürekli bebeğe tecavüz diyorsun

Aklimdayken sunu da yazayim.

Belki ateiste güvenmezsin ama malini mülkünü esini cocugunu senin gibi dindar birine emanet etmek zorunda kalacak olursan ondan da iyice emin ol tamam mi sayin rahip.

Ben ateist oldugum icin iyi olmus biri degilim, iyi biri oldugum icin ateist olmus olabilirim ancak. Her an bir suca karisma , yanlis birseyler yapma ihtimalim var elbette. Dindar insanlar da suca karisir. 

Bir insana güvenip güvenmeyecegine dinin karar vermiyordur ,sen veriyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...