Jump to content

Hristiyanlarla yahudiler

Recommended Posts

Şimdi yahudilerin kitaplarında yeryüzüne bir mesih ineceği yazıyormuş. Tam hangi ayetlerde bölümlerde yazıyor bilmiyorum. Hristiyan kanalına bakıyordum dün, mesihi gösteriyorlardı, yahudiler de kendi aralarında beklediğimiz kral o değil gibi şeyler söylüyorlardı.

Madem yahudilerin bekledikleri kral isa değil, o zaman onların bekledikleri kim? Dünyaya geldi mi? Ne zaman gelecek? Eğer geldiyse ve mesih dedikleri isaysa niye hristiyan olmuyorlar? Mesihin ikinci kez ineceği mi düşünülüyor? Mesih inmek için bekleye bekleye bazı toprakların tek bir devlet altında mı tutulmasını isteyecek? Sevgi sevgi diye haça gerilen adamın mirasını, tekrar inmesini katliam yaparak mı başaracaklar? Nedir olay?

Sitelerde Paylaş
Şimdi yahudilerin kitaplarında yeryüzüne bir mesih ineceği yazıyormuş. Tam hangi ayetlerde bölümlerde yazıyor bilmiyorum. Hristiyan kanalına bakıyordum dün, mesihi gösteriyorlardı, yahudiler de kendi aralarında beklediğimiz kral o değil gibi şeyler söylüyorlardı.

Madem yahudilerin bekledikleri kral isa değil, o zaman onların bekledikleri kim? Dünyaya geldi mi? Ne zaman gelecek? Eğer geldiyse ve mesih dedikleri isaysa niye hristiyan olmuyorlar? Mesihin ikinci kez ineceği mi düşünülüyor? Mesih inmek için bekleye bekleye bazı toprakların tek bir devlet altında mı tutulmasını isteyecek? Sevgi sevgi diye haça gerilen adamın mirasını, tekrar inmesini katliam yaparak mı başaracaklar? Nedir olay?

bakınız yuhanna ;

Sitelerde Paylaş

Galatyalılar3:13 İbrahim'e sağlanan kutsama Mesih İsa aracılığıyla uluslara sağlansın ve bizler vaat edilen Ruh'u imanla alalım diye, Mesih bizim için lanetlenerek bizi Yasa'nın lanetinden kurtardı. Çünkü, "Ağaç üzerine asılan herkes lanetlidir" diye yazılmıştır.

Mesihleri lanetlenmiş. :lol:

HIRİSTİYANLIK İTİKADINA GÖRE İLAH TEK OLMAYIP BİRDEN FAZLADIR

Şöyle ki:

16- İsa şu karşılığı verdi: “Yasanızda, `Siz ilahlarsınız, dedim` diye yazılı değil mi? (İncil, Yuhanna 10:34 )

17- Tanrı, kendilerine sözünü gönderdiği kimseleri ilahlar diye adlandırır. Kutsal Yazı da geçerliliğini yitirmez. (İncil, Yuhanna 10:35 )

18- Tanrı yerini aldı tanrısal kurulda, Yargısını açıklıyor ilahların ortasında: ( Zebur, Mezmurlar 82 :1)

19- "'Siz ilahlarsınız diyorum, 'Yüceler Yücesi'nin oğullarısınız hepiniz! ( Zebur, Mezmurlar 82 : 6 )

Görüldüğü gibi, Hıristiyanlık itikadında, İlahlık kavramı, Allah’a has bir özellik değildir, kullar tarafından da sahiplenile bilmektedir.

Bu konudaki yazının bütününü dileyene özel mesajla atabilirim..

Selamlar..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O sözü, yazımdaki son paragrafa binaen söyledim..

pardon ben yanlış anladım.

Oguz abi, cevabın için sağol. Açıklayıcı oldu.

özelikle yeni ahit eski ahite bir göndermedir.

tüm metinler babil sürgünü sırasında elde edilen bilgilerin saklanmasına gönderilen atıflardır.

ama bunu sitedeki hiç bir hıristiyan veya yahudinin anlayabildiğini sanmıyorum.

bu atıfların en önemlisi yahannadır.

bahsi edilem mesih kişisel birisi değil göksel bir gezegendir.

bunun çözümlemesini " Göklere yazılan rakam 666 " gorumumda yazmıştım.

babil sürgünü sırasında sayı sistemi olmayan yahudilerin babil sembolik rakamı 3661 sayısını 666

olarak çevirmişler ve kozmolojik bilgiyi mit haline dönüştürerek şifreli biçimde yazmışlardı.

ama umutluyum hıristiyanlarda bunu anlayacak.

üst tabaka zaten biliyor olmasına karşın , din sadece halkın metafiziğidir.

3661 yılı maya takvimine göre 2012 denk gelmekle beraber

evangelistlerin BOP planının 2012 ye endeksli olması oldukça ironiktir.

Sitelerde Paylaş
pardon ben yanlış anladım.

özelikle yeni ahit eski ahite bir göndermedir.

tüm metinler babil sürgünü sırasında elde edilen bilgilerin saklanmasına gönderilen atıflardır.

ama bunu sitedeki hiç bir hıristiyan veya yahudinin anlayabildiğini sanmıyorum.

bu atıfların en önemlisi yahannadır.

bahsi edilem mesih kişisel birisi değil göksel bir gezegendir.

bunun çözümlemesini " Göklere yazılan rakam 666 " gorumumda yazmıştım.

babil sürgünü sırasında sayı sistemi olmayan yahudilerin babil sembolik rakamı 3661 sayısını 666

olarak çevirmişler ve kozmolojik bilgiyi mit haline dönüştürerek şifreli biçimde yazmışlardı.

ama umutluyum hıristiyanlarda bunu anlayacak.

üst tabaka zaten biliyor olmasına karşın , din sadece halkın metafiziğidir.

3661 yılı maya takvimine göre 2012 denk gelmekle beraber

evangelistlerin BOP planının 2012 ye endeksli olması oldukça ironiktir.

Mesih gezegen mi diyorsun ? Oldukça ilginç bir iddia..

2012'de ne olacak sana göre ? Biraz açıklar mısın ?

Sitelerde Paylaş

kitabı mukaddesin bazı bölümlerinin değiştirilmiş olabileceği sizin için bir anlam ifade ediyor bilmem ama yahudi halkı sapkın bir halk olduğuna göre her türlü değişikliği yapabilir gibime geliyor çünkü bu halk zamanında musaya inanmamıştı hatırlarsanız yanlış yola sapmıştı zaten tevrattada yahudiler yeryüzüne bir şartla halife yapılmışlardı oda dinlerini uygulamak ama görüyoruzki şu anda bile sapkın inançları olan bir toplum geçmişte neler yapmamıştır tevratta insanlara iyi davranılması bazı yerlerde geçiyorken bazı yerlerde ise şiddet olayları vardır ben tanrının şiddeti onaylayacağını zannetmiyorum ve bu kitabın değiştirilmediği ne malum "bazı yerleri" halbuki kuranda şiddete yer yoktur sadece dışarıdan gelecek tehdide karşıda kendinizi korumak için savaşın der

Sitelerde Paylaş

tevratın bir ayetinde kuzeyden gelen bir ordunun arapları yani ortadoğu halkını yokedeceğinden bahseder ve bunun uçaklarla olacağınıda söyler ve övünerek anlatır istiyorsanız bakabilirsiniz ama benim düşüncem bu ayet değiştirilmiştir ve yahudiler kendilerine göre değiştirmişlerdir ki bu ayetin aslı nedir bilmem ama sonuçta uçaklarla bağdatın bombalanacağı anlatılmıştır

Sitelerde Paylaş

tevratın bir ayetinde kuzeyden gelen bir ordunun arapları yani ortadoğu halkını yokedeceğinden bahseder ve bunun uçaklarla olacağınıda söyler ve övünerek anlatır istiyorsanız bakabilirsiniz ama benim düşüncem bu ayet değiştirilmiştir ve yahudiler kendilerine göre değiştirmişlerdir ki bu ayetin aslı nedir bilmem ama sonuçta uçaklarla bağdatın bombalanacağı anlatılmıştır

Sitelerde Paylaş

Hangi ayetmiş bu..

Ayeti yazsan en azından sayende okumuş olurduk

Sitelerde Paylaş

Böyle kulaktan dolma yalan-yanlış bilgiler sunmak yerine, somut bilgilerle gelirseniz biz de yararlanmış oluruz.

Sapkınlık dediğiniz nedir ki "bu sapkınlığı yapan tahrifat da yapar" çıkarımı yapıyorsunuz?

Tevrat'ta ya da diğer kitaplarda uçak ya da uçağı ima eden araçlarla bir Arap ülkesine saldırı yazan ayeti ilk defa duyuyorum.

Her duyduğunuza inanmak yerine duyduğunuzu açıp doğrulasanız, sorgulasanız daha doğru olmaz mı?

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yaremya yer 50 çünkü birbiriyle anlaşmış büyük ulusları kuzeydeki topraklarda kışkırtıp babilin karşısına çıkaracağım babille savaşmak üzere karşısına dikilecek onu kuzeyden ele geçirecekler. okları savaşçı oku gibidir hiçbiri boş dönmeyecek

Sitelerde Paylaş

“Babil (Bagdat) yigitleri cenk etmekten el çektiler, hisarlarinda oturuyorlar, güçleri tükendi, kadin gibi oldular, onun meskenlerine ates verildi, kapi sürgüleri kirildi, sehir her taraftan alindi ve geçitler tutuldu. Kamislari yikildi” (Yeremya bölümü 51,30,32)

Sitelerde Paylaş

su anda hristiyan milletlerinin durumu her bakımdan her acıdan cok cok iyi kurtarılmaya hiç bişekilde ihtiyacları yok sayet kuratrılmaları gerekiyorsa hristiyanlığın ilk 500 yılında romalılar tarfından en vahsi işkencelere uğrayan hristiyanlar yada şimdiki zamanla 3. cü dünya milletleri dediğimiz milletlerin kurtarılmaya ihtiyacları var ,cok sacma cok

Sitelerde Paylaş

sizi uluslarin arasindan çikaracagim ve bütün ülkelerden toplayip bir araya getirecegim ve kendi topraklarinizi verecegim . ve babalariniza verecegim topraklarda sizler yasayacaksiniz”(Ezekiel 36-24)

“Misir irmagindan, Firat irmagina kadar olan bütün topraklari senin zürriyetine verdim” (Tekvin

Sitelerde Paylaş
Mesih gezegen mi diyorsun ? Oldukça ilginç bir iddia..

2012'de ne olacak sana göre ? Biraz açıklar mısın ?

Tufan ve Nİ.Bİ.RU forumlarımı birlikte oku.

murti bakıyorsun ama görmüyorsun

duyuyorsun ama işitmiyorsun.

işte senin sorunun bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...