Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

Kokturk

Ispatlanamaz.,gosterilemez olan bir cok sey var..ya da cok zor¡!

Orneginde..ateist soruyor,,,

her seye gucu yeten Allah kendisin kaldiramayacagi bir agirlik yarata bilir mi??

Bir baska soru.,...baska aci...

Ilk once yumurtami tavuktan cikti,yoksa civciv mi yumurtadan??

Evrime gelelim simdi...

Maden KI yasam tek hucreli canlilarla basladi,...yani bolunerek cogalma olayi

Neden bolunerek cogalan tek hucfelilir ciflesme gereksinimi duydular ????

Bu Tür sorulari cevaplamaya aklimiz ermez.,

sonraki nesiller??¿? BILEMEM..

Kırmızı ile sorduğun soru,,,, saçma ve mantıksal döngü hatası var ? aynen şu soruya benziyor.

Allah'ın olmadığını ispatlaya bilir misin?????? bu soruyu bizim bazı müslümanlar sorar...ÇOK SAÇMA BİR SORU....

Bir ateiste böyle soru sorulmaz.Çünkü,bu soruda da mantıksal döngü hatası var.....

Herhangi birşeyin olmadığı ispatlanmaz..... ateist sana şöyle diyebilir........... o zaman sen de bana, "yüzmilyar çeşit renge sahip kavun kokulu 500 ton ve geoit şeklinde kiviye benzeyen xyz sebzesinin olmadığını ispatla...........bunlar saçma sapan felsefe.................

evrim teorisinin bilim dünyası tarafından kabul görmesi,onun gerçek oldugunu ortaya koymaz...................zaten gerçek değil..........

Sadece aynada gözüne bak..... bir organ olarak göz........ gözün evrimi diye videolar var.......saçmalıklarını kendin gör......yazdıkları şeyler sadece teori ve makale saçmalığı.............bakın,,,, teori dediğiniz şey yanlışlanabilir.....Bundan 300+500 yıl sonra bu saçmalıklar da ortaya çıkacak............

bana getirilen bilgiler net olsun..............H2O=su gibi.............Net olalım yani...Çok şey istemiyorum............

Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iyi de bu Tür sorulari soran ben degilim KI..

Götu moku ateisler soruyor.,ISIN en kotusu.....cok Zeki olduklarini saniyorlar..

RENK demisin!!

Cok ilginc bir konudur..

Insanlar renkleri ayni mi gorurler¿???????

Bilim adamlari arastiriyor,,.

Dogrusunu kimse bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Iyi de bu Tür sorulari soran ben degilim KI..

Götu moku ateisler soruyor.,ISIN en kotusu.....cok Zeki olduklarini saniyorlar..

RENK demisin!!

Cok ilginc bir konudur..

Insanlar renkleri ayni mi gorurler¿???????

Bilim adamlari arastiriyor,,.

Dogrusunu kimse bilmiyor.

ateistler zeki falan değildir.Yok böyle birşey......zeka kavramı pek ölçülebilen birşey değil...IQ ve EQ testleri bile genel geçer şeyler değil.....

aptal ve çakma ateist özenti çok var piyasada.Daha neden ateist oldugunu bile bilmiyor....

Başlangıca cevap yok... İlk başlangıç.......10 üzeri -43 saniyede saplanıp kalıyorlar. Bing-bang öncesini de bilen yok...........

azot döngüsü-su döngüsü-karbon göngüsü-fosfor döngüsü- atmosfer-ekosfer,,,, dna rna,,, oluşma şartlarını araştır. Milyarlarca evren bile olsa, bunların hepsinin bir arada oluşması,,, bakteriden balığa,balıktan şempanzeye,primata,insana doğru bir evrim falan yok......Elbette bilim bu konuda birşeyler üretecek,en uygun teori bu.......adı üstünde teori................evrim gerçek olsa bile,bu bir Yaratıcıyı yine inkar etmemiz anlamına gelmez.....

Bilmediğimiz şey çok......Ateistler herşeyi biliyormuş gibi hareket etmesinler yani...en azından sordugumuz soruyu bilmiyorlarsa, bilmiyoruz desinler....

Ben en azından boşlukları Yaratıcı ile dolduruyorum.......en mantıklısı da bu.....En zekice olan da bu..................

Sitelerde Paylaş

Bir de bizim bazı müslüman arkadaşların hatalarından biri de şudur....Bunu yapanlara sinir olurum....

ateiste diyor ki ;;;;;;;;;;;;; ya ben haklıysam,,,,o zaman sen yandın.............

Tam bir şark kurnazlığı........Bunda art niyet vardır.....Allah senin bu kurnazlığını sanki anlamayacak!!!!!

menfaat için inanç olmaz.............inanç çıkarcı olmamaktır,samimi olmaktır,,,,nankör olmamaktır..............bu kadar basit ve net.............

Sitelerde Paylaş

doğru cevaplamaya aklınız ermez ama bu sizin cehaletiniz ve tembelliğiniz ile alakalı, bilinmediği ve bilinemeyeceği anlamına gelmiyor. neden ve nasıl canlıların eşeyli üremeye geçtiği zaten biliniyor. insan biraz araştırır kendini rezil etmeden evvel.

Sitelerde Paylaş

Bir de bizim bazı müslüman arkadaşların hatalarından biri de şudur....Bunu yapanlara sinir olurum....

ateiste diyor ki ;;;;;;;;;;;;; ya ben haklıysam,,,,o zaman sen yandın.............

Tam bir şark kurnazlığı........Bunda art niyet vardır.....Allah senin bu kurnazlığını sanki anlamayacak!!!!!

menfaat için inanç olmaz.............inanç çıkarcı olmamaktır,samimi olmaktır,,,,nankör olmamaktır..............bu kadar basit ve net.............

Bir dindarın temel hedefi Tanrısının rızasını kazanmaktır. Rızasını kazanacak ki, tahtalı köyde paçasını kurtarsın.

Yani kendi menfaati için inanır, yoksa öbür tarafta yaptırım korkusu olmasa, sanırım zor inanır.

Açın kitabınızı; orada kendinden olmayanlara sayısız tehditvari söylemler mevcuttur. O söylemler sadece dinsizlere karşı değil,

aynı zamanda dindarlara da gözdağı vermek içindir. Dinler korkudan beslenir, din tüccarları bunu iyi bilirler.

Bir de nankör olmamaktan bahsetmişsiniz, bunu biraz açarmısınız ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kırmızı ile sorduğun soru,,,, saçma ve mantıksal döngü hatası var ? aynen şu soruya benziyor.

Allah'ın olmadığını ispatlaya bilir misin?????? bu soruyu bizim bazı müslümanlar sorar...ÇOK SAÇMA BİR SORU....

Bir ateiste böyle soru sorulmaz.Çünkü,bu soruda da mantıksal döngü hatası var.....

Herhangi birşeyin olmadığı ispatlanmaz..... ateist sana şöyle diyebilir........... o zaman sen de bana, "yüzmilyar çeşit renge sahip kavun kokulu 500 ton ve geoit şeklinde kiviye benzeyen xyz sebzesinin olmadığını ispatla...........bunlar saçma sapan felsefe.................

evrim teorisinin bilim dünyası tarafından kabul görmesi,onun gerçek oldugunu ortaya koymaz...................zaten gerçek değil..........

Sadece aynada gözüne bak..... bir organ olarak göz........ gözün evrimi diye videolar var.......saçmalıklarını kendin gör......yazdıkları şeyler sadece teori ve makale saçmalığı.............bakın,,,, teori dediğiniz şey yanlışlanabilir.....Bundan 300+500 yıl sonra bu saçmalıklar da ortaya çıkacak............

bana getirilen bilgiler net olsun..............H2O=su gibi.............Net olalım yani...Çok şey istemiyorum............

Sen sana getirilen şeyin net olmasını istemiyorsun. Sen sana getirilen şeyin basit olmasını istiyorsun. İstiyorsun ki bakteriden şak diye insan oluşsun, şak diye göz oluşsun, bir anda oluşsun. Bu oluşum süreci olan 4,5 milyar yıllığın getirdiği karmaşa olmasın.

Böyle olsun istiyorsun ki anlayabilesin.

Evrimin yanlışlanabilir olduğu ile ilgili bir problemin mi var? Söyle de bilelim. Neresi yanlışlanamıyormuş şu evrimin?

Teoridir bunlar gerçek değildir demekle zaten olgu ile açıklaması arasındaki farkı bilmediğin anlaşılıyor. Evrim olgusunun geçerliliği = yer çekimi olgusunun geçerliliği. İster evrim yoktur de, ister yerçekimi yoktur de aynı kapıya çıkar. Senin durumun bu.

Deneyi ile gözlemlenmiş bakteriyel evrimi kabul ediyorum da diğer evrimleri kabul etmiyorum da ne demek? Ulan o bakteri senin Allah'ını kapı gibi alt edip de evrim geçirmiyor mu? "Aaaaa bu sayılmaz ama bana ne bana ne sayılmasın!" ne demek. Yandı bitti gitti senin Allah'ın. Daha bir bakteriye hakim olmaktan aciz.

Size burada sayfa sayfa yazılmış. Bırak burayı evrim embesillerin bile anlayabileceği şekilde her yerde açıklanıyor. Anlamaya niyeti olan okuyor anlıyor. Sen de anlamayı ver birader.

Sitelerde Paylaş

Ha, biri diyebilir ki "işte hikmet var, öyle istemiş vb..kem küm.."

Evet olabilir; ama o zaman da mükemmelliğe dayalı argümanları kullanma imkanları ortadan kalkar.

Çünkü sıradanlık ve harcıalemlik hiçbir şeye işaret etmez. Hele hele bir tanrıya..

Aksi durumun imkansızlığını da gösterebilmek gerekir.

Sadece mükemmellik tek yönlüdür.

Tamam ben de bunu diyorum zaten....
Hatalı üretim, zamana bağımlılık, anormal canlı çeşitliliği, korkunç hastalıklar, doğal felaketler... vs. bunlar doğanın mükemelliğini bozar ve dolayısıyla varoluştaki bilinç faktörünün tanrısal niteliği düşer.
Bu insanın potansiyeline eşit ve gelecekte uzayda nereden kaynaklandığı keşfedilecek doğal bir bilinçtir.
Bilinç faktörünü devre dışı bıraktığınızda herşeyi kendisinin bile farkında olmayan, tamamen akılsız maddelere ve buna rağmen herşeyi başararak tanrıdan daha absurd nitelik kazandırılmış maddeye yüklemiş olursunuz. bu bir inançtır, bilimsel bilgi değildir.
tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle bir ters mantığı ilk defa senden duydum sanırım. Zaten ilk başta ne demek istediğini de anlamadım.

Böyle şey olur mu?!

Haklı bir itiraz falan da değil, nereden çıkardın!

Dandikliği ve yapılabilirliği arasında düz bir mantık ilişkisi kurmaya çalışmak ancak bir ahmağın işi olabilir.

Dandik ve hatalı tasarımlar teistlerin genel itibari ile teleolojik ve mükemmelik üzerine kurulu argümanlarını ellerinden alır.

Bir tanriyı yamuk bir tasarımla savunmak kadar büyük bir ahmaklık olabilir mi?

Neden........? Mesela mağaraların birçoğu uyduruk yapıdadır. yeryüzü şekillenirken kolaylıkla ortaya çıkabilir.
insan da dağı oyarak mağara yapabiliyor.
Bir insan, "mağara uyduruksa sen de yap" dediğinde, yapılabileceğini mantıken ve uygulama ile göstermek mümkün.
Ama bir uçak yaparken kuşlardan, kamera & lens yaparken gözlerden, bir ses sistemi geliştirirken ağız ve kulağın anatomik yapılarından faydalanarak ve ancak akıl ile bunu yapabiliyoruz.
Bu durumda kulak, göz, beyin gibi gelişmiş organların dandik olduğu iddiasını, bilime ve insana saygısı olan hiç kimse kabul edemez.
Ancak size göre yine de insanı dandik bir varlık olarak nitelendirmek akıllıca..!
Hiçbir aklı olmayan, kendisinin farkında olmayan maddelerin, hayatı ve bilinci yoktan yaratacağına inanmak da akıllıca.... diyorsunuz..!?
İnsan beyni uyduruktur..... ama insanın geliştirdiği, bilgisayarlar, kameralar, uçaklar gelişmiş yapılardır...
Bu kadar çelişkili ve akıldışı bir iddiayı nasıl savunabiliyorsunuz... inanılır gibi değil !
Bu temeli çürük bir inşaat üzerine sağlam bir gökdelen diktiğini iddia etmekten bile daha akıldışı...
Herşeyi akıl sayesinde yapıp, aklın uyduruk birşey olduğunu, kim... hangi akıl ve mantık çerçevesinde iddia edebilir...!?
Akılsız varoluşa inanmanın bize kazandıracağı nedir, insan aklını ve potansiyelini sınırlamak dışında....?
Neden "madde" denen anlamsızlık temelinde düşünmek zorundayız......
Niçin bu içi bomboş kavrama zihnimizi tutsak edelim ?
İnsanın varoluşunda bir plan olsa ne olacak, neyden çekiniyoruz.....
Neden gerçeklerden kaçmak zorundaymışız gibi davranalım ?
"O zaman bu tanrı olur, o da bize emir veren bir varlık olabilir" diye endişeniz varsa, bu durumda içinizde bir teist yaşatıyorsunuz demektir.
Olmamış, sayın Teflon olmamış.... biraz daha düşünün ve sorgulayın.
Sitelerde Paylaş

Bir dindarın temel hedefi Tanrısının rızasını kazanmaktır. Rızasını kazanacak ki, tahtalı köyde paçasını kurtarsın.

Yani kendi menfaati için inanır, yoksa öbür tarafta yaptırım korkusu olmasa, sanırım zor inanır.

Açın kitabınızı; orada kendinden olmayanlara sayısız tehditvari söylemler mevcuttur. O söylemler sadece dinsizlere karşı değil,

aynı zamanda dindarlara da gözdağı vermek içindir. Dinler korkudan beslenir, din tüccarları bunu iyi bilirler.

Bir de nankör olmamaktan bahsetmişsiniz, bunu biraz açarmısınız ?

Saçmalamışsın.............kendinle ilgili fikirleri,,,çıkarcı menfaatçi olmanı yazmışsın........Benim çıkar mıkar umrumda değil......

Beni yaratmış olan Cenabı Hak'ka karşı neden nankör olayım ???????????

ha diyorsun ki,açıkça, cennete gitmek için yalakalık yapıyoruz..............bakteri seviyesinde bakış açın için tebrik edeyim seni........

Allah korkusu,,,ifadesindeki korku,,,, saygıdan ileri gelen korkudur.....ilkönce bunu bir kavra.........

Sana tek bir soru soracam.............Hukuk'u savunur musun ,,yani adaleti ????????????

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara bir soru: Sizler canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı yani bazı canlıların yaşamak için diğer canlıları yemek zorunda olduğu bir sistem tasarlar mıydınız?

Sen nasıl bir sistem tasarlardın ? mesela,,, fotosentez yaparak mı beslenmemiz lazımdı ?????????

Diğer tüm canlılar ve herşey, insanlığın hizmetine sunulmuş nimetlerdir...........

Allah'ın kurmuş olduğu muhteşem bir düzen var ortada........Bunu göremeyecek kadar kör olmuşsun....duyuların pek gelişmemiş körduyu..........

Sitelerde Paylaş

Sen nasıl bir sistem tasarlardın ? mesela,,, fotosentez yaparak mı beslenmemiz lazımdı ?????????

Diğer tüm canlılar ve herşey, insanlığın hizmetine sunulmuş nimetlerdir...........

Allah'ın kurmuş olduğu muhteşem bir düzen var ortada........Bunu göremeyecek kadar kör olmuşsun....duyuların pek gelişmemiş körduyu..........

O kadar iğrenç, rezil bir düşünce tarzınız, o kadar aptalca bir kibriniz var ki iğrenmemek mümkün değil. Herife adaletsizlikten, canlıların çektiği acıdan bahsediyorum, onun derdi hala arap putuna yalakalık yaparak hayali cennetine kapağı atmak, oradaki hurileri, memeleri yeni çıkmış kızları becermek.

Adamın aklına canlıların bir birini yemediği, acının olmadığı bir dünya tasarlamak bile gelmiyor arap putunun korkusundan.

Sitelerde Paylaş

O kadar iğrenç, rezil bir düşünce tarzınız, o kadar aptalca bir kibriniz var ki iğrenmemek mümkün değil. Herife adaletsizlikten, canlıların çektiği acıdan bahsediyorum, onun derdi hala arap putuna yalakalık yaparak hayali cennetine kapağı atmak, oradaki hurileri, memeleri yeni çıkmış kızları becermek.

Adamın aklına canlıların bir birini yemediği, acının olmadığı bir dünya tasarlamak bile gelmiyor arap putunun korkusundan.

Adaletten bahseden ahmağa bak........... Tavuk yiyorsun, her türlü eti,otu boku , bitkiyi yiyorsun....kalkmış canlıların acı çekmesinden bahsediyorsun....

Bir bitkiyi ,çiçeği kopardığın zaman acı çekip çekmediğini nerden biliyorsun ??

ancak işkembeni doldurmayı bilirsin, mal !!!!!! Madem o kadar canlılar arasında adaleti savunuyorsun, o zaman diğer tüm canlıların da senin gibi yaşam hakkına sahip olması gerekiyor..........Madem bakteriden insan olduğunu savunuyorsun,,,, bakterilerin,maymunların,domuzların,bilimum tüm hayvanların da senin gibi yaşam hakkı olması gerekiyor..........sığır çobanı !!!!!!!!!!!!!

Bilinç sahibi tek canlı olarak ,insanlar diğer tüm mahlukattan üstündür,,,çünkü Cenabı-Hak onları insanın hizmetine sunmuştur.....

Bunu göremeyen bir angutsun.........

Allah nasıl takdir ettiyse,,,,, o şekilde uygundur.................şükredeceğine ,küfrediyorsun;;;;;;;çünkü sıfır ihtimalle insan olmuşsun.........

Sitelerde Paylaş

Saçmalamışsın.............kendinle ilgili fikirleri,,,çıkarcı menfaatçi olmanı yazmışsın........Benim çıkar mıkar umrumda değil......

Beni yaratmış olan Cenabı Hak'ka karşı neden nankör olayım ???????????

ha diyorsun ki,açıkça, cennete gitmek için yalakalık yapıyoruz..............bakteri seviyesinde bakış açın için tebrik edeyim seni........

Allah korkusu,,,ifadesindeki korku,,,, saygıdan ileri gelen korkudur.....ilkönce bunu bir kavra.........

Sana tek bir soru soracam.............Hukuk'u savunur musun ,,yani adaleti ????????????

Nasıl bir üslup bu böyle ve bu ne gerginlik ?

Yorumumu beğenmiyorsanız, aynı fikirde olmadığınızı söylersiniz, olur biter.

Neyse...

Dinlerin temeli insanların açıklayamadıkları doğa afetlerine olan korkularına dayanır.

Bu nedenle zamanında sayısız Tanrılar uydurmușlardır ki, onların gazabına uğramasınlar.

İnsanlar tabii ki, çıkarcıdır, menfaatçidir, bencildir. Siz ne zannetsiniz ?

Tabiatın özünde bu vardır, dindar dinsiz farketmez.

Bana Tanrınızın adaletinden bahsetmeye niyetiniz varsa, kalsın istemez.

Çünkü zihinsel engelli bir kız kardeșim var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...