Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

• İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sence; senin inanmadığın birşeyin gerçekte olmama olasılığı kaçtır

Bilgehan başlığımı rezil ettiniz diye çok kızacak çok. Ama oldu bir kere.

Zeus, Gök Tengri, ejderhalara da inanmıyorum ben. Onların olmama olasılığı kaç sence? Şimdi inanırları milyonlarca olan dinler neden gerçek olmak zorunda olsun? Geçmişte tonla inanç varmış. Onlarında çok sayıda inanırı varmış. Hangisi şimdi yaşıyor? Yarınlarda bu dinlerde onlar gibi olacak.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ama şimdilik öyle olmuş değil. hepsinin sonunun öyle olması diğerininde öyle olacağı anlamına gelmez dimi.

Şimdi kendi içinden sor zeus varmı? yok ejderhalar felan ? onlarda yok neden çünkü yokta ondan dimi hiç varmış gibide gelmiyor ve hiç tereddütdede kalmadın ama diğer seçenek en çok korkutan dır bence ve olmaması istenen hı ne dersin

Sitelerde Paylaş
ama şimdilik öyle olmuş değil. hepsinin sonunun öyle olması diğerininde öyle olacağı anlamına gelmez dimi.

Şimdi kendi içinden sor zeus varmı? yok ejderhalar felan ? onlarda yok neden çünkü yokta ondan dimi hiç varmış gibide gelmiyor ve hiç tereddütdede kalmadın ama diğer seçenek en çok korkutan dır bence ve olmaması istenen hı ne dersin

Yazık sana, üzülüyorum gerçekten. İnsanların kafası ne kadar çok karışıyor. İnanç doğduğun andan itibaren başlayan bir beyin yıkama olduğu için çok zor bir konu. Halada çok baskın toplumda. Ancak insanlar artık gerçekten sorguluyor. İnançlı olanlar bile dininin doğru yorumunu arıyor. Hııımmm sana şöyle söyleyeyim. Ben inancı aşacak kadar bilgi sahibi oldum. Ayrıca inancı aşacak bir düşünce yapım varmış demek ki. Zaten hep değişik açılardan bakmayı seven birisiydim. Sende kendi payına hemen herkes gibi uğraşacaksın ve kendi doğrunu bulacaksın. Tabii hayatın gerçeği olmak zorunda değil bu doğru. Sadece sana doğru gelen olacak. Ayrıca korku seni dine bağlıyorsa bunu düşünmelisin. Beni inanca bağlayan sevgi idi. Korkum hiç olmadı zaten. Korku bence biraz çocukça bir sebep. Kimbilir belki yaş aldıkça ve kendini eğittikçe geçer. Tanrı aciz kullarını korkutarak kendine inandırmamalı bence. Bu onun büyüklüğüne yakışıyor mu? Ama dinlerde korku başrolde. Bence çok eski bir tarz bu.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

hımm maymundan gelmişiz :)

bazılarımızda bir el 6 parmak veya çift başlı olmakda var. onlarda çift başlı ejderhadan geldiğimizin kanıtı galiba.

tek gözlü doğanlarda vardı zannedersem onlarda tek gözlü devin soyundan sanırım.

çift cinsiyetlilerde vardı daha nebilim bi sürü genetik bozukluk. akraba evliliği, radyasyona maruz kalma, aşırı iklim değişikliklerine maruz kalma gibi sebeplerle meydana geliyor.

hiç kuyruksuzları görmüyorsunuz dimi :)

Sitelerde Paylaş
Yazık sana, üzülüyorum gerçekten. İnsanların kafası ne kadar çok karışıyor. İnanç doğduğun andan itibaren başlayan bir beyin yıkama olduğu için çok zor bir konu. Halada çok baskın toplumda. Ancak insanlar artık gerçekten sorguluyor. İnançlı olanlar bile dininin doğru yorumunu arıyor. Hııımmm sana şöyle söyleyeyim. Ben inancı aşacak kadar bilgi sahibi oldum. Ayrıca inancı aşacak bir düşünce yapım varmış demek ki. Zaten hep değişik açılardan bakmayı seven birisiydim. Sende kendi payına hemen herkes gibi uğraşacaksın ve kendi doğrunu bulacaksın. Tabii hayatın gerçeği olmak zorunda değil bu doğru. Sadece sana doğru gelen olacak. Ayrıca korku seni dine bağlıyorsa bunu düşünmelisin. Beni inanca bağlayan sevgi idi. Korkum hiç olmadı zaten. Korku bence biraz çocukça bir sebep. Kimbilir belki yaş aldıkça ve kendini eğittikçe geçer. Tanrı aciz kullarını korkutarak kendine inandırmamalı bence. Bu onun büyüklüğüne yakışıyor mu? Ama dinlerde korku başrolde. Bence çok eski bir tarz bu.

seni dine bağlayan sevgi idi ama fzla bağlayamamış anlaşılan neyse... :)

korkman gerekn bir sondan kormuyorsan bu cesaret değildir..... nedir ?

Sitelerde Paylaş
seni dine bağlayan sevgi idi ama fzla bağlayamamış anlaşılan neyse... :)

korkman gerekn bir sondan kormuyorsan bu cesaret değildir..... nedir ?

İnsanları dine bağlayan sevgi değil, cehalettir.

Bu işin içinde duygu vardır elbet ama buna sevgi denmez.

Hakim duygu korku ve menfaattir.

Bak iletinde zaten bu sırıtıyor.

Ölümden korku.

Ölümden sonrası için bir şeyler vaadetmeyen Tanrı'ya hiç biriniz inanmazdınız, değil mi?

Ölüm sondur diyen bir dini inanç yok. Reenkarnasyon der, ahiret der, tekrar diriliş der.

Korku ve menfaat özetle...

tarihinde ENERGY tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bazılarımızda bir el 6 parmak veya çift başlı olmakda var. onlarda çift başlı ejderhadan geldiğimizin kanıtı galiba.

tek gözlü doğanlarda vardı zannedersem onlarda tek gözlü devin soyundan sanırım.

çift cinsiyetlilerde vardı daha nebilim bi sürü genetik bozukluk. akraba evliliği, radyasyona maruz kalma, aşırı iklim değişikliklerine maruz kalma gibi sebeplerle meydana geliyor.

Sadeceta, polidaktili (beşten çok parmaklılık) ya da polisefali (birden fazla kafa) neden olur biliyor musun?

Tek gözlülüğün nedenini biliyor musun? Çift cinsiyetliliğin nedenini biliyor musun?

Tüm bunlar senin o var sandığın akıllı tasarımcıyı yalanlayan durumlar.

Müslümanların ve genel anlamda dindarların gerizekalı olduğunu düşünüyorum, ve senin gibi adamlar her yazdıkları ile bu tezimi güçlendiriyorlar.

Sitelerde Paylaş
en akıllıcası bu sizin için . kör inatla "ben cehennem istiyorum "diyorsunuz.

çalıştığınız bir iş yerinde kuralları patronlar koyuyor ve siz istemesenizde kurallara uymak zorundasınız. işte kıyas edilsin ...!

o patron da belli kurallara bağlı.

senin putun neye bağlı acaba?

Sitelerde Paylaş

Tanrının (inancına göre) bi hatasını diğer hatalarını örnek göstererek kapatmaya çalışmakta her yiğidin harcı değil gerçekten -güçlü bi beyin hastalığı gerektirir.Helal olsun sana...

Ayrıca 6 parmak-çift kafa-çift cinsiyet-tek göz hepsi insanda doğal olarak olan şeyler tek anormallik fazla veya eksik olması.

Ama kuyruk, hangi doğal insan organının bir fazlalığı sence?

Sitelerde Paylaş
Sadeceta, polidaktili (beşten çok parmaklılık) ya da polisefali (birden fazla kafa) neden olur biliyor musun?

Tek gözlülüğün nedenini biliyor musun? Çift cinsiyetliliğin nedenini biliyor musun?

Müslümanların ve genel anlamda dindarların gerizekalı olduğunu düşünüyorum, ve senin gibi adamlar her yazdıkları ile bu tezimi güçlendiriyorlar.

ben o saydıklarının nedenlerini bilmiyorum ama hikmetlerini biliyorum . işe sizin bakış açınızla baktığımızda bu çıkıyor ortaya bilge bey. ayrıca sizin indarlar hakkındaki düşüncelerinizi bende ateistler hakkında taşıyorum :)

kuyruk var hııı tamam o zaman maymundanız. eee iki başlı çocuk var o zamanda iki başlı ejderhadanız :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Bunların nedenini bilince tanrıyı reddetmek gerekiyormuş . :blink:

Böylesine kör bir tasarımdan daha doğrusu tasarımsızlıktan kendisinin çıkabileceğini sanıp ,üstüne üstlük birde kendi gerizekalı aklına güvenip tanrıyı redden birisine saygı duymak şölyle dursun ,Gerizekalının dikalası olarak yaftalıyorum.

Tüm bu aksaklıklar bir düzene doğru akıp giderler.Adına düalizm mi derler ne derler ben kavramları pek sevmiyorum da her ne zıkkımsa artık.

Sen bu düzensizliklerin içinde bir tek kendini akıllı gören zavallı.Bari agnostik takılıp politika yapsan ya !

İnançlılar geri zekalıymış.Sen kendini akıllı sanıyorsun madem açıkla evrenin sırlarını bakalım.Bizim olduğunu varsaydığımız bilincin yapageldiklerini bulup açıklamak (kısmen) onun bütün işlerini çözdüğün anlamınamı geliyor.Kibrinden napacağını şaşırmış soytarı seni.

Sizler obsesif anlamda tanrıcılarsınız.Reddedişiniz bu yüzden.Sihir ve büyü beklentisindesiniz.Sanmayın ki ilksiniz ne ilk nede son gerizekalılarsınız.

Kim demiş tanrı herşeyi kusursuz yapmak zorunda olmalıdır diye ?

Sana mı soracak a aptal adam ?

Sen bu dünyaya kendi isteğinlemi geldinde hesap sormaya cüret ediyorsun ?

Elim makum yaşayacaksın yada geberip gideceksin işte.

Kenzo bu gibi argümanları sürekli güncellemekle hiç bir yere varamazsın.Ancak sen gibi obsesifleri inandırırsın.

Sitelerde Paylaş

Fabrikasyon hatası ürünler fabrikatörü -ya da mühendisi- yalanlar mı?

Sitelerde Paylaş
ama mühendisin veya fabrikatörün hatalı olabileceğini gösterir.

Hatasız olanların varlığı fabrikatörün hatasızlığına delildir.

Kendisini anlamammız için o hatalı olanları oluşturmuştur.

Aksi halde herşey mükemmel olsaydı buna rastgelelik diyebilirdik.

Un, şeker ,yağ birleşince hep helva olurdu buda bizi materyalizme götürürdü.

Helvayı yapanın miktar ayarlaması lazım değilmi aksi halde şekeri az olanla tam kıvamında olanı ayırdedemezdik.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...