Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

Allah herşeyi yarattı ve dünya bu düzende devam ediyordu birden baktı ki lan ne oluyo burda herşey degişim içinde vay anasını nasıl bilemedim degişim geciriceklerini neyse boyle olmuşsa olmuş bırakalım yoluna gitsin.

Bu mudur savundugunuz şey ?

Bir sürü kanıt var evrim teorisini destekleyen ve ilerde kanun olucagına emin gozuyle bakıyorum.

Siz hala neyin yaratıldıgını tartşıyorsunuz?

Birde bazıları gelmiş evrim teorisini çökertmiş de bilmem ne de cökert yiyosa.

Şunu anlamayan arkadaşlarında artık salak olduguna kanaat getirdim evrim teorisi=ateizmin en büyük destekliyicisi.

Ateizm hep vardı hala var evrim teorisi ne zamandır var?

Evrim teorisi ile ateizm i nasıl bir tutuyorsunuz anlamış degilim.

Biz Kuran daki çelişkileri gösterince ilk önce Kuran'ın Allahı'ının olmadıgını soyluyoruz direk Tanrı yoktur demiyoruz ama siz direk oraya geciyorsunuz.

Edit:Dinlerden bagımsız Tanrı kavramını sonraki aşamalarda elden geciriyoruz.

tarihinde fatte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:)

ne demek istediğimi bal gibi anlıyorsun :)

sıkışınca hakarete başvuruyorsun ..

sinirlenen her insanın yapacağı gibi..

ben artık yumurtamı tavuktan çıktı tavukmu yumurtadan sorusunu sormayacağım söz .:)

bilgehan bengi dürüst olun !

ateizme kanıt olarak evrimi göstermeyin ...

sizden öncede ateistler vardı tarih boyunca hep oldu .

evrimin gerçekliği ,insanın yumurta ile spermden olması, evrende galaksilerin keşfi

hiçbirşey Allahı ne ispat edebilir nede inkar

bunu unutmayın ...

bunun kanıtı insanın vicdanında, bilincinde,algısında saklıdır.

yapmayın ..

inanmıyoruz çünkü istemiyoruz demek bu kadar zormudur.?

not ....

ne demek istediğimi anladığına göre tümce kurmayı öğrenmişim demektir.

Ben sıkışmam... Ben daralmam... Çünkü sabit bir fikri savunmak zorunda değilim. Allah diye uydurma birşeyi savunmak adına kıvırmak zorunda değilim. Evrim dandik bir put olan allah tarafından yaratılmadığıma dair kanıttır. Tabi diğer dandik tanrılar tarafından da yaratılmadığıma dair kanıttır.

Eğer bir tanrı varsa.... ve evreni ve canlıları yaratmadıysa... ve dua felan edince müdahale edemiyorsa... hiç bir şekilde tanımlanamıyor ve tespit edilemiyorsa; O TANRI'NIN EKİME KADAR YOLU VARDIR.

Sitelerde Paylaş
Ben sıkışmam... Ben daralmam... Çünkü sabit bir fikri savunmak zorunda değilim. Allah diye uydurma birşeyi savunmak adına kıvırmak zorunda değilim. Evrim dandik bir put olan allah tarafından yaratılmadığıma dair kanıttır. Tabi diğer dandik tanrılar tarafından da yaratılmadığıma dair kanıttır.

Eğer bir tanrı varsa.... ve evreni ve canlıları yaratmadıysa... ve dua felan edince müdahale edemiyorsa... hiç bir şekilde tanımlanamıyor ve tespit edilemiyorsa; O TANRI'NIN EKİME KADAR YOLU VARDIR.

Senin yaptığın blöfü gayet iyi görebiliyorum bilgehanbengi...

sen bir biyolog değilsin .varlığının anlamını evrimle kanıtlamak işine geliyor o kadar.

neden varolduğuna evrimi öğrenerek bahane bulmuşsun .

yanılıyorsun evrimin kanıtlanması Allahın yokluğuna delil gösterilemez.

bilim gerçeği ortaya çıkarmak adına yapılır.. batıdaki gibi gerçeği anlatıp kararı insanlara bırakmayı beceremiyorsunuz..

evrimi inançsız yada inançlı olduğunu vurgulamadan anlatan bilim adamlarından öğrendim ..

onlarda dandik tasarımı insanlara anlatmak gibi bir ıkınma hali hiç yok::)

gayet mantıklı şekilde gerçeği ortaya koyuyorlar..

geçmiş başlıklarda samanyolu belgesellerinde inanların dublaj yaparken ,neden Allahı andığı hakkında jadının bir sitemi vardır..

aynı davranışı sende bu evrimi anlatırken sergiliyorsun bende bunu gördüğümü söylüyorum hepsi bundan ibaret..

diğer başlığında evrimi aklı olan insanlara gayet güzel açıklamışsın ,seni orada tebrik etmekten geri kalmadım ..

çok güzel makul bir şekilde anlatmışsın..

iyi güzel ..

buraya kadar gayet doğru ..

senin hinliğin bundan sonra başlıyor.

dandik tasarımla ilgili fkrini söyleyerek müslümanları evrim düşüncesinden uzak tutmaya !! çalışıyorsun kiiiiii

bu düşüncenin mantığını zaten insanlar anlayacak..

ve evrimi Allahın yokluğuna kanıt gösterek müslümanlara yaptığın manevi baskı ile onların isyanını ortaya çıkartacaksın .

sonrada ahan da müslüman işte diyeceksin :)

yemezler ....

yine söylüyorum ; bilim Allahın varlığını yada yokluğunu kanıtlayamaz.

sadece yaratılışımızın nasıllığını ortaya çıkartır.

evrim kurana ters bir kavram değildir. bunu yakın bile getirmek istemiyorsunuz , çünkü kasıtlı olarak bilimi kendi insiyatifinize almak gibi bir düşünceniz var..

en azından akıllı insanlara bunu yutturamazsın bilgehan bengi adil dövüşünmüyorsun ..

inanmak zorunda değilsin .

müslüman olmak zorunda hiç değilsin ..

ekime yada nereye kadar gidersen gidebilirsin ...

yutmuyorum onu söylemek istiyorum olay bundan ibaret.

tarihinde Mutmain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mutmain, Bilgehan sana cevap verecektir, ama ben bir şeyi merak ettim. Dandik tasarım diye bu başlıkta gayet güzel örneklerle anlatılmış. Yani aslında tasarımın olmadığı vurgulanmak istenmiş. Evrimle bugünkü hale gelen canlıların bir sürü sorunla baş etme zorunlulukları örneklenmiş. Hatta bu örnekler genişletilebilir, daha neler var neler. Bana göre sizin kusursuzluk iddianız kusurlu.

Lütfen Allahın yarattığı kusursuz ve mükemmeldir anlayışını, şu dünyaya ve canlılara bakıp hala nasıl sürdürdüğünü açıklar mısın? Hani nerede o mükemmellik?

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Mutmain, Bilgehan sana cevap verecektir, ama ben bir şeyi merak ettim. Dandik tasarım diye bu başlıkta gayet güzel örneklerle anlatılmış. Yani aslında tasarımın olmadığı vurgulanmak istenmiş. Evrimle bugünkü hale gelen canlıların bir sürü sorunla baş etme zorunlulukları örneklenmiş. Hatta bu örnekler genişletilebilir, daha neler var neler. Bana göre sizin kusursuzluk iddianız kusurlu.

Lütfen Allahın yarattığı kusursuz ve mükemmeldir anlayışını, şu dünyaya ve canlılara bakıp hala nasıl sürdürdüğünü açıklar mısın? Hani nerede o mükemmellik?

bak mükemmellik mesela senin DNA yı geliştirememen de..

yoksa aklında ki kusursuzluk nedir onu bilemiyorum..

yani aklında nasıll bir kusursuzluk düşünüyosun..

anladın mı demek istediğimi..

sistemin işleyişine bak ;)

Sitelerde Paylaş
bak mükemmellik mesela senin DNA yı geliştirememen de..

yoksa aklında ki kusursuzluk nedir onu bilemiyorum..

yani aklında nasıll bir kusursuzluk düşünüyosun..

anladın mı demek istediğimi..

sistemin işleyişine bak ;)

inevitable, sende bir zahmet bu konunun ilk mesajında Bilgehan ın anlattığı dandiklik örneklerine bak. Hepsi kusur, hepsi sorun. Sen siyam ikizlerini duydun mu hiç? Allah onları neden öyle yaratıyor? Bu kusurun felakat bir boyutu artık.

Aklımdaki kusursuzluk ne olabilir? Tabii ki canlıların hastalık yüzü görmeden, hem kendilerine hem çevrelerine hakim bir şekilde yaşamaları olabilir. Üstelik insanlığın bir gün bunu başaracağına çok ihtimal veriyorum. Yani biz Tanrının cennetini istemiyoruz. Çünkü anlatılanı mantıklı bulmadık, beğenmedik ve hatta inanmadık. Biz kendi cennetimizi kendimiz yaratmak istiyoruz. Şu an hayat bir sürü sorunla dolu olsa bile, özgür düşüncemiz bir anlamda yine de bizim cennetimiz sayılır.

Sitelerde Paylaş

Kusursuzluk denen şey dünya hayatında olsa idi eğer .herkes inanırdı bağlantı..bu sizlerin hep karşı çıktığınız imtihan olgusudur...

kusursuzluk Allahın kendi zatındadır.yaratılmışlarda kusur olması yaradanın kusurluluğu anlamına gelmez.

soruyorum sana çok ileri düzeyde zekaya sahip olanlar bunu kendi iradeleri ilemi kazanıyorlar yoksa doğuştan verilen bir yetimidir ?

sizden birisi bir başlık açmıştı bu konuda öss sınavları insanın zekasını belirler diyordu..katılıyorum .zorla olmuyor bu işler.

kusursuzdur diyenler evrendeki yavaşlamayı gösteriyorlar düzenli değil diyorlar hepsinin farkındayım ..

fakat bir kısmıda çoklu evrenlerden bahsediyor buda muhtemel büyük bir ihtimalle çoklu evrenler gerçek ..çünkü

hud suresinde bir ayette cennete girenlerin gökler ve yer oldukça süresiz nimetlenecekler diyor..gökler derken hiç bir kısıtlama kullanılmıyor.

bilim adamları evrenin genişlediğini söylüyor ağız birliği ile doğrudur..inanıyorum bir gün samanyolu ve andromeda birbirine karışaakmış çok iler bir tarihte.

işte o ayete bakınca çoklu evren anlayışı mantıklı geliyor.anlatabildim sanırım bilgehan yine anlamaz belki tümcelerimi beğenmiyor kendisi..

Sitelerde Paylaş
Kusursuzluk denen şey dünya hayatında olsa idi eğer .herkes inanırdı bağlantı..bu sizlerin hep karşı çıktığınız imtihan olgusudur...

kusursuzluk Allahın kendi zatındadır.yaratılmışlarda kusur olması yaradanın kusurluluğu anlamına gelmez.

soruyorum sana çok ileri düzeyde zekaya sahip olanlar bunu kendi iradeleri ilemi kazanıyorlar yoksa doğuştan verilen bir yetimidir ?

sizden birisi bir başlık açmıştı bu konuda öss sınavları insanın zekasını belirler diyordu..katılıyorum .zorla olmuyor bu işler.

kusursuzdur diyenler evrendeki yavaşlamayı gösteriyorlar düzenli değil diyorlar hepsinin farkındayım ..

fakat bir kısmıda çoklu evrenlerden bahsediyor buda muhtemel büyük bir ihtimalle çoklu evrenler gerçek ..çünkü

hud suresinde bir ayette cennete girenlerin gökler ve yer oldukça süresiz nimetlenecekler diyor..gökler derken hiç bir kısıtlama kullanılmıyor.

bilim adamları evrenin genişlediğini söylüyor ağız birliği ile doğrudur..inanıyorum bir gün samanyolu ve andromeda birbirine karışaakmış çok iler bir tarihte.

işte o ayete bakınca çoklu evren anlayışı mantıklı geliyor.anlatabildim sanırım bilgehan yine anlamaz belki tümcelerimi beğenmiyor kendisi..

İleri düzeyde zekaya sahip olanların, genetik sebeplerle IQ larının yüksek olup olmadığı yönünde araştırmalar var. Mutmain, inançlı biri gider bunu Allaha bağlar. İnançsız biri genlere ve evrime bağlar. Ama sana şunu hatırlatırım. İnançsız biri açık fikirlidir. Eğer günün birinde daha farklı bir şeyler ortaya çıkarsa, bilimsel olması şartı ile bunu yadsımaz. Ancak siz açık fikirli değilsiniz. Bir Allah tutturmuş gidiyorsunuz. Ne bir ispat ne bir kanıt var elinizde. Düşünceniz sabitlenmiş işte oraya, çıkamıyorsunuz.

Kusursuz Allah var, kusurlu yarattıkları oluyor, bu imtihan oluyor falan. Saçma bir şey bu. Anlamsız bir savunma. Kusursuz olan kusursuz yaratır, sadist mi bu kusurlu yaratıyor? Hele şu imtihan hikayenizden hepten usandık. Hayvanlarda imtihanda herhalde. Aklı olmayan hayvanın nesi imtihan oluyor acaba? Çünkü onlarda kusurlu ve bir sürü hastalıkları çekiyorlar. Buna cevap ver bakalım, hayvanlar neden imtihan oluyor? Allah onlara akıl, kitap, peygamber vermemiş, ama bize verdiği kadar dert vermiş.

Bunun yanı sıra bir sürü bilimsel bilgiyi sıralamışsın, ama karma karışık bir şeyler işte. Yani kafana göre bilim yorumu yapmak seni nereye götürür acaba?

Sitelerde Paylaş
İleri düzeyde zekaya sahip olanların, genetik sebeplerle IQ larının yüksek olup olmadığı yönünde araştırmalar var. Mutmain, inançlı biri gider bunu Allaha bağlar. İnançsız biri genlere ve evrime bağlar. Ama sana şunu hatırlatırım. İnançsız biri açık fikirlidir. Eğer günün birinde daha farklı bir şeyler ortaya çıkarsa, bilimsel olması şartı ile bunu yadsımaz. Ancak siz açık fikirli değilsiniz. Bir Allah tutturmuş gidiyorsunuz. Ne bir ispat ne bir kanıt var elinizde. Düşünceniz sabitlenmiş işte oraya, çıkamıyorsunuz.

Kusursuz Allah var, kusurlu yarattıkları oluyor, bu imtihan oluyor falan. Saçma bir şey bu. Anlamsız bir savunma. Kusursuz olan kusursuz yaratır, sadist mi bu kusurlu yaratıyor? Hele şu imtihan hikayenizden hepten usandık. Hayvanlarda imtihanda herhalde. Aklı olmayan hayvanın nesi imtihan oluyor acaba? Çünkü onlarda kusurlu ve bir sürü hastalıkları çekiyorlar. Buna cevap ver bakalım, hayvanlar neden imtihan oluyor? Allah onlara akıl, kitap, peygamber vermemiş, ama bize verdiği kadar dert vermiş.

Bunun yanı sıra bir sürü bilimsel bilgiyi sıralamışsın, ama karma karışık bir şeyler işte. Yani kafana göre bilim yorumu yapmak seni nereye götürür acaba?

bağlantı benim gerçeğim Allaha dayalı inkar edemem ki bunu ..

etmiyorum bu beni huzura kavuşturuyor ayrıca..

fakat bilim dediğin zaman bilimin hakkını vereceksin ben bilimin gerçek arayışı olduğuna inanıyorum ki eğer aksini söyelyen varsa şaşarım..

ee inançsız birisi bilim yapıyor ne bulduysa uluorta söylüyor..

bilgehana söylediğim şey neden sende bilim adamları gibi gerçeği ortaya döküp bırakmıyorsun ?

neden sadece seni bağlayan fikrini buna yapıştırıyorsun ?

yoksa neden inannıyorsun demek benim haddime değil ..

çıkıp bana sen herşeyi Allaha bağlıyorsun demende çok saçma bağlantı ..

mutlaka Allaha dayandıracağım benim eksenim onun etrafında dönüyor.

sana karmaşık gelen şeyler beni gayet samimi bir şekilde anlamlandırıyor..

varlığıma bir anlam yüklemem için sadece geldik gideceğiz demem gerekmiyor...

ben düşünen bir varlığım ..düşünmek kuranda bir sürü yerde vurgulanır seni bağlamıyor olabilir bu benim gerçeğim..

sen saçma bulduğunu söylerken kırılırmıyım kırılmazmıyım düşünmüyorsan benim bu türlü yargılarımıda hazmetmelisin ..

bu fikirlerim bilgehan içinde geçerli.

tarihinde Mutmain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
inevitable, sende bir zahmet bu konunun ilk mesajında Bilgehan ın anlattığı dandiklik örneklerine bak. Hepsi kusur, hepsi sorun. Sen siyam ikizlerini duydun mu hiç? Allah onları neden öyle yaratıyor? Bu kusurun felakat bir boyutu artık.

Aklımdaki kusursuzluk ne olabilir? Tabii ki canlıların hastalık yüzü görmeden, hem kendilerine hem çevrelerine hakim bir şekilde yaşamaları olabilir. Üstelik insanlığın bir gün bunu başaracağına çok ihtimal veriyorum. Yani biz Tanrının cennetini istemiyoruz. Çünkü anlatılanı mantıklı bulmadık, beğenmedik ve hatta inanmadık. Biz kendi cennetimizi kendimiz yaratmak istiyoruz. Şu an hayat bir sürü sorunla dolu olsa bile, özgür düşüncemiz bir anlamda yine de bizim cennetimiz sayılır.

tamam senin dediğini çok iyi anlıyorum. senin kusur dediğin şeyler işleyen bu muazzam makinanın çıkardığı gıcırtı ve gürültü boyutunda değil midir.. bağlantı sisteme bak diyorum..anlamıyosun beni.. sisteme odaklan.. sistem çalışıyor ama siyam ikizleri ksusr değildir o bir sonuçtur..

bu sistemin kusurlu olduğunu göstermez..siyam ikizlerinin kusurlu doğduğunu gösteririr.. bu da bu koskoca işleyen devasa makinenin çıkardığı ses ve gürültü ve egsosundan çıkan dumandır.. bu düzenin kaçınılmaz bir sonucudur.. kaotik düzen.. yapma.. arabanın egsozuna dayama burnunu.. kendi kendini zehirleme.. bak sistem ne güzel işliyor ve çalışıyor.. ;)

Sitelerde Paylaş

Yok kırılma, Mutmain. Ama fikirler ortaya konmalı öyle değil mi? Neden rahatsız oluyorsun ki, aslında söylenen şey çok önemli. Senin varlığına anlam diye öne sürüdüğün Allah inancı, bizi sınırlandırıyor. Öbür dünya odaklı bir hayat algısına sebep oluyor. Ayrıca bilim özgür düşünce ile yapılmak zorundadır. İnanç zihne çok etki eder. Bilimde daha iyi bir yerlere gelmek için özgür düşüncesi gelişkin insanlara ihtiyacımız var.

Bilgehan evrimle ilgili bilgisini ortaya koyuyor, daha sonra dünya görüşünü dile getiriyor. Bu gerekli bir şey ve önemli bir şey. Çünkü bilginin nasıl yorumlandığı önemlidir. Bilginin inanca ve dünya görüşümüze olan tesiri önemlidir. Gerçekten kafası çalışan birileri bu yorumları yapmalıdır.

Ne yani yüzyıllardır olduğu gibi ortalığı inançlı insanların yorumlarına mı bırakalım? İçim bayılmış bunlardan farkında değil mişim. Bırakında özgür düşünce biraz konuşsun. Bu kadar rahatsız olma Mutmain. Yorum yapmak herkesin hakkı. Bilgini ortaya koy ve sus demek, olmuyor ama.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
tamam senin dediğini çok iyi anlıyorum. senin kusur dediğin şeyler işleyen bu muazzam makinanın çıkardığı gıcırtı ve gürültü boyutunda değil midir.. bağlantı sisteme bak diyorum..anlamıyosun beni.. sisteme odaklan.. sistem çalışıyor ama siyam ikizleri ksusr değildir o bir sonuçtur..

bu sistemin kusurlu olduğunu göstermez..siyam ikizlerinin kusurlu doğduğunu gösteririr.. bu da bu koskoca işleyen devasa makinenin çıkardığı ses ve gürültü ve egsosundan çıkan dumandır.. bu düzenin kaçınılmaz bir sonucudur.. kaotik düzen.. yapma.. arabanın egsozuna dayama burnunu.. kendi kendini zehirleme.. bak sistem ne güzel işliyor ve çalışıyor.. ;)

Farkettiği halde ve kendi ağzıyla söylediği halde, hala aynı şeyleri sayıklayan sana ne denir inevitable? Ya bir aklını başına topla. Ya biraz oku, izle ve git hayatı yaşa. Bu kadar sayıklama hayra alamet değil. Kendine gel.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Farkettiği halde ve kendi ağzıyla söylediği halde, hala aynı şeyleri sayıklayan sana ne denir inevitable? Ya bir aklını başına topla. Ya biraz oku, izle ve git hayatı yaşa. Bu kadar sayıklama hayra alamet değil. Kendine gel.

bana hakaret ediyosun.. ben sayıklamıyorum..

Sitelerde Paylaş
bak sistem ne güzel işliyor ve çalışıyor.. ;)

Bu sistem dedğin zırvalığı ahmet hulusi denen şahıs desteksiz olarak ortaya atmış. Senin ve ahmet hulisinin bahsetmiş olduğu sistemin bilimsel bir kaynağı yoktur, sen işin kolayına kaçıp sistem bu diyerek tüm sorunları kovuşturmaya çalışıyorsun. Böyle bir düşünce senin beynini kilitler ve sağlıklı düşünezmezsin, bak tüm yazılarına hiç bir şey ifade etmiyor yanlızça forumu kirletiyorsun o kadar.

Evrenin döngüsü allahın sistemi değildir, evren kaostur karmaşadır, karmaşa olan bir şeyden sistem diye bahsedilemez.

Sitelerde Paylaş
bana hakaret ediyosun.. ben sayıklamıyorum..

Hakaret değil, insanca bir değerlendirme ve sana durumunu farkettirmek için yapılmış bir eleştiri. Lütfen aynı şeyleri yazıp durmaktan vazgeç. Bunlara inanmaya devam edebilirsin, bu senin bileceğin şey. Ama forumda sürekli her yere aynı şeyleri yazıp duramazsın. Bu bir yere kadar sürer. Ne diyeyim, benden söylemesi, sen bilirsin.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Hakaret değil, insanca bir değerlendirme ve sana durumunu farkettirmek için yapılmış bir eleştiri. Lütfen aynı şeyleri yazıp durmaktan vazgeç. Bunlara inanmaya devam edebilirsin, bu senin bileceğin şey. Ama forumda sürekli her yere aynı şeyleri yazıp duramazsın. Bu bir yere kadar sürer. Ne diyeyim, benden söylemesi, sen bilirsin.

evet olan ve süregelen şeyler aynı ben de senin bu yazdıklarına cevap veriyorum

ama sen aynı anlıyosun.. ben ne yapablirim neyse..

yazdıklarım doğru.. sisteme bakmıyosunuz.. baktığınız..arabanın egzozundan çıkan zehirli duman.. ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Bu sistem dedğin zırvalığı ahmet hulusi denen şahıs desteksiz olarak ortaya atmış. Senin ve ahmet hulisinin bahsetmiş olduğu sistemin bilimsel bir kaynağı yoktur, sen işin kolayına kaçıp sistem bu diyerek tüm sorunları kovuşturmaya çalışıyorsun. Böyle bir düşünce senin beynini kilitler ve sağlıklı düşünezmezsin, bak tüm yazılarına hiç bir şey ifade etmiyor yanlızça forumu kirletiyorsun o kadar.

Evrenin döngüsü allahın sistemi değildir, evren kaostur karmaşadır, karmaşa olan bir şeyden sistem diye bahsedilemez.

evet bahsedilir.. hem de bal gibi bahsedilir.. sen de bir sistemsin.. ve sen de düzenlisin.. bak vücudun nasıl da ayakta duruyor ve..nasıl da bir iskelet sistemine sahipsin.. koskoca evrenin kendisi bile tek bir sineğin kanadının yapısndaki sistemi bozamaz ve inkar edemez.. bak bu koskooccaa evrenn bile

tek bir sineğe engel olamıyor ve o sinek senin gözünün önünde anlam vermediğin bir şekilde havayı bir jel gibi kullanıp dans ediyor..

''o size bir sineği bile örnek olarak vermekten kalçınmaz''

eğer oradakiler bilebilse o bize bir öglenayı bile örmek olarak getiricekti..

al eline bir atomu ve incele ve seyret ama aklının şaşmasına izin ver.. ve bu da nedir de?

ve sen burada bir sineğin kanadının bile yapısını açıklayamazken ki bunun için bir labratuar kuruldu en son, bana kalkıp ta '''düzensiz işleyen bu evren de bir sistem var olamaz '' deme..

güneş ''sistemi'', solar system.. bak ingilizce söyleyince daha karizmatik oluyor..ve sen mi bana öğreticeksin ne aklımı kilitler..

biz gerekene greken değeri veririz.. sen de doğruyu söyle sana da ''doğrusun diyelim'' ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...