Jump to content

Dandik tasarım

Recommended Posts

gökler demek, bazen bizim göğümüz bazen samanyolnunnn bazen diğer galaksilerin gökleri ya arkadaşım..

;) mesela yakın gök bizim..ya da sistemimiz ya da bizim samanyolumuz.. gökler bu demek..

Meydanı boş buldun sık, şunları okuyanda bir b..k bildiğini sanacak.

Sen bir site aç kendine, harcama burda kendini, müridin çok olur inan ve bu iştende güzel para kazanırsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 421
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bi şeyi merak ediyorum madem inanmıyorsunuz ne diye ispata uğraşıyorsunuz.demekki içinizde bi şüphe var ve kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz.bırakın inanmıyorsanız inanmayın.

Çünkü bu dünyada yaşıyoruz. Çünkü din ile kandırılmaktan bıktık. Çünkü bizimde kendimizi bir yerlerde ifade etme ve tartışma hakkımız var. Kendi dünya görüşümüz üzerinde çalışmazsak, olduğumuz yerde kalırız. Pardon, müslümanlar dinlerini referans alarak ne üretebiliyor acaba? Eğer bazı şeyler üretebiliyorlarsa, bu dinlerini referans almadan yapabildikleri bir şeydir.

Sitelerde Paylaş
Mutmain, kendinden menkul yorumlar yapma. Çoklu evreni yada evrenleri kim anlamışta, sen bunları Kuranda bulduğunu söylüyorsun. Bu konular daha çok belirsiz konular. Hem biz daha kendi evrenimizi doğru düzgün bilmiyoruz. Diğer evrenler şöyle dursun bir.

Ya ne kadar kolay sana göre her şey. Ne kadar kolay yorum yapıveriyorsun. Ben ciddi anlamda bilim okumaya çalışıyorum. Ve buradaki konusunda uzman kişilerle tartışıyorum. Böylece algıladıklarımı sınayıp, düşüncelerimi toparlıyorum. Ama ne kadar emek harcadığımı ve yorulduğumu bilemezsin. Eğitimim farklı bir alanda çünkü.

Bu kadar emeğime rağmen kolay kolay yorum yapamıyorum. Yapsam bile az sayıda. Ama sen yorum yapmakta hiç çekinmiyorsun. Doğru mu yanlış mı? Umurunda bile değil. Çok boş bir yaklaşım Mutmain, kusura bakma gerçek bu.

Evrimi de Allaha bağlayıp rahat etmişsindir artık. Ama bu senin fikrin. Biz kabul etmek zorunda değiliz. Sende bize Allaha inanmadığımız ve söylediklerimiz için kırılmamalısın. Çünkü bu bizim özgür irademiz.

Bağlantı şu yazınla tıpkı bana kuranı okuma sen anlamazsın diyen dincilere benzediğinin farkındamısın ?

o halde oturalım herkes bişeyler sokuştursun bizde mal mal bakalım ha ??

biz varız herşeyi bilemeyiz bilimin kavramlarını anlamıyor olabiliriz fakat etrafımızla ilgili fikrimizin olması kaçınılmazdır..Sana söylemiştim sorgunutek taraflı bırakman asla akıllıca değildir..ufkunu açmalısın ..yoksa birileri sana bişeyleri böyle ben bunu söylüyorum sende böyle algıla diye dayatır.

Zaten benim fikirlerimi kabul etmenizi beklemiyorum ..kısıtlama yapılmasın isetdiğim sadece bu ..önyargılardan kurtulsun her iki tarafta .sen evrimi anlamışsın hala bir müslüman bunu kendine yediremiyor..maymunla aynı atadan olma fikrini iğrenç buluyor..

sende çoklu evrene olmaz gözü ile bakıyorsun ufkunu kısıtladığının farkında değilsin .ne kadar anlasanda bir bilim adamı gibi anlayamayacaksın fakat fikir edinmi değilmi ??

Sitelerde Paylaş
Bağlantı şu yazınla tıpkı bana kuranı okuma sen anlamazsın diyen dincilere benzediğinin farkındamısın ?

biz varız herşeyi bilemeyiz bilimin kavramlarını anlamıyor olabiliriz fakat etrafımızla ilgili fikrimizin olması kaçınılmazdır..Sana söylemiştim sorgunutek taraflı bırakman asla akıllıca değildir..ufkunu açmalısın ..yoksa birileri sana bişeyleri böyle ben bunu söylüyorum sende böyle algıla diye dayatır.

Zaten benim fikirlerimi kabul etmenizi beklemiyorum ..kısıtlama yapılmasın isetdiğim sadece bu ..önyargılardan kurtulsun her iki tarafta .sen evrimi anlamışsın hala bir müslüman bunu kendine yediremiyor..maymunla aynı atadan olma fikrini iğrenç buluyor..

sende çoklu evrene olmaz gözü ile bakıyorsun ufkunu kısıtladığının farkında değilsin .ne kadar anlasanda bir bilim adamı gibi anlayamayacaksın fakat fikir edinmi değilmi ??

Çoklu evreni kabul etmediğim nerden çıktı? Bu senin önyargın. Bilim bu konuda ne diyor çok fazla bilgim yok. Herşeyi sürekli takip edemem değil mi? Ama takip ettiğim konular var. Bir bilim adamı gibi anlayamaz mışım? Çok üzerine düşersem zamanla anlarım. Emek işi yani. Ama bilim adamı ne söylüyor çok dikkat ederim. Kalkıpta olduk olmadık yorumlara girmem.

Sen kendinden menkul yorumlar yapmakta çekince görmüyorsun. Bunu eleştiriyorum. O kadar basit olabilir mi her şey? Ben düşündüm, Kurana göre yorumladım demek o kadar kolay mı? Sen bilirsin yorum yapmakta özgürsün tabii. Ama bu yorumlarınla bilgili insanları ikna edemezsin.

Maymunla ortak atadan gelme fikrini hiç iğrenç bulmuyorum ben. Neden iğrenç olsun ki? Hemde hayvanfobik olmama rağmen, hemde tv de hayvan görürsem kanal değiştirmeden yemek yiyememe rağmen. Böyle birisi olduğum halde iğrenç bulmuyorum. Doğal olan bir şey, ne var bunda.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Meydanı boş buldun sık, şunları okuyanda bir b..k bildiğini sanacak.

Sen bir site aç kendine, harcama burda kendini, müridin çok olur inan ve bu iştende güzel para kazanırsın.

süper kızıyosun gel ya.. valla..

baş belasıyım anasını ağlatırım.. benden kurtulamazssınız :)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

aslanım be kardeşimmm.. bendensinn.. gel bunlara da kendi önyargılarını anlatalım..

okudukları kitaplar dawkins in kör saatçisi ve tanrı yanılgısı.. onların da kafalarını bu şekllendiriyo..

ama anlamıyolar ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

gel şunlara kör saatçiyi yazanın nasıl amaçsız yazı yazmayacağı gibi bir kurşunun da hedefsiz bir şekilde namludan çıkınca hedefini bulamayacağını anlatalım..

haydeee ;)

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gel şunlara kör saatçiyi yazanın nasıl amaçsız yazı yazmayacağı gibi bir kurşunun da hedefsiz bir şekilde namludan çıkınca hedefini bulamayacağını anlatalım..

haydeee

sen kör saatçiyi okudun mu? haydeeeee

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
sen kör saatçiyi okudun mu? haydeeeee

okumadım ben rüzgarı okuyorum ya da o güzel çiçeğin yapraklarını ya da insanın gözünü..

bir çiçek yapraklarına bir de göze bi çare bulamoyosunuz di mi?

Sitelerde Paylaş
aslanım be kardeşimmm.. bendensinn.. gel bunlara da kendi önyargılarını anlatalım..

okudukları kitaplar dawkins in kör saatçisi ve tanrı yanılgısı.. onların da kafalarını bu şekllendiriyo..

ama anlamıyolar ;)

Unutma başkalarının fikirleri ile hareket edenler hep kısıtlı görürler inevitable..

Dawnkinsin kör saatiçisini bilimiyorum sadece çoklu evren fikrini okudum ..mantıklı geldi .

her fikrine katılacağım diye bir kaide yok doğrumu alırım yanlış gördüğümü bırakırım .

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Unutma başkalarının fikirleri ile hareket edenler hep kısıtlı görürler inevitable..

Dawnkinsin kör saatiçisini bilimiyorum sadece çoklu evren fikrini okudum ..mantıklı geldi .

her fikrine katılacağım diye bir kaide yok doğrumu alırım yanlış gördüğümü bırakırım .

bendensin ok ;)

Sitelerde Paylaş

Elinizde yapboz olması eğlenceli birşey tabii. Kimileri bilgiye daha otoriter yaklaşıyor, daha kesinlikle bakıyor o kadar.

Meselâ bilim konusuna iyice eğilenler çeşitli kaynaklardan üniversite doktora tezi, profesör yayınları gibi şeyleri izliyor. İçlerinde ne tür deneyler yapılmış, ne tür denklemlerden sonuç alınmış bakıyor. Atfedilen kaynakları da kontrol ediyor, konuyu kavramak istiyor.

Sanırım teoloji konusuna eğinenler de benzer yöntemlere başvuruyor, fakat kötülemeden geçemiyeceğim. O yüzden yazamıyorum.

Sitelerde Paylaş
kumadım ben rüzgarı okuyorum ya da o güzel çiçeğin yapraklarını ya da insanın gözünü..

bir çiçek yapraklarına bir de göze bi çare bulamoyosunuz di mi?

kısaca boş gezenin boş kalfasısın yani. veya kaldırım engineer.

Sitelerde Paylaş
bi şeyi merak ediyorum madem inanmıyorsunuz ne diye ispata uğraşıyorsunuz.demekki içinizde bi şüphe var ve kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz.bırakın inanmıyorsanız inanmayın.

Amacımız, insanlarımızı ve ülkemizi karanlık bir gelecekten kurtarmak... Hem, kalemle cihad ve tebliğ ateizmde farzdır...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

ateisforuma yeni uye oldum belki burası yeri değildir ama kuran mucizelerine ne diyorsunuz. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum hani şu kuranda deniz ve kara kelimeleri geçiyomuş onların oranı dünyadaki denizlerin ve karaların oranına eşitmiş. burda bi hinlikmi var harun yahyanın uydurmasımı yoksa raslantımı yoksa kuran gerçekten tanrının kitabımı

Sitelerde Paylaş
ateisforuma yeni uye oldum belki burası yeri değildir ama kuran mucizelerine ne diyorsunuz. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum hani şu kuranda deniz ve kara kelimeleri geçiyomuş onların oranı dünyadaki denizlerin ve karaların oranına eşitmiş. burda bi hinlikmi var harun yahyanın uydurmasımı yoksa raslantımı yoksa kuran gerçekten tanrının kitabımı

Forumumuzun bilgili üyelerinden Pante'nin blogunda konu hakkında güzel bir yazı var oku istersen : http://pante.blogcu.com/kur-an-da-mucize-y...r_21141841.html

Sitelerde Paylaş

Dinler insanlik icin bir yuz karasidir. Dunyaya baris yerine felaket, zulum, ve kotuluk getirmislerdir. Tarih bunun ornekleriyle dolu. Benim kendi acimdan bu mucadeleye giris nedenim insanligi bu felekatten kurtarma istegi, gelecek nesillere daha guzel bir dunya birakma istegidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...