Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

İnsanlar tabii ki, çıkarcıdır, menfaatçidir, bencildir. Siz ne zannetsiniz ?

Tabiatın özünde bu vardır, dindar dinsiz farketmez.

Burada kendinizden bahsetmişsiniz......Ben şahsen asla çıkarcı menfaatci değilim,asla böyle biri olmadım...........

Bu sebepten de arkadaş çevremde sevilen sayılan biriyimdir...........

Tabiatın özünde çıkarcılık yoktur,,,,,maalesef yanılıyorsunuz..........Tabiatta çıkarsız olan bir çok olay var.........

herhangi bir canlının,,, anne olanların yavrusunu koruma içgüdüsünü hangi çıkara bağlıyorsun ?????????

Bakalım,buna ne uyduracaksın????????????????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burada kendinizden bahsetmişsiniz......Ben şahsen asla çıkarcı menfaatci değilim,asla böyle biri olmadım...........

Sizin burada bu satırları yazmanız bile bir çıkar meselesidir.

Buraya geldiğinize göre, belirli bir hedefiniz var. Öyle boș beleșe kimse bir șey yapmaz.

Yaptiğınız argolu yorumlara bakınca insan biraz șașırıyor. Demek çevriniz Sizin bu huyunuzu pek bilmiyor.

Tabiatın özünde çıkarcılık yoktur,,,,,maalesef yanılıyorsunuz..........Tabiatta çıkarsız olan bir çok olay var.........

herhangi bir canlının,,, anne olanların yavrusunu koruma içgüdüsünü hangi çıkara bağlıyorsun ?????????

Dostum, bu tarzda devam edecekseniz, kalsın derim !

Anlamsız, çünkü ne Size nede bașkasına bir faydası olur.

Bütün canlılar türlerinin devamının savașını verirler. Anneler tabii ki yavrusunu koruyacak ki, nesli devam etsin.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

7 yy araplarının vaat ettiği cennete kavuşmak için benliğini, kişiliğini bile satan birisi çıkarcı değilim diyor, komediye bak!

Siz dincilerin her hareketi çıkar üstüne kuruludur, her eyleminizi arabın cennetine girip huri becermek adına yaparsınız.

Sitelerde Paylaş

Sizin burada bu satırları yazmanız bile bir çıkar meselesidir.

Buraya geldiğinize göre, belirli bir hedefiniz var. Öyle boș beleșe kimse bir șey yapmaz.

Yaptiğınız argolu yorumlara bakınca insan biraz șașırıyor. Demek çevriniz Sizin bu huyunuzu pek bilmiyor.

SAÇMALAMIŞSIN........

Dostum, bu tarzda devam edecekseniz, kalsın derim !

Anlamsız, çünkü ne Size nede bașkasına bir faydası olur.

Bütün canlılar türlerinin devamının savașını verirler. Anneler tabii ki yavrusunu koruyacak ki, nesli devam etsin.

Anneler,,demek neslinin devamı için yavrularını koruyorlar......Bütün canlılar türlerinin devamının savașını verirler.,,,,, haa...?????????????

Şimdi sen,,,, soyunun devamı için mi çocuk sahibisin veya olacaksın ? diyelim ki evet dedin,,,,bütün insanlar böyle mi düşünürler ????

ayrıca,,,, bir hayvanın da bu konuda fikrini neden almıyorsunuz ???????

Demek ki, hayvanlar, türlerinin devamı için yavrularını koruyorlar............Duyduğum en saçma argümandı..........

Size diyecek bir söz bulamıyorum..........hayatta başarılar dilerim...........

Sitelerde Paylaş

7 yy araplarının vaat ettiği cennete kavuşmak için benliğini, kişiliğini bile satan birisi çıkarcı değilim diyor, komediye bak!

Siz dincilerin her hareketi çıkar üstüne kuruludur, her eyleminizi arabın cennetine girip huri becermek adına yaparsınız.

Hayır, Allah korkusu olan bir kişi asla çıkarcı olmaz....Bilakis tam tersi,,,, çıkarcı ve menfaatçi olan sizlersiniz.....

hayatta herşeye,,, çıkar ve menfaat amacıyla bakanlar sizlersiniz..........Allah'a gerçek anlamda iman eden birisi, menfaatçi olmaz,,,,,

cennete gideyim ,başkaları umrumda değil gibi şeyler düşünmez...Sadece nankör olmamaktır,inanç,bu kadar basit....

Sağduyu,,, sürekli iftira edip duruyorsun....tam bir yobazsın......

Herhangi bir insanın yaptığı bir eylemi,,,,hangi kimliğiyle yaptığına bakacaksın........anladın mı bu sözü????

anlamadıysan açıklayayım,,ne de olsa anlayışın kıt biraz....o kadar mesaj atmışsın,,,hepsi zırva ve putlaştırdığın ahmak fikirlerin.......

Sitelerde Paylaş

Anneler,,demek neslinin devamı için yavrularını koruyorlar......Bütün canlılar türlerinin devamının savașını verirler.,,,,, haa...?????????????

Şimdi sen,,,, soyunun devamı için mi çocuk sahibisin veya olacaksın ? diyelim ki evet dedin,,,,bütün insanlar böyle mi düşünürler ????

ayrıca,,,, bir hayvanın da bu konuda fikrini neden almıyorsunuz ???????

Demek ki, hayvanlar, türlerinin devamı için yavrularını koruyorlar............Duyduğum en saçma argümandı..........

Size diyecek bir söz bulamıyorum..........hayatta başarılar dilerim...........

Bence biraz daha sakin tartışmakta fayda var. Kişinin tavrına bakmadan her tür farklı görüşe, fazla heyecanlı cevaplar veriyorsunuz. bu mesajınızdan bu anlaşılıyor.

Hayvanların zihnine böyle bir bilgi aşılanmış olabilir. Doğada az çok adalet de, sevgi de vardır. Ancak bunlar din ve Allah adına birşeyi doğrulamıyor.

Ayrıca imzanızda belirtilen iddiadan da "tanrı kesinlikle var" sonucu çıkmaz. Sadece evrende bir planlama olduğu sonucu çıkarılabilir.

Sebebine gelince... şu başlıkta açıklamıştım. aşaya da ekliyorum:

Yaratıcıya açılan kapılardan içeri girdik diyelim. Peki burdan dine açılan kapı bulabilecek miyiz, orası önemli ?

Bu konuya ancak dışardan bakabilirseniz, bazı şeyleri farkedebilirsiniz...

Uzaydan dünyaya ilk defa gelmiş bir insan gibi dinleri sorgulamanız, hepsine eşit şans tanımanız gerekiyor.

Karşımıza çıkan ilk gerçeklerden biri ise, dinle ilgili tüm iddiaların insana ait olduğudur.

Burda ateizmin bir yanılgısının olup olmaması sonucu değiştirmiyor.

Çünkü yaratıcının varlığı ispatlansa bile bu dinler için bir delil oluşturmaz.

Bunun için "yaratıcı" dediğimiz planlayıcı bilinçte şu özelliklerin varolduğunu ortaya koymanız gereklidir ;

1-) Yaratıcı tek bir varlıktır

2-) Halen hayattadır.

3-) Sonsuz güçlere sahiptir ve yoktan varetmektedir.

4-) İnsan kendi kendine oluşamaz. Ancak tanrı kendini varedebilir.

5-) Bu tanrı zamandan bağımsızdır ve zamanı da o yaratmıştır.

6-) Görünmez ve hiçbir şekilde algılanamaz bir varlık olmak zorundadır.

7-) Tüm insanların zihinlerini aynı anda takip edebilmektedir.

8-) Bu varlık insanları imtihan amacıyla yaratmıştır.

9-) Bu varlık, ancak seçtiği adamlara inanıp, inanmamak üzerinden bir imtihan yapabilir.

10-) 70 yıl yaşattığı insanlara, 70 trilyon yıl işkence yapması gayet adildir.

11-) Sadece islamın tanrısı doğrudur ve 5.5 milyar insan yanılmıştır.

12-) Kuran'da çelişki, adaletsizlik, bilime aykırılık yoktur. ve islam toplumları yaşantılarıyla bunu doğrulamaktadır.

İşte ancak bu ve buna benzer iddialar ispatlandıktan sonra "yaratıcı var ise, dinler de gerçek olabilir" diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Hayır, Allah korkusu olan bir kişi asla çıkarcı olmaz....Bilakis tam tersi,,,, çıkarcı ve menfaatçi olan sizlersiniz.....

hayatta herşeye,,, çıkar ve menfaat amacıyla bakanlar sizlersiniz..........Allah'a gerçek anlamda iman eden birisi, menfaatçi olmaz,,,,,

cennete gideyim ,başkaları umrumda değil gibi şeyler düşünmez...Sadece nankör olmamaktır,inanç,bu kadar basit....

Sağduyu,,, sürekli iftira edip duruyorsun....tam bir yobazsın......

Herhangi bir insanın yaptığı bir eylemi,,,,hangi kimliğiyle yaptığına bakacaksın........anladın mı bu sözü????

anlamadıysan açıklayayım,,ne de olsa anlayışın kıt biraz....o kadar mesaj atmışsın,,,hepsi zırva ve putlaştırdığın ahmak fikirlerin.......

İftira mı? Al, işte arap putu ile yaptığınız anlaşmadan bir madde:

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Arabın putunun gözünde sizler bir kiralık katil, paralı askerden başka bir şey değilsiniz.

Sizlerin tüm hayatı sadece 7 yy cahil araplarının size verdiği hayali cennet amacı üzerine kuruludur, her yaptığınızı bu hayali cennete girmek için yaparsınız.

Sitelerde Paylaş

Bence biraz daha sakin tartışmakta fayda var. Kişinin tavrına bakmadan her tür farklı görüşe, fazla heyecanlı cevaplar veriyorsunuz. bu mesajınızdan bu anlaşılıyor.

Hayvanların zihnine böyle bir bilgi aşılanmış olabilir. Doğada az çok adalet de, sevgi de vardır. Ancak bunlar din ve Allah adına birşeyi doğrulamıyor.

Ayrıca imzanızda belirtilen iddiadan da "tanrı kesinlikle var" sonucu çıkmaz. Sadece evrende bir planlama olduğu sonucu çıkarılabilir.

Sebebine gelince... şu başlıkta açıklamıştım. aşaya da ekliyorum:

yorumunuz için teşekkür ederim,,iyi bir bakış açısı....değerlendireceğim....

Sitelerde Paylaş

Yukardaki mesajıma şunu da ekleyeyim;

Evrenin büyüklüğünden dolayı, planlayıcı "tanrı" olmalıdır.... diyorsanız, boyutu bir üstünlük olarak sunmuş olursunuz.

Bu durumda dinazorlar insandan daha gelişmiş canlılar olur.

Bilgisinden dolayı tanrı olmalıdır.... diyorsanız. bu durumda "insanın önümüzdeki birkaç milyon yılda evreni oluşturacak bilgiye sahip olması, doğayla ilgili tüm sırları çözmesi, onu tanrıyla eşit bilgiye getiririr" demiş olursunuz.

Bunları "evrende bilinç" kavramını, tanrıya getiren materyalist arkadaşlar için de belirtiyorum.

Yani planlayıcı rolündeki her kim veya ne ise, gücüyle değil bilgisiyle bunları başarabilir. ve bence mantıklı olan budur.

Evrendeki bu potansiyel bilgi de, insanlığın geleceğinde bir kurtuluş olacaktır, diye tahmin ediyorum.

"Yaratıcı" burda, bir baba figürü veya "bilginin kaynağı" olarak da ele alınabilir.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İftira mı? Al, işte arap putu ile yaptığınız anlaşmadan bir madde:

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Arabın putunun gözünde sizler bir kiralık katil, paralı askerden başka bir şey değilsiniz.

Sizlerin tüm hayatı sadece 7 yy cahil araplarının size verdiği hayali cennet amacı üzerine kuruludur, her yaptığınızı bu hayali cennete girmek için yaparsınız.

Burada çıkarcılık yok ki.....Allah'a teslimiyet var,,,gerçek anlamda.............ayrıca bu savaş anında geçerli bir durum...durup duruken geçerli değil....

cımbızlama yapıp durma......sürekli de her defasında konuyu başka yere çekmeye çalışıyorsun......

Biz kiralık katil değiliz...Bize böyle yakıştırma yapamazsın......yaptığın ayıptır.....

Sitelerde Paylaş

Burada çıkarcılık yok ki.....Allah'a teslimiyet var,,,gerçek anlamda.............ayrıca bu savaş anında geçerli bir durum...durup duruken geçerli değil....

cımbızlama yapıp durma......sürekli de her defasında konuyu başka yere çekmeye çalışıyorsun......

Bir de utanmadan çıkarcılık yok diyorsun, bok yok. Müslüman olduğunuz sürece yaptığınız her şey bu arabın cenneti, memeleri yeni çıkmış genç kızlar ve huriler içindir.

Biz kiralık katil değiliz...Bize böyle yakıştırma yapamazsın......yaptığın ayıptır.....

Ben değil, putun yapıyor sana kiralık katil muamelesini. Bak ne diyor put? Seni satın aldım, artık benim için ölüp öldüreceksin diyor. Yani sana kiralık katil, paralı asker muameles, yapıyor. Kızman gereken put, ben değilim.

O değil de ne kadar adi, aşağılık bir tanrınız varmış, kendi yarattığı insanları birbirine kışkırtıyor, birbirine kırdırıyor. Bula bula bu kadar pislik bir tanrı mı buldunuz tapacak?

Sitelerde Paylaş

Bir de utanmadan çıkarcılık yok diyorsun, bok yok. Müslüman olduğunuz sürece yaptığınız her şey bu arabın cenneti, memeleri yeni çıkmış genç kızlar ve huriler içindir.

Ben değil, putun yapıyor sana kiralık katil muamelesini. Bak ne diyor put? Seni satın aldım, artık benim için ölüp öldüreceksin diyor. Yani sana kiralık katil, paralı asker muameles, yapıyor. Kızman gereken put, ben değilim.

O değil de ne kadar adi, aşağılık bir tanrınız varmış, kendi yarattığı insanları birbirine kışkırtıyor, birbirine kırdırıyor. Bula bula bu kadar pislik bir tanrı mı buldunuz tapacak?

Sen niye bana kafayı taktın ? Neden benle uğraşıyorsun ? samimice bişey soracam....hayrete düşürdün beni....

benden daha iyi biliyorsun kuranı sanki......gerçi olabilir....bişey demiyorum.........kafa karıştırıyorsun......

Ne yani,,,,bizim inandığımız ,turkiyede bunca inanan insanların hepsi boşuna mı inanıyorlar ?

Sitelerde Paylaş

Sen niye bana kafayı taktın ? Neden benle uğraşıyorsun ? samimice bişey soracam....hayrete düşürdün beni....

benden daha iyi biliyorsun kuranı sanki......gerçi olabilir....bişey demiyorum.........kafa karıştırıyorsun......

Anlamadım, sana cevap verilmesi, senin argümanlarına karşı argüman getirilmesi sana kafayı takmak mı oluyor?

Sana ayet veriyorum, sen ayet üzerine yorum yapacağına neden bana taktın diyorsun.

Ne yani,,,,bizim inandığımız ,turkiyede bunca inanan insanların hepsi boşuna mı inanıyorlar ?

Sayfalardır başka bir şey mi diyoruz biz? Evet, sadece Türkiye'de değil dünyada inanan herkes boşuna inanıyor, bir yalana inanıyor. Aslında sorun inanıp inanmamanızda da değil. Sorun birilerinin çıkıp falan tanrı beni, bizleri, bizim atalarımızı elçi seçti, uyardı deyip arap yahudi zırvalarını, ilkel kurallarını insanlığa doğru imiş gibi sunmaları, insanlar üzerinde baskı kurmaları, sömürmeleri.

Sitelerde Paylaş

Hmm.

Daha kesirli toplam yapamayan bir tanrının gerçekliğini ispatlamak için ortalığı bu kadar soru işaretine ve ünlem işaretine boğmak ne kadar mantıklı?

Çocukluğumdan beri aynaya bakarım ve hiçbir yerimde tanrı falan bulamadım. Hele allahı hiç bulamadım.

Bence sen de o zaman gökyüzüne bak da, gökkubbenin ne tarafına doğru parmağımızı uzatırsak senin allahına doğru işaret etmiş oluruz onu göster bakalım.

Sitelerde Paylaş

QUOTE(5ORHAN @ Oct 3 2008, 02:22 AM)

bi şeyi merak ediyorum madem inanmıyorsunuz ne diye ispata uğraşıyorsunuz.demekki içinizde bi şüphe var ve kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz.bırakın inanmıyorsanız inanmayın.

Dinler insanlik icin bir yuz karasidir. Dunyaya baris yerine felaket, zulum, ve kotuluk getirmislerdir. Tarih bunun ornekleriyle dolu. Benim kendi acimdan bu mucadeleye giris nedenim insanligi bu felekatten kurtarma istegi, gelecek nesillere daha guzel bir dunya birakma istegidir.

Dunyayi felakete surukleyen iktidar hirsi ve paradir. Emin ol dinler ortadan kalksa savas bitmeyecek.

Sitelerde Paylaş

Işıddan vblerinden nefret ediyorum yalnız dünyanın en tehlikeli yeri Meksika vs uyuşturucu bölgeleriymiş en çok Öldürelen parçalanan insanda oralardaymış

O yüzden nefret ediyorum ateist kılığında hıristiyanların Müslüman isminin üzerine oynamasına, söylemlerine (kendilerinden nefret etmiyorum seviyorum onları. söylemelerinden nefret edip öksürüp tiksiniyorum :D ) halbuki kıçlarının hemen yanında Meksika'da şurada burada Dünyanın en tehlikeli şehirleri seçilmiş sonra sonra Irak Afganistan Suriye şehirleri geliyor. Bunların tek amacı var TÜRKLERI tuzlu suda yıkamak istiyorlar.. Atesit kılığında turan duraun forumda burada gizlenip müslümanlığa dil uzatıyorlar biz de sanıyoruz ki bunlar atesit hayır değiler.. Iyi günler :D

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...