Jump to content

Recommended Posts

dürüst olup kendinizi kısaca tarif edin.

iyi taraflarınızı ve kötü taraflarınızı ayırın

Ayrıca ne olduğunuzun ismini koyun ateist deist agnostik ..

Ben müslümanım benim müslüman olduğumu bilmeyen yoktur heralde.

Gayet mütevazi bir yaşamım var babamın vefatından sonra aileme bakma sorumluluğunu yüklendim.

Hayatımdan gayet memnunum elimden geldiğince herkesin derdini dert bilirim.

Çok çabuk öfkem geçer..

Sabırlı sayılırım.

Bunlar iyi yanlarım

Kötü yanlarım

Çok çabuk sinirlenirim.

Kıskancımdır.

her zaman doğruyu söylerim en gereksiz yerlerde bile..

yarışmaya izmirden katılıyorum diğer yarışmacı arkadaşlarada başarılar :P

Sitelerde Paylaş

e konuya ayak uyduralım :)

iyi yanlarım

kendime güvenimin olması

sadce gerçekleri aramak istemem

sorumluluk alırım / almak isterim

kötü yanlarım ise

çok çabuk sinirlenirim ve çok çabuk da öfkem geçer

pc başında uzun süre zaman geçirdiğimden reel hayatımda zorlanmam

ama herşeye raamen hayat güzel :D

Sitelerde Paylaş

uzun yıllardır internetteki forumları izleyen biri olarak sıradan biriyim

hiç bir özgünlüğüm yok,bilimum drug ve türevlerine hastayım,tiryakiyim

burda herkesin yazılarını okuyup ara sıra yorum yapıyorum.

turan dursun,fikirsel,ve diğer siteleride takip ediyorum,

ateizim bir din değildir,kurumlaşamaz vs temel eleştirim bu

gerisi anti islam.hristiyanlık ve yahudilik pekte umrumda değil.

burda özgürce konuşulması güzel yazılarınız silinmiyor

müdahale yok.kendini bilerek iş yapana her yerde yer var.

ama burdaki özgürlüğü hiçbir dini site veremez.

burayı biz temsil ediyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ne güzel bir başlık olmuş (:

İyi yanlarım

Sessizim sakinim kolay kolay sinirlenmem sadece özgürlügüme dokundukları zaman tepem atar kimsenin birşeyine karışmam yalan söyledigimi hatırlamıyorum (: soguk kanlıyımdır

Kötü yanlarım

Cok fena eleştiri yaparım

Başkada kötü yanımın oldugunu sanmıyorum bilen arkadaşlar varsa eleştirebilirler.

Kendimi bir kalıba sokmak istemdigim için ne ateistim ne agnostik ne deist... tanrıya inanmadıgım gercegi var sadece.

Sitelerde Paylaş

İyi yanım: Yok

Kötü yanım: O da yok.

Hayatımı tam olarak istediğim şekilde yönlendiriyorum ve olmak istediğim şeyim. Dolayısıyla iyi yanlarım ve kötü yanlarımın bir önemi yok. Huzurluyum çünkü.

Sitelerde Paylaş
Aynı zamanda hem agnostik hemde ateist nasıl olunur?

Tanrının varlığının bilinemeyeceğinden hareketle, bilinemeyen bir tanrıyı yok kabul etmenin doğru olacağını düşünürler

Aynı zamanda bilinemeyen tanrıya inanıp inanmamanın tanrı ve kendileri için önemli olmadığınıda savunabilirler

mesela bende AGNOSTİK ANTİ-TEİST oluyorum:)

Sitelerde Paylaş

Kendinizin iyi ve kötü yanları nelerdir?

Yani iyi ve kötü yanımız olduğu biliniyor -eyvah yakalandık, ayna karşında- ama size göre bu davranışınız kötü mü iyi mi?

Aslında bu soruyu kendime sormak istemiyorum. Ne zaman sorsam içimde yarım cevaplar kalır. Herkes de mutlaka böyledir. Kim kendine her defasında objektif bakabilir ki?

Peki bize kötü bir gelen davranış başkasına nasıl gelir iyi mi kötü mü?

Veya ne kadar benciliz, egoisttiz?

Objektif bir yaşam var mı?

Konuya bağlı kalarak cevaplarsak :

İyi yanım : Kendiime dışarıdaki kırık pencereden bakmaya çalışırım içimden geldiği kadar....

Kötü yanım : Kendim kadar sert ve acımasız bir şekilde eleştirdiğim insan yoktur.. En ağır eleştiriler benimdir, en çok kendi canımı acıtırım. Kanatırım. Başkalarını hatalar sonrasında affedilebilen ben kendimi o kadar kolay affedemem.

Lanetler olsun bana.

Son cümle olarak bir iyi yanım var bir de kötü yanım ama kötü yanım iyi yanımdan daha iyidir diyelim.

Sitelerde Paylaş
Tanrının varlığının bilinemeyeceğinden hareketle, bilinemeyen bir tanrıyı yok kabul etmenin doğru olacağını düşünürler

Aynı zamanda bilinemeyen tanrıya inanıp inanmamanın tanrı ve kendileri için önemli olmadığınıda savunabilirler

matrixxxxxx, bu sen misin?

matrixden sonra dövüş kulubüne mi sardın?

sevgiler....

Sitelerde Paylaş

Varlığının bilinemeyeceği konusunda bir iddiam yok. Belki de bilinebilir. Fakat agnostik ateisti tanımlamak isterseniz deist düşünce gibidir.

Tanrının evren veya evrenler üzerinde doğrudan ve sürekli etkisi olmadığını düşünen deistler var.

Ben de aynen böyle düşünüyorum. Fakat onlarda tanrı inancı var bende ise yok.

Tanrı bilgisine (inancına değil bilgisine) yeterince kanıt görürsem "inanmamak" diye birşey kalmaz zaten.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Varlığının bilinemeyeceği konusunda bir iddiam yok. Belki de bilinebilir. Fakat agnostik ateisti tanımlamak isterseniz deist düşünce gibidir.

Tanrının evren veya evrenler üzerinde doğrudan ve sürekli etkisi olmadığını düşünen deistler var.

Ben de aynen böyle düşünüyorum. Fakat onlarda tanrı inancı var bende ise yok.

Tanrı bilgisine (inancına değil bilgisine) yeterince kanıt görürsem "inanmamak" diye birşey kalmaz zaten.

İyide bu agnostik ateizm değilki :D

Tanrı var olabilir hatta bilinebilir ama şuanda inanmıyorum...varsa bile evren üzerinde doğrudan sürekli etkisi yok...???

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyide bu agnostik ateizm değilki :D

Tanrı var olabilir hatta bilinebilir ama şuanda inanmıyorum...varsa bile evren üzerinde doğrudan sürekli etkisi yok...???

Biilinemezliği iddia etmek agnostik değil aptallıktır. A gnosis, bilmemek. Bilemem değil.

Sitelerde Paylaş
Biilinemezliği iddia etmek agnostik değil aptallıktır. A gnosis, bilmemek. Bilemem değil.

http://www.itusozluk.com/goster.php/agnostik

bilinemezci. "tanrının varlığı veya yokluğu bilinemez" i savunan kimse.

http://www.uludagsozluk.com/k/agnostik/

çogu kez ateizm ile karistirilan, tanrinin varliginin veya yoklugunun bilinemeyecegini, insan aklinin buna yetmeyecegini savunan kişilere denir.

http://tr.wiktionary.org/wiki/agnostik

Tanrının varlığına veya doğasına dair hiçbir şeyin bilinemeyeceğine inanan kişi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Gnostik

sezgi veya tefekkür yoluyla edinilebilen bilgi

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...