Jump to content

satranç

Recommended Posts

satranç a karşı büyük bir ilgim var bu oyunu hem çok seviyor hemde çok iyi oynadığımı düşünüyorum. (bu konuda alçak gönüllülük gösteremeyeceğim)

birkaç derecede yaptım. sitedede satranç severlerin yoğunluğu fazlaysa küçük bir turnuvanın düzenlenebilineceğini düşündüm.ne dersiniz??

bu arada yaptığım maçlarda veziri oyunun başlarında feda edeceğimide söyleyeyim ;)

Sitelerde Paylaş

Ben de vezir vermeyi severim.

Chessmaster ile 3 kez üst üste berabere kalmak ve Fritz 5,32 yi yenmek gibi başarılarım var.

Cebbar ile oynadığımız maçlarda ise 30-0 öndeydim. :)

Sitelerde Paylaş
bende varım....oyunun başında vezir filanda feda etmem...o da nerden çıktı ya..

Feda değil o,karşılıklı vezirleri yemek ve oyuna öyle devam etmek.

Sitelerde Paylaş
adam feda ederim demiş ama...futbol değilki bu 3-0 avans vereyim tadında vezirimi feda ederim gibi bir artistlik kaldıracak oyun değildir..

"Feda"kelimesini yanlışlıkla kullandıysa hata eder. Kramnik'i 4-2 yenen Fritz 10 satranç motorunu bile vezirini çıkartıp oynadığımda 16 hamlede yenmiştim.

En kral program bile veziri bedava vererek oynayamaz.

Varım turnuvaya chessbase üzerinden yapalım.

Sitelerde Paylaş
eee sonra?? vezirsiz de yenerim diyorsun yani...chessmaster'ı da mı böyle yeniyordun yoksa...

O bir şaka elbette ki piyon dahi karşılıksız verilmez.

Chessmaster'i yenemedim berabere kaldım.

Birinde yenmeye çok yaklaşmıştım ama kafam da şişmişti beraberlik teklifi yaptığımda makina kabul edip ardından da "Neden beraberlik teklif ettiğini anlayamadım bu kadar iyi durumdayken" diye yazmıştı.

Sitelerde Paylaş

Bende santranç sever ve oynarım.

Ancak bilim ve teknoloji o kadar ilerledi ki.

İnternet aracılığı ile satranç'a hile katılabiliyor.

Çok güçlü satranç programları var.

Bu programlardan hamle kopyalayıp oynayanlar olunca işin tadı tuzu kaçıyor.

Bu nedenle internet satranç sitelerinde oynarken çok kısa sürelerle oynamak gerek, bu da oyunun tadını kaçırıyor. Satranç düşünme oyunu, normalde iki saatte 40 hamle yapılması gerekir. Ama 5-10 dakikalık oyunlarda da ezber işin içine giriyor.

Yani yüz yüze oynamadıktan sonra, tadı çıkmıyor.

Ama benim programım sizin programınızı yener deyip, programlarınızı çarpıştırırsanız o başka.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bu nedenle internet satranç sitelerinde oynarken çok kısa sürelerle oynamak gerek, bu da oyunun tadını kaçırıyor. Satranç düşünme oyunu, normalde iki saatte 40 hamle yapılması gerekir. Ama 5-10 dakikalık oyunlarda da ezber işin içine giriyor.

Ama benim programım sizin programınızı yener deyip, programlarınızı çarpıştırırsanız o başka.

Sevgiler.

hicbir program bedavaya taş vermez.ayrıca surelı oynamak daha hosuma gider 1 6 dk arası

Sitelerde Paylaş
hicbir program bedavaya taş vermez.ayrıca surelı oynamak daha hosuma gider 1 6 dk arası

Sevgili ops satrançta hiç kimse, dünya şampıyonu da olsa senin taahhüdünde bulunamaz.

Ya megalomansın veya santrancı bilmiyorsun. Atıp tutuyorsun.

Ben de vezir çıkarak sıradan oyuncular ile maç yapıp çoğu kez kazanıyorum ama. Bu oyun düzeyini bildiğim insanlar içindir.

Sen bu işi internette cümle aleme karşı yapıyorsun.

Kimse seni ciddiye almaz.

iyi bir oyuncu kimsenin vezir çıkmasına tamahlanmaz. Değil vezir kura dışında beyazla başlayıp ilk hamle avantajı bile istemez.

Ne olacak yani, vezir çıkarak yenildin. bir daha yenildin, rezil olurmusun.

Bence hayır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sevgiler.

Hayır, artık ne yaparsan yap programlardan kurtuluş yok Mr. Ekinci.

Toplam bir dakikalık oyunlarda bile programları otomatik oynatıyor millet artık.

http://www.autochess.com/

Biraz çağı, gelişmeleri yakından takip edin. İnsanlar artık bilardo maçlarını bile otomatik olarak bilgisayara yaptırıyor Yahoo gibi sitelerde.

Bu arada satranç programları ile ilgili herkes için çok faydalı bir blog:

http://compmaster.blogcu.com/page8

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Hayır, artık ne yaparsan yap programlardan kurtuluş yok Mr. Ekinci.

Toplam bir dakikalık oyunlarda bile programları otomatik oynatıyor millet artık.

http://www.autochess.com/

Biraz çağı, gelişmeleri yakından takip edin. İnsanlar artık bilardo maçlarını bile otomatik olarak bilgisayara yaptırıyor Yahoo gibi sitelerde.

Bu arada satranç programları ile ilgili herkes için çok faydalı bir blog:

http://compmaster.blogcu.com/page8

Selam ve sevgiler.

peki ok.. ilk 2 hamlem iki kalenin onundekı 2 pıyon cıkısı olsun ardından vezir vereyim.bunu yapacak program varsa

konuyu sittiredingitsin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...