Jump to content

ayatullah humeyni ne demis bakin...

Recommended Posts

The Shi'a Ayatollah Ruhollah Khomeini defined the following limits and

consequences for adult sexual activity with children (roughly translated

from Arabic):

"A man can marry a girl younger than nine years of age, even if the girl is

still a baby being breastfed. A man, however is prohibited from having

intercourse with a girl younger than nine, while other sexual acts such as

foreplay, rubbing, and kissing are allowed. A man having intercourse with a

girl younger than nine years of age has not committed a crime, but only an

infraction, if the girl is not permanently damaged. If the girl, however,

is permanently damaged, the man must provide for her all her life. But this

girl will not count as one of the man's four permanent wives. He also is

not permitted to marry the girl's sister."[34][35]

34 Ayatollah Khomeini in Tahrirolvasyleh, Fourth Edition, Darol Elm, Qom

35 http://www.al-shia.com/html/ara/books/tahrir/tahrir25.htm#a4 Original(in

Arabic)

yani burda diyoki;

bi erkek emzirilen bebek bile olsa her yasta kizla evlenebilir,

ancak 9 yasindan once onla sex yapamaz. ama 9 yasindan önce

onunla öpüsebilir, oksayabilir, önsevisme yapabilir. eger 9 yasindan önce

kiza daimi bi zarar vermeyecek sekilde onla sex yaparsa bu suc olmaz sadece

bi kurali ihlal olur(ne demekse artik). eger kiz daimi bi zarar görmüsse (heralde

burda kizlik zarindan nahsediyo) artik erkek o kiza tüm hayati boyunca bakmakla

yükümlüdür. ve bu kiz erkegin 4 karisinin disindadir onlara dahil olmaz. erkek bu kizin

kiz kardesi ilede evlenemez

simdi bu sapik herif sizce bütün bunlari dötünden uydurmus olabilirmi!

simdi bizim müslümler buna yok efendim bu herifin söyledikleri islam ' i

baglamaz diyebilirmi!

basbaya bu herif bu kurallari peygamberin hareketin den yasam seklinden

aldi! ve peygamberin her hareketinin örnek alindigi ve peygamberin hayatinin

yasam seklinin erisilebilecek en güzel ahlak seviyesi olarak bilinen

din islam a görede aslinda dooru yapmis

bu kadar rezillik olamaz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Doğru ve yanlış yoktur, güç vardır, adamın gücü varmış konuşmuş, senin neyin var?" diye sormazlar mı adama? Ha onun söyledikleri terbiyesizlikten başka bir şey değil tabii.

Senin mantığına göre bunlar neden terbiyesizlik?

Sitelerde Paylaş
"Doğru ve yanlış yoktur, güç vardır, adamın gücü varmış konuşmuş, senin neyin var?" diye sormazlar mı adama? Ha onun söyledikleri terbiyesizlikten başka bir şey değil tabii.

yani ayni cevap bunlar islami baglamaz demeye getiriyon

humeyni bunlari yazarken sence referansi neydi?

Sitelerde Paylaş
Senin mantığına göre bunlar neden terbiyesizlik?

Ben terbiyesizlik dediğim için terbiyesizlik. Benim mantığımı sorarsan böyle. Desen ki "Bence terbiyesizlik değil", o da senin terbiyesizliğin o zaman.

Tabii aynı soru herkese sorulmalı: Sizce bunlar neden terbiyesizlik? Bu soruyla etiğe güzel bir giriş yapılabilir.

yani ayni cevap bunlar islami baglamaz demeye getiriyon

humeyni bunlari yazarken sence referansi neydi?

Nereye getirdiğimi nasıl anladığını anlamadım. Herhâlde önceden hazırlamışsın cevabını, ben başka bir şey deseydim de aynısını söyleyecektin. Garip vakalar...

Sitelerde Paylaş
Ben terbiyesizlik dediğim için terbiyesizlik. Benim mantığımı sorarsan böyle. Desen ki "Bence terbiyesizlik değil", o da senin terbiyesizliğin o zaman.

Bunların neden terbiyesizlik olduğunu açıklayamamışsın.

Ben terbiyesizlik dediğim için terbiyesizlik demek bir açıklamamı?

Başkaları bunu yapsa 1 saat yazarsın.

Demekki senin hakkından yazılanlar doğruymuş.

Senin mantığına göre bunlar terbiyesizlik olmamalı.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş

ne demek benim neyim var?

ben diyorumki sana bu adam müslüm ve peygamberi örnek aliyo ve islami kurallar yaziyo

Sitelerde Paylaş

xislam,

Bence bunun terbiyesizlik olması diğer bütün ahlâkî önermeler gibi, nedenlendirmesizdir. Ben türkü severim ama metal müzik dinlemem, bence türkü iyidir. Bunu neye göre söylerim? Tamamen kendi zevkime dayanarak söylerim. Ahlâkın da böyle olduğunu düşünmek etiğe iyi bir giriştir. Ama çözümlemeye devam ettikçe ortaya yeni teoriler çıkar ve bazı temelleri kabul ederek ahlâkî sistemler hakkında hüküm verebiliriz. Meselâ bence neyin terbiyesizlik olup neyin ahlâklı olduğuna ben karar veririm. Sencesi başka türlü olabilir, olsun, fark etmez. Herkes kendi ahlâkıyla hareket etsin, sorun yok.

Sitelerde Paylaş
xislam,

Bence bunun terbiyesizlik olması diğer bütün ahlâkî önermeler gibi, nedenlendirmesizdir. Ben türkü severim ama metal müzik dinlemem, bence türkü iyidir. Bunu neye göre söylerim? Tamamen kendi zevkime dayanarak söylerim. Ahlâkın da böyle olduğunu düşünmek etiğe iyi bir giriştir. Ama çözümlemeye devam ettikçe ortaya yeni teoriler çıkar ve bazı temelleri kabul ederek ahlâkî sistemler hakkında hüküm verebiliriz. Meselâ bence neyin terbiyesizlik olup neyin ahlâklı olduğuna ben karar veririm. Sencesi başka türlü olabilir, olsun, fark etmez. Herkes kendi ahlâkıyla hareket etsin, sorun yok.

burda felsefe yapilcak bi durum yok

9 yasinda kizla evlenmek herkese göre ahlaksizlikdir

eger bunu normal bulan varsa gidip doktora görünmesi gerekir

humeyni bunlari islam peygamberinden örnek almis ve dooru yapmis

cünki müslümler icin muhammedin yasami örnek alinacak ve ersilebilecek

en üstün ahlak seviyesidir

tarihinde fenasifecisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fenasifecisi,

xislam "Neden terbiyesizliktir?" dediğine göre itirazının muhatabı o olmalı. Bence terbiyesizliktir ve ben bunu gerekçelendirmeyi, bir şeye dayandırmayı gerekli görmem. Felsefeden uzak bir düşünce benimkisi ancak "Neden terbiyesizliktir?" sorusu bizi doğal olarak ahlâk felsefesine götürür ve orada senin "Herkes için ahlâksızcadır." sözünün doğru bir temellendirme olup olmadığından bahsetmek mümkündür.

tarihinde Trajito tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır gerçek müslümanlara göre değildir.

Ama sokakta yaşayan müslümanlardan bahs etmiyorum gerçek kuranı bilen okumuş dini islamı bilen birisi için bunların ahlaksızlık olduğunu söyleyemez.

Evet gerçek islama göre bunlar ahlaksızlık değildir.

Hiç bir müslüman aksini ispatlayamaz.

Sitelerde Paylaş

Burda haklısın

bunun sana göre terbiyesizlik olmadığını söyleyebilirsin ama...

Bu yaşanılan kültürün özelliklerine göre terbiyesizliktir...

Bugün yaşatılan islama göre de terbiyesizliktir.Bugün herhangi bir müslimana '') yaşındaki çocukla sex yapabilirsin yada 1 yaşındakiyle ön sevişmeye girebilirsin'' dediğinde bunu nasıl karşılar?

Yani biz bunun terbiyesizlik olup olmadığına kanıt gösteremeyiz görecelidir.Ve allah, bunun terbiyesizlik olmadığını idda ediyorsa ortada hiç soun yoktur.bu teriyesizlik değildir, bunun terbiyesizlik olduğu inancı sadece bir dogmadır diyosun.

Ama önemli olan bunun 'terbiyesizlik' olması mı yoksa insan haklarına aykırı olması mı.

Sen birçocukla 9 yaşına kadar sevişiyor ve yaşında sex yapıyorsun ve böyleyce o senin diğer karılarından ayrı bir karı hakkın olyor.(bir çeşit köle).Yani senin karın olmayı çocuk seçmiyor (çocuk zaten bunu düşünemez).Öylemi--öyle

peki terbiyesizlik diyemiyoruz ama sen neye dayanarak ''yapılmasında bir mahsur yoktur'' diyorsun.

Sitelerde Paylaş
fenasifecisi,

xislam "Neden terbiyesizliktir?" dediğine göre itirazının muhatabı o olmalı. Bence terbiyesizliktir ve ben bunu gerekçelendirmeyi, bir şeye dayandırmayı gerekli görmem. Felsefeden uzak bir düşünce benimkisi ancak "Neden terbiyesizliktir?" sorusu bizi doğal olarak ahlâk felsefesine götürür ve orada senin "Herkes için ahlâksızcadır." sözünün doğru bir temellendirme olup olmadığından bahsetmek mümkündür.

terbiyesizlik, ahlaksizlik bu acik zaten

benim vurgulamaya calistigim, bunun faturasini sadece humeyniye cikaramaz

hickimse...

hickimse bu sadece humeyninin terbiyesizligi demesin...

Sitelerde Paylaş
burda felsefe yapilcak bi durum yok

eger bunu normal bulan varsa gidip doktora görünmesi gerekir

humeyni bunlari islam peygamberinden örnek almis ve dooru yapmis

cünki müslümler icin muhammedin yasami örnek alinacak ve ersilebilecek

en üstün ahlak seviyesidir

Evet her sözünüze katılıyorum...

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...