Jump to content

BİRİ BUNU AÇIKLASIN

Recommended Posts

bak konuya çok önemli bir boyut getirdin ama farkında değilsin.

mevcut antropolojik teori 12.000 diyor sen 40.000 yıllık fosiller bulundu diyorsun.. :blink:

40 000 yillik kafatasi veya kemik deil, okudugum yerde alet edevat bulunmus insan yapimi

ve bunlar 12 000 yillik teoriyle celisiyo...ve henuz bi netlik yok, yani kesin 12 000 teorisi yanlis tir diyemiyolar henuz

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

forumda hala net cevaba ulaşamadık,

sorunlarımız :

1- Antroplojik teorinin öne rüdüğü 12.000 yıl önce bering bogazından geçiş nasıl olmuştur.

bu zcagi olmasi nedeniyle bering sularla kapli deil! duz bi ova... volta ata ata gemisler iste

2- 12.000 yıl önce olduysa 40.000 yıllık fosiller nerden çıkmıştır.

evet bu bi celiski daha arastirmak lazimdir ama cok fazla bi gelisme yok sanirim

3- Olmeklerin geçmişiyle ilgili niye hiçbir kalıntı bulunamaz.

4- Afraşka ve avrupa kökenliler nasıl geçmişlerdir.

bunnari hec bilmiyom

puzzle'a bir parça daha ekleyelim

İnkaların ünlü Tiahuanacu kentinin adı ; sümer metinlerinde Tİ.ANAKU ile benzerliği

raslantımıdır.

[/b]

Sitelerde Paylaş

bir diğer soru

amerika kıtasında niye hep Kızılderililer Türkmüydü diye soru yöneltilir.

bu kıtanın eski tarihindeki olmek, maya,aztek,inka dan niye hiç bahsedilmez.

yoksa bu kasıtlı olarak bir şaşırtmacamıdır.

diğerleri araştırılırsa altından çok farklı şeylermi çıkacaktır. ?

Sitelerde Paylaş
zaten olmek, maya , aztek , inka dan birisi türk tü sanırım öyle birsey duymustum.

işte sorunda o zaten

peki niye hep ortodoks bilim görmezden gelir veya unutur.

yoksa bize sunmuş oldukları insanlık tarihimi yalandır. ?

Sitelerde Paylaş
E arkadaşım varsa bir teorin söyle... Ne diye egip büküyorsunki?

sürekli kafa yapan arkadaşlardan beklerdim önce tezlerini.

son günlerin yoğun konusu o Türk'mü bu Türkmü

sonuç dalga.

değilse niye değil.

Türkse niye Türk.

Sitelerde Paylaş

Akhenaton,

40,000 yıllık insan iskeletleri değil, 40,000 yıllık taş aletler olduğu sanılan şeyler bulundu. Bunlar da oldukça tartışmalı ve başka bağımsız bulgularla doğrulanmış değil. Ayrıca bulunan taş aletlerin alet değil, doğal olarak biçimlenmiş taşlar olduğunu öne süren eleştiriciler de var. Bunun dışında, 12-14000 yıldan daha eski bir insan kalıntısı Amerika kıtasında bulunmadı benim bildiğim.

İnsanların tam olarak ne zaman ve kaç kere Amerika'ya göç ettiklerini bilemiyoruz. Ama bulunan kesin kanıtlar, bunun en erken 12 ila 14 bin yıl (bazılarına göre 16000 yıl) önce olduğu konusunda birleşiyor. Ana görüş, bundan 12,000 yıl önce Sibiryalı insanların o zaman denizlerin seviyesinin daha alçak olması nedeniyle bugünkü Bering Boğazı'nda mevcut olan kara köprüsünden geçerek Amerika'ya gittikleri ve bin yıl içinde Amerika'nın en güneyine kadar yayıldıkları. Bu görüşü destekleyen bir çok bağımsız deili var. Örneğin 11,000 yıl kadar öncesine tarihlenen ve Kuzey Amerika'dan Panama'ya kadar bir çok bölgede bulunan Clovis kültürü buluntuları, 12,000 yıl kadar önce aniden soyu tükenen av hayvanları gibi. Ayrıca Amerikan yerlileri arasında yapılan genetik araştırmalar da bu görüşü doğruluyor.

Şu kelime şuna benziyor şeklinde yapılan spekülasyonların ise, bağımsız diğer delillerle doğrulanmadığı zaman zerre kadar değeri yoktur. Eğip bükerek, çekip çekiştirerek ilgisiz dillerden ilgisiz benzerlikler bulmak, yaratmak da çocuk oyuncağıdır.

Sitelerde Paylaş

sayın decide bu forumda farklı söylemi olan 2 teoriyide açıcam, şuan katılım olacakmı onu bekliyorum ama sizden başka katılan olmadı.Tüm bulguları ve bölge kültüründen örneklemeler yapılırsa bir takım düşünceler ortaya çıkabilir.Tüm bulguların alt alta toplanmasından çok garip özellikler çıkar , bundan Tam olarak meksikalı yerlilerin atalarının Türk olduğunu misyoner hıristiyanların tüm bilgileri yok etmesinden dolayı tam olarak söyleyemesekte söylelebilecek en çarpıcı ve yadsınamayacak gerçek Asyadan her kim göç ettiyse hem Türk'lerin atalarıdır hemde Meksika uygarlığının kurucularıdır.Konuyla ilgili yukarıda yazmış olduğum tüm sorulara cevaplarını vericem.Yukarıdaki soruların haricinde bölge uygarlığına ve kültürüne girersek karşımıza çok daha farklı şeyler çıkacak ,tabi suan geçiş işlerini bitirelim. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
forumda hala net cevaba ulaşamadık,

sorunlarımız :

1- Antroplojik teorinin öne rüdüğü 12.000 yıl önce bering bogazından geçiş nasıl olmuştur.

2- 12.000 yıl önce olduysa 40.000 yıllık fosiller nerden çıkmıştır.

3- Olmeklerin geçmişiyle ilgili niye hiçbir kalıntı bulunamaz.

4- Afraşka ve avrupa kökenliler nasıl geçmişlerdir.

puzzle'a bir parça daha ekleyelim

İnkaların ünlü Tiahuanacu kentinin adı ; sümer metinlerinde Tİ.ANAKU ile benzerliği

raslantımıdır.

bu sorulara teori değil olsa olsa bal gibide tespit olur resmen aleni bi şekilde üstün bir teknolojinin izleri belli oluyor özelliklede 4.cü maddeyle her 2 sehirdeki isim benzerliği

sayın decide bu forumda farklı söylemi olan 2 teoriyide açıcam, şuan katılım olacakmı onu bekliyorum ama sizden başka katılan olmadı.Tüm bulguları ve bölge kültüründen örneklemeler yapılırsa bir takım düşünceler ortaya çıkabilir.Tüm bulguların alt alta toplanmasından çok garip özellikler çıkar , bundan Tam olarak meksikalı yerlilerin atalarının Türk olduğunu misyoner hıristiyanların tüm bilgileri yok etmesinden dolayı tam olarak söyleyemesekte söylelebilecek en çarpıcı ve yadsınamayacak gerçek Asyadan her kim göç ettiyse hem Türk'lerin atalarıdır hemde Meksika uygarlığının kurucularıdır.Konuyla ilgili yukarıda yazmış olduğum tüm sorulara cevaplarını vericem.Yukarıdaki soruların haricinde bölge uygarlığına ve kültürüne girersek karşımıza çok daha farklı şeyler çıkacak ,tabi suan geçiş işlerini bitirelim. :rolleyes:

sevgili akhenaton teori olacakta ben orda olmayacakmıyım ayıp ediyosun yani...yeterki bağımsız gercek tarihçilerin verdiği bilgiler olsun malesef dünyayı yöneten gizli güçler 150 yıldır kendi ideolojilerine göre teknoloji ve sosyoloji oluşturdular

Sitelerde Paylaş

sansar biraz daha dozajı artırayım ozaman.. :lol: :lol:

elektriği birden vermiyorum yoksa hemen kalp krizine giriyorlar. :lol:

: 1977 de Şili' de Monte Verdede yapılan bir kazıda en az 12,500 yıl önce burda insanın yaşadığı ortaya çıktı. yani ilk amerikalıların Bering bogazını üstü buzlu iken geçtiği düşünüldüğü tarihten tam 1,000 yıl önce.

Newsweek bunla haber yaptı ; asya kökenlileri bilim iteleye iteleye açıkladı peki bunlar nerden çıktı.Ve suana kadar açıklanamadı.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Akhenaon

Churcwardın Teorisi sorunu bir yere kadar açıklar

ama bilimsel değildir...

Paskalya adasındaki figürleri de bilim açıklayamıyor şimdilik...

Ama açıklanamayanlar bizi dogmaya götürecek ise

bilime ne gerek var ???

Bir şey daha, bundan üç dört yıl önce hürriyet gazetesinde

bir haber vardı (karbon testine göre) kuzey buz denizinde 300.000 yıllık vida

bulunmuştu...

Bunlar ve bunun gibi konular bilimin göreli zamana göre

cevaplamakta şimdilik zorlandığı sorular...

Ama yanıtlar verilecek, görürmüyüz bilemiyorum:) (İnandan yada inançtan bahsetmiyorum)

Sitelerde Paylaş

madem konu derinleşti bitanede ben söylim üstelik sadece amertika kıtasıda değil amerika kıtasıyla beraber tüm kıtalarda günes ve yılan kültü vardır binlerce yıl önce birbirlerine ulasması imkansız olan bu insanlar nasıl oluyoda böyle acayip bir tesadüfe aynı cağlarda!!! imza attılar :)

Sitelerde Paylaş
madem konu derinleşti bitanede ben söylim üstelik sadece amertika kıtasıda değil amerika kıtasıyla beraber tüm kıtalarda günes ve yılan kültü vardır binlerce yıl önce birbirlerine ulasması imkansız olan bu insanlar nasıl oluyoda böyle acayip bir tesadüfe aynı cağlarda!!! imza attılar :)

sansar ben fazla kültür olayına girmedim.

eğer bunu merak eden varsa Emel Ersin'in Muhteşem kitabı " Türk Kozmolojisi" ne bakabilir.

Sitelerde Paylaş
: 1977 de Şili' de Monte Verdede yapılan bir kazıda en az 12,500 yıl önce burda insanın yaşadığı ortaya çıktı. yani ilk amerikalıların Bering bogazını üstü buzlu iken geçtiği düşünüldüğü tarihten tam 1,000 yıl önce.

Doğru konuşalım. Bir kere Asyalılar Amerika'ya Bering Boğazı üstü buzla kaplı iken geçmedi. Bering Boğazı günümüzde de her kış donar. Buz çağında deniz seviyesi bugünkünden daha düşük olduğu için Bering Boğazı boğaz değil, kara bağlantısıydı bu bir..

İkincisi, 12,500 yıl, insanların Amerika'ya Asya'dan geçtiği düşünülen tarihten değil, Kuzey ve Orta Amerika'da yaygın olarak bulunan ilk Clovis kültüründen 1000 yıl öncedir. İnsanın Amerika'ya 12 ila 14 bin yıl önce geçtiği düşünülmekte, bazı antropologlara göre ise bu tarihin 16 bin yıl kadar önce olduğu öne sürülmektedir.

Tartışma, insanların Bering Boğazı'ndan geçip geçmedikleri değil, ne zaman geçtikleri ve hangi duraklardan geçerek nasıl ve ne şekilde Amerika'ya yayıldıklarıdır.

Ayrıca Bering Boğazı kuramına alternatif olarak Okyanusya'dan geçiş, Pasifik ve Atlantik kıyı göçleri modelleri de vardır.

Sitelerde Paylaş
Paskalya adasındaki figürleri de bilim açıklayamıyor şimdilik...

Öyle bir şey yok. Paskalya adalarındaki heykellerin açıklanamayan hiçbir yönü yok. Adada mevcut olan taş yataklarında o zamanki teknolojiyle yapılmış, o zaman bulunan ağaçları keserek yapılan kızaklar üzerinden insan gücüyle taşınmış ve yine insan gücüyle dikilmiş heykeller bunlar. Ortada herhangi bir muamma, gizem filan yok.

Sitelerde Paylaş
Doğru konuşalım. Bir kere Asyalılar Amerika'ya Bering Boğazı üstü buzla kaplı iken geçmedi. Bering Boğazı günümüzde de her kış donar. Buz çağında deniz seviyesi bugünkünden daha düşük olduğu için Bering Boğazı boğaz değil, kara bağlantısıydı bu bir..

İkincisi, 12,500 yıl, insanların Amerika'ya Asya'dan geçtiği düşünülen tarihten değil, Kuzey ve Orta Amerika'da yaygın olarak bulunan ilk Clovis kültüründen 1000 yıl öncedir. İnsanın Amerika'ya 12 ila 14 bin yıl önce geçtiği düşünülmekte, bazı antropologlara göre ise bu tarihin 16 bin yıl kadar önce olduğu öne sürülmektedir.

Tartışma, insanların Bering Boğazı'ndan geçip geçmedikleri değil, ne zaman geçtikleri ve hangi duraklardan geçerek nasıl ve ne şekilde Amerika'ya yayıldıklarıdır.

Ayrıca Bering Boğazı kuramına alternatif olarak Okyanusya'dan geçiş, Pasifik ve Atlantik kıyı göçleri modelleri de vardır.

sayın decide öncelikle bering bogazı teorisi bana ait değil.

ben ortodoks bilimin kabul ettiği temel antropolojik teoriyi yazdım.

ben bu teoriye kesinlikle inanmıyorum.

burda olayı kızılderililere veya asyalı akrabalara çekmek tamamen dikkatleri başka yöne yoğunlaştırmak için yapılmıştır.

belirtmiş olduğunuz diğer geçişler Atlantiscilerin teorileridir.

ekranım düzelir düzelmez konuyla ilgili tüm teorileri ve mantığa uymadığını yazıcam.

yazı biraz uzun olacak ama.

Sitelerde Paylaş

(1)

bugün biraz sinirlendikten sonra konumuza dönelim.

Açıklamalar

Modern bilim olarak adlandırılan teoride ; Amerika kıtasındaki insan türünün varlığı İ.Ö 12.000 dolaylarında, buzul çağı bitiminde gerçekleştiği düşünülen büyük ve uzun bir göçü kapsar.Bu teoriye göre Asyalı mongolid ırk , bering boğazını kullanarak amerikaya doğru göç etmiş ve kıtaya ulaştıkları zaman ayrı kollara dağılarak içlere ve daha güneye inmiştir.

Aslına bakılırsa bu teori başından kendi içinde çelişkiler yumağıdır ve oldukça zayıf bir temele dayanır.Varsayımın doğruluğunu kabul ettiğimizde , göçlerin kuzeyden güneye doğru oldukça yavaş bir seyir aldığını dikkate alarak, ilk yerleşimlerin kuzey amerikada başladığını ve yüzyıllar içinde göç kollarının ilkin Meksika sonra and dağları dolayına inildiğini düşün- mek zorunda kalınıyordu. Çok temel bir yaklaşıma göre kuzeyde kalanlar güneye göç edenle- re göre daha sağlam bir bilgi birikimi oluşturacakları, buna karşılık kollar halinde Meksika, peru ve bolivyaya göç edenlerin uygarlık yarışına geç başlamış olması gerekmektedir.Ama elde edilen tüm bulgular bunun tersi yöndedir.Topraklarını önce secen ve göçebe ve avcılıkla yaşam ötesine geçememiş ken meksikaya inenlerin görkemli taş binalar yapması ,basitte olsa tarıma dayalı yerleşik yaşaması, kendi dilini ve yazısını ortaya koyması mükemmel astroloji bilgisi ile kendinden daha önce uygarlık yarışına başlayanlara fark atmaları akla ve mantığa sığmaz.

Bu karmaşıklık içerisinde bering göçü teorisini savunanların elinde tek dayanak noktası ka- lır ; buda Kızılderililerle Asyalılar arasında etnik ve şaman geleneğe bağlı kültürel benzerlik- ler.Tarihsel bulgular bering yoluyla mevzu edilen tarihte bir takım göçlerin olduğunu belki biraz daha önce olduğunu ortaya koyar fakat ;

bu yeni dünyada ilk insan varlığının açıklaması sonucunu doğurabilirmi. ?

tüm detaylar ile davam edecek.

Sitelerde Paylaş

ve dahası bu adamlar tas işçiliğini mimarlığı astronomiyi nasıl örendilerde öyle binalar ziguratlar yaptılar ancak cok üstün bir astronomi bilgisi ve mimarlık bilgisini bilmek ve harika bişekilde bunları sentezleyip o binaları yapmak gerekiyor akhenaton bu arada yeni avatarın cok iyi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...