Jump to content

Ünlü Ateistler

Recommended Posts

• İleti 241
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Einstein'in Atatürk'ün ve bazı verdiğin isimlerin öyle söylemleri var ki Tanrı'ya inanmadıklarını iddia etmek zor..

einstein hakkında bir yazı hazırlıyorum şu anda birazdan açıcam orada dökersin içini.

atatürk ü tartışmak istemiyorum.benim değerlendimelerime göre kendisi ateisttir,en azından teist değildir ve islam dinini eleştiren bir kimsedir

Sitelerde Paylaş
Esas soru şu:

Bu bana mı hakarettir yoksa jadı'ya mı? :lol:

Hayır seçimi yapanlara hakaret diyeyim...Jadı'nın birinci olması doğal diyelim senin üçüncü olman yeri göğü inletir..Birinci olsan Ateforumun en güzelisin düşünsene karizmayı :P

Sitelerde Paylaş
Yahu thecrow, Hıncal Uluç'un kimin torunu olduğu benim umrumda mı sanıyosun?

Jadı'nın hatasını düzeltirken ek bilgi olarak verdim sadece..

hıncalla fatih her forma girebilecek adamlardır.

o yüzden gerçekte ne olduklarını asla bilemeyiz.

ama adam olmadıklarını gayet iyi bilebiliriz.

biri düne kadar aydın doğanın tetikçisi idi şimdi düşmanı oldu.

öbürü kızı yaşındaki ece gürsel kırğıyla sevgilicilik oynayan bilecek kadar

yaşından başından utanmayacak bir adam.

;)

Sitelerde Paylaş
Okan Bayülgen'in ateist olduğunu sanmıyorum.

Ateist olduğunu tahmin ettiğim gazeteci - yazar Mine Kırıkkanat var.

Mine Kırıkkanat deist.

Bunun dışında Darwin atesit değil agnostik.Bu arada Nietzsche nin de ateist olduğunu pek düşünmüyorum.Kitabını okuduğum ve internetten araştırdığım kadarıyla daha çok Panteiste benziyor.Teist olmadığı kesin ancak atesit de değil...

Listede Hitlerin ve M.Kemal i n olmaması çok ilginç.....

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yılmaz Güney ve şair Ahmed Arif de listeye eklenebilir.

Ama gününmüzde yaşayan en aktif bir ateist varki ,

o biiir

biyolog

biyokimyacı

sosyolog

paleontolog

fizikçi

tarihçi

motor kavramını literatüre sokan kişi

fenomen

kendisi büyük yazar,bilgi fabrikası HARUN YAHYA diye bilinir.

Sitelerde Paylaş
nereden biliyorsun?

Bunlar hiçbir yerde ateist olduklarını beyan etmemişlerdir.

Van gogh un aşırı dindar bir hristiyan idi.Bunu kardeşine yazdığı mektupları okursanız anlarsınız.

Russel agnostik görünümlü deist idi.

Tolstoy hastaydı.Din ile dinisizlik arasıda sık gidiş gelişler yaşamıştı.Dine inanmasa da gerekliliğini birçok kez yerde vurgulamıştır.Ve tanrı olmadığını da asla idda etmemiştir.

Darwinin de ateist olmadığını artık herkes biliyor.Deist idi.

Sitelerde Paylaş

Bir kişi daha var efsane ateistlerden.Kendisi şu an aramızda degil.İlk ateistlerden sayılabilir ama

Bundan 1400 yıl önce uydurduğu hayali bir arap putuyla bütün arap yarımadasını kendine bağlamıştır.Bu sayede iktidarı ele geçirmiş hayatı boyunca insanların uydurduğu put sayesinde kendisine tapmasını sağlamıştır.

Ayrıca yazdığı kitap bestseller olmuştur.Kitabının en önemli özelliği klasik kitaplarda olmayan bir kere okumayla anlaşılamama özelliğidir.

Bu kişi şair, bedevi,tüccar Muhammed Sav dan başkası degildir.

Sitelerde Paylaş
Mine Kırıkkanat deist.

Bunun dışında Darwin atesit değil agnostik.Bu arada Nietzsche nin de ateist olduğunu pek düşünmüyorum.Kitabını okuduğum ve internetten araştırdığım kadarıyla daha çok Panteiste benziyor.Teist olmadığı kesin ancak atesit de değil...

Listede Hitlerin ve M.Kemal i n olmaması çok ilginç.....

Mine Kırıkkanat deist değil pandeist; daha üç beş ay evvel köşesinde yazdı.

Darwin aslında Hıristiyan da daha sonra yakın arkadaşı Huxley'in etkisiyle agnostik olmuş olabilir. Ama Türlerin Kökeninde de son baskısına kadar pek çok teist ifade var.

Hitler kesinlikle ateist değil. Spiritualist- Okultist. Aynı Sırp kasap Karadziç gibi.

Atatürk gayet müslüman, özel hayatında müslüman olduguna dair bir sürü delil var. Tarikatçılar içki içmesini öne sürüp ateist derler, (kendilerince gayet de haklılar ne de olsa Atatürk tarikatları kapatmış, Kuran'ın okunmasına-anlaşılmasına sebep olmuş, bu durum şeyh şıh otoritesine çomak sokar); ateistlerin de işine Atatürk'ün müslüman olması gelmez... Kısacası konu Atatürk olunca körler sağırlar birbirini ağırlar. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Atatürk gayet müslüman, özel hayatında müslüman olduguna dair bir sürü delil var. Tarikatçılar içki içmesini öne sürüp ateist derler, (kendilerince gayet de haklılar ne de olsa Atatürk tarikatları kapatmış, Kuran'ın okunmasına-anlaşılmasına sebep olmuş, bu durum şeyh şıh otoritesine çomak sokar); ateistlerin de işine Atatürk'ün müslüman olması gelmez... Kısacası konu Atatürk olunca körler sağırlar birbirini ağırlar. :rolleyes:

Evet Atatürk de koyu bir dindar.Özellikle vatandaşlık bilgileri kitabındaki el yazmalarında açıkça görülüyor.Laik modeli benimsemesi şeriatı dışlaması da "yalnızca kurana" bakarak yapılmış hamleler!Hiç bir dini ritüeli yaptığına dair bir kanıt bulunmaması da bunları içinden yaptığını gösterir zaten.

Sitelerde Paylaş

atatürk'ün ateist olduğunu düşünmekle beraber,şamanizm dinine karşı son derece ilgili olduğunu biliyorum

arap putuna tapmadığından eminim.türk ulusunun başına gelen en büyük felaketin arap dini olduğunun son derece bilincindeydi

Sitelerde Paylaş
atatürk'ün ateist olduğunu düşünmekle beraber,şamanizm dinine karşı son derece ilgili olduğunu biliyorum

arap putuna tapmadığından eminim.türk ulusunun başına gelen en büyük felaketin arap dini olduğunun son derece bilincindeydi

illa ateiscafeyi foruma dönusturceksiniz..

nedir bu arapputu bir aciklarmisin..?

ayrica ataturkun musluman oldugunu hic sanmiyorum..

tarikatlari kapatip diyaneti acmasida, insanlari devlet eliyle yönlendirmekti..

kuranla alakasi yok yani.. tamamiyle siyasi..

saygilar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...