Jump to content

Fıkra köşesi.

Recommended Posts

• İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hitler üç esir yakalamis, Ingiliz, Fransiz ve bir Yahudi.

- "Size soru soracagim, bilirseniz sizi birakacagim" demis.

Ingiliz'e sormus

- "Titanik kaç yilinda batti?"

Ingiliz hemen cevap vermis

- "1912 ? diye.

Hitler göndermis Ilgiliz'i. Fransiz'a sormus bu kez:

- "Titanik'te kaç kisi öldü?"

Fransiz cevap vermis

- "1050 ?.

- "Tamam, sen de gidebilirsin" diye özgür birakmis.

Ve Yahudi'ye dönmüs;

- "Say lan isimlerini*

Sitelerde Paylaş

Kadin eve gelen kocasina dedi ki:

-Son yillardaki basagrilarim gecti artik biliyor musun??

-Yaa, ne oldu ki????

-Angie beni bir hipnotizma uzmanina goturdu. O da bana, ayna karsisina gecip kendi kendime "Benim basim agrimiyor.... benim basim agrimiyor.." dememi soyledi.. Ise yaradi inanirmisin?? Artik basim agrimiyor....

-E bu harika!!

-Aslinda... Kusura bakma ama....sen de son zamanlarda yataktaki performansin konusunda onunla gorussen ... belki ise yarayacak bir seyler soyler!!!

Adamin keyfi kacar ama, karisindaki sonuc orada!!! Randevusunun akabinde adam eve gelir, hemen soyunur, karisini yataga tasiyip :

_"Sakin kipirdama, geliyorum" dedikten sonra banyoya girer. Birkac dakikada cikip yataga gelir ve karisinin uzun zamandir ozlemini cektigi sekilde sevisirler.

-Karisi der ki: "Woooww bu ne boyle??"

Adam : "Sakin kipirdama, geliyorum" dedikten sonra tekrar banyoya girer, cikar ve .. bu sefer ilkinden de iyi bir ask yasarlar.

-Karisi goklerde dolasmaktadir: Vay canina!! ...Askim, sen harikalar yaratiyorsun!!!

Adam : "Sakin kipirdama, geliyorum" dedikten sonra tekrar banyoya girer.. ama bu sefer kadin huylanmistir.. arkasindan takip edip, gozunu banyo kapisinin deligine dayayinca ne gorsun??? Kocasi aynanin karsisina dikilmis soyle tekrarlamaktadir:

_Bu benim karim degil.... bu benim karim degil.....

CENAZESİ XX AY XX GUNU SAAT XX'TE...

Sitelerde Paylaş

Bir grup arkadas toplanmislar ve konu bir sekilde almanyadan acilmis.

Iclerinde karadenizli olan birtanesi hemen konuya atlamis ve demiski:" Ooo almanyami? orayi cok iyi bilirim zamaninda 4 yil orada kaldim orada ben."

Bu sefer konu avusturyaya gelmis. Hemen arkasindan yine karadenizli olan kisi söyle demis: "Avusturyayi bizim köy gibi bilirim orada 6 yil kaldim."

Herkes biraz afallamis iste. ve konu fransadan acilmis. ve yine karadenizli olan kisi: "fransayi avucumun ici gibi bilirim 5 yil kaldim orada ben"

Herkese bir durgunluk gelmis ve sasirmislar. orada iclerinden bir tanesi karadenizliye demiski: "ya hemserim cografyan süpermis taktir ettim dogrusu". (yani bu tarz birsey)

Karadenizli olanda demiski cografya mi? orayida cok iyi bilirim tam 7 yil kaldim...

Aklimda kaldigi kadariyla anlatmaya calistim.. :)

Sitelerde Paylaş
> **Potansiyel ile Fiili arasindaki fark

> *Adamin kucuk oglu sorar;

> Babacigim, 'potansiyel' ile 'fiili' arasindaki fark nedir?

>

> Babasi;

> 'Anlatayim' der.

>

> Sonra karisina doner ve sorar:

> 1 milyon dolar verseler Robert Redford 'la yatar misin?

> Karisi:

> Tabii, sorulur mu? Hayatta kacirmam!*

> *

> Bunun üzerine adam kizina 1 milyon dolar karsiliginda Brad Pitt

> ile yatip yatmayacagini sorar.

>

> Kizi:

> Vay be! Tabii ki! Hep hayalini kurdugum sey!

>

> Daha sonra adam buyuk ogluna donerek:

> Sen 1 Milyon dolar için Tom Cruise ile yatar misin, diye sorar.

>

> Buyuk oglan:

> Evet! Neden yatmayayim? Dusunsene 1 milyon dolarla neler Yapilmaz! Bir

> saniye beklemem!' der.

>

> Bunun üzerine babasi kucuk ogluna doner ve:

>

> Anladinmi oglum? 'potansiyel olarak' 3 milyon dolarin üzerinde oturuyoruz,

>

> Ama 'fiili olarak' 2 orospu ve 1 ibneyle yasiyoruz

:lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş

Bir gün bir bilim adamı yılbaşı nedeniyle hastaneleri gezip iyileşen akıl hastalarını salmaya karar vermiş. Bir sürü hastaneyi gezmis fakat hiç iyileştiğine kanaat getirilen akıl hastasına rastlamamış.

En sonunda bir hastaneye gitmiş bir de bakmış ki bütün hastalar zıplıyor, hemen onlarla ilgilenen doktorlara sormuş:

"Bunlar neden böyle zıplıyorlar?"

Doktor:

"Bunlar kendilerini mısır patlağı zannediyorlar." demiş.

Bir de bakmışlar ki bir tanesi zıplamadan yatağın üzerinde sabit bir şekilde duruyormuş. Hemen ona yaklaşarak sormuş:

"Sen neden zıplamıyorsun?"

"Ben tavaya yapıştım.”

daha önce yayınlandı mı bilmiyorum eğer yayınlandıysa ve gözümden kaçtıysa silinebilir..

Sitelerde Paylaş

Evet fıkra değil ama yine de asmak istedim....

davosa isyanım ezelden

peres gelmiş seferden

delikanlıyım mütemadiyen

van munit olmaz tu munit

fırtınayım davos koridorlarında

çok pis gazladım havaalanında

orta doğu görüş alanımda

van munit olmaz on munit

bu sefer de seçimler garanti

ayakta alkışladı fethul efendi

yine unutturduk deniz fenerini

van munit olmaz yüz munit.

-----------------------------------

bütün dünya buna inansa

bir inansa

hayat bayram olsa

insanlar elele tutuşsa

birlik olsa

daha gelmem davosa

senden katil olur olsa olsa

diyerek neden oldum kaosa

yarın hesabını sorsa usa

yine de gelmem davosa

first lady'im ağlar gözyaşları sel olur

benim vatandaşım kasımpaşalıya del olur

davos elleri artık bana el olur

daha gelmem davosa...

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
KEPEK EKMEĞİ

Adamın biri 70 yaşında, kahvede oturuyormuş. Yanında da 75 yaşındaki en yakın arkadaşı oturmuş tavla oynuyorlarmış. Tavlanın en heyecanlı yerinde birisi koşa koşa kahveye girer ve adamın arkadaşına :

- "Müjdemi isterim dede, bir oğlun oldu" der. Adam şaşkın bir şekilde arkadaşına sorar:

- "Bu yaşta bu işin sırrı nedir?" Arkadaşı adama:

- "Kepek ekmeği" deyip alelacele oğlunu görmek için evin yolunu tutar. Adam kepek ekmeği almak için hemen fırının yolunu tutar. Fırına girer ve tezgahtar kıza:

- "Hemen bana 30 kepek ekmeği verin" der. Kız da şaşırarak :

- "Aman beyefendi, bu kadar ekmeği ne yapacaksınız? Yarına kadar kaskatı olur" deyince adam çok şaşırır ve kendi kendine söylenir:

- "Ya bu nasıl iştir! benden başka herkes biliyormuş."

bende kendimi edepsiz bilirdim ehuehue :P

Sitelerde Paylaş

o zaman bende bi best of yapiim :D

Adamın biri evcil maymunu ile bir bara gitmiş. Bir içki ısmarlamış, o sırada da maymunu ortalıkda dolaşıp eline ne geçirirse ağızına atıyomuş. Son olarak bilardo masasındaki bir topu mideye indirince barmen bağırmaya başlamış.

-"Yav naapo bu hayvan bilardo topumu yedi". Adam da

-"Ya o yer ,parası neyse veririm." demiş. Parayı verip çıkmışlar. Aradan bir hafta geçtikten sonra maymunlu eleman yine gelmiş. Yine bir içki ısmarlamış. Bu arada maymun da barda duran eriklere elini uzatmış. Barmende bir yandan seyrediyomuş. Maymun önce erigi götüne sokmuş sonra çıkarıp aazına atmış. Barmen adama dönüp

-"Bu ne yaptı şimdi" demiş.

- Adam: "Senin şu bilardo topu olayından sonra herşeyi ölçüp de yiyor."

Babası çocuğuna güzel bir iş kurmak için paçaları sıvamış. Ancak oğlan salak olduğu için hiç bir işi beceremiyormuş.Babası ona ne is bulduysa hepsini elini yüzüne bulaştırmış berbat etmiş. En sonunda babası tam otomatik bir sosis fabrikası kurdurmuş. Çocuğunu elinden tutup, bari işi öğrensin diye hemen fabrikadaki bir sosis makinesinin başına götürmüş.

- "Bak oğlum" demiş. "Buradan böyle öküzü yolluyorsun... aha diğer taraftan sosis olarak çıkıyor, bu kadar basit anladın mı?". Çocuk dinlemeden başını sallamış, sallamış ta... sonra babasının yüzüne salak salak bakmış ve;

- "peki buba, buradan sosisi goysak, öteki taraftan öküz olarak çukar mu ?" diye merakla sormuş. Babası hemen cevaplamış:

- "Maalesef evladım, o teknoloji bir tek senin ananda var..."

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu. Seçtiği adam sağır ve dilsizdi. Çünkü baba, bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey anlatması mümkün olamaz, diye düşünüyordu. Baba, bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına çağırdı, bir de işaret dilini bilen tercüman buldular. Tercüman işaretle sordu:

- "Para nerede?" Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:

- "Ne parası? Benim paradan maradan haberim yok. Neden bahsettiginizi anlamıyorum." Tercüman tercüme etti:

- "Neden bahsettiğinizi anlamıyormuş. " Baba 38'liği koltuk altından çekip sağır dilsizin beyninedayadı:

- "Şimdi sor bakalım, para nerede." Tercüman işaretle sordu:

- "Para nerede?" Sağır

-dilsiz kan ter içinde isaretle yanıt verdi:

- "Şehir merkezindeki parkta, büyük heykelin olduğu kapıdan girince soldan 3. ağacınn kovuğunda yüz bin dolar var."

- "Ne söyledi?" dedi Baba. Tercüman yanıtladı:

- "Dedi ki, hala neden bahsettiğinizi anlamıyormuş, ayrıca o tetiği çekmek de biraz göt istermiş."

Temel'in babası vefat eder... Cenazeye gelen bir aile dostu Temel'e sorar: Nasıl oldu? Cevap: 30.kattan aşağıya düştü... Adam: Vah vah desene çok feci ölmüş... Temel: Yok yok öyle ölmedi... tam yere düşecekken manavın tentesine çarpıp tekrar yükseldi... Adam: Vah Vaah! Daha şiddetli çakıldı o zaman. Temel: Yok! Karşıdaki kasabın tenteden zıpladı bu sefer karşı binanın çatısına... Adam: Demek çatıya çarpıp öldü. Temel: Yok ya! Çatıdan yuvarlanıp elektrik tellerine gitti... Adam: Deme ya! Çarpıldı o zaman... Temel: Yok canım teller yaylandı babamı 200 metre yukarı fırlattı. Adam: 200 metreden yere çakıldı öyle mi? Yazık... Temel: Yok ya yine en baştaki bakkalın tenteye... Adam: Orda mı öldü? Temel: Yooo... Ordanda yine kasaba... En sonunda bunalan adam Temel'e bağırarak sordu: Ulan nasıl öldü bu adam? Temel: "Baktık durmuyo... Vurduk!"

fikra.net tavsiye ederim :D

Sitelerde Paylaş

benim favorimi de yazayım o zaman :) yine edepsiz olacak ama zannedersem kimsenin umrunda değil :P

bir zamanlar atlarına çok düşkün bir kral varmış bunun atlarından biri ahırında miskin miskin yatıyor hiç koşmuyor yemiyor içmiyor günden güne eriyor ve depresif bir ruh hali sergiliyormuş

kral atının bu haline çok üzülüyormuş "atımın neşesini yerine getirecek olan kişiye bir kese altın vereceğim" demiş ve ülkenin her tarafından doktorlar şifacılar büyücüler ve bilumum uyanık atı tedavi için saraya akın etmiş kimsecikler atı iyileştirememiş en sonunda bizim namı kemal gelmiş

atın ahırına girmiş yerde yatan atın yanında diz çokmüş ve kulağına bir şeyler fısıldamış. at birden ayağa kalkmış kişnemeye, ahırda dört nala koşmaya, atlamaya zıplamaya kendi etrafında dört dönmeye başlamış. bunu gören kral zevkten dört köşe olmuş namı kemali tebrik etmiş bir kese altınını vermiş

"bu işi nasıl yaptın ne fısıldadadın atın kulağına" diye namı kemal'e sormuş ama namı kemal sel vermiş sır vermemiş

günler geçmiş haftalar geçmiş at durmak bilmemiş deli divane gibi atlıyor zıplıyor kişniyor koşuyormuş hatta ata binmek mümkün olmuyormuş

kral bu seferde atın bu hiperaktif hallerinden sıkılmış tekrar buyurmuş

"atımı kim eski haline döndürürse ona iki kese altın vereceğim"

ve yine ülkenin her tarafından doktorlar şifacılar büyücüler ve bilumum uyanık atı tedavi için saraya akın etmiş kimsecikler atı iyileştirememiş en sonunda yine bizim namı kemal gelmiş.

"bu sefer atla yalnız görüşmem lazım" diyerek ahıra girmiş

ahırın kapısını kapatmış namı kemal ahırdan çıktığında at yine o eski haline dönmüş kıyıda köşede mutsuz bir şekilde yatıyor hiç koşmuyor kişnemiyor atlamıyor zıplamıyormuş. kral merak etmiş

"yahu adam bi geldin kulağına bir şeyler fısıldadın hayvan delirdi sonra bir daha geldin ahıra bi girdin bi çıktın hayvan yine mazluma döndü nedir bu işin sırrı söyle 10 kese altın vereceğim" demiş

namı kemal altının cazibesine dayanamamış her şeyi anlatmış

"ilk geldiğimde kulağına 'benimkisi seninkisinden büyük' dedim inanmadı dalga geçip güldü kendini yerden yere attı ikinci geldiğimde gösterdim"

tarihinde iyicocuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşe Başlarken Besmele Çeker

Delikanlıdır Tespih Çeker

Sportmendir Barfiks Çeker

Tek Eliyle Şınav Çeker

Kendi Dişini Kendi Çeker

Kaçan Golde Yuh Çeker

Ağzında Sigara Halay Çeker

Dikiz Aynasından Hareket Çeker

Muazzam Kopya Çeker

Kaynanadan Çok Çeker

Genelde Babaya Çeker

Evladına Nutuk Çeker

İskenderin Üstüne Künefe Çeker

Komedi Filminin Kralını Çeker

Çuhayı Yırtmadan Pike Çeker

Kafası Bozulunca Resti Çeker

Parayı Bulan Arabayı Çeker

Mahallede Pati Çeker

Gurbette Hasret Çeker

Sevdiğini Sorguya Çeker

Aldatılınca Tetiği Çeker

Memlekete Turist Çeker

Kaşı Gözü İlgi Çeker

Her Ortamda Dikkat Çeker

İtalyan Erkeklerine Beş Çeker

İngilizlere Yirmi Beş Çeker

Balık etli Görünce İç Çeker

post-6386-1235168560_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

sn mrseppy bayraksızı bizden alabilmeniz için 45 tanesini boşamanız lazım.. yoksa bizden kolay kolay kız alamazsınız.. :lol:

kızım bayraksız biz bi komedi olduk senle kim kimin anası karıştı :D sen crossfoxla dünür.. heyt uleyn benim dünürüm kim.. :blink:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...