Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

Dandik tasarım

Şaşkın yaratıcının marifetlerine 10 örnek

Yaratıcıların en şaşkını, tasarımcıların en dandiği Allah(cc)'nin maarifetlerini incelemeye devam ediyoruz...

Live Science'ın listesini baz alarak hazırladığım en süper gereksizlikler listesini beğeninize sunuyorum...

0chickenvf4.jpg

10. Uçamayan Kuşların Kanatları

Kaç tane uçamayan kuş biliyorsunuz? En azında tavukları, penguenleri, devekuşlarını biliyorsunuzdur... Bunlar dışında daha pek çok kuş var, kanatları olan ama uçamayan...

Tamam devekuşu iri, penguen de yüzüyor, ama zavallı tavuk niye uçamıyor? Takahe, Kiwi, Kakapo gibi bizim zavallı tavuk da yürümek zorunda... Uçurmayacak kanadı veren Allah sizce nasıl bir tasarımcı?

----------------------------------------------------------

1whalelimbspk2.jpg

9. Balinanın bacağı

Balina balık mı? Değil... Memeli...

Ne işi var denizde o zaman?

Yumurtaya can veren Allah bu hayvan ne günah işlemiş de karaları dar etmiş buna?

Bizi cennetten şutladığı gibi balinaları da karadan şutlamış...

Ama nedense balinanın hiçbir işe yaramayan arka bacakları hala duruyor... Neden acaba?

2catscaredxp2.jpg

8. Tüylerim diken diken oldu?

Kediler korkunca tepe tüyleri ayağa kalkar, biz korkunca.... polisi ararız...

Şaka bir yana hayvanlardaki refleksin aynısı bizde de vardır. Biz de ürpeririz... Kürklü hayvanlar korktuklarında tüylerini geren kaslar sayesinde olduklarından biraz daha iri görünürler. Ayrıca soğukta dikilen tüyleri vücutlarından yayılan sıcak havanın dağılmasını geciktirir ve üşümelerini engeller...

Peki bizdeki dikilen tüyler ne işe yarar? Hiçbir şeye... Allah nasıl bir tasarımcıymış?

Ayrıca vücudumuzun avuç içi, ayak tabanı vs. gibi alanları dışında her yerimiz tüyle kaplıdır. Tüy dağılımızın bir şempanzeden farkı yoktur. Ama tüylerimiz o kadar incelmiştir ki kürk görevi yapamazlar... Kaş, kiprik, saç, koltuk altı ve genital bölgedekiler işe yarar ve bu yüzden korunmuşlardır. Sakal ve bıyık ise insan türünün bir kısmında vardır, bir kısmında yoktur... Peygamberinin sünneti sakal olan bir dinin mensubu olup da sakalsız olarak yaratılan insanlar Allah'ın tasarımı ve peygamberin sünneti hakkında ne düşünürler?

3coccyxah1.jpg

7. Kuyruğun nerede?

Koşan bir canlı için kuyruk dengeleyici demektir. Ağaçların üstünde dallarda ise yine denge sağlar ve tutunma için de kullanılabilir.

Peki... Biz de kuyruğun ne işi var? Kuyruğumuz yok demeyin, görünürde yok ama var... Adı da Coccyx...

Bazıları çıkıp, "onun görevi var, ona kaslar tutunuyor, destek görevi var" felan diyebilir... Coccyx'in ameliyatla alındığı insanlar mutlu, mes'ud ve sıhhatli bir şekilde yaşamlarını sürdürüyorlar.

Allah bizi bir su damlasından yaratıp, anne karnında korunaklı bir yerde 3 evrede karanlıktan karanlığa geçirirken arasıra hata yapıp bizi kuyruklu yaratıveriyor efendim... Eskiden bu defolu, kuyruklu şeyleri şeytan ile zina eden anası ile birlikte hallediveriyorlardı. Şimdilerde de halledenler var ama medeni ülkelerde ameliyatla alınıyor. Ailesine bazen hiç birşey söylenmiyor, aile bilse de çocuğa söylenmiyor... Yani... içinizden bazıları kuyruklu doğmuş olabilir. Ameliyat izi var mı diye dönüp bakamazsınız... Kendi kuyruksokumunuzu görmeniz için ayna gerek... Bırakın okumayı... Hemen bir ayna bulun!

4astyanaxzoobp5.jpg

6. Kör balığa göz veren Allah

Astyanax mexicanus derin sulardaki mağaralarda yaşar; gözleri olduğu halde görmez. Embriyolojik süreçte göz önce gelişir, sonra kısmen yıkılır ve kalıntıları deri ile örtülür ve balık yumurtadan öyle çıkar. Zaten göz pek lazım değil bu balığa, karanlıkta yaşar... Derin denizlerin mağaraları demiştim, hatırlarsanız...

Aynı balığın yüzeye yakın yaşayanı da var... Tabi bu arkadaşların gözleri var... Bu gözleri gören balığın gözünden merceği çıkarmışlar, kör olana takmışlar... 8 gün içinde göz gelişmeye başlamış, iki ay için de balık görmeye başlamış...

Yani Allah öyle bir kör balık yaratmış ki, embriyolojik süceçte göz geliştiyor, sonra bu gözü yıkıyor. Ama beyin hala o gözden gelecek sinyallere açık... Sistemler hazır... Ama kör... Var... ama yok.. Allah nasıl bir tasarımcı?

5wisdomteethpe7.jpg

5. Burası kalabalık oldu

Çenemiz kocamanken ne güzeldi... Sıra sıra düzgün dişler... Ne zaman ki Allah "getirin şu çamuru, Adem'i yaratıciim" dedi b.ku yedik...

Allah Adem'i koca çeneli hayvanlarla aynı diş düzeninde yarattı ama çenesini küçük yaptı biraz... En arkada, sonradan gelen 4 tane diş var, 20 yaş dişleri... Ağzımızın için diş doluyken bile "geleceğiiiz, biz de çıkacağııız" diye kastırıp ortalığı karıştırılar. Tüm dişleri iterler, düzeni bozarlar, yamuk yumuk çıkarlar, bazen çıkamazlar, çıktıktan sonra hemem çürürler, zira fırça yetişmez bunlara pek, yemek artıkları kalır etraflarında... Bunları çektimek de zordur, taa en dipte ve kocamandırlar... 20 yaş dişinden dolayı sorun yaşamayan yoktur.

Peki biz diş ağrısından kıvranırken tasarımcı Allah ne yapar?

6karahindibaxn9.jpg

4. Karahindiba'nın üreme organları

Tüm çiçekler gibi karahindibalarında üreme organları vardır, ama bunları kullanmazlar... Zira bu çicekler eşeyli olarak üremezler; kendilerini kopyalarlar...

Eee... Allah kendini kopyalacak çiçeğe neden stamen verir, neden pistil verir?

7cuerosaladolizard03zd5.jpg

3. Lezbiyen aşkın meyveleri

Cnemidophorus cinsi kertenkeleler üremek için erkeğe ihtiyaç duymazlar. Partenogenez ile döllenmeniş yumurtadan kendi kopyalarını çıkartırlar... İşin garip kısmı yumurtalamak için başka bir dişi ile "seks" yaparlar, lezbiyen seksin neticesinde nur topu gibi yavrular doğar...

Allah burada nasıl bir tasarım denemiş? Bu sapık kertenkeleler kendi kendilerine yumurtlasalar olmuyor mu?

8malebreastay0.jpg

2. Memeliyiz, gerçekten...

Erkeklerin neden memeleri var diye soruldu bu forumda, gerizekalını biri estetik dedi... Peki estetik için görünen kısmı var ama neden altında göğüs dokusu var? Kadınlardakı kadar büyük değil ama erkeklerde de derinin altında göğüs dokusu var. Ergenlik döneminizi hatırlayın... O dönemde göğüsleriniz hassaslaşmıştı... Zira o doku orada ve hormonlara hala duyarlı... Bazı vücut geliştiricilerde aldıkları hormonlar sonucunda kadın gibi göğüs çıkıyor... Gynecomastia diye aratın, görün... Bir de witch's milk diye aratın... Aratmaya üşenirseniz sabredin, witch's milk yazısı da geliyor.

Erkeklerin göğüsleri olduğu yetmiyormuş gibi bir halta yaramayan şeyler bir de kanser oluyor. 2005 yılında ABD'de 1690 erkeğe göğüs kanseri teşhisi konmuş. Kadınlara göre düşük bir rakam ama erkekerlerin de göğüs kanseri riski var. Muayeneye koşun hemen!

http://www.breastcancer.org/symptoms/male_...CFQdWegod2AyREA

http://www.cancer.org/docroot/CRI/content/...t_cancer_28.asp

Şimdi soruyorum size, Allah ne demeye çalışıyor? Neden biz erkeklerin de göğüsleri var?

(Yanıtı merak ediyorsanız bu forumdaki ilk iletimi okuyun.)

9apandisitimage1zy9.jpg

1. Apandisit

Hemen atlayacak bazıları; "savunma sistemi, sindirim vs." diye. 2000 yılında ABD'de 300.000 kişinin apandisiti alımış. Rutin bir işlem ve kimseyi öldürmüyor. Ancak dert oluyor, patlayıp adamı zehirliyor. Sindirime felan da katkısı yok... Cübbeli Ahmet'in CERN'deki deneye katkısı kadar katkısı var...

Ne işe yarar bu apandisit? Bazıları otçul atalarımızdan kalan miras diyor, Allah ne diyor bu işe?

Saygılar, sevgiler

Bilgehan

Kaynak:

http://www.livescience.com/animals/top10_v...l_organs-1.html

Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Guest inevitable

çok teşekkürler yine bu üstün sanatı ve bunların hepsinin sahbini ve bu üstün aklı bizlere göstererek tekrar bizleri yeniledin..

ben 1000'in 999'una bakıyorum sen ise inat ederek şeytan gibi yaparak

''beni ateşten yarattın onu ise topraktan bazı kusurları ile beraber yarattın''

diyerek o 1000'lik kısmın 1'ini görmeye çalışıyosun..

yapma ;)

Sitelerde Paylaş
çok teşekkürler yine bu üstün sanatı ve bunların hepsinin sahbini ve bu üstün aklı bizlere göstererek tekrar bizleri yeniledin..

yapma ;)

Evet... Güzel argüman... Ama sadece güzel... mantıktan uzak...

Muhammed Allah'ın kusursuz bir yaratıcı olduğu iddiasında, Allah'a yakıştırdığı isimlere ve sıfatları bir daha oku.

Allah hata yapmaz, yukarıda örnekler verdiğim tasarım hataları Allah gibi mükemmellik üzerine postüle edilmiş bir yaratıcının işi olamaz...

Ben yaşamın güzel yanlarını takdir ediyorum ve yaşamı seviyorum... Ama evrimin çıkmaz sokakları komik şeylere neden oluyor, yaratılışcılar bunları açıklayamaz... Bilim hepsini açıklar, açıklıyor da zaten...

Sitelerde Paylaş

yapma ;)

Sen yanlis 999'a bakiyorsun anam! Müzik burda caliyor, arabistandan gelen kitapta bir sey bulamazsin.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Evet... Güzel argüman... Ama sadece güzel... mantıktan uzak...

Muhammed Allah'ın kusursuz bir yaratıcı olduğu iddiasında, Allah'a yakıştırdığı isimlere ve sıfatları bir daha oku.

Allah hata yapmaz, yukarıda örnekler verdiğim tasarım hataları Allah gibi mükemmellik üzerine postüle edilmiş bir yaratıcının işi olamaz...

Ben yaşamın güzel yanlarını takdir ediyorum ve yaşamı seviyorum... Ama evrimin çıkmaz sokakları komik şeylere neden oluyor, yaratılışcılar bunları açıklayamaz... Bilim hepsini açıklar, açıklıyor da zaten...

evrimciler ve yaratılışçılar diye bir şey yok..hepsi tek bir gerçeği bulmak için uğraşıyolar..evrimcileri de yaratılışçıları da seviyorum..bunların hepsi tek bir gerçek için uğraşıyorlar ..''buraya nerden ve neden ve nasıl geldik''

bu soruları soranları çok seviyorum..bu projeye hepimiz katkıda bulunuyoruz..ve bulunucaz..biz bu hayatı burada bulduk tabiki bunu buraya kim koydu ve nasıl koydu ve neden koydu '' diye sorucazzz..ve gerçeği sen ve ben değil Adem bulucak..gerçeği insanlık bulıcak..ve proje amacına ulaşıp biticek..ve amacını tamamladıktan sonra 2. aşamaya geçilicek.. cennet ve cehhennem ;)

Sitelerde Paylaş

Çevredeki oluşumlara tasarım derseniz sonuçta ortaya aptal tasarım çıkar

Tanrı uzaya yıldızlar koyuyor diyorsunuz, yıldızlar patlıyor.

İnsanların ayak bilekleri de zayıf. Burkuluyor, kırılıyor.

El bileklerimiz hassas, çeşitli sinirsel hastalıklardan ötürü acı çekiyoruz.

Çene kemiği çok güzel bir örnek. Böyle bir tasarım yapan mühendis bir haftada kovulur.

Kaburgalarımız çarpık çurpuk sivri uçlu, kazada organlarımıza batıyor iç kanama yapıyor.

Zararlı kaburga uçları

kaburgahv3.th.jpg

Karpal sendromu

19242.jpg

Neden söylüyoruz bunları? Şeytanın dostu olduğumuz için mi yoksa çevremize inanca bağlı değil gerçeklere bağlı olarak bakabildiğimizden mi? Önce çevrenize at gözlüklerinden bakmayı kesip bütün gerçekliğiyle görün, sonra gelip bize mükemmel bir tanrı var diye vaaz verin.

Deizme lâfım yok. Tanrı evreni veya evrenleri başlatmıştır öylecene oluruna bırakmıştır derseniz ona birşey diyemem. Fakat tanrı bunları böyle dizayn etti safsatası saçma. Ya tanrı belirtilen kriterlerden ötürü mükemmel olmayan dizaynlar yapıyor ya da mükemmel olmayan bir evrende yaşıyoruz.

Mükemmel olmayan bir evrende yaşıyoruz derseniz ve bu evreni idare eden bir tanrı varsa hemen kovulur. Öyle idare biçimi olmaz. Salgın hastalıkları, vahşi hayvanları üzerimize salıp milyonlarımız katledilene kadar çabalamamızı bekleyen tanrı kötü niyetlidir başka birşey değil. Böyle tanrıları olan dinler de yok değil. Sizinki de onlardan ise şereflice çıkın söyleyin.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Mükemmel olmayan bir evrende yaşıyoruz derseniz

bunu çevrene bakarak anlıyabilirsin..mükemmel tabi..

tüm bu zıtlıklar içindeki harmonniden bahsediyoruz..

sen yoksa cenneti şimdiden mi istiyorsun..

işte hepsi birbirni çalıştıran fikirler gibi bu zıtlıklarda birbirini geliştiriyor ;)

Sitelerde Paylaş

Ben allaha demiştim zaten Bilgehan,öyle müzik açık msn açık tasarım yapılmaz,dinlemedi baştan savma oldu.:D

Şaka bir yana "akıllı tasarım"cıların bu konulara verebilecek cevap falan yok,buna inananlar sadece kendi gerizekalılıklarını/cahilliklerini(1'i ya da 2'si) tescillemiş oluyorlar.Güzel paylaşımın için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Ben allaha demiştim zaten Bilgehan,öyle müzik açık msn açık tasarım yapılmaz,dinlemedi baştan savma oldu.:D

Şaka bir yana "akıllı tasarım"cıların bu konulara verebilecek cevap falan yok,buna inananlar sadece kendi gerizekalılıklarını/cahilliklerini(1'i ya da 2'si) tescillemiş oluyorlar.Güzel paylaşımın için teşekkürler.

anlatıyorum sana işte sen anlamak istemiyosun ben ne yapablirm ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Çevredeki oluşumlara tasarım derseniz sonuçta ortaya aptal tasarım çıkar

Tanrı uzaya yıldızlar koyuyor diyorsunuz, yıldızlar patlıyor.

İnsanların ayak bilekleri de zayıf. Burkuluyor, kırılıyor.

El bileklerimiz hassas, çeşitli sinirsel hastalıklardan ötürü acı çekiyoruz.

Çene kemiği çok güzel bir örnek. Böyle bir tasarım yapan mühendis bir haftada kovulur.

Kaburgalarımız çarpık çurpuk sivri uçlu, kazada organlarımıza batıyor iç kanama yapıyor.

Zararlı kaburga uçları

kaburgahv3.th.jpg

Karpal sendromu

19242.jpg

Neden söylüyoruz bunları? Şeytanın dostu olduğumuz için mi yoksa çevremize inanca bağlı değil gerçeklere bağlı olarak bakabildiğimizden mi? Önce çevrenize at gözlüklerinden bakmayı kesip bütün gerçekliğiyle görün, sonra gelip bize mükemmel bir tanrı var diye vaaz verin.

Deizme lâfım yok. Tanrı evreni veya evrenleri başlatmıştır öylecene oluruna bırakmıştır derseniz ona birşey diyemem. Fakat tanrı bunları böyle dizayn etti safsatası saçma. Ya tanrı belirtilen kriterlerden ötürü mükemmel olmayan dizaynlar yapıyor ya da mükemmel olmayan bir evrende yaşıyoruz.

Mükemmel olmayan bir evrende yaşıyoruz derseniz ve bu evreni idare eden bir tanrı varsa hemen kovulur. Öyle idare biçimi olmaz. Salgın hastalıkları, vahşi hayvanları üzerimize salıp milyonlarımız katledilene kadar çabalamamızı bekleyen tanrı kötü niyetlidir başka birşey değil. Böyle tanrıları olan dinler de yok değil. Sizinki de onlardan ise şereflice çıkın söyleyin.

sana tek bir cevap var bak aşağya..

''ben ona secde etmem..nedenini sorduğumuzda, kendisnin ondan daha kusursuz olduğunu söyledi''

anlayabiliyosun değil mi..bu proje böyle..onu böyle yarattı..mükemmel neye görem mükemmel..sen dün hiçbişi bilmiyodun şimdi çevrende gördüğün ve bu proje ile geliştirdiğin algılar sayesinde artık ''mükemmeli'' arıyosun işte..sana mükemmeli arattıdı..ve senin gelişimini tamamlıyor..ve sana cenneti vericek ve sen mükemmeli orada bulucaksın ;)

Sitelerde Paylaş
sen yoksa cenneti şimdiden mi istiyorsun..

işte hepsi birbirni çalıştıran fikirler gibi bu zıtlıklarda birbirini geliştiriyor

Bahsettiğiniz Kur'an cennetiyse aman aman kalsın bu bir çeşit tehdit mi? :)

Değilse de hayır cennet mennet istemiyorum. Hiç işim olmaz.

Ayrıca insanlara zor durumlarında yardım etmiş olabilirim, çevreme özen göstermiş olabilirim, fakat cennet hakkedecek birşey de yapmadım, haksız yere sonsuza kadar mutluluk içinde yaşama fikri hiç cezbetmiyor. Çaba olmazsa ne anlamı kalır?

Ayrıca bu cennet açgözlülüğüni hiç tasvif etmiyorum. Kimseye yakışmıyor.

Fakat tezattan zevk almanız güzel, bence o da bir sanat biçimi.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Bahsettiğiniz Kur'an cennetiyse aman aman kalsın bu bir çeşit tehdit mi? :)

Değilse de hayır cennet mennet istemiyorum. Hiç işim olmaz.

Ayrıca insanlara zor durumlarında yardım etmiş olabilirim, çevreme özen göstermiş olabilirim, fakat cennet hakkedecek birşey de yapmadım, haksız yere sonsuza kadar mutluluk içinde yaşama fikri hiç cezbetmiyor. Çaba olmazsa ne anlamı kalır?

Ayrıca bu cennet açgözlülüğüni hiç tasvif etmiyorum. Kimseye yakışmıyor.

Fakat tezattan zevk almanız güzel, bence o da bir sanat biçimi.

seni gerçeklere boğuyor sen neden inat ediyosun..etrafına bak etrafında haya ve rüya ve hayaletler var mı?

hayal ve rüya senin kafanın içinde ve benimkinde..o ise dışarıda bize gerçekleri sunmuş..sadece gerçekleri..

bak gülün yaprağına ya da rizgara ya da güneşin batışına bak onlar hayal değil..içinde yaşadığın bu dünya rüya değil..

seni gelecek olan başka bir düzene hazırlamak için bir konaklama yeri ve seni burada yeni sisteme hazırlıyor aynen ertesi güne seni uykunda hazırladığı gibi ;)

Sitelerde Paylaş
sana tek bir cevap var bak aşağya..

''ben ona secde etmem..nedenini sorduğumuzda, kendisnin ondan daha kusursuz olduğunu söyledi''

anlayabiliyosun değil mi..bu proje böyle..onu böyle yarattı..mükemmel neye görem mükemmel..sen dün hiçbişi bilmiyodun şimdi çevrende gördüğün ve bu proje ile geliştirdiğin algılar sayesinde artık ''mükemmeli'' arıyosun işte..sana mükemmeli arattıdı..ve senin gelişimini tamamlıyor..ve sana cenneti vericek ve sen mükemmeli orada bulucaksın ;)

Mükemmel kalsın, yapabildiğimizin en iyisi mükemmel olmak zorunda değil. İşini görsün, merakımızı tatmin etsin, bize de zarar vermesin yeter. Kusursuzluk iddiam da yok, kusursuzluk iddiası olan sözümona tanrıyı bana anlatan şahıslar. Onlar da okuyup öğrenecek. Ayrıca verdiğiniz cümle Kur'an'da şeytanla adem arasında geçen bir olay. Tanrıyla insan arasında değil.

Ben tuzak kuran tanrılara inanmam. Cennetlerini de istemem. Ne hali varsa görsün kendin çal kendin oyna.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Mükemmel kalsın, yapabildiğimizin en iyisi mükemmel olmak zorunda değil. İşini görsün, merakımızı tatmin etsin, bize de zarar vermesin yeter. Kusursuzluk iddiam da yok, kusursuzluk iddiası olan sözümona tanrıyı bana anlatan şahıslar. Onlar da okuyup öğrenecek. Ayrıca verdiğiniz cümle Kur'an'da şeytanla adem arasında geçen bir olay. Tanrıyla insan arasında değil.

Ben tuzak kuran tanrılara inanmam. Cennetlerini de istemem. Ne hali varsa görsün kendin çal kendin oyna.

bak onca etrafındaki dönen sistem boş bir şey için ve öylesine orada dönüyor olabilir mi?

bu kainatı bir saray gibi çekip çeviren seni başı boş bırakır mı,

elbette bırakmaz ve bırakmamış sana da diğer herşeye ihtiyacını verdiği gibi vermiş..

ve bu da seni boş yere yaratmadığını ve seni burada bırakmayacağını gösterir..

bak bakalım etrafında emek harcanıp da ölesine alalede bir şekilde VAR olan bir ŞEY görebiliyor msun ? ;=

Sitelerde Paylaş
bak onca etrafındaki dönen sistem boş bir şey için ve öylesine orada dönüyor olabilir mi?

Sistem dönüyor o halde Allah döndürüyor.

bu kainatı bir saray gibi çekip çeviren seni başı boş bırakır mı,

elbette bırakmaz ve bırakmamış sana da diğer herşeye ihtiyacını verdiği gibi vermiş..

ve bu da seni boş yere yaratmadığını ve seni burada bırakmayacağını gösterir..

Şeyler büyük ve güzel o halde Allah var.

bak bakalım etrafında emek harcanıp da ölesine alalede bir şekilde VAR olan bir ŞEY görebiliyor msun ?

Şeyler var o halde Allah emek harcamış o halde Allah var.

X + 0 = X

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her kus ucamaz. Bazi kuslar ucabilir. Tavuk, penguen, devekusu gibi ucamayan kuslardandir. Tavuklar, baska bir canli tarafindan avlanilmak istendiginde kacmak icin ayaklarini kullanilirken ayni zamanda kanatlari yardimiyla biraz havalanabilip yükselebiliyorlar.

tam olrak bu konularda bilgim olmadıgı için ne iş yaradıgını digerlerinin merak ediyorum ama vücuddaki kılların faydalarını biliyorum gözeneklerin hava almasını saglıyor vs gibi yararlarını okumustum digerlerinide arstırdıgım zaman sizlerle paylasacagım ama unutmayınki hiçbiri bos değildir

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Sistem dönüyor o halde Allah döndürüyor.

Şeyler büyük ve güzel o halde Allah var.

Şeyler var o halde Allah emek harcamış o halde Allah var.

X + 0 = X

sistem dönüyor demekki biri döndürüyor..

şeyler büyük ve güzel, demekki biri bunların büyük ve güzel olmasını istiyor..

0+0=0 var ya da (bir felenopsis saderiana+bir felenopsis sanderiana= 2 tane felenopsis sanderiana)

post-4636-1222781888_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş
tam olrak bu konularda bilgim olmadıgı için ne iş yaradıgını digerlerinin merak ediyorum ama vücuddaki kılların faydalarını biliyorum gözeneklerin hava almasını saglıyor vs gibi yararlarını okumustum digerlerinide arstırdıgım zaman sizlerle paylasacagım ama unutmayınki hiçbiri bos değildir

Siz de unutmayın ki tek soru "şu neden var" "bu neden var" değil, bunların açıklamasını yapmak evrimsel açıdan kolay. Asıl sorular "şu neden yanlış, bu neden kırık?" bunların açıklaması da mükemmel dizayn değil kopyalama sırasında oluşan ufak değişimler sonucu olması. Tabii daha iyi bir fikir ortaya atılana kadar.

Sitelerde Paylaş
sistem dönüyor demekki biri döndürüyor..

şeyler büyük ve güzel, demekki biri bunların büyük ve güzel olmasını istiyor..

0+0=0 var ya da (bir felenopsis saderiana+bir felenopsis sanderiana= 2 tane felenopsis sanderiana)

Şeyler güzel çünki bir güzel görüyoruz. "Biri güzel gösteriyor" sadece istediğin için inandığın birşey. (kanıtsızca)

Şeyler büyük çünki biz küçüğüz. "Biri büyük yaptı" sadece istediğin için inandığın birşey. (kanıtsızca)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...