Jump to content

Türkiye'nin kültürel atmosferi ve safsata bağımlılığı

Recommended Posts

Bülent Bezdüz'ü tanıyor musunuz? Belki de ismini ilk defa duyuyorsunuz. Kendisi Grammy ödülü sahibi ses sanatçımızdır. Müzik eleştirmenleri kendisini öve öve bitiremiyorlar, yere göğe sığdıramıyorlar. Genç yaşında başarıyı yakalamış, Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesinden mezun dünya çapında bir sanatçıdır Bülent Bezdüz... Yurtdışında operaları kapalı gişe, ama ülkemizde tanınmaz.

Peki bizim ülkemizde kim tanınır? Bizim ülkemizde Ajdar tanınır.

Tahsin Özgüç diye birini tanıyor musunuz? Feza Gürsey'i tanıyan var mı? Behram Kurşunoğlu kimdir biliyor musunuz?

Hayır bu isimler tanınmaz Türkiye'de... Harun Yahya, Ahmet Maranki gibi isimler tanınır. Gerçek bilimadamları tanınmaz, sonra neden geri kaldık diye dövünülür...

Steve Jones, Peter Atkins, Michael Ruse... Bu isimleri bir kere bile duymayan insanımız Michael Behe'yi çok iyi tanır.

Binlerce bilim adamı arasında Michael Behe'yi özel kılan nedir? Bizim halkımız neden sadece onu tanır?

Ben size söyleyeyim neden olduğunu; 20 yıl önce olsa basını suçlayabilirdik, milli eğitim politikamızı suçlayabilirdik... Ama şimdi suçlayamayız, zira Internet var. Şu anda insanların doğru bilgiye ulaşmamalarının tek suçlusu kendileridir.

Michael Behe, Harun Yahya ve Ajdar... Farklı kulvarlarda benzer işler yapan adamlar... İnsanlar ısrarla bunların peşinden gidiyorlar. Doğrunun peşinden koşan çok az...

İnsanlar, bu devirde zevksiz olmayı, seviyesiz olmayı, kendi kendini kandırmayı bilerek ve isteyerek seçiyorlar. Michael Behe'den alıntı yapan bir forum yazarı pekala Wikipedia'dan Michael Behe maddesini okuyabilir. Ama okumaz... Cahil olmayı kendi seçer.

Sanat yerine zırvalara ve bilim yerine saçmalığa alışmış ve artık safsatayı yadsımaz hale gelmiş insanlardan bu dünyaya hayır gelmez. Bu safsata bağımlısı ahmakların bazıları birikimli insan taklidi bile yapar, süslü sözcüklerle konuşur, sizi cahillikle suçlar, saçmalamakla suçlar.

Biz de bu insanlara laf anlatmak için zamanımızı harcarız, sinirimizi bozarız. Asıl ahmak kim onu da bilemedim...

Saygılar, sevgiler

Bilgehan

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Forumda size göre kötü olan yazarları şöyle ayıklayabilirsiniz; muhattab olmayın, iletilerini görmezden gelin... Kimse yanıt vermezse bir süre sonra sıkılır gider.

Ancak ben dahil hiç kimse bunu yapmıyor... "Dur şu ahmağa bir haddini bildireyim" diye gaza gelip bunları besliyoruz.

Keşke doğru düzgün Türkçe ile yazmayan, dilbilgisinden yoksun, "w" ile yazan, temel bilgilerden yoksun, cahil ve cehaletinden cesaret alan, kışkırtıcı tiplere hiç yanıt vermesek... Tükenip gitseler...

Kim ne derse desin, açıkça söylüyorum; ben elitistim... Nasıl günlük hayatımda oturup sohbet edeceğim kişilerden bir seviye bekliyorsam forumdaki muhattaplarımdan da bir seviye bekliyorum. Ama Türkiye maganda cenneti olduğu için forumda da bunlardan bol bol var.

O maganda cennetinden geldiğinizi unutmayın..

Foruma yurt dışından, özellikle Almaya'da yaşayan çok sayıda insan giriyor (laf aramızda foruma en çok saldırı da Almanya'dan geliyor). Bu kişilerin Türkçesi yeterli olmayabiliyor. Ama sormak istedikleri, öğrenme amacı taşıdıkları pek konu var. Yazım hatalarına bakarak bu kişilerin foruma girmesini engellemek doğru olur mu?

Konusu itibariyle Ateistforum özel, seçilmiş kişilerin buluştuğu bir forum değildir. Tüm insanların etklileşim içinde oldukları bir konu üzerine tartışılmaktadır. O halde her kesimden insanın gelip bu tartışmalarda konuşması son derece doğaldır. O nedenle üyelik esnasında veya foruma yazı yazmada hiç bir engel veya yasak uygulanamaz.

Sitelerde Paylaş

Söylediğin laf mı şimdi senin? Ne olmuş maganda cennetinden geldiysem? Maganda kültürüne sahip mi çıkayım?

Bu ülkeyi magandalara mal edemezsin...Bu ülke kültürünüde maganda kültürü diyemezsiniz ...Magandanın olmadıgı ülke var mı? İngilterede holiganlar vardır..ama bir ingiliz başka ülkede yaşarken ülkesine holigan İngiltere demiyor..

Bu ülke insanına sahip cıkın diyen olmadı.. sadece kendinizi burdaki insanlardan farklı tutmayın..

Sitelerde Paylaş

Bu ülkeyi magandalara mal edemezsin...

Ben "mâl etmedim"... Magandalar ülkeye el koydular. Sokağa çık, televizyonu aç, gazete felan oku... Anlarsın.

Bu ülke kültürünüde maganda kültürü diyemezsiniz ...

Derim...

- Trafikte birbirine küfreden, koltuğun altında sopa bulundurup ilk fırsatta kavgaya girişen insanların bolca bulunduğu,

- Kadınların fiziksel olarak ve sözle taciz edildiği,

- Maç, düğün vs. ile gaza gelip silahla havaya ateş edilen ve ölümlere sebeb olunan,

- Sokaklarına tükürülen, tarihi eserlerinin üzerine sprey boya ile yazı yazılan,

- Mehmet Ali Erbil, Petek Dinçöz, İsmail YK gibi "sanatçıları" olan vs.

bir ülkede maganda kültürü vardır.

Maganda kültürü Türkiye'de hakimdir. Türkiye'de magandalar kendilerini efendi bir insandan daha rahat hissederler.

Magandanın olmadıgı ülke var mı?

Bilmem... Tüm ülkeleri gezmedim... Zaten sorun magandanın olup olmaması değil, maganda kültürünün hakim olup olmadığıdır.

İngilterede holiganlar vardır..ama bir ingiliz başka ülkede yaşarken ülkesine holigan İngiltere demiyor..

Kaç tane İngiliz tanıdın? İngiltere dışında yaşayan kaç tane İngiliz tanıdın?

Bu ülke insanına sahip cıkın diyen olmadı.. sadece kendinizi burdaki insanlardan farklı tutmayın..

kendinizi burdaki insanlardan farklı tutmayın???? NİYE? Niye tutmayalım?

Mesela sen AKP'li misin? Türkiye'nin %47'si AKP'li... Ya da CHP'li, MHP'li misin? Kendini diğerlerinden ayrı tuttuğun bir konu yok mu?

Müslüman mısın? Müslümanları eleştirirken kendini onlardan ayrı tutmuyor musun?

Ben de magandaları eleştiriyorum. Magandalar ülkemize hakim olmuşlar, bize yaşama alanı bırakmamışlar. Her yerden magandalık fışkırıyor, 2 yıl önce Türkiye'ye geldim, 1 ay bile dayanamadım.

Şimdi sen diyeceksin ki; madem dayanamıyorsun gelme bir daha... Ben de öyle yapıyorum zaten.

Sitelerde Paylaş

Bazı söylediklerinizde, söylemlerinizde haklı olabilirsiniz ama bunu tüm ülkeye mal etmek ne derece doğru olabilir ki? Bir kaç kişi tükürür, sanki tüm insanlar tükürüyormuş gibi bir imaj çiziliyor.

Yolda birinin tükürdüğünü görürüz, "Ne pis bir milletiz yahu önüne gelen tükürüyor" deriz. Önüne gelen tükürseydi yollarda yürüyemezdik galiba. Sanatçı kisvesiyle pazarlanan 3 isim saydınız. Zerre haz almam. Ama bu tip sanatçılar (!) bize özgü mü. Bulunduğunuz ülkede veya diğer ülkelerde sahne alan tv lerde boy gösterenler birinci sınıf sanatçı mı?

Yine ayrıca

Kadınların fiziksel olarak ve sözle taciz edildiği,
Bu durum da ülkemize özgü bir sorun değil ki...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Ben "mâl etmedim"... Magandalar ülkeye el koydular. Sokağa çık, televizyonu aç, gazete felan oku... Anlarsın.

Sokaktan yeni geldim. Her zaman ki gibi rahat kosu oldu kimse rahatsız etmedi...

Medyada her gösterilene inanmıyorum.Her gördügümüde topluma mal etmiyorum..Senin gibi bu toplumu karalama meraklısı degilim belkide ondandır..

Derim...

- Trafikte birbirine küfreden, koltuğun altında sopa bulundurup ilk fırsatta kavgaya girişen insanların bolca bulunduğu,

- Maç, düğün vs. ile gaza gelip silahla havaya ateş edilen ve ölümlere sebeb olunan,

- Sokaklarına tükürülen, tarihi eserlerinin üzerine sprey boya ile yazı yazılan,

Maganda kültürü Türkiye'de hakimdir. Türkiye'de magandalar kendilerini efendi bir insandan daha rahat hissederler.

Maganda kültürü yok demedim.Maganda kültürünü ülkeye mal etme dedim..

Kaç magandayla yasadınki böyle düşünüyorsun.Efendice yaşayan insanları görmezden gelmeni anlayamıyorum.O insanları yokmuş gibi düşünemezsin..Ayrıca saf Anadolu insanı magandalıgı bilmez..Garibanlardır biraz egitimli görsünler bilgili adam sanıp ceketlerini ilikler bu onlara göre saygıdır.Nerden bilsinler o adamın onları maganda gördügünü..Önyargılı baktıgını sende biliyorsun .

.

Bilmem... Tüm ülkeleri gezmedim... Zaten sorun magandanın olup olmaması değil, maganda kültürünün hakim olup olmadığıdır.

Kaç tane İngiliz tanıdın? İngiltere dışında yaşayan kaç tane İngiliz tanıdın?

İngiltere örnekti..Azerilere bak yada Rumlara hatta Araplara bak onlar ülkelerine laf söyletiyormu.Cahil Araplar bile ülkelerini koruyor..Sense tüm ülkeyi 3-5 çapulcuya mal et..Senin gibileri anlayamıyorum..Sorun ülkede oldugundan çok sizlerde..

kendinizi burdaki insanlardan farklı tutmayın???? NİYE? Niye tutmayalım?

Mesela sen AKP'li misin? Türkiye'nin %47'si AKP'li... Ya da CHP'li, MHP'li misin? Kendini diğerlerinden ayrı tuttuğun bir konu yok mu?

Müslüman mısın? Müslümanları eleştirirken kendini onlardan ayrı tutmuyor musun?

Ben de magandaları eleştiriyorum. Magandalar ülkemize hakim olmuşlar, bize yaşama alanı bırakmamışlar. Her yerden magandalık fışkırıyor, 2 yıl önce Türkiye'ye geldim, 1 ay bile dayanamadım.

Şimdi sen diyeceksin ki; madem dayanamıyorsun gelme bir daha... Ben de öyle yapıyorum zaten.

Ben kendimi müslümanlardan ayırmıyorum onlar beni ayırıyor....Beni ayıran insanları bende ayırıyorum.

Kendimi sadece insan olarak düşünürüm..Adımın önüme bir etiket konulmasına izin vermem.Hele beni maganda bir ülkede yasayan biriymiş gibi gösteren birine hiç tahammül edemem..Ben bu ülkede yasıyorum aldıgım kültürde maganda kültürü degil!!!

Hayır sana bu ülkeye gelme demiycem, aksine gelmelisin..Gelip farklı yerlerini görüp farklı insanlarını tanımalısın.En azından efendi insanlarının silinmiycek kadar degerli olduklarını görmelisin.Belki bu ön yargın degişir.

Sitelerde Paylaş

Çöpçüler Kralı, müthiş bir film. Şehir sabah uyanır, adam işe gitmek için evden çıkmıştır fyürtt diye sokağın ortasına tükürür, sonra yukarıdan 4. veya 5. kattan bir pencere açılır ve sokağa çöp atılır. Bu filmin müziği de mükemmeldir. Cahit Berkay yapmış, zaten bir sanatçıdır Cahit abimiz, güzel insandır, mühim insandır. Saygılar Cahit abimize.

tarihinde Direnc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çöpçüler Kralı, müthiş bir film. Şehir sabah uyanır, adam işe gitmek için evden çıkmıştır fyürtt diye sokağın ortasına tükürür, sonra yukarıdan 4. veya 5. kattan bir pencere açılır ve sokağa çöp atılır. Bu filmin müziği de mükemmeldir. Cahit Berkay yapmış, zaten bir sanatçıdır Cahit abimiz, güzel insandır, mühim insandır. Saygılar Cahit abimize.

yanlışın var hocam, bora ayanoğlu'dur o filmin müziğini yapan.

bu ülkede maganda yoğunluğu gelişmiş ülkelerdekine nispetle çok yüksektir.

magandalar sayıca çok fazla olunca türk toplumunun

maganda bir toplum olarak nitelenmesinde bir sakınca yoktur.

bu niteleme zaten türkiye cumhuriyetinin her ferdinin maganda olduğu göstermez.

bu ülkenin vatandaşının ekseri maldır aynı zamanda.

yanlış mıyım?

Sitelerde Paylaş

Bazı söylediklerinizde, söylemlerinizde haklı olabilirsiniz ama bunu tüm ülkeye mal etmek ne derece doğru olabilir ki? Bir kaç kişi tükürür, sanki tüm insanlar tükürüyormuş gibi bir imaj çiziliyor.

Yolda birinin tükürdüğünü görürüz, "Ne pis bir milletiz yahu önüne gelen tükürüyor" deriz. Önüne gelen tükürseydi yollarda yürüyemezdik galiba. Sanatçı kisvesiyle pazarlanan 3 isim saydınız. Zerre haz almam. Ama bu tip sanatçılar (!) bize özgü mü. Bulunduğunuz ülkede veya diğer ülkelerde sahne alan tv lerde boy gösterenler birinci sınıf sanatçı mı?

Yine ayrıca

Bu durum da ülkemize özgü bir sorun değil ki...

Saygılarımla

Hallac... Yazdığın her tümce mantıksal safsata içeriyor.

Yazdıklarımda haklıyım, AMA bunu tüm ülkeye mal etmiyorum, yani Türkiye'de bu saydıklarımı yapmayan iyi insanlar vardır, ama artık magandalar o kadar çok ki ülke yaşanmaz halde.

"sanki tüm insanlar tükürüyormuş gibi bir imaj çiziliyor. " gibi bir laf etmişsin... Ben öyle bir imaj çizmedim... Çok sokağa çizsinler gör.

3 tane "sanatçı" saydım, eğer uğraşsaydım 300 tane sayardım, bunu da çok iyi biliyorsun. El üstünde tutulan tipler magandaların idolleri... En çok para kazanan, konser veren, televizyonlarda, gazetelerde boy gösterenler maganda idolleri... Bunun farkında değil misin? Buna itiraz edebilir misin?

Ben Türkiye'de maganda "sanatçılar" var dediğimde, DÜNYA'NIN BAŞKA HİÇ BİR YERİNDE YOK DEMİŞ OLMUYORUM. Yazdıklarımı anlayabiliyor musunuz bilmiyorum... Başka yerde bu sorun varsa onu da eleştiririm. "Başka ülkelerde de böyle nasıl olsa" deyip Türkiye'deki iğrenç maganda kültürünü kabullenmemi beklemeyin. Zontalar ülkeyi ele geçirdiler işte...

Sitelerde Paylaş

yanlışın var hocam, bora ayanoğlu'dur o filmin müziğini yapan.

bu ülkede maganda yoğunluğu gelişmiş ülkelerdekine nispetle çok yüksektir.

magandalar sayıca çok fazla olunca türk toplumunun

maganda bir toplum olarak nitelenmesinde bir sakınca yoktur.

bu niteleme zaten türkiye cumhuriyetinin her ferdinin maganda olduğu göstermez.

bu ülkenin vatandaşının ekseri maldır aynı zamanda.

yanlış mıyım?

Bakınca Cahit Berkay çıkıyor.

http://www.sinematurk.com/kisi/1198/Cahit-Berkay

maganda yoğunluğunun gelişmiş ülkelerden çok olmasının mantığını zaten kendi cümlen içinde kurmuşsun ki evet doğru, artarak da devam ediyor.

mallık konusunda da Aziz Nesin'in davasını anarız olur biter.

Sitelerde Paylaş

Sokaktan yeni geldim. Her zaman ki gibi rahat kosu oldu kimse rahatsız etmedi...

Medyada her gösterilene inanmıyorum.Her gördügümüde topluma mal etmiyorum..Senin gibi bu toplumu karalama meraklısı degilim belkide ondandır..

Ben toplumu karalamıyorum.

Eğer seni Türkiye'deki tek bir olumsuzluğu eleştirirken yakalarsam yaktım çıranı!

Ben diyorum ki; maganda kültürü baskın kültür haline geldi... Zontalık yükselen değer oldu. Beyefendilik, hanımefendilik aşağılanır oldu diyorum.

Maganda kültürü yok demedim.Maganda kültürünü ülkeye mal etme dedim..

Kaç magandayla yasadınki böyle düşünüyorsun.Efendice yaşayan insanları görmezden gelmeni anlayamıyorum.O insanları yokmuş gibi düşünemezsin..Ayrıca saf Anadolu insanı magandalıgı bilmez..Garibanlardır biraz egitimli görsünler bilgili adam sanıp ceketlerini ilikler bu onlara göre saygıdır.Nerden bilsinler o adamın onları maganda gördügünü..Önyargılı baktıgını sende biliyorsun .

.

Bu kadar çarpıtma yapılamaz...

Ben önceki iletimde maganda diye kime dediğimi söyledim. "Saf Anadolu insanı" magandadır demedim... Ama sen sırf bana cephe alınsın diye ortaya "saf Anadolu insanı" lafını getirdin.

BAK BEN NE DEMİŞİM; Maganda kimmiş?

İngiltere örnekti..Azerilere bak yada Rumlara hatta Araplara bak onlar ülkelerine laf söyletiyormu.Cahil Araplar bile ülkelerini koruyor..Sense tüm ülkeyi 3-5 çapulcuya mal et..Senin gibileri anlayamıyorum..Sorun ülkede oldugundan çok sizlerde..

İngiliz diye laf attın ortaya altından kalkamadın... Zira yurtdışında yaşayan tek bir İngiliz tanımazsın...

Azeri, Rum, Arap da tanımazsın... Sadece boş boş konuşuyorsun...

Kaldı ki ülkesine laf etmek kötü bişey değildir... Ülkemi eleştiriyorum, çünkü düzeltmek istiyorum... Bozukluğun teşhisini yapmak hainlik değildir. Vatanını eleştirmek hainlik, nankörlük değildir.

Ben kendimi müslümanlardan ayırmıyorum onlar beni ayırıyor....Beni ayıran insanları bende ayırıyorum.

Kendimi sadece insan olarak düşünürüm..Adımın önüme bir etiket konulmasına izin vermem.Hele beni maganda bir ülkede yasayan biriymiş gibi gösteren birine hiç tahammül edemem..Ben bu ülkede yasıyorum aldıgım kültürde maganda kültürü degil!!!

İşte magandalar da beni ayırıyor... Seni ayırmıyorlar mı?

Hayır sana bu ülkeye gelme demiycem, aksine gelmelisin..Gelip farklı yerlerini görüp farklı insanlarını tanımalısın.En azından efendi insanlarının silinmiycek kadar degerli olduklarını görmelisin.Belki bu ön yargın degişir.

Aslında Türkiye'ye gelip seni de alıp şöyle bir gezmek gerek... Neyse... Bahara felan... Ya da yaza...

Sitelerde Paylaş

Çok agresifsiniz sayın bilgehanbengi...

Öyle Mine kırıkkanat vari şekilde kendinizi elitleştirmeyin ayrıcada "dediğim dedik çaldığım düdük" triplerini de bırakın...

Tüm çarpıtmalarını yüzüne vurunca agresif mi oldum?

Sen beni M. Kırıkkanat diye yaftalayınca "halk adamı" mı oldun?

Ben elitistim diye bu başlıktaki ilk iletimde söyledim...

Elitist olmak ayıp değildir. Herkes belli seviyede elitisttir. Herkes konuşacağı, muhabbet edeceği, arkadaş olacağı insanları seçer. Herkesin hayatta kriterleri vardır.

Sitelerde Paylaş

Bakınca Cahit Berkay çıkıyor.

http://www.sinematurk.com/kisi/1198/Cahit-Berkay

verilen bilgi yanlış olabilir ya da

filmin diğer müzikleri cahit berkaya ait olabilir.

yunus isimli eser bora ayanoğlu'na aittir.

http://market.izlesene.com/index.php?songid=41448

yedi karanfil 3 albümünde de bora ayanoğlu bestesi olarak gözükür.

murat göğebakan da müziğinin üzerine ayyüzlüm diye söz yazıp albümünde kullanmıştır.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/13601/nesrin-sipahi---yunus-1972

Sitelerde Paylaş

Bilge han inatcısın sırf kendini haklı çıkarabilmek için saçmalıyorsun..

Sen demedin mi maganda kültürü Ülkeye hakimdir diye..

Ben sana anadolu insanını özellikle hatırlattım bu ülkenin yarısına yakını hala Saf Anadolu insanı..Sen genelleme yaparken bu insanları unutmustun.Hatırlatıncada carpıtmışsın de..Sen unuttun onları ben degil..

Ayrıca benim komsularım ingiliz gitmiyorlar ülkelerine..Bu ülkeyi seviyorlar..Tabi sen bu ülkeyi seven bir ingiliz duyunca sasarsın ama varlar..

İngilterede yaşamayıp Güney Afrikada yaşayan çok ingiliz var araştır görürsün..Onlar ülkelerinden şikayet ederken sadece iklimden şikayet ediyor ..Holigan ülkeydi demiyorlar.Örnek almalısınz..

Neyse;

Türkiyeye gelip gezme kararına sevindim .Ben zaten geziyorum..Sende gez gör biraz..Umarım efendi insanları görünce bu ülkeye magandalar hakim dediğin için utanırsın.. ^_^

Sitelerde Paylaş

Sevgili MissSecret,

Bilgehan çok haklı. Bu ülkede kesin olarak maganda kültürü hakim. Türk erkeğinin %95'i maganda demiştim bekaretin tartışıldığı başlıkta.

Evet, öyle ne yazık ki.

Senin sözünü ettiğin gibi kaliteli, düzgün, saygıya değer erkekler elbette var. Onlardan biri bana ait mesela.. Bu forumda da çok var onlardan.

Ama genelleme yaptığımızda kesin olarak magandalar ezici çoğunlukla öne geçer. Bir kadın olarak bunu sen daha iyi bilmelisin.

Hatta biraz daha ileri giderek, Türk kadınının da çoğunlukla maganda olduğunu öne süreceğim.

Aksi takdirde Seda Sayan gibi bir maganda, bu kadar uzun yıldır her sabah milyonlarca kadın tarafından model Türk kadını ilan edilmezdi.

Pis bir konudur bu, can sıkar. Ama savunmak da doğru değil. Bu bizim gerçeğimiz ve reddetmek çok anlamlı değil.

Siz etrafınızdaki insanlarla değerlendirmeyin. Öyle bakarsak benim arkadaşlarım da çok kalitelidir, özenle seçerim. Ama toplum sizin, benim ve bu forumdaki genelin çevresinden ibaret değil.

Ne maganda profesörler, ünlü iş adamları var bilseniz... Bilmemeniz mümkün değil.

Ayrıca saf Anadolu insanı büyük şehre geldikten bir süre sonra saflığını yitiriyor, büyük çoğunluğu maganda kervanına katılmakta gecikmiyor. Şarkıcı türkücü takımının popüler onları onlara net örnektir mesela. Bu kadar popüler olmaları, milyon dolarlara sahip olmaları, o kültüre sahip çıkan bir toplum olduğumuzun basit delilidir. Ciyak ciyak bağıran adamlardır oysa onlar.

Bu konu çok can sıkıcı, üzücü bir konu aslında...

Sitelerde Paylaş

verilen bilgi yanlış olabilir ya da

filmin diğer müzikleri cahit berkaya ait olabilir.

yunus isimli eser bora ayanoğlu'na aittir.

http://market.izlesene.com/index.php?songid=41448

yedi karanfil 3 albümünde de bora ayanoğlu bestesi olarak gözükür.

murat göğebakan da müziğinin üzerine ayyüzlüm diye söz yazıp albümünde kullanmıştır.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/13601/nesrin-sipahi---yunus-1972

Onu biliyorum teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Bilge han inatcısın sırf kendini haklı çıkarabilmek için saçmalıyorsun..

Türkiye'de mi yaşıyorsun? Televizyon felan izliyor musun? Gazete okuyor musun? Sokağa çıkıyor musun? Otobüse, dolmuşa vs. biniyor musun? Harem'e, AŞTİ'ye, diğer otobüs terminallerine hiç gidiyor musun? En son trafiğe ne zaman çıktın? En son ne zaman araç kullandın?

Sen demedin mi maganda kültürü Ülkeye hakimdir diye..

Ben sana anadolu insanını özellikle hatırlattım bu ülkenin yarısına yakını hala Saf Anadolu insanı..Sen genelleme yaparken bu insanları unutmustun.Hatırlatıncada carpıtmışsın de..Sen unuttun onları ben degil..

Yine çarpıtıyorsun... Yukarıda sen benim "anadolu köylüsü magandadır" kabilinden bir laf ettiğimi iddia ettin. Şimdi lafı kıvırıp "sen bunları unutmuşsun, ben hatırlattım" diyorsun... Kıvır kıvır çevirme lafı... Yeter artık!

Ayrıca benim komsularım ingiliz gitmiyorlar ülkelerine..Bu ülkeyi seviyorlar..Tabi sen bu ülkeyi seven bir ingiliz duyunca sasarsın ama varlar..

İngilterede yaşamayıp Güney Afrikada yaşayan çok ingiliz var araştır görürsün..Onlar ülkelerinden şikayet ederken sadece iklimden şikayet ediyor ..Holigan ülkeydi demiyorlar.Örnek almalısınz..

Komşuların İngiliz mi? Adları ne?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...