Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

Guest inevitable
Şeyler güzel çünki bir güzel görüyoruz. "Biri güzel gösteriyor" sadece istediğin için inandığın birşey. (kanıtsızca)

Şeyler büyük çünki biz küçüğüz. "Biri büyük yaptı" sadece istediğin için inandığın birşey. (kanıtsızca)

kanıtım bu çiçek..bak ve gör..ve bu çiçeğe bakıp da ''güzel değil'' diyeni getir ..

post-4636-1222782585_thumb.jpg

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Guest inevitable
Dairesel mantık.

Çiçek güzel o halde biri güzel gösteriyor kanıtımsa bu çiçek, aha bak: güzel

Biri göstermeden de çiçek görebiliyorum teşekkürler.

çiçek var..

yaprakları var

kokusu var

çiçeğin yapraklarında çok güzel renkler var..

çiçek çok güzel kokuyor..

bakılınca insanın zihnini düzenliyor..

koklayınca da zihnini düzenliyor..

çiçeğe bakıyor ve resim yapıyor..

kokusuna hissediyor ve parfüm yapıyor..

bir mühendis bir helikopter böceğini taklit ediyor

ve helikopteri modelliyor..

herkse onun projesini okuyor ve taklit ediyor..

''rabbinin ayetlerini yazmak için denizler mürekkep olsa ağaçlar kalem ve o denizlere bir o kadarı daha eklense yine yetmezdi''

ayetinin de dediği gibi..evet daha pek çok şey yazılıcak ama yetmiyecek..

onun ayetlerinin, yarattığı canlı türlerinin ve sayısının ve yarattığı onca sistemin ve sayısının ne olduğunu ve sınırlarının ne olduğunu araştırıcak ve bunları kaydedicek ve ediyor ve sınıflara ayırıyor, ayırıyor çünkü baş döndürüyor çünkü incelemekte ve okumakta zorlanıyor.. ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Çiçek güzel > Allah var...

B.k güzel değil > Allah ne şimdi?

güzel olmayan sana yokturu çağrıştırıcak ve sen de bunun peşine düşüceksin..

ben de güzel olana bakıp vardırı düşünücem ve ben de bunun peşine düşücem..

hadi var mısın? ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

sen uyumsuz ve mantıksız ve gereksiz ve çirkin ve kötü olanları say

ben de uyumlu ve mantıklı ve gerekli ve güzel ve iyi olanları yayayım..

bakalım hangisi daha fazla ve hangisi daha baskın..

''şeytan dediki sen onu benden kusurlu yarattın, ben ise ondan daha üstünüm''

''melekler dediler ki biz seni tesbih eder dururken sen neden kan dökücek bir insan yaratıcaksın?''

''biz de onlara Ademi gösterip..say Adem bunların isimlerini dedik..o da hepsini saydı..meleklere döndük sayın dedik..onlar ise biz senin bize öürettiğinden başka birşey bilmeyzi, dediler''

Sitelerde Paylaş
sen uyumsuz ve mantıksız ve gereksiz ve çirkin ve kötü olanları say

ben de uyumlu ve mantıklı ve gerekli ve güzel ve iyi olanları yayayım..

bakalım hangisi daha fazla ve hangisi daha baskın..

''şeytan dediki sen onu benden kusurlu yarattın, ben ise ondan daha üstünüm''

''melekler dediler ki biz seni tesbih eder dururken sen neden kan dökücek bir insan yaratıcaksın?''

''biz de onlara Ademi gösterip..say Adem bunların isimlerini dedik..o da hepsini saydı..meleklere döndük sayın dedik..onlar ise biz senin bize öürettiğinden başka birşey bilmeyzi, dediler''

Şu adama cevap vermeyin artık, her konunun içine ediyor hayalinde yarattığı proje ile. Şizofren olduğuna dair iddiaya girerim. Bırakın kendi kendine takılsın sıkılınca gitsin. Dişe dokunur herhangi bir argümanı olmadığı gibi konuyu da saptırarak kirletiyor buraları

Sitelerde Paylaş
çiçek var..

yaprakları var

kokusu var

''rabbinin ayetlerini yazmak için denizler mürekkep olsa ağaçlar kalem ve o denizlere bir o kadarı daha eklense yine yetmezdi''

onun ayetlerinin, yarattığı canlı türlerinin ve sayısının ve yarattığı onca sistemin ve sayısının ne olduğunu ve sınırlarının ne olduğunu araştırıcak ve bunları kaydedicek ve ediyor ve sınıflara ayırıyor, ayırıyor çünkü baş döndürüyor çünkü incelemekte ve okumakta zorlanıyor.. ;)

Çiçekler sen beğen diye güzel değiller... Leş gibi kokan çiçekler var... İnanmıyorum dersen ıspatlıyacağım, bir tanesini yemen şartyıla.

Çicekler ve böcekler birlikte evrimleşmişlerdir, çiçek böcek için alımlıdır, bizim için değil... Tabi bizim yapay seçimle güzelleştirdiklerimiz de var.

Aklınızı başınıza alın, çiçekten, böcekten allah çıkarmaya çalışmayın...

Helico: Dönen demektir.

Ptero: Kanat demektir.

Helico-pter: Dönen kanat demek...

Zaten uçaklara sabit kanatlı platformlar denir. Helikopterde ise kanat sabit değildir.

Helikoptere yusufçuğun tasarımdan felan esinlenme değildir.

Helikopteri icad eden adam meşhur Sikorsky'dir.

Hayatında yusufçuk görmemiş adam, helikopter nedir tam anlayamamış adam, Sikorsky'i sadece marka yada model sana adam böyle saçmalar işte...

Yusufçuk dememiştin sen değil mi... Neden ben yusufçuk diyorum? Koş hemen öğren...

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Şu adama cevap vermeyin artık, her konunun içine ediyor hayalinde yarattığı proje ile. Şizofren olduğuna dair iddiaya girerim. Bırakın kendi kendine takılsın sıkılınca gitsin. Dişe dokunur herhangi bir argümanı olmadığı gibi konuyu da saptırarak kirletiyor buraları

ne oldu dokundu mu ? ;)

Sitelerde Paylaş
çiçek var..

yaprakları var

kokusu var

Evet, e yani? İnsanlar çevresiyle etkileşimde.

Olabilir, çevreyle etkileşime devam

onun ayetlerinin, yarattığı canlı türlerinin ve sayısının ve yarattığı onca sistemin ve sayısının ne olduğunu ve sınırlarının ne olduğunu araştırıcak ve bunları kaydedicek ve ediyor ve sınıflara ayırıyor, ayırıyor çünkü baş döndürüyor çünkü incelemekte ve okumakta zorlanıyor..

Satürn halkalarındaki buzullardan yararlanırız o zaman. Neyi kastettiğinizi anlamadım.

Çevrenizdeki şeyleri anlayamazsınız mı diyorsunuz? Biraz daha şifreli yazarsanız iletişim kopacak.

Sitelerde Paylaş

hadi var mısın? ;)

Güzel olan da çirkin olan da doğal seçim yoluyla evrimim sonucudur... Bana güzel şeyleri ruh hastası çapulcu çöl bedevisinin zekeri uğruna uydurduğu, hatta uydurma felan yok, sıradan bir put iken semaviliğe terfi ettirdiği arap putuna maletmem...

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Çiçekler sen beğen diye güzel değiller... Leş gibi kokan çiçekler var... İnanmıyorum dersen ıspatlıyacağım, bir tanesini yemen şartyıla.

Çicekler ve böcekler birlikte evrimleşmişlerdir, çiçek böcek için alımlıdır, bizim için değil... Tabi bizim yapay seçimle güzelleştirdiklerimiz de var.

Aklınızı başınıza alın, çiçekten, böcekten allah çıkarmaya çalışmayın...

Helico: Dönen demektir.

Ptero: Kanat demektir.

Helico-pter: Dönen kanat demek...

Zaten uçaklara sabit kanatlı platformlar denir. Helikopterde ise kanat sabit değildir.

Helikoptere yusufçuğun tasarımdan felan esinlenme değildir.

Helikopteri icad eden adam meşhur Sikorsky'dir.

Hayatında yusufçuk görmemiş adam, helikopter nedir tam anlayamamış adam, Sikorsky'i sadece marka yada model sana adam böyle saçmalar işte......

eveett sen de öğrenmeye devam ediyosun ben de..bitmez ve bitmiycek..zaten amaç sana tüm bilgiyi verip senin aklını nirvanaya çıkarmak olmadığı gibi tabiki sen de bakabildiğin ölçüde yararlanıcaksın..o sana ışığı vermiş..çiçeği vermiş..gözü vermiş..seni o çiçeğe bakmaya zorluyorum..

ama sen gözlerini kapatıyorsun..ışığın gözünden içeri girerek vazifesini yapmasına izin vermiyosun..o melek sana vazifesini yapıyor..ama sen o meleği istemiyorsun..işte tüm bu her şey sana boyun eğdirilmiş secde ettirilmiş..ama sen gözünü kapatırsan o meleğin de yapıcak bişiyi yok..

''biz senin bize öğrettiğinden başka bir şey bilmeyiz, der ve geri çekilir''

ama sen gözünü açar ve o bilgiyi almak isteyip çiçeği beyninde okumaya karar verirsen..gözünden ışık içeri girer ve görevini yapar..ve o ışık der ki..

''biz senin yap dediklerini yaparken ve seni eksiksiz tesbih ederken...''

işte bunları anlamaya çalışmadıkça..o bilgi denizinde boğulucaksınız..ve nasıla bakıp nedene bakmıycaksınız..

hep şöyle diyeceksiniz..

''olabiliyor..o halde olur ve mantıklıdır'' ama zaten mantıklı insan aklına, mantıksız hiçbir şey yaratılmamıştır ki

sen de bakıp ''aaa demekki Allah var '' diyebilesin.. ;)

Yusufçuk dememiştin sen değil mi... Neden ben yusufçuk diyorum? Koş hemen öğren ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Evet, e yani? İnsanlar çevresiyle etkileşimde.

Olabilir, çevreyle etkileşime devam

Satürn halkalarındaki buzullardan yararlanırız o zaman. Neyi kastettiğinizi anlamadım.

Çevrenizdeki şeyleri anlayamazsınız mı diyorsunuz? Biraz daha şifreli yazarsanız iletişim kopacak.

tabiki etkleşimde olucaklar..bilgi alıcaklar..bu bilgi Allah' a uzanır..tüm bu gördüğün herşey onun bilgisidir ve sana onu öğretmek için vardır..

görüntü ve ses ve koku ve hepsi birer bilgidir..ve sana bu bilgiyi okuyacak bir çözücü vermiştir..biz buna beyin diyoruz..o bilgiyi takip et geldiği yer tek bir kaynaktır..aynen bu evrenin çıkış noktasının tek bir patlama noktası olduğu gibi..sana her şey o tekilliği anlatıyor.. tüm amacın bu..yaşamı tadıcaksın ve sonra ölümü tadıcaksın..ve amaç sonlandırılıcak.. ;)

tabiki devam taaakkiiii tüm bu melekler görevini yapıp Ademe Allah ı öğretinceye ve proje sonlanıncaya kadar..

ve proje biticek..sonra yeni sisteme geçilicek ;)

evet çevremizde gördüğümüz her şey birer bilgiden ibarettir..ve bu bilgi bize geldiği yeri gösterir..geldiği yer bellidir..bilginin geldiği kayna bize başka bir yöntemle daha seslenmiştir..sesle o ses peygamberin sesidir..işte her şey onundur..ve o herşeyi kullanıyor.tüm bunlar onu[/sub]n bilgisidir.. ;)

Sitelerde Paylaş
ben 1000'in 999'una bakıyorum sen ise inat ederek şeytan gibi yaparak

yani allah muhteşem bir yaratıcı değil.senin sözünle 1000 de 1 kusuru var. hani allah bütün üstün sıfatlardan dı ?????

yani allah gümlüyor ama cehennem de yanacağım ve sonsuza kadar yok olacağım demenin korkusuna körü körüne de olsa insan inanıyor böyle şeylere. yada inanmaya çalışıyor.

bakalım yarın cern deki deney yazıyordu kuran da diye çıkar birisi

Sitelerde Paylaş
tabiki etkleşimde olucaklar..bilgi alıcaklar..bu bilgi Allah' a uzanır..tüm bu gördüğün herşey onun bilgisidir ve sana onu öğretmek için vardır..

görüntü ve ses ve koku ve hepsi birer bilgidir..ve sana bu bilgiyi okuyacak bir çözücü vermiştir..biz buna beyin diyoruz..o bilgiyi takip et geldiği yer tek bir kaynaktır..aynen bu evrenin çıkış noktasının tek bir patlama noktası olduğu gibi..sana her şey o tekilliği anlatıyor.. tüm amacın bu..yaşamı tadıcaksın ve sonra ölümü tadıcaksın..ve amaç sonlandırılıcak.. ;)

Ona bilgi denmez ''algı'' denir. Ve hepsinin tekbir kaynaktan geldiği hipotezi asla kanıtlanamaz.Sende kanıtlayamıyorsun ama hastalığın sana farklı hayaller gördürdüğü için iki alakasız cümleyle herşeyi kanıtadığınıs sanıyorsun.

Sitelerde Paylaş

hadi var mısın? ;)

yani siz ne derseniz diyin ben cehennem korkusundan dolayı bu masallara inanmak zorundayım mı demek istiyorsun

yada merak etmeyin bunlara bi kılıf buluruz bize zaman tanıyın mı diyorsun???

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
inevitable;

alakasız yazılar yazmışsın.

adam oraya bilimsel yazı asmış, sen ise allah-melek vs. diyerek halüsinasyon görmeye devam ediyorsun.

bunlara verecek cevabın varsa yaz, yoksa susup otur ve ben nerde hata yapıyorum diye bir düşün.

sen kimsin..ben bilimin kendinden bahsediyorum..sen yazdıklarımı oku..gerçeğe hep beraber gidicez emin ol..

alakalı yada alakasız yazığıma sen karar veremezsin..ben karar veririm.. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...