Jump to content

ayatullah humeyni ne demis bakin...

Recommended Posts

NiHiL,

Dinin farklı farklı ele alınması mümkündür. Bize öğretilen ahlâk "9 yaşındaki birisiyle seks yapmak ahlâksızcadır." diyorsa ve bu ahlâkın din temelli olduğunu varsayacaksak o zaman, o temeli oluşturan insanlar dini 9 yaşındaki birisiyle seks yapmanın ahlâksız olacağı yönünde anlamış demektir. Bu anlayışlarının yanlış olup olmadığı ayrı bir mesele.

Bir başka grup insan da, görüldüğü üzere, 9 yaşındaki birisiyle seks yapmanın normal olduğu bir din anlayışı içinde. İki din de aynı din ama farklı yorumlar. Bu yorumların birbiriyle çatışkı içinde olmasına dinin verdiği ahlâkın kendi kurallarıyla çelişmesi denebilir mi? Dini bazı insanlar öyle bazı insanlar böyle algılıyor, bu durumda dinin kendi kuralları diye bir şeyden bahsetmek mümkün mü? Sonuçta o kuralları da kitaptan biz çıkartıyoruz ve bizimkisi de dine bir çeşit yaklaşım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

xislam,

Bence bunun terbiyesizlik olması diğer bütün ahlâkî önermeler gibi, nedenlendirmesizdir. Ben türkü severim ama metal müzik dinlemem, bence türkü iyidir. Bunu neye göre söylerim? Tamamen kendi zevkime dayanarak söylerim. Ahlâkın da böyle olduğunu düşünmek etiğe iyi bir giriştir. Ama çözümlemeye devam ettikçe ortaya yeni teoriler çıkar ve bazı temelleri kabul ederek ahlâkî sistemler hakkında hüküm verebiliriz. Meselâ bence neyin terbiyesizlik olup neyin ahlâklı olduğuna ben karar veririm. Sencesi başka türlü olabilir, olsun, fark etmez. Herkes kendi ahlâkıyla hareket etsin, sorun yok.

trajito yazdıklarınız ahlaklamı alakalı mantıklamı nasıl söylersiniz bunu, dokuz yaş gözünüzün önüne getirin avuç kadar çocucuğu kamışının ebatıyla övünen yaratıklar karşısında ruhsal travmayı geçin vucudu dayanmaz.. kaldıki müzik türü gibi kıyaslama ne yani sevenler olur yapar ama ben sevmem oha sevseydiniz birde resmen insanlık dışı sapıklık başka bir adı olamaz ..ve müslümanım diyen herkes bunu kabul etmek zorunda çünkü şeriatleri böyle söylüyor çünkü efendilerinin sünnetleriyle islamı yaşıyorlar çünkü adı islamiyet hayır derse müslüman olamaz.. şeriat kuran emirlerine göre yaşamak mıdır evet islam peygamberin sünnetiyle yaşatılıyormu evet inkarı nedir şirk hadi buyrun müslümanlar

Sitelerde Paylaş
Evet humeyninin söylediklerinihn islama aykırı olduğunu kanıtlayacak bir müslüman varmı?

Varsa konuşsun onlar bekliyor bizlerde beklemekteyiz.

Bunlar islama aykırıdır diyen hiçbir müslüman yokmu?

Bumu islam?

Hadi bunlar kurana aykırıdır diyeniniz yokmu?

Neden bir ayet getirmiyorsunuz humeyninin söylediklerini yalanlayacak?

Çünki yok değilmi?

Biliyorum bunları okuyan müslümanlarında miğdesi bulanmıştır bundan eminim.

Ama işte size anlatılan islamın gerçeği bu. Öğle sakallı hocaların ballandırdığı gibi değil.

Gittiğiniz yol bu humeyni gibi kişilerin istediği yoldur.

Muhammed gibi kişilerin istediği yoldur.

İslamın ne olduğunu anlatan en iyi şey islamın, gerçek islamın kendisidir.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş

biri çıkıp, gücü eline alıp,

"hayır bu 9 yaş meselesi, Muhammed'e ve dine iftiradır. Bunu uygulayanlar cezalandırılacaktır." dese.

Ve cezalandırsa,

yobaz şeriat, tarikat odaklarını filan imha etse.. ve bunu İslam ve Kuran adına yapsa (humeyni gibi)

o zaman siz o kuvvet sahibinin uygulattığını, "islam" olarak algılamayacak mıydınız?

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
biri çıkıp, gücü eline alıp,

"hayır bu 9 yaş meselesi, Muhammed'e ve dine iftiradır. Bunu uygulayanlar cezalandırılacaktır." dese.

Ve cezalandırsa,

yobaz şeriat, tarikat odaklarını filan imha etse.. ve bunu İslam ve Kuran adına yapsa (humeyni gibi)

o zaman siz o kuvvet sahibinin uygulattığını, "islam" olarak algılamayacak mıydınız?

olabilir ama kacirdigin yer, adamin bunu peygamberden almis olmasi

yani bu adam 9 yasi dötünden uydurmadi heralde. neden 10 deilde 9

(ve humeyni denen herif de aynen peygamber gibi cocuk yastaki kizlarla evlilikleri var)

yani peygamber böyle bisey yapmamis olsa oda böyle bisey yazmicak

o zaman böyle bisey yazsa millet herife sapik gözüyle bakcak

ama simdi herife sen sapikmisin 9 yasinda kizla evlenilirmi desen sana ne der bi dusun bakalim???

Sitelerde Paylaş

Birisi yazı yazıyor ve Muhammed'i örnek alıyor diyorsunuz

Neden 25 yaşındaki bir erkek kendisinden 15 yaş büyük birisi ile evlendiğinde Hz Muhammed'i örnek aldı demiyorsunuz

Hz Muhammed'in hiç mi iyi bir yönünü okumadınız neden onları burda cesaret edip anlatamıyorsunuz hep karalamaya çalıyorsunuz

Sürekli Hz Muhammedin mal varlığı, hanımları bunlardan neden sürekli konuşuyorsunuz

Öbür dünyanın olması bence sizi çok fazla rahatsız ediyor

Sitelerde Paylaş

Neden 25 yaşındaki bir erkek kendisinden 15 yaş büyük birisi ile evlendiğinde Hz Muhammed'i örnek aldı demiyorsunuz

Hz Muhammed'in hiç mi iyi bir yönünü okumadınız neden onları burda cesaret edip anlatamıyorsunuz hep karalamaya çalıyorsunuz

Sürekli Hz Muhammedin mal varlığı, hanımları bunlardan neden sürekli konuşuyorsunuz

valla bi insan 9 yasindaki kiz la yatarsa, artik ne iyilik yaparsa yapsin kafi gelmez

tarihinde fenasifecisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kadar saçmalayana kadar bunların yani humeyninin söylediklerinin kurana, islama aykırı olduğuna dair delilelr ayetler getirseydinya.

Neden bunu yapmıyorda boş boş konuşuyorsun?

Yapamazsın çünki yok.

Sitelerde Paylaş

Bunlar, Humeyni'nin sözü olarak kalmamış, İran medeni kanununda da yerini almıştır.

Kadınların reşit olma ve evliliğe hak kazanma yaşı hicri takvime göre 9 yıldır.

Yani miladiye göre 8 yıl 9 ay.

Buna göre İranda yaşıyor olsanız; bir erkek, ilkokul 2. sınıfta okuyan kızınıza göz koyabilir.

Size haber gönderip hayırlı bir iş için ziyaret edebilir ve Allahın emri Muhammed'in kavliyle ilkokul 2. sınıfta okuyan minik yavrunuzu karıları arasına katmak için isteyebilir.

Hele bu erkek bir mollaysa, bela başınızda demektir.

Sitelerde Paylaş

Tabi örnek alalım kendinden 20 yaş büyük bir hatun ile evlenme hususunu.

Ben 2 defa evlenmiş, 2 eşi de ölmüş, onların parasıyla da dönemin en zengin kadınlardan biri ile 25 yaşındayken evleniyorum; hatun da 45 yaşında. Ben de bu arada hatuna çalışan yığınla adamından biriyim.

Ben neyim şimdi, söyler misin?

Onur Şan'a ne gözle bakıyor toplum Seda Sayan ile evlendi diye?

Yağmur Atacan'a ne gözle bakıyorum toplum Pınar Altuğ ile ilişkisi yüzünden?

Nerede %99'u müslüman toplum ?

Yüzde %90 aslında benim gibi agnostik, ama kabul edemiyorlar azizim.

Sitelerde Paylaş
Bunlar islama aykırıdır diyen hiçbir müslüman yokmu?

Bumu islam?

Hadi bunlar kurana aykırıdır diyeniniz yokmu?

Neden bir ayet getirmiyorsunuz humeyninin söylediklerini yalanlayacak?

Çünki yok değilmi?

Biliyorum bunları okuyan müslümanlarında miğdesi bulanmıştır bundan eminim.

Ama işte size anlatılan islamın gerçeği bu. Öğle sakallı hocaların ballandırdığı gibi değil.

Gittiğiniz yol bu humeyni gibi kişilerin istediği yoldur.

Muhammed gibi kişilerin istediği yoldur.

İslamın ne olduğunu anlatan en iyi şey islamın, gerçek islamın kendisidir.

SAYGILAR.

Hala bunlar islama akırıdır diyen olmadığına göre islam budur, bunlar islama aykırı değildir diyebiliriz artık.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş

Anlatmaya çalışırsan herkeste iyi bir yön bulunabilinir.

Hitlerinde çok iyi yönleri vardı benim de var.Bu neyi değiştirir.

islam budur, bunlar islama aykırı değildir

Ben dedim bile..

Sitelerde Paylaş

bu pedofili hastası şereften yoksun ayatullah humeyni:

insan idrakinin sınırlarını zorlayan bir açıklama bu:

""""dokuz yaşından önce öpebilir okşayabilir ön sevişme yapabilir"""""

kanı bozuk herif..nokta..

Sitelerde Paylaş

sizin insanlığınızdan şüpheliyim niyemi 9 yaşındaki kızınızı alıp yine kızınızın gözüyle yaratık olarak gördüğü bir vucudun seks arzuları için sunun eğer rahatsız olmicaksanız gerçekten insan değilsiniz.. bünyesi ve kişiliği henüz adı üstünde çocuktan bahsediyoruz ve bir insandan aciz insandan güçsüz insandan savunmasız insandan çocuktan bahsediyoruz.. sizin gibi düşünenlerden nefret ediyorum kıyaslamaya bakın birde kendinden buyuk erkekle evlenen kadını çocukla kıyaslamışsınız konu bünyesi kişiliği savunmasızlığı hayvanlar bile yavrularını korurken siz bu cümleyi kurabiliyorsunuz ve bunu öbür dünya rahatsız ediyor diye savunuyorsunuz öbür dünyaya inanıp ordan korktuğunuz için şeriatin yasalarına razı olan ve çocuğu alet eden siz değilmisiniz..

Sitelerde Paylaş

acaba muhammed nasıl bir duygu ve haz içinde tahrik edildi ki bunu yaptı allah sadece muhammede çalışıyor onun içinde bir ayet patlatmıştır ztn yoksa bile kur'anın yeni baskılarında görülmeye başlar

kalkan s*kin imaaanı aallahı falan olmaz ahaha

yüksek ahlaklı şizofren sapık muhammed.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar adına üzülüyorum. Keşke Hatice daha uzun yaşasa, hatta Muhammed ondan önce ölseydi. Belki bugün, Muhammed'in daha 7. yüzyılda tek eşliliği savunan yüce insan olduğunu savunur, modern dünyanın, 1400 sene sonra Muhammed'in seviyesine geldiğini anlatırlardı. Ahzab süresi ayetleri inmezdi. Eh be Hatice'cim ne vardı biraz daha yaşasaydın.

Bak senin bi erken ölümün müslümanları nasıl zor durumlara soktu.

Sitelerde Paylaş

o zaman da Muhammedsd öldükten sonra birşeyler uydururlardı.

Ya da Hatice a'yi daha baştan zehirleyip öldürürlerdi. Bunlardan herşey beklenir.

maksat daha sonra din adına kuracakları iktidarda yüzlerce cariye ve bir kısım çocuk yaşta cariyeyi legal hale sokmak.

din bu.. eline geçirenden herşey beklenir.

Sitelerde Paylaş
sizin insanlığınızdan şüpheliyim niyemi 9 yaşındaki kızınızı alıp yine kızınızın gözüyle yaratık olarak gördüğü bir vucudun seks arzuları için sunun eğer rahatsız olmicaksanız gerçekten insan değilsiniz.. bünyesi ve kişiliği henüz adı üstünde çocuktan bahsediyoruz ve bir insandan aciz insandan güçsüz insandan savunmasız insandan çocuktan bahsediyoruz.. sizin gibi düşünenlerden nefret ediyorum kıyaslamaya bakın birde kendinden buyuk erkekle evlenen kadını çocukla kıyaslamışsınız konu bünyesi kişiliği savunmasızlığı hayvanlar bile yavrularını korurken siz bu cümleyi kurabiliyorsunuz ve bunu öbür dünya rahatsız ediyor diye savunuyorsunuz öbür dünyaya inanıp ordan korktuğunuz için şeriatin yasalarına razı olan ve çocuğu alet eden siz değilmisiniz..

can alıcı bir noktadan yakalamışsınz.

çocuk yaştakine tecavüzle ya da aile zoruyla cinsel ilişkiye giren için ceza olarak, Kuran'daki gibi kısasa kısas uygulanmalı.

dedinz ya kızın gözünden yaratık olarak görünüyor. İşte o suçtan tutuklanan kişi, kendi boyutlarına göre yine bir yaratığa teslim edilmeli. Amerikan hapisanelerini bu bakımdan şimdilik kullanışlı görüyorum.

Sitelerde Paylaş

Erkekler gencken genelde olgun kadinlara ilgi duyarlar bu nedenle olabilir yada para veya güc icindir. Babasinin hayrina almadiya

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...