Jump to content

TSK'nın durumu

Recommended Posts

1 mart tezkerini ABD gidin kuzey ırakta pkk yı bilumum barzanyi talabanayi temizleyin diye istemediki...TÜrkiyedeki üsleri kullanmak yanında, Türk askerini Bağdatta konuşlandırmayı düşünüyorlardı..

sanki ABD , Türkiyenin çıkarlarını düşünüyormuş gibi saftirik yorumlar yapılıyor...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

OLum siz hayal alemindesiniz ,verdiğin cevap bu..

Okudunmu Tezkere metnini?

Bu mülahazalarla; gereği, kapsamı, sınırı ve zamanı Hükümetçe belirlenecek şekilde,

1- Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesine ve bu kuvvetlerin gerektiğinde belirlenecek esaslar dairesinde kullanılmasına,

2- Uluslararası meşruiyet kuralları çerçevesinde en fazla 62.000 askeri personelin ve hava unsurları olarak 255 uçak ve 65 helikopteri aşmamak kaydıyla yabancı silahlı kuvvetler unsurlarının Hükümetin tespit edeceği mücavir bölgelerde geçici olarak konuşlandırılmak üzere 6 ay süreyle Türkiye'de bulunmasına; bu amaçla Türkiye'ye gelecek yabancı kara kuvvetlerinden destek unsurları dışındaki muharip unsurların geçici olarak konuşlandırıldıkları bölgelerden Türkiye dışına intikallerinin en kısa sürede tamamlanması ve yabancı hava ve deniz kuvvetleri ile özel kuvvetler unsurlarının muhtemel bir harekatta kullanılmalarını sağlayacak şekilde konuşlanmaları ve yabancı silahlı kuvvetlere mensup hava unsurlarının Türk hava sahasınını üst uçuş amacıyla kullanmaları için gerekli düzenlemelerin yapılmasına; bu yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'ye gelişiyle ilgili hazırlıkların yürütülmesine, Türkiye ülkesinde tabi olacakları statü ve Türk Silahlı Kuvvetleriyle işbirliği esas ve usullerine ilişkin düzenlemelerin Hükümetin belirleyeceği esaslar çerçevesinde yapılmasına,

Anayasa'nın 92'inci maddesi uyarınca Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden izin istenilmesi Bakanlar Kurulu'nun 24/2/2003 tarihli toplantısında kararlaştırılmıştır.

Varsa cevabın tezkere için,ver,yoksa bir daha yazma..

Senin ağababalarınla uğraştık biz,senin gibi ufak takkıyecilerden yorulmayız...

Sitelerde Paylaş
1 mart tezkeresinde TSK Bağdat yakınlarında konuşlandırılacaktı..hatta Türkiye bu nedenle o bölgeye sevkiyat için karayolu yapılması talebinde bulunmuştu...

Hayır sen ikinci onaylanan teskere ile karıştırıyorsun.Hiç kullanılmayıp onaylanan teskere var.

Sitelerde Paylaş
OLum siz hayal alemindesiniz ,verdiğin cevap bu..

Okudunmu Tezkere metnini?

Varsa cevabın tezkere için,ver,yoksa bir daha yazma..

Senin ağababalarınla uğraştık biz,senin gibi ufak takkıyecilerden yorulmayız...

:)

Şimdi seni muhattap alınca adam sınıfına sokulursun.CHP maşalarıyla işim olmaz benim..

1 mart teskeresini ABD askerinin lokasyonu için eleştirmek başkadır ama Türk askeri girmeyecekti demekte hem şerefsizlik hem embesilliktir..

Bu konu yıllardır hem generaller hem stratejistler tarafından tartışılıyor.

http://irtisli.azbuz.com/blog/yazi/oku/500...keresi-Gecseydi

Sitelerde Paylaş
Bilmeden sallamak ve -kör topal olsa bile- laik düzeni yıkmak için son derece subjektif yorum ve fikirleri pek matah bir biçimde allayıp pullayıp yutturmaya çalışmak klasik "inanan" tavrıdır hep, pek şaşırmadım bu sallamalara...

Ancak...

Bre gafiller ordunun elini kolunu bağlayan şeylerden zerre kadar haberiniz yok, iğrenç siyasi emellerinizi "kan" üzerinden pazarlamaya girişmeden önce keşke biraz araştırma yapsaydınız...

1.si... "AB?ye uyum yasaları çerçevesinde değiştirilen" Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemeleri Kanunu, Ceza İnfaz Kanunu ve Terörle Mücadele Yasası'na göre asker kırsal alanda operasyon yapmak için validen izin almak zorunda...

Neymiş? Höt deyince kırsala çıkamıyormuşsun... PKK militanları sana her türlü bombayı yağdırabilir ama sen onların yanına gitmek için validen izin almak zorundaymışsın...

2.si... Askerin yol kontrolü yapılabilmesi için İl Emniyet Komisyonu kararı gerekiyor.

Neymiş? Asker kafasına göre akrebi yol kenarına çekip süpheli araması yapamıyormuş... Bir sürü kırtasiye işlemleri gerekiyormuş önce... Tabi bu arada geçen de geçip gidiyor, İpek yolu mübarek...

3. sü... Asker kafasına göre de yol araması yapamıyor. 2. maddedeki kimlik kontrolünü yapması için bile bir sürü kırtasiye gerekirken, silahların taşındığı araçların F1 tadında geçip gitmelerini izliyor. Askerin yol araması yapılabilmesi için mahkemeden izin alma zorunluluğu var.

Neymiş? İnsafsızca sallamadan önce bilmek, araştırmak gerekiyormuş, değil mi???

Tüm hatalarına rağmen Genelkurmay Eski Başkanı'nın 28 Ağustos'taki devir teslim süresinde yaptığı şu konuşmaları cahilliğin doruk noktasında iğrenç siyasi emelleri uğruna o gencecik insanların kanları üstünden propaganda yapmaya çalışan siz hasta beyinlilere hatırlatmayı kendime bir görev addediyorum!

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt : "28 Ağustos günü devir teslim töreninde, bu konuya değinerek ??Terörle mücadelede başarıya ulaşabilmek için mücadelenin hukuki esaslar çerçevesinde yürütülmesi de bir zorunluluktur. Ancak, bu hukuki esasların zorlaştırılması terörle mücadeleyi de zaafiyete uğratır. Bazı hukuki düzenlemeler, birçok konuda güvenlik kuvvetlerini zaafiyete düşürmektedir?? diyerek şu örneği vermişti:

"Bir kamyonda silahlı teröristlerin olduğu konusunda kesin istihbarat alıyorsunuz. Güvenlik güçleri gerekli tedbirleri aldıktan sonra kamyonu durduruyor. Ancak, yeni yasal hükümler gereğince güvenlik güçlerinin bu aracın içine ve gizli bölmelerine bakma yetkisi yok. Şimdi biraz durup düşünelim. Herhâlde teröristler silahlarını kamyonun dışına asmazlar. Kamyon, görünüşte arı kovanları ile dolu. Eğer, teröristler kamyon durdurulunca ateş etmeselerdi bu kamyon yoluna devam edecekti. Maalesef, Erzincan?da yaşanan bu olayda, şehit de verdik. Bu ve benzeri hususlar ilgili kurullarda da dile getirilmiştir. Bunlar üzerinde iyi düşünmemiz gerekiyor."

Hepsi yalan.

Bahane bulma mekanizmasının en kıytırık örneği.

Seni bayağı kafaya almışlar.

Asker ne vali takar ne de savcı, ne de yasa.

Hele bölgenin valileri tamamen kukla, askerin kuklası.

Yalnız dilkkatimi çeken şey, bu tip özücü olaylardan sonra birilerinin çıkıp askere yetki zırvasını dillendirmesi, insanın aklına derin devlet ile pkkcıların ortak bir ülkü etrafında toplandığı kuşkusunu düşürüyor.

Terör yasası hallen yörürlükte, sınırda dağda bayırda ve tabi belirtilen bölgede asker her çeşit yetkiyle donatılmıştır,

Ha! diyeceksiniz ki artık kimse evinden alınıp cesedi köprü altına atılmıyor evet doğru, Ab yasasının tek kazanımı da bu zaten ve birileri bu eski durumu tekrar pişirip terör örgütünü diriltme çabasında ama sanırım Tayyip buna izin verirse bölgeyi kaybeder.

Yaw! Hem yurt dışına operasyon izni meclisten bir yıldır çıkmış, sadece havadan düzenlemesinler kardeşim, karadan da girsinler, politikacı izin vermiş ama birileri bunu örtmeye çalışıyor tıpkı "elimiz kolumuz bağlı" atmasyonu gibi, milleti uyutmaya çalışıyor.

Sitelerde Paylaş
kuzey ırak dediğin yer Tikrit mi?

Bak kardeşim meclis ikinci bir teskere oyladı , bağdat çevresine asker gönderilmesi için ve bu oylandı kabul edildi ama kullanılmadı.

Tikrit'e nerden geçtin yaw...

tarihinde sokrates_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu yazı bilgi olarak yanıltıcı bir bilgi.Sanırım siz terörle mücadele için çıkarılan yasaları hiç mi hiç bilmiyorsunuz.Şırnak ve Hakkari illerinin ve birkaç ilin bu konularda askeri açıdan özel ayrımları olduğundanda habersizsiniz.

Aktütün karakoluna yapılan saldırının sizin yazdıklarınızdan dolayı hiçbir zaafiyeti de yoktur.

Tamamen objektif olmaktan uzak hayali bir yazı sizinkisi.

Ordu pohpohlanması ve şakşakçılığı derim ben buna..

Büyükanıt Irak'a girersek terör azalır diyen adam değil mi.Aha girdik harbiden de sona erdi..

Böyle asker ağzıyla maval okumayı bırakın da doğru bilgi edinmeye bakın...

Walla kardeş çok iyi demişsin.

Her söylenene inanan insanlar yok mu, ben de çok sinir oluyorum..

Sitelerde Paylaş
Hepsi yalan.

Bahane bulma mekanizmasının en kıytırık örneği.

Seni bayağı kafaya almışlar.

Asker ne vali takar ne de savcı, ne de yasa.

Hele bölgenin valileri tamamen kukla, askerin kuklası.

Yalnız dilkkatimi çeken şey, bu tip özücü olaylardan sonra birilerinin çıkıp askere yetki zırvasını dillendirmesi, insanın aklına derin devlet ile pkkcıların ortak bir ülkü etrafında toplandığı kuşkusunu düşürüyor.

Terör yasası hallen yörürlükte, sınırda dağda bayırda ve tabi belirtilen bölgede asker her çeşit yetkiyle donatılmıştır,

Ha! diyeceksiniz ki artık kimse evinden alınıp cesedi köprü altına atılmıyor evet doğru, Ab yasasının tek kazanımı da bu zaten ve birileri bu eski durumu tekrar pişirip terör örgütünü diriltme çabasında ama sanırım Tayyip buna izin verirse bölgeyi kaybeder.

Yaw! Hem yurt dışına operasyon izni meclisten bir yıldır çıkmış, sadece havadan düzenlemesinler kardeşim, karadan da girsinler, politikacı izin vermiş ama birileri bunu örtmeye çalışıyor tıpkı "elimiz kolumuz bağlı" atmasyonu gibi, milleti uyutmaya çalışıyor.

yorumlarında genel olarak düştüğün bir hata var o da bölgede AKP ile TSK yı çok ayrı değerlendirmen..TSK doğu politikasında AKP nin DTP nin yerine geçmesine karşı değil. Hatta Fetocuların o bölgede etkinliklerini artırmasına da karşı değil galiba çünkü rahatça ffaliyet sürdüyorlar..

Sitelerde Paylaş
xzer yeme bizi senin derdin başka...

Bu forumdaki birçok insanın derdi başka,

Kimi ırkçı,kimi Kürtçü,kimi yobaz...

Neymiş subayların yenisi gelcekmiş,ulan o fırça bıyıklı takunyalı asalaklar mı subay olacak?

Küçücük çocukların başını kapatmasına kızan genraller varmış,bre odunlar kendin söyledin,küçücük kız!!!!

Ondan da mı tahrik oluyorsunuz,bu nasıl bir sapıklıktır!!!

Uzaydan kim kimi vuruyormuş,cahilliğinize birde kin sosu koymuşsunuz,herkes bir telden konuşuyor.

Oh valla...

Bugün bir suç varsa en başta,İktidardadır.Yapılması gerekenler yapılmamıştır.

O tayyip türbanla uğraşacağına,terörle uğraşsaydı bu zamana kadar.AKP geldiğinden beri terör artı,azdı...

Lan iki günde tiksindim hepinizden...

Biri Kürtlere soykırım olsun der,öbürü barışçıl yol der,öbürü bu meselede bile türban der...

Utanma da yok...

Xzer,

senin o fırça bıyıklı,mürid tipli,asalakların subay olduğu gün,Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkıldığı gündür.

Takunyalı faşistler sizi...

kallavi bir ""hasssss""" denecek laf..

suçu iktidara yıktı gene..

iktidarın askeri strateji ürettiğin sanıyor herhalde ona buna yobaz diyen yobaz..

anlatalım madem buna..

tuğgeneral nedir bilirmsin.. tuğgeneral ve üstü generaller asker strateji üretir..

albay ve alt rütbeli subaylar ise bunu uygular..

yahudi ilker devasa makam odalarında beyaz smokinler ile viskili davetler vereceğine ;

ülkenn askeri kanatının yönecisi olarak,mücadele stratejisini üretsin.

öyle "" aaaa heleda tuvalet kağıdı bitti başvekil sorumlu """ deme devri kapandı..nokta..

Sitelerde Paylaş
kallavi bir ""hasssss""" denecek laf..

suçu iktidara yıktı gene..

iktidarın askeri strateji ürettiğin sanıyor herhalde ona buna yobaz diyen yobaz..

anlatalım madem buna..

tuğgeneral nedir bilirmsin.. tuğgeneral ve üstü generaller asker strateji üretir..

albay ve alt rütbeli subaylar ise bunu uygular..

yahudi ilker devasa makam odalarında beyaz smokinler ile viskili davetler vereceğine ;

ülkenn askeri kanatının yönecisi olarak,mücadele stratejisini üretsin.

öyle "" aaaa heleda tuvalet kağıdı bitti başvekil sorumlu """ deme devri kapandı..nokta..

sını ötesi operasyon için meclisin kararı gereklidir...başkomutan aptullah gül ve CIA beslemesi tayyip patagonyayı mı yönetiyorlar..

Sitelerde Paylaş

ben başlığın açılış tarzını beğenmedim.. ne demek sadece askerliğini yapanlar konuşsun.. bayanlar askeri bilgi sahibi olamazlar mı? tamam konulara hakim olamayız eyvallah ama bunun bu şekilde engellenmesi ne demek ola? kınıyorum! ataerkillik foruma da mı zıpladı? elinin hamuruyla karışma tsk ya!

Sitelerde Paylaş
Senin objektif olmak gibi bir şansın var mı?Yorumlarının nesini ciddiye alalım şimdi?

ciddiye alıp almaman seni bağlar...benim düşüncem bu ayrıca 1996 yılında Aydınlık Dergisi (aslında hazzetmem ama) Tayyipin başbakan yapılacağını haber yapmıştı...TAyyip ve AKP takımı tabiiki ABD tarafından başımıza getirildi..tıpkı önceki hükümetler gibi...yoksa sen bizim bağımsız bir ülke olduğumuzu filan mı sanıyorsun...

Sitelerde Paylaş
ciddiye alıp almaman seni bağlar...benim düşüncem bu ayrıca 1996 yılında Aydınlık Dergisi (aslında hazzetmem ama) Tayyipin başbakan yapılacağını haber yapmıştı...TAyyip ve AKP takımı tabiiki ABD tarafından başımıza getirildi..tıpkı önceki hükümetler gibi...yoksa sen bizim bağımsız bir ülke olduğumuzu filan mı sanıyorsun...

:rolleyes:

Sitelerde Paylaş
sını ötesi operasyon için meclisin kararı gereklidir...başkomutan aptullah gül ve CIA beslemesi tayyip patagonyayı mı yönetiyorlar..

sevgili kardeşim:

varya ellerinde teskere..

bir sene daha da uzatmak için çalışmalar var ya..

not: patagonya espirisi güzel. hahh haahha. hoşuma gitti.nokta..

Sitelerde Paylaş

bunu bu forumda defalarca yazdım gene yazacağım.. doğu perinçek, rte henüz istanbul b. başkanlığı yaptığı dönemde sene 92 olsa gerek rte başbakan ag cumhurbaşkanı demişti.. dp ye bu bilgiler nereden nasıl geldi? ben işin içinde baykalında olduğuna inanıyorum.. zülfü livaneli bir köşe yazısında hala rte ile boğazdaki buluşmanızdan bahsetmediniz diye yazmıştı.. o buluşmada neler konuşuldu da baykalın tavırlarında tamam onlar bi gelsinler başa nasılsa hızla giderler tavrı gözlemlendi.. baykal bu işlerin bu noktaya geleceğini bilmiyor muydu? neden partisine gelen sağlam adamların yükselmesine izin vermiyor partinin hızla çöküşüne seyirci kalıyor.. koltuk merakı mıdır yoksa altında başka etkenler mi yer almaktadır?

tsk ya gelince ah benim bir zamanlar çok güvendiğim silahlı kuvvetlerimiz hatta kızlar neden askerlik yapamıyor diye ağladığım, o da oldu tam bir kukla.. yoksa neden amerikadan bilmem kimin gelişi ile biter bi operasyon.. amaca ulaşıldı dendi. arkasından askerin daha uzun süre karda kalmaması gerekiyor dendi. of ama rte henüz yanıt vermedi buna ya da ben denk gelmedim.. ama birgünde hepsi kaskatı.. o günkü acizlikleri asla silinmeyecek beynimden.

ha birde benim merak ettiğim neden operasyonlara bölgeyi iyi bilenler gönderilmez.. teröristler üstlerindeki onca ekipmanlara rağmen bombaları kalaşnikofları ile keçi gibi dağdan dağa hızla hareket edebilirken egeden layloy gelen gençler neden öylesi operasyonlara gönderilir. anlayamam bir türlü?

Sitelerde Paylaş
sevgili kardeşim:

varya ellerinde teskere..

bir sene daha da uzatmak için çalışmalar var ya..

not: patagonya espirisi güzel. hahh haahha. hoşuma gitti.nokta..

saol ne demek kardeşim..tezkereyi vermek için amma naz yapmışlardı hatırlıyormusun kardeşim, çünkü ABD istemiyor...herneyse sonuçta hepsinin ipi ABD de o da ayrı konu..

Sitelerde Paylaş
ben başlığın açılış tarzını beğenmedim.. ne demek sadece askerliğini yapanlar konuşsun.. bayanlar askeri bilgi sahibi olamazlar mı? tamam konulara hakim olamayız eyvallah ama bunun bu şekilde engellenmesi ne demek ola? kınıyorum! ataerkillik foruma da mı zıpladı? elinin hamuruyla karışma tsk ya!

askerliğini yapanlar ordunun durumunu daha iyi bilir..o yüzden öyle söyledim..

ben mesela askere gitmeden önce orduya laf söyletmezdim..ama gidip görünce lanet getirdim..

ve gerçek bir savaş çıkarsa ne olur halimiz diye kara kara düşünmeye başladım..

at gibi koşturarak eğitim veriliyor hala.

ve biz kaçıncı yüzyıldayız tahmin et..

zaten sana eğitim veren insanların ne bildiklerini anlayabiliyorsun..

.hakaret..ana avrat küfür..aşağılama da mastır yaptıkları kesin..

hepsi kuruntu esiri...dünyaya kapalı insanlar..sanırsın mollanın dergahında dört duvar arasında tesbih çekerek eğitim almışlar..hiç dünya görmemişler..

askerliğini yapanlar çıkıp konuşsun..

bir tane öven çıkarsa ben de yalancı olduğumu ilan edeceğim..

askerliğini yapan her kes subayların nasıl kuruntu esiri ve dünyayı algılayabilmekten aciz olduklarını bilir..

öyle olmasaydı burunlarının önünden geçen düşmanları görememeleri nasıl açıklanabilir..

bunların eline gerekli aleti versen kullanmayı beceremezler ki..

tam bir teknoloji özürlüsüdür ordumuz..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...