Jump to content

Ünlü Ateistler

Recommended Posts

duman grubu üyeleri komple ateisttir.hatta bir şarkıları var bunun üzerine ama adını hatırlamıyorum

bu arada barışarock gibilerin anlamakta zorlandığı noktayı bir kez daha vurgulamak ihtiyacı duyuyorum.burada saydığım isimlerin bir çoğu ateist oldukları yönünde bir demeç vermemiş olabilir.hatta belki bazıları tam tersi imalarda bulunabilir..ekmek parası neticede,halka sevimli görünmek gerek.

ama büyük kısmı ateisttir,hiç olmadı teist değildir

erkin koray,metin akpınar,zeki alasya,tarık akan,müjdat gezen,nejat yavaşoğulları,atıf yılmaz,lale mansur,serra yılmaz,aysel gürel,duydu asena,edip akbayram,fazıl say,uğur mumcu bunlar kesin emin olduğum isimler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 241
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

duman grubu üyeleri komple ateisttir.hatta bir şarkıları var bunun üzerine ama adını hatırlamıyorum

bir adım attın karanlıktan dünyaya

düşnmeden sattın ruhunu bir yalana :rolleyes:

hadi keyfine bak inan bana

aldanmaaaaaaaaaa öbür dünyaya

hayatı yaşa

korkmaaaaaaa

öbür dünyayı sorma

hayatı yaşa ;)

Sitelerde Paylaş
bir adım attın karanlıktan dünyaya

düşnmeden sattın ruhunu bir yalana :rolleyes:

hadi keyfine bak inan bana

aldanmaaaaaaaaaa öbür dünyaya

hayatı yaşa

korkmaaaaaaa

öbür dünyayı sorma

hayatı yaşa ;)

evet buydu

Sitelerde Paylaş
http://www.candundar.com.tr/index.php?Did=3664 bunu mu arıyordunuz Sn.Sultangaliyev?

Sayın Astur;

Evet o yazıda bahsedilen Medeni bilgiler kitabı da var,ama benim elimde olan dosya bir "scan" dosyasıydı,kitap scanlenmişti.Medeni bilgilerden ve Tarih kitabından toplam 10-12 sayfa vardı.Formatta gitti herhalde,bulduğum an koyacağım.

Sitelerde Paylaş

bu da şebnem ferahtan,

o da semavi dinlerin tanrısına inanmıyor:

karlı dağlar ardında biri yaşarmış

bulut olur yağmur olur bize bakarmış

hem yakın hem uzakmış

yanakları al almış

deli kızım uyan

söylenenler yalan

deli kızım uyan

bir tek sensin duyan

Sitelerde Paylaş

bu arada barışarock gibilerin anlamakta zorlandığı noktayı bir kez daha vurgulamak ihtiyacı duyuyorum.burada saydığım isimlerin bir çoğu ateist oldukları yönünde bir demeç vermemiş olabilir.hatta belki bazıları tam tersi imalarda bulunabilir..ekmek parası neticede,halka sevimli görünmek gerek.

ama büyük kısmı ateisttir,hiç olmadı teist değildir

erkin koray,metin akpınar,zeki alasya,tarık akan,müjdat gezen,nejat yavaşoğulları,atıf yılmaz,lale mansur,serra yılmaz,aysel gürel,duydu asena,edip akbayram,fazıl say,uğur mumcu bunlar kesin emin olduğum isimler

Benimle doğru konuş üslubumu sana karşı bozmadım saygılı ol.

Eğer bir daha üslubuna dikkat etmez isen sonra bu lafı sana evirip çevirip öyle bir yediririm ki bu lafı söyleyeceğine de pişman olursun bir daha bu lafı konuşmaya da.

Atatürk'ün karşı iddialarını getirenler oldu kanıtla madem diyorlar -ki ben O teist veya ateistdir gibi açıklama da yapmadım ateist olsa da olur olmasada benim için, banane.- çıkmışsın sen senin gibilerini yandaşlık yapıp senin pabucunu kurtarmalarını bekliyorsun.

Attığın tuttuğun yetti bu başlıkta. Senden bilim adamı olmadığına şükür ediyorum Tanrı'ya çünkü sen ve senin gibiler yalanlarınız için bilimi feda edersiniz ve güvenini yıkarsınız.

Yalanlarınızdan vazgeçmez lakin kendinizi kurtarmak adına koskoca bir gelecek yatan bilimi feda ederseniz.

Sizler bu kadarsınız işte ateş olsanız cürmük yer yakmazsınız lakin monitor arkası yangınınızla kendinizi de çevrenizi de yaktığınızı sanırsınız.

Sitelerde Paylaş
Sayın Astur;

Evet o yazıda bahsedilen Medeni bilgiler kitabı da var,ama benim elimde olan dosya bir "scan" dosyasıydı,kitap scanlenmişti.Medeni bilgilerden ve Tarih kitabından toplam 10-12 sayfa vardı.Formatta gitti herhalde,bulduğum an koyacağım.

Bulur ve paylaşırsanız iyi olur,hepimiz yararlanırız.

Sitelerde Paylaş
Dünyaca ünlü ateistlerden birkaçı:

• Albert Einstein
  • Woody Allen
  • Ingmar Bergman
  • Björk
  • Marlon Brando
  • Fidel Castro
  • Noam Chomsky
  • Jodie Foster
  • Katharine Hepburn
  • Bruce Lee
  • Karl Marx
  • Arthur Miller
  • Friedrich Nietzsche
  • Abraham Lincoln
  • Bertrand Russell
  • Marilyn Manson
  • Napoleon Bonaparte
  • Leo Tolstoy
  • Alfred Hitchcock
  • Vincent Van Gogh
  • Sigmund Freud
  • Oscar Wilde
  • Sir Charles Spencer "Charlie Chaplin"
  • Albert Camus
  • Bill Gates
  • Angeline Jolie
  • Charles Darwin
  • John Lennon
  • Paul Sartre

Bu liste çok daha uzatılabilir.

Ateist olduklarını açıklayan ünlü Türkler:Aziz Nesin,Turan Dursun,İlhan Arsel,Nazım Hikmet,Can Yücel

Bu isimlerden başka ateist olan ama açıklamayan ünlü türkler kimler olabilir?Benim aklıma gelen birkaç isim:

• Tarık Akan,Erkin Koray,Okan Bayülgen,Orhan Gencebay,Duygu Asena,Aysel Gürel,Kemal Sunal,Emre Kongar,Orhan Pamuk,Lale Mansur

Sizce başka ünlü ateist türkler kimler olabilir?

Listede yer alan Albert Einstein ile Charles Darwin ateist değildir. Diğerleri hakkında bilgim yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...