Jump to content

kadınlar neden ezan okuyamaz..

Recommended Posts

tecavüz kaçınılmaz; bari zevk almaya bakalım..

:lol: :lol:

Saka bir yana, bu isi dunyada yapacak bir musluman ulke varsa o da biz oluruz..

Harbiden, kadin imamimiz, kadin diyanet isleri baskanimiz olsa karizmamizdan gecilmez, dunyaya resmen hareket cekmis oluruz. Dusunsenize, ABD'nin, Fransanin yapamadigini yapiyorsun.. dominant dinini anaerkil hale getiriyorsun.

Ne kadar ilginctir, aile ici ortamlarda veya mahalle duzeyinde din kadinlarin alani olmasina ragmen, dini yonetenler hep erkekler.

Halbuki dindar olanlar genelde kadinlar.

Fanatik olanlar ise sorunlu erkekler.

Din kadinin isi aslinda. Ve bu isi kadinlar ustlenmeli..

Aklima Bene Gesserit'ler geldi. Dini kadinlarin eline verirsek dinden kurtulmus oluruz.

Tabii Missionaria Protectiva'ya donusme ihtimalleri var.. ;)

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok merak ediyorum..

bayanlarda sonuçta imam-hatip'ten mezun olmuyorlar mı..

onlar neden imam olamıyor..neden kendilerini camide namaz kıldırırken göremiyoruz..

neden bir bayan imam çıkıpta cuma hutbesi vermiyor..

sorarım size neden..

manken şarkıcı, manken artist var da neden manken imam yok..

düşünsenize manken-imam bir bayanı..

camide her gün 3 yüz müslüman telef olmaz mıydı..

ateistler bile zevkine camiye giderdi kuzum..

manken imamın arkasındaki en ön safı düşünebiliyor musunuz..

bir ateist olarak manken-imam istiyorum..

camiler ancak böyle dolar arkadaşlar..

sevgi içimizde..

Sitelerde Paylaş

kadin doktor oluyor, muhendis oluyor,ogretmen oluyor,fizikci oluyor,pilot oluyor,asker oluyor,prof oluyor oluyorda oluyor imkan verildiginde kulturel baskilar sistem tarafindan kontrol altina alindiginda kadinin erkekten tek farki fiziksel!!

beyin ayni beyin.

ama gelgelelim islamda kadin imam olabilirmi ezan okuyabilirmi tartsimalari.

yil 2008 .

ulkemizde her yerde kadinlar hizmet veriyor hastalandiginda cocugun hastalandiginda kadin doktora gidip dohtur hanim ne olur bi care bul derken abazaligin aklina gelmiyorda camide ibadet ederken imamlik yapan bir kadin kabeye dogru domalinca aklin baska yerlere gidiyor yada ezan okuyan bir kadinin sesi senin bi tarafini kaldiriyor.

yok arkadas bunlar direk sapik ...

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de kadın vaiz var mı? Var, kimdir bu :

Beyza Bilgin

Diyanet Vakfı'nda Kadın Faaliyetleri Merkezi var mı? Var, kimdir bu Merkezin başkanı :

Ayşe Sucu

Bu ikisinin görüşleri mühimdir bunları bir inceleyin. Bir konuda bizden yanadırlar, konuyu açıklayıcı iki isimdir.

Dediğimizin yanındayız.

Sitelerde Paylaş

nerede bu imamlar, vaizler biz hiç görmüyoruz camilerde..

bayanlar ancak kendi aralarındayken, mevlütlerde ilahi okur..

ya da biri kuran okur oda ağlar..

bu kadar..

bütün sevapları, bonusları bu yüzden hep erkekler topluyor..

erkekler imamlar, camide namaz kılıyorlar,cumalara gidiyorlar, ezan okuyorlar..

bu ülkede hiç bir kadın çıkıpta neden hutbe okuyamaz..

kadının dili yok mu..

Sitelerde Paylaş

bu kadar..

kadının dili yok mu..

Kadını poşete koyan ve kadın sesinin haram mı değil mi olduğunu tartışan bir zihniyetten herhalde bunları beklemiyorsunuz. Kadınlar çocuk doğurur ve evde otururlar. Zenginlere dörde kadar eş helaldir. Hatta dörder dörder almak helaldir. E yani bugün İslam Türkiye de bu şekilde yaşanmasa bile kökü bu olan zihniyet, kadınlara ezanda okutmaz, hatiplikte yaptırmaz elbette.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

bu kadar..

kadının dili yok mu..

evet buaccayip bir soru işareti.. hadi yanıtlasın bakalım bizimkiler.. ;)

Sitelerde Paylaş

Iste böyle

Kardasim,müslümanlarin erkekleri seyleri ellerinde dolanmaktadir,Nerde bir delik bulsalar,hemen o deligi tikarlar,Farketmez,ne deligi olursa olsun.

Esek

At

kiz

Kaz

Ördek

Yumusak

sert

ne bulursa

Mühendisin biri,adamin atini becerirken,at sahibi tarafindan yakalanip,hakimin huzuruna cikarilir.

Karsli arkadasim,evin hayvanlarini sabahleyin alip otlaga cikarmis.

Hayvanlarin icinde birde disi esek varmis.Ilkindiye dogru Esegin seyine gözüm gitti,canim istemeye basladi.Ama ,yapsam essek kuyrugunu 2 saat kadar yukarda tutacagindan önce korktum yapmaya.Sonrada biraz gec giderim deyip esseyi becerdim.Ama ,nasil olduysa karanlik erken cöktü.Gitmesem aramaya cikacaklar beni.gitsem,eseyin kuyrugu havada.Ne yapacagimi sasirdim.Mecburen cihtim yola,eve gittigimde babam kapida bekliyordu bizi.

Esseyin kuyrugunu kalkik görünce,ulan dürzü sen bu esseye birsey yapmisin galiba dedi,ben yemin billah yapmadim dedim.Babamda hadi neyise deyince,anladimki oda gencliginde esseklerle arasi iyiydi:-)))))

Türkiyede hayvanlarla ciftlesen insanlar bayagi cohtur.

Mevlananin bir hikayesi vardir.

Kadinin biri,at ahira getirildikten bir müddet sonra hemen ahira damlarmis.Komsu kadin ,merak eder,gizlice ahirin deliginden ahira baharki ne görsun,kadin masaya benzer birsey atin altina cekmis kendiside üstüne yatmis,ata becerttiyor kendini.

Kadin bundan ,büyük heyecan duyar,hemen gider kendiside komsusu gubi yapar ,yatar atin altina.ama kadinin ölüsü cikar atin altindan.

Meyer komsu kadin atin seyinin dibine carsafi sarar istedigi uzunlugu bosda birakirmis,At nekadar zorlasada daha fazla derine gidemezmis.Komsu kadin orasini görmediginden hayatindan olmus,

Bu arada,köpeklere bayagi is düsüyor.

Kislada nöbetciyken,köpeklerle sey eden bir kac asker yakalamistim.

Isvicrede,bir kahveye girdik oturuyoruz.adamin biride yaninda kocaman bir köpek oldugu halde iciyordu,Köpek bir ara ön ayaklarini atti adamin omuzlarina cikardi seyini basladi kerkinmeye.

Bu durumu gören kahvedekiler yattikler yerlere ,gülmekten altimiza isedik.

Adam utancindan kipkirmizi oldu.Icki parasini ödeyip köpeyini alip gitti.

Eeeeeeeeee,demek insanoglu isteyince,delik olsunda ne deligi olursa olsun deyip dayaniyor galiba.

Yalniz,örneyin Türk insaniyla danimarka insani arasinda oldukca fark vardir,

Sicak ülkelerin,günesli ülkelerin insanlarini günes sualari birlikte olmak isteyini ayarlayan hücrelerioldukca fazla harekete gecirdiginden,sicak ülke insanlari soguk ve günessiz ülkelerin insanlarindan cok daha fazla HAGANIGI yapma taraftaridir.

Bu nedenle kuzey ülke kadinlari güneyli erkekleri daha fazla tercin ederler.

Bu nedenle Italyanlar cok tutulut kuzeyli kadinlarca.

Bir Alman kadin anlatiyor,cok Alman erkeklerle arkadaslik yaptim,hic biri Ali gibi beni aska doyurmadi.

Ali bir garsondu,gece birde eve gelir,girerdik yataga sabaha kadar sevisirdik.Sabahleyin birkac saat yatar tekrar ise.

Hem Almanlar kadar istirahat edemiyordu,hemde onlar gibi düzgün iyi yiyemiyordu.Ama aska gelinde duman attiriyordu.

Araplarin azginligi fazla günesden kaynaklaniyor.

Peygamberle birlikte hacca gidenler anlatiyorlardi,hacda gecen zaman icinde gittikce kadinlar burnumuzda tütmeye basladi,öyle zaman geldiki seylerimizden meniler akmaya basladi,bir an önce cariyelerimize kavusmaya can atiyorduk.

Demekki, günes insanlari padisah macunlarindan daha cok azdiriyormus.

Cübbeli Ahmet hocaya sormuslar.Hocam ,neden namaz kilarken cübbe giyiyorsun?

Hocanin yaniti,namazda eyildigimde götümün yarigini arkadakiler görürse kalpleri bozulmasin diye.

Bu adamlarin isi gücü yarik:-)))))).

Karadenizli hocanin biri kadinlara vaaz ederken,söyle demis,bu kice(gece) kadir kicesidur.Bu kice kapinuzi hafif aralukli koyunki,melaikeler iceri kirebilsun.

Bu melaikeler tipki paga(bana) pegzeyu(benziyo.

Sakin ondan korkmayun.hankinuzun yanina yatarsa o cok poyyuk(büyük) sevap kazanacaktur.

Hoca güzel bir dul kadini gözüne kestirmis, onun isini bitirip ballarini yesin diye bu yalani uyduruyor.

Mübarek müslüman kadinlarin bir kesimide kandirilmaya coh müsait:-))))).Fazla yazipda cenabeti müslimin yapmiyim sizi.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...