Jump to content

Fıkra köşesi.

Recommended Posts

• İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir adam evine giderken hastanenin bahçesinden 13,13 diye bağrıldığını duyar.

Merak etmiş duvara tırmanmış.Deliler adamın kafasını tuttukları gibi içeri çekmişler ve 14,14 diye bağırmaya başlamışlar

Sitelerde Paylaş
Hristiyan cocugun biri annesinden bisiklet istemiş o da sen cok yaramazsın isa dan iste bisikleti demiş. O da oturmuş mektup yazmıs begenmemiş yırtmış bidaha bidaha yazmıs yırtmış. Sonra kliseye gitmiş annesi sevinmiş çocuk dine imana geldi diye kliseye giden cocuk sagına soluna bakıp meryem ana biblosunu alıp eve gelmiş oturmus tekrar başlamıs mektuba: İSA anan elimde bisikleti ister getir ister GETİRME.

Şu bisiklet hikayesinin kaç versiyonu var acaba? Ama bu da güzelmiş. Galiba her uyanık işlerini böyle hallediyor. Ama ben bir gün o hikayelere farklı bir son yazacağım. :)

Şimdi benden bir fıkra:

Dünyanin gelismis ülkeleri bir araya gelmisler. Bir gün, en son teknolojilerle üretilmis bir bilgisayara bütün ülkelerle ilgili verileri yüklemisler ve sormuslar: "Dünyanin sahibi kim olacak?"

Bilgisayar uzun süre bilgileri degerlendirmis ve büyük an gelmis. Nefesler tutulmus. Bilgisayar, sonucu yaziciya göndermis. Hakem heyeti sonucu ilan etmis.

"Türkiye" Herkes sasirmis. Mutlaka bir yanlislik olmustur düsüncesiyle ayni soruyu bir kez daha sormuslar Bilgisayar uzun süre çalistiktan sonucu yaziciya göndermis. "Türkiye"

Tüm dünya soka girmis. Birisinin aklina "niye?" diye sormak gelmis. Herkes bu fikri begenmis ve bilgisayara sormuslar. "Niye?"

Bilgisayar sonucu yaziciya hiç düsünmeden göndermis."Herkes bir gün uzaya çikacak ve dünya Türklere kalacak"

Fıkra bile olsa bir uyarı olsun. Lütfen böyle olmasın lütfen.

Sitelerde Paylaş

Adamin lastigi tam timarhanenin önünde patlamis,kaldirima ancak yanasabilmis. Sonraki islem malum... Kriko, stepne, bijon anahtari derken, birde bunlarin yanina talihsizlik eklenince,söktügü 4 adet bijon yuvarlanip yagmur mazgalina düser.

Mazgal açilir gibi degil, bijonlar görünür gibi degil. Talihsiz sürücü bir sagina bakar, bir soluna bakar, çaresiz duygular içinde kaderiyle basbasa, kaldirima çöker.

Olayi en basindan beri timarhanenin demir parmaklikli penceresinden izleyenbir deli, "çaresiz adam" in halini bir süre daha aciyarak izledikten sonra seslenir;

-Ulan salaaak! Sen ne yapiyorsun orda öyle?

-Sorma birader, lastik patladi ve degistirirken bijonlari mazgala düsürdüm.

-Düsündügün seye bak! Sök öbür lastiklerden birer tane Sök hepsi 3 bijonlu olsun.

Adam bir lastiklere bakar birde deliye ve sanki aklina birden bir fikir gelmis gibi ise girisir. Herseyi tamamlayip bagaj kapagini kapatan sürücünün akli deliye takilir.

Arabasina binmeden evvel ona seslenir:

-Yahu birader! Bu kadar zekan varken seni o timarhaneye neden tiktilar?

-Ulen salak! Biz burada delilikten yatiyoruz, salakliktan degil.

Sitelerde Paylaş

temel birgün mahallenin imamına sorar

hoca bize cennette 4 huri verecekleri doğru mu?

hoca:

evet doğru der

peki bizim hanım cennete giderse ona ne verecekler?

hoca:

onada 4 nuri verirler

temel sinirlenip eve dönmüş

bi bakmış karısı namaz kılıyo

sinirlenip basmış tekmeyi

-orospu mu olacan lan sen?

Sitelerde Paylaş

temel bir gün almanyaya gitmek için uçağa biner.uçakta bir ingiliz bir fıransız birde almanla tanışır.uçak havalanmaya başladıktan yarım saat sonra ingiliz ayağa kalkar ve:

__ben atlayacağım.der. neden diye sorarlar.

__benim anam orospu.der ve atlar. sonra fıransız kalkar:

__bende atlayacağım. der. neden diye sorarlar.onun bahanesi de aynıdır.daha sonra alman da aynı şekilde atlar. en son temel birden ayağa kalkar ve :

__ben de atlayacağım. der. temele :

__sana ne oldu.diye sorarlar.temel de cevap verir:

__ben ben bu kadar orospu çocuğunun arasında kalamam...

Sitelerde Paylaş

Temelle cemal pilot olmaya karar vermisler. Bu amacla kursu bitirip diplomalarini almislar. Ve ilk seferlerini yapmak üzere Ucakla havalamislar. Inise gececekleri sirada Temel Cemale dönüp:

- Simdi kuleden haber geldi. Bu havalimaninin Pisti oldukca kisaymis. Bu yüzden Tekerler yere deger degmez, frenlere sonuna kadar asil ki, pistin disina cikmayalim, demis. Az sonra inise gecmisler.

Tekerler yere deger degmez Cemal frene asilmis. Ucak kil payi pisstten cikmadan durmus. Temel alnindaki terleri silerken cemale dönüp:

- bu ne bicim pist? 50 metrelik yerde ucak durur mu? Cemal iki yana basini sallayip cevaplamis:

- Haklisin Temel bir de su yanlara baksana. Enide en az 10 km var....

Sitelerde Paylaş

Ooooo millette fıkra arşivi var galiba, herkes döktürüyor. Bende yazacağım bir tane daha.

NEDEN

Bir rahip bir gün ölür. Cennetin kapısına gidip görevlilere “Bir isteğim var. Meryem Ana ya bir soru sorayım, sonra nereye olursa olsun gideyim” der. İzin verilir. Rahip, Meryem Ana ya “Dünyanın her yerindeki İsa ile olan ikonlarınızı gördüm. Yüzünüzde hep bir efkar vardı. Neden” diye sorar. Meryem Ana cevap verir: “Ben bir kız bekliyordum!...”

Sitelerde Paylaş

Allah Payı

Nasrettin hoca dolaşırken birkaç çocuğun bir torba ceviz için kavga ettiğini görür. Gider yanlarına ve çocuklar cevizi onlara paylaştırmasını söyler. Nasrettin hocada sorar; allah payı mı olsun yoksa kul payı mı? Çocuklar allah payı daha adaletlidir diye onu seçerler. Nasrettin hoca başlar cevizleri dağıtmaya, birine on ceviz, irine beş ceviz,birine bir ceviz verir. Çocuklar itiraz eder bu nasıl adalet diye.

Nasrettin hoca der, siz allah payı istediniz, allah bu kimine çok kimine az verir.

Sitelerde Paylaş

amerika'da olen bir kadin icin kilisede cenaze toreni

duzenlenmisti.Toren sonunda cenaze gorevlileri tabutu tasirken, tabutun on bolumunu yanlislikla kilisedeki sutunlardan birine carptilar.

Bu olaydan sonra tabuttan bir inilti sesi duyuldu. Tabut acildi ve oldugu sanilan kadinin yasadigi anlasildi.

Bir sure hastanede tedavi edilen kadin iyilesti ve bir 10 yil daha yasadi. 10 yil sonra oldugunde ise cenaze

toreni yine ayni kilisede yapildi.Toren sonrasi gorevliler tabutu tasirken kilisedeki ayni sutunun onune geldiklerinde, olen kadinin kocasi bagirdi :

-Lutfen sutunlara dikkat edelim!"

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar neden Namaz kilar?

Günlerden bir gün Musa'nin kavmi galeyana gelip isyan etmisler.

-"Ey Musa, is isteriz, Rabbina söyle bize is versin, yoksa her yeri talan edecegiz."

-"Ey Halkim, ben ne yapabilirim ki? Bulun iste kendinize bir ugras!"

-"Hayir, rabbin huzuruna git, söyle ona, bize is versin!"

Musa Tanrinin huzuruna cikar.

-"Ey Rabbim, biliyorsun ki, asagida benim kavmim galeyana geldi. Yapacak bir is istiyorlar. Senden Onlar icin is istemeye geldim. Bana bi yol göster, n'oolur. Tek carem sensin."

-"Ey Musa, bilirsin ki, seni cok severim. Senin kavminin sorunu benim de sorunumdur. Isten kolay ne var. Tabi ki hallederiz. Ama bunun icin benimle arka odaya gelmen gerekiyor!

Musa: "Ne yapacagiz orda?"

Tanri: "Ben seni bir kere dürtücem, sonra halkinin is olayini halledicez!

Musa: Ama nasil olur? Sen Tanrisin, ben peygamber! Eger aciga cikarsa bu is rezil oluruz aleme, seytan ne der? Melekler ne der? Sonra ben halkimin yüzüne nasil bakarim?

Tanri: Merak etme yavrum, benim kudretim her seye yeter. Kimse hic bir sey ögrenmiyecek!

Beraber gecerler arka odaya, islerini bitirip tekrar gelirler.

Tanri: Bundan böyle senin kavmin üretme isleriyle ugrasicak.

Musa haberi aldigi gibi halkina geri döner ve Museviler deli gibi üretmeye baslarlar.

Aradan yüzyillar gecer. Bu sefer ayni isyana Isa'nin kavmi kalkisir.

-Rabbin Musanin kavmine is verdi, biz de is isteriz. Sen o'nun oglu degilmisin? Elbette senin kavmine de bir is vericektir. Cik, git o'nun yanina ve bizim icin is iste!

-Kavim, yapma, etme. Ben nasil diyeyim babama, kavmime is ver diye? Bulun kendinize bir is.

-Hayir, olmaz. Yahudilerin bizden fazlasi ne? Bize de is verecek. O kadar!

Isa tanrinin karsisina cikar.

Isa: " Baba, Musa'nin kavmine is verdin ama benim kavmime hic bir yol göstermedin. Benim kavmim de galeyana geldi, is isterler. N'oolursun, bi care.

Tanri: Bak yawrum, sen benim öz oglumsun. Senin kavmine yahudilere verdigimden daha kiyak bi is hazir. Ama o zaman Musa ile arka odada baska bir anlasma yaptik, simdi ayni anlasmayi seninle yapmazsam olmaz. Yoksa adim adaletsiz tanriya cikar. O yüzden seninle de arka odaya gecmemiz gerekiyor.

Isa: Peki n'aapicaz orda?

Tanri: Ben seni bir kere dürtücem, sonra kavminin isini olmus bil.

Isa da razi olur, arka odaya gecerler beraber. Isleri bittikten sonra:

Tanri: Bundan böyle senin kavmin, yahudilerin ürettigi mallari saticaklar.

Isa hemen geri dönüp kavmine haber verir. Akabininde hristiyanlar deli gibi mal alip satmaya baslarlar.

Sonra aradan 600 yil daha gecer. Bu sefer Muhammedin kavmi galeyana gelir.

-"Yahudiler ve hristiyanlarin isi varda, kayrilmis kavim olan Müslümanlarin niye yok? Muhammed, git Allahin karsisina, bizim icin is iste.

(Ayni yakarislar, ayni senaryo, uzatmaya gerek yok)

Muhammet Allahin karsisina cikar:

Muhammed;: Allahim, benim kavmime neden is vermedin? Onlara da bir is vermezsen, dünyayi basimiza yikar bunlar.

Allah: Bak cocugum, Musa da, Isa da benimle arka odaya gecip, bi anlasma yaptilar, sonra isi kaptilar. Ayni prösedür senin icin de gecerli. Benimle arka odaya gelicen, ben seni bir kere dürtücem. Sonra En kiyak isi senin kavmine vericem. Ne diyorsun??

Muhammed: Hadi len ordan, allahsan allahligini bil. Ben en önemli peygamberinim senin. Yok öyle bir olay, olmaz!

Muhammed kavmine geri döner ve yukarda olanlari anlatir. Fakat kendisinin böyle bir anlasmaya razi olmadigini söyler. O yüzden Müslümanlara göre is getirmemistir.

Iste o zamandan beri bütün müslümanlar "Ülen, acaba bu sefer denklestirebilir miyiz?" Diye günde bes defa: Ya Allah, ya bismillah....

Sitelerde Paylaş

Zarlar:

Isa, Musa ve Muhammed cennette gezerlerken bir anda önlerinden Marilylin Monroe gecmis. Elemanlar tabi kiyamete kadar baska bir hatun göremedikleri icin halleri malum.

Musa atlamis:

"Ben bu hatunu götürecem!"

Isa: Hayir, ben öncelikliyim.

Muhammed: Siz gecin bakem kenara, aranizda en tecrübeli benim. Ben yapacam.

Birbirlerine girdikleri anda orda olanlari izleyen cebrail:

-"Durun, n'aapiyorsunuz? Sizlere yakisir mi böyle? Zar atin aranizda. Kim en büyük zari atarsa, o kapsin hatunu.

Bir cift zar atarlar.

Musa atar: 4 4,

Isa atar: 5 5,

Muhammed atar: 6 6.

"cekilin üleen" der Muhammed bütün hismiyla. Tam Monroe'nun yanina yaklasacakken gökten bir cift zar düser: 7 7

Sitelerde Paylaş

Nemfoman kadin, aksam dolasirken, birden korkunç bir sex yapma istegi gelir

kendisine. Etrafta kimse yok, çildiracak.

Bir kilise görür ve içeri dalar. Kilisede kimse yok ama nöbetçi papazi görür.

Papaz,

- Kizim gecenin bu vakti ne istiyorusun?

- Seni istiyorum seniiiiii. Al beni al !!!

- Kizim neler saçmaliyorsun burasi kilise

- Umurumda degil, benimle sevis. Hemen simdi. Senin olacam senin!

- Kizim saçmalama ben bir papazim! Yapamam!

Kiz soyunur ve yere uzanir. Muhtesem güzeldir de. Kendini oksamaya baslar. Bizim papaz terlemeye baslar. Ne yapacagini bilemez halde, çarmihtaki isaya döner.

-Yüce Isa ne yapmam lazim? Bana söyle ne olur ?

Isa seslenir.......

Çöz beni salak. Çöz beni...

Sitelerde Paylaş

Temel bir gün Avrupaya gider.

Temel'in kötü bir aliskanligi da vardir, sürekli içki içer.

Birgun bir bara girip barmenden 3 bira ister ve hepsini içer.

Uç-bes defa böyle yapinca barmen merak eder ve sorar;

-Niye hep üc bardak bira içiyorsunuz?

Temel cevap verir:

-Ben, Tursun ve Idris bizler ücüzüz ve her birimiz dünyanin farkli

yerlerindeyiz. Her ucumuz de bara girdigimizde birbirimizin yerine bira

iceriz, oteki iki birayi o yüzden iciyorum, der.

Yine günlerden bir gün Temel bara gelir ve 2 bira ister, barmen

verir. Temel biralari içtikten sonra tam kalkarken barmen sorar;

-Allah rahmet eylesin,efendim, kardesinizin biri öldü herhalde?, deyince

Temel cevap verir:

-Hayir ben ickiyi biraktum

Sitelerde Paylaş

2 adam Akmerkez de karilarini kaybetmis hararetle ariyorlarmis. Ortada kosusturup dururken birbirlerine çarpmislar. Ne oluyor birader demeye kalmamis, birisi:

-"Kardes kusura bakma karimi kaybettim de onu ariyorum" demis. Digeri

-"Sende kusura bakma ama bende karimi ariyorum" demis.

Adamlardan birinin aklina bir fikir gelmis ve

demis ki:

-"Arkadasim madem ikimizde karilarimizi ariyoruz, karilarimizin tipini birbirimize tarif edelim ve ayri ayri yerlerde aramaya baslayalim. Eger rastlarsak saat 4‘te Mac Donalds ‘in önüne gitmesini söyleriz demis. " Digeri tamam demis ve baslamis karisini tarif etmeye:

-"Benim karim sarisin, mavi gözlü, 25 yasinda, 1,75 boyunda, 60 kg, topuklu beyaz ayakkabi ve kirmizi mini etekli tek parça elbise giyiyor" demis. Ve diger adama

-"Senin karin nasil biri?"diye sormus.

Diger adam : -"Siktir et benimkini seninkini ariyalim...

Sitelerde Paylaş

Huzurevinin bahçesinde iki tonton yaşlı adam bi banka oturmuş

laflıyorlar,

-Aaah ah.. yaş oldu 73.. elim ayağım tutmuyor, her tarafım ağrıyor..

benle aynı yaşta değil misin ya sen kendini nasıl hissediyorsun?

-Yeni doğmuş bir bebek gibi..

- A aa? Nasıl yani?

- Kafada saç yok, ağızda diş yok, galiba az önce de altıma yaptım....

Sitelerde Paylaş

Yağmur ve fırtına olan bir günde adam zar zor bir taksi çeviriyor. Taksi soforu adama nereye gidecegini soruyor ve cok yakin ben oraya gitmem diyerek kapiyi kapatip basip gidiyor.

Adam sirilsiklam sinirli bir sekilde evine gidiyor. Ertesi gun adam isine giderken gunluk guneslik cok guzel bir havada taksi duraginda onceki gun gordugu taksiciyi ucuncu sira goruyor, adam ilk siradaki taksiye binerek havaalani ne kadar diye soruyor taksici 10 milyon diyor, adam ben sana 20 milyon verecegim ama yolda giderken sana bir kere basacagim diyor.

Taksici adama kizarak sapik in asagiya diyor ,adam sen Taksici kizarak adami kovuyor adamda sen vermezsen verecek biri vardir elbet diyor ve onceki gun onu taksiye almayan taksiciye sira geliyor.

Adam taksiye biniyor ve havaalani ne kadar diye soruyor.. Taksici 10 milyon diyor adam ben sana 20 milyon verecegim diyor

yalniz giderken duraktaki taksicilere el sallayacaksin.....

Sitelerde Paylaş

cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş günah işleyenler bu kazanlarda cezalandırılıyormuş.kazandan kafasını çıkaranları zebaniler kafasınıa vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani bir bakmış diğer kazanlarda her kes çıkmaya çalışıyor ama türkiyenin kazanından kimse kafasını bile çıkarmıyor baş zebani zebanilerden birini çağırmış ve sormuş niçin türkiyenin kazanından kimse çıkmıyor yoksa orda günahkar yokmu?

zebani: olmazmı, ama çıkmaya çalışanı alttakiler geri çekiyor...

Sitelerde Paylaş

Zengin bir Arap kalp ameliyati geçirecekmis.

Doktorlar, ameliyat öncesi bir tedbir olarak bir miktar kan

depolamak istemisler.

Ama bu Arap'in kani çok nadir bir kan imis. Bütün dünyayi arayip

taramislar ve sonunda Kudüs'te yasayan bir yahudide bu kanin

oldugu anlasilmis.

Yahudi kan vermeye razi olmus ve ameliyat da yapilmis.

Ameliyattan sonra zengin Arap, kendisine kan veren Yahudiye

tesekkürleri ile beraber müthis bir otomobil ve bir milyon dolar

para yollamis.

....

Bir kaç ay sonra Arap'in bir kere daha ameliyat olmasi icap etmis.

Doktorlar yine Yahudi'yi aramislar ve Yahudi'de tekrar kan

verecegini söylemis.Arap yine ameliyat edilmis.

Ancak bu defa kendisine kan veren Yahudiye bir tesekkür notu ile

bir kutu şam baklavasi yollamis.

Çok daha kiymetli hediyeler ve para bekleyen Yahudi bu ise çok

bozulmus.

Kan verdigi Arap zenginine bir telefon açip neden bu kadar cimri

davrandigini sormus.

Arap kahkahalar atarak su cevabi vermis:

'Ya habibi, gözümün nuru...

Artik damarlarimda Yahudi kanı dolasiyor!'

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...