Jump to content

Ali Nesin'in açıklaması

Recommended Posts

Bence Ali Nesin bazi aciklamalarinda haksizda degil. Üniversitede basörtüsü takmayan ögrencilerimizin bilgisine güveniyorum ve bu yasak kalkarsa bu konunun Türkiye gündeminden tamamen cikacagini düsünüyorum. Lise orta okulu korumaliyiz cünkü orda daha karar verme yasi az etkilenme artabilir ama üniversitede öyle degil. Ordaki insanlarimizin bu yasaktan etkilenip bir gün türban yada basörtüsü takacagini sanmiyorum. Bu olursa tüm Türkiye üniversitelerimizde ne ögretiyoruz ne anlatiyoruz acilen analiz etmeli.

Bence bunun yaşı yok. Üniversitede birçok arkadaşımı biliyorum; en meyillisinden, en uzak olanına çoğu kapandı. Yaşla alakası yok!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Türbanı desteklemek CIA ajanlığıdır, ABD ajanlığıdır. Ali Nesin'in bu kadar onursuz olduğunu bilmiyorduk.

amuaahahaha amuahaha

yaf bi gidin bari onur erdem insanlık gibi kelimelerin arkasına sığınarak yapmayın şu işi.

Neymiş efendim özgürlükleri verilirse yarın bizim özgürlüğümüze de saldırırlarmış.

Alla alla bugün başkalarının özgürlüğüne saygı duyanlar yarın kendi özgürlüklerine sahip çıkamayacak mı..Ki bugün özgürlüklerine sahip çıktığımız insanlar yarın bizim özgürlüklerimiz söz konusu olduğunda aynı erdemi gösteremeyeceklerse valla siz biyerlerinizi yırtsanızda bu ülkeye şeriat gelir.Buna zaten engel olamazsınız.

Bir de şöyle bir saçmalık var.Okullara girerlerse bizim de beynimizi yıkayacakmış bu türbanlılar.Tabii tabiiii Allah sizden razı olsun süper koruyorsunuz bizi.Zaten biz okullara direk marstan gidiyoruz,yaşadığımız yerde hiç türbanlı yok onları okullarda görürsek hemen kandırırlar bizi.

Bu giydirmeye çalıştığınız 3 yaşındaki çocuğun bile ciddiye almayacağı kılıfların altında kin ve nefret var.Saygısızlık var.Başka başka başlıklarda insanlara saygı eşitlik insanlık özgürlük edebiyatları yaparken türbanlılarla müslümanlarla ilgili başlıklarda maşallah hitler kesiliyorsunuz başımıza.

Benim sabah otobüste birlikte okula gittiğim,okula girerken başörtüsünü çıkaran akşam okuldan çıkarken başörtüsünü takan masum arkadaşlarım sizden daha az kadın değil.Sizi kadın onu kadıncık yapan nedir? İnançlarınız mı?

Sanane o kadınlar ikinci sınıf muamele görüyorsa.Çok mu düşünüyorsun sen o kadınları? Hee düşündüğünden mi onlara kadıncık diyecek kadar kin ve nefret dolusun? O kadınlar kendini ikinci sınıf kabul eden bir dine inanmak istiyorsa inanırlar o kadar! Buna ne sen ne de senin çağdaş kesmin karar veremez.İnsanların kıçındaki dona kadar kontrol etmeye çalışıyorsunuz sonra çıkıp sizinle aynı zihniyetde olan dine kin kusuyorsunuz.

Benim tertemiz masum türbanlı arkadaşlarım sabahları her okulun önüne geldiğinde dakikalarca türbanını çıkarmak için uğraşacak okuldan çıkarken takmak için uğraşacak kadar aşağılanıyorsa bir yasak tarafından.Ben o yasağı koyan devletin hergün bütün organlarını anarım ! o kadar !

Sitelerde Paylaş

O başörtülü kızların okula girmesi lazım, bu bir mücadele olmuş artık, bırakın mücadeleyi kazandıklarını sansınlar.

Aha daha dün duvarları yumrukluyorduk, şimdi girdik içeri, yeşil pantelonlulardan çok bizi isteyen yokmuş burda diyecekler.

Başörtüyle üniversiteye giremedim de eğitim alamadım diyenlerin başörtüsünü eğitimden fazla istedikleri kesin.

Boşverin yarın onlara kimse aldırmayacak, çene altı meselesini de zaten hadisi şerifleriyle Anayasa mahkemesi çözecek. Ora da yeşil pantelonluların kontrolünde, bu mücadele, bu savaş zaten bitmiş, ne için uğraşacaksın. Kasımpaşalı ile ülkücü koalisyonu, okulda yanından bile geçmeye korktuğum şahsı muhteremler artık mokrasi havarisi oldular ya tamamdır.

Deliler bunlar, tımarhane olmuş burası, girsinler, cüppelerini de giysinler, gıdık altı hot-kütürlerini çeksinler, deliler, başörtüsü denince bu fotoğraf geliyor aklıma de gülümsüyorum. Karaçarşaf, başörtüsü, body-şalvar ve kot-tişört aynı kare içinde, bu kızların sağdaki iki tanesini üniversiteye sokmak lazım ki soldaki ikisine benzemesinler. Bunlar üniversitede ne kadar sıkarlarsa sıksınlar aynı insanlar olarak kalamayacaklar.

Burada didişen o ateşli müslümanların kafasını yastığa koyduğunda lan belki de aldatmışlar bizi demediğini mi sanıyorsunuz...

O yüzden Ali Nesin'e hak veriyorum, girsinler, ama aynı kişiler olarak çıkamayacaklar, yeşil pantolonluları beğenmeyecekler sonra...

karacarsnp3.jpg

Sitelerde Paylaş
Bence bunun yaşı yok. Üniversitede birçok arkadaşımı biliyorum; en meyillisinden, en uzak olanına çoğu kapandı. Yaşla alakası yok!

Demekki gercek bir egitimden gecmiyoruz. Bir üniversite ögrecisi Kurana Incile nasil inanir? Ya Celakil gibi isgüzarlik yapiyordur yada kalbi cok temiz ama arastirmayan bir kisidir. Ben 5 süre ismi bilmeyen ama müslümanim diyen mühendisleride taniyorum ne yazikki cok aci. Bence yinede Üniversitelerimizde bu maya tutmaz. Sizin dediginiz gibi vakalar cikar cikar ama bir elin parmak sayisini gecmez.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Turbanli kafalarin ve taraftarlarinin yaptiklari en iyi sey acitasyondur..Turbanla universiteye girmenin ozgurlukle ilgisi yoktur.Bu sadece ozgurlugun altina sigdirilmis bir kiliftir.Asil hedef zaten yarim yamalak uygulanan laikliktir.Asil hedef devletin yapi taslarini sarsmaktir.Turbanli universitye girememek yasak degil kuraldir.Nasil universiteye bikiniyle girilemiyorsa turbanlida giremezler.Cunku bu kuraldir.Mahkemeye pijamalarinizla gidemeyeceginiz gibi universiteyede turbanli giremezsiniz.Ozgurlukse resmi dairelere pijamalarla bikinilerle de girelim..ee ozgurluk iste..Herkes her istedigini yapacak..Istenen ozgurluk degil mi ? Alin size ozgurluk..

Sitelerde Paylaş

Bence bir sakıncası yok,bikiniyle gitmek istiyorsa okula gitsin tabi.Benim haddime değil insanların kıyafetini sorgulamak,kimsenin haddine olmadığı gibi.Buda moda oldu türban yasağına karşı olanın önüne hemen bunu getiriyorlar "bizde bikiniyle gidelim ozaman " git anasını satim sanki tutan var.

Sitelerde Paylaş

Bizim zamanımızda vardı, hiç te birşeycik olmuyordu.

Derslere de girip çıkıyorlardı, kimse de aldırmıyordu, bilmiyordu, sallamıyordu...

Boşverin 40 derece sıcakta kafaları kavrulacak, insan doğasına aykırı bu, bedevi çölü değil burası, bundan bişeycik çıkmaz, bak yüzde 99 müselman var, yüzde kaçı vakit namazı kılıyor yüzde beşi onu, o kadar.

Bize türbanı yıkacak, yurtlarda, sınıflarda dinci ülkücü şiddete, mafyaya, dinci tarikatlara direnecek hukuk lazım, adalet lazım, akıllı öğretmenler, vasıflı yöneticiler ilazım...

Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun, ateistde olsa türbana olumlu yaklaşan kardeşlerimiz var. Korkulacak bir şey yok. Üniversitede başı açık tek bir öğrenci dahi kalsa, onu ezdirmeyiz, saygılı oluruz. İnşallah, daha sonraki aşamada türbanlı kardeşlerimize, kamu hizmeti vermekte nasip olur. Hastanelerde, tapu dairelerinde, bakanlıklarda, nüfus müdürlüklerinde de türbanlı kardeşlerimizi göreceğimiz günleri sabırla bekleyeceğiz.

Sitelerde Paylaş
Bize türbanı yıkacak, yurtlarda, sınıflarda dinci ülkücü şiddete, mafyaya, dinci tarikatlara direnecek hukuk lazım, adalet lazım, akıllı öğretmenler, vasıflı yöneticiler ilazım...

Evet herşeyden önce bu lazım.O kadar büyük sorunlar varken laiklik adına insanların başındaki bez parçasına takılıyor.

En kısa zamanda bu insanlık ayıbının son bulmasını diliyorum.

Sitelerde Paylaş

yahu tuttunuz tüm forum Türk devletini arap devletine çevirdiniz ,

ha bunu niye yaptınız

bir kısmınızın din beyin hücrelerini öldürmüş

diğer taraftan etnik komünistcilik oynayan kısım sözde özgürlükçüyüm edasıyla Türke karşı nerden vurursak ordan kardır mantığıyla forum sürüp gidiyor.

ama unutmayın bu ülkenin kapı gibi Kemalist TSK' sı var.

Sitelerde Paylaş
yahu tuttunuz tüm forum Türk devletini arap devletine çevirdiniz ,

ha bunu niye yaptınız

bir kısmınızın din beyin hücrelerini öldürmüş

diğer taraftan etnik komünistcilik oynayan kısım sözde özgürlükçüyüm edasıyla Türke karşı nerden vurursak ordan kardır mantığıyla forum sürüp gidiyor.

ama unutmayın bu ülkenin kapı gibi Kemalist TSK' sı var.

Türbanı Çankaya'ya çıkarmayacağız,böyle cumhurbaşkanı istemiyoruz derken de TSK nıza güveniyordunuz amuahaha amuahhah

Ben Türküm,türbanlı arkadaşlarım da Türk ne alakası var şimdi konunun Türke karşı olmakla?

Bana türban arap kültürü edebiyatı yapma ! İnsanların hangi kültürü yaşayacağına siz karar veremezsiniz.

Sitelerde Paylaş
Türbanı Çankaya'ya çıkarmayacağız,böyle cumhurbaşkanı istemiyoruz derken de TSK nıza güveniyordunuz amuahaha amuahhah

Ben Türküm,türbanlı arkadaşlarım da Türk ne alakası var şimdi konunun Türke karşı olmakla?

Bana türban arap kültürü edebiyatı yapma ! İnsanların hangi kültürü yaşayacağına siz karar veremezsiniz.

Türbanın çankayaya çıkması veya ayrancıya çıkması hiçbir şeyi değiştirmez.

onlar yolcu biz hancı.

burayı muz cumhuriyeti sandınız iyice

dinciler şeriatçi yönetime geçecek diğer kafası çalışmayan komünist ikizleri devrim yapacak.

İnsanların hangi kültürle yaşayacağına tabiki biz karar vericez , nihayetinde Türk toprakları

Türban kültürü yaşayacaksa gideceği muhtelif yerler var.

kimse kendi kendine özgürlük masturbasyonları yapmasın.

özgürlükleri biz veririz biz alırız.

bugünlerde geçer gider ne türban kalır ne sarık ne cüppe

kalacak tek sey laik Türk devletidir.

o yüzden nefesinizi boşa harcamayın.

kendiniz söyler kendiniz dinlersiniz.

bez parçasına özgürlük diyen zihniyetten bu topraklar ne bekleyebilir ki.

hiç birşey.

bu insanların kaybedilmesi bizim için kayıp doğurmaz.

bu kayıp kanlıda olabilir kansızda.

Sitelerde Paylaş
Türbanın çankayaya çıkması veya ayrancıya çıkması hiçbir şeyi değiştirmez.

onlar yolcu biz hancı.

burayı muz cumhuriyeti sandınız iyice

dinciler şeriatçi yönetime geçecek diğer kafası çalışmayan komünist ikizleri devrim yapacak.

İnsanların hangi kültürle yaşayacağına tabiki biz karar vericez , nihayetinde Türk toprakları

Türban kültürü yaşayacaksa gideceği muhtelif yerler var.

kimse kendi kendine özgürlük masturbasyonları yapmasın.

özgürlükleri biz veririz biz alırız.

bugünlerde geçer gider ne türban kalır ne sarık ne cüppe

kalacak tek sey laik Türk devletidir.

o yüzden nefesinizi boşa harcamayın.

kendiniz söyler kendiniz dinlersiniz.

bez parçasına özgürlük diyen zihniyetten bu topraklar ne bekleyebilir ki.

hiç birşey.

bu insanların kaybedilmesi bizim için kayıp doğurmaz.

bu kayıp kanlıda olabilir kansızda.

başladın sen yine boş konuşmaya,benden yanıt bekleme hiç işim olmaz seninle.

İyi forumlar

Sitelerde Paylaş
başladın sen yine boş konuşmaya,benden yanıt bekleme hiç işim olmaz seninle.

İyi forumlar

öncelikle aklı başında bir şey yazın o zaman.

şu topraklara faydalı olun bşraz

çalışın üretin düşünün geliştirin

arabın bezi sizin beyninizi çürütmüş.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Macchiato,

Seni şaşkınla izlemekteyim. Artık yazmak zorunda kaldım. Sen ne yapmaya çalışıyorsun. Bana öyle geliyor ki türbancılardan çok sen türbancı kesilmeye başladın. Yoksa olduğundan farklı mısın? Ben artık böyle düşünmeye başladım.

Sevgili Macchiato,

Galiba sen İslamı yeterince tanımıyorsun. Tanımadığın için de hafife alıyorsun. Şu bir gerçektir ki olay türban olayı değil. O dudak büktüğün laiklik olayı. Asıl bu olayın temelinde bu gerçek var.

Defalarca dedik. Demokrasilerde özgürlük sınırsız değildir. Bu özgürlük dileyenin dilediği gibi hareket etmesi değildir. Bunun sınırları çizilmiştir. Şimdi bir düşün. Sen başı açık bir şekilde camiye girebilir misin? İşte bu sorunun yanıtını verdiğin zaman durumu daha iyi anlayacaksın. Eğer sen nasıl camiye o şekilde giremiyorsan devletin kurumlarına da o şekilde giremezsin. O kurumların kendi yapılarına göre anlayışları vardır. Bizlere de saygı duymak düşüyor. O kuralları zorlamanın kimseye bir faydası yoktur. Ama işte İslam bunu zorluyor. Bunda da sınır tanımıyor. Çünkü insan yaşamını düzenlemede iddialıdır. Devletin laiklik anlayışı umurlarında değil. Görmen gereken asıl gerçek bu olmalı.

Onların bu zorlamaları devletin laiklik ilkesiyle bağdaşmaz. Çünkü devletin dini yoktur. Senin dini inancın devleti bağlamaz. Sen dini inancını ancak özel yaşamında uygularsın. Kendi okulunda devlet dini simgeye izin vermiyorsa buna saygılı olacaksın. Laikliğin gereği de budur. Demokrasinin gereği de budur. Çağdaş uygar ülkelerdeki uygulama da budur.

Sen bu ülkede sokaklarda insanların kılık ve kıyafetine hiç müdahele edildiğini gördün mü? Ama bir İrana bak bir diğer müslüman ülkelerine bak bunu görürsün. Başı açık bir şekilde sokağa çıkabiliyor musun? İşte demokrasi demokrasi diye savunduğun İslam bu. Ki bu islamın bu ülke için bir tehdit oluşturmadığını görmek için kör olmak gerekir. Ali Nesin de bu körlüğü yaşamakta. Ve sen de buna destek olmaktasın.

Bu ülkede türban sorunu yoktur. Bu ülkenin bağımsızlık sorunu vardır. Bu ülkenin geri kalmışlık sorunu vardır. Bu ülkenin yoksulluk sorunu vardır. Bu ülkenin cehalet sorunu vardır. Bu ülkenin çağdaş ve bilimsel bir eğitim sorunu vardır. Bu ülkenin siyasal İslamla sorunu vardır. Asıl olarak türbana yoğunlaşacağınıza bunlara yoğunlaşın. Bunlar ortadan kalktığı zaman sorun da ortadan kalkacaktır. Bu sorunlar çözülene kadar da türbana karşı çıkılmalıdır. Çünkü bu siyasal İslamın laik, demokratik Cumhuriyeti din devletine dönüştürme çabası vardır. Demokratım diyen, sosyalistim diyen her bireyin bu gerçeği görüp bu türban olayına karşı çıkması gerekir. Sevgiler...

Bak yeni dikkatimi çekti. Bakın ne demiş bir arkadaşımız:

Allah razı olsun, ateistde olsa türbana olumlu yaklaşan kardeşlerimiz var. Korkulacak bir şey yok. Üniversitede başı açık tek bir öğrenci dahi kalsa, onu ezdirmeyiz, saygılı oluruz. İnşallah, daha sonraki aşamada türbanlı kardeşlerimize, kamu hizmeti vermekte nasip olur. Hastanelerde, tapu dairelerinde, bakanlıklarda, nüfus müdürlüklerinde de türbanlı kardeşlerimizi göreceğimiz günleri sabırla bekleyeceğiz.

Yanlız bir şeyi gizlemiş. İlkokul ve liselerde de türbanlı kardeşlerimizi göreceğiz dememiş. Kurumlarda mescit dememiş. Saatlerin oruca göre düzenlenmesini dememiş. Çünkü bunlar takiyyecidir. İstekleri bitmez bunların. Ta ki amaçlarına ulaşana kadar.

tarihinde ezkamo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili Macchiato,

Seni şaşkınla izlemekteyim. Artık yazmak zorunda kaldım. Sen ne yapmaya çalışıyorsun. Bana öyle geliyor ki türbancılardan çok sen türbancı kesilmeye başladın. Yoksa olduğundan farklı mısın? Ben artık böyle düşünmeye başladım.

Ne düşünmeye başladınız müslüman olduğumu mu?Ben insanların kıyafetlerine karışarak karşı olduğumuz dinlerden farkımız kalmıyor demişken böyle düşündüyseniz yapcak bişey yok.

Valla ben lise son sınıfa kadar boynumda büyükbabamın hediyesi olduğu için Hz. Ali'nin kılıcını taşıdım,kaybetmeseydim hala taşıyor olacaktım.Hiç çıkarmadım hep de ortadaydı hiç kimse bişey demedi,deseydi en fazla okul değiştirirdim yine de takardım.

Tekrar söylüyorum yaşını başını almış insanlara nasıl giyineceğini söylemek onu aşağılamaktır.İnsanlık ayıbıdır ve savunulacak hiçbir yanı yoktur.

Cami örneği komik olmuş,biz dinlerin insanları kısıtlamasına karşı değil miyiz yahu ? Neden kendi kısıtlamalarımızın nedenini söylerken dinlerden yardım alıyoruz,camileri örnek gösterip ee bakın onlarda yapıyor diyoruz ? Bunda bir yanlışlık yok mu? İslam kafası ile davranan sizsiniz (yasakçı,insan haklarına saygısız) olduğundan farklı görünen benim iyi valla.

Sitelerde Paylaş

yazik cok yazik.. insan bu kadarmi akildan yoksun olur..?

Cutie, Rochader ve celal sengör gibi zihniyetler bu ulkenin utancidir, lekesidir..

bunlar okadar akillilardirki turkiyede degilde amerikada, avrupada egitim görurler, universiteler bitirirler.. ( celal sengor gibi prof unvani tasiyanlaradir lafim..)

ve yine okadar akillidirlarki okuduklari universitedeki sistemleri es gecip, ulkelerinde baskici yobaz tiplere dönusup secmece hizmet verirler..

yazacak okadar sey var, ama ulkemi ve insanlarini dusunup nasil uykudan uyancaklarini, nasil cift ve zit olan zihniyetlerinin, onlari kullanip ceplerine para indirenlerinin, onlari uyutup vatan ustunde vatansizliga ugratanlarin, ödedikleri vergilerle, tanklar, joplar alip kendilerine karsi kullanananlarin tepesine nasil bincek diye dusunmek daha önemlidir..

tarihinde Z_alim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...