Jump to content

2010'lı yıllara giriyoruz.. Yeni bir mistik dönem?

Recommended Posts

Düşünceler değişkendir....

Ben bir zamanlar dindar bir insandım, sonra bazı sebeplerden dolayı ateist oldum. Ve bir şeyleri anlama noktasından geçtikten sonra temelsiz inanış sistemlerine geri dönmeye, hiç ama hiç niyetim yok...

Senin dindar bir insansın, ve senin inanış sistemine göre, bu on yıllık periyodun/planın dahilinde, sen de yakın bir zamanda sağlam bir ateist olacaksın dostum.

Şimdiden söyleyim.

Çünkü neye inandığını sen de bilmiyorsun...

AMa bu şu demek olmuyor, ateistler neye inandığını bilmiyor gibi...

Bu bilinç noktası, tam tersine, bir dindar için göri dönüşsüz, ciddi bir karardır.

Komik misiniz, nesiniz...

Düşündüm düşündüüüm aynen katılıyorum...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet Tanrı veya tanrılar inancına yöneliş çok hızlı bir şekilde sürmekte, 2012-2017 arası dönemde ise daha da yoğun olarak göreceğiz ateizmi bırakıp başka inanca geçme örneklerini...

Çünkü dediğim gibi, ilk üç yıl bir önceki 10 yıllık dönemin, sonundaki 3 yıl da bir sonraki dönemin etkilerini hissediyor.

Bu arada, filmlerde sapkın düşüncelerin daha çok verildiğini göreceğiz. Kötülük ve kötülerin kazandığı ve yüceltildiği bazı hastalıklı Amerikan ve İngiliz filmlerine dikkat. Toplumları yozlaştırıp kötülüğü ve paganizmi hakim kılmak için tüm yolları kullanmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

QUOTE(Emre1974tr @ Oct 20 2008, 01:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>

Bilim dünyasına ise evrim hurafelerini zaten benimsetmiş olan ruhçuluk, bu süreçte buna reenkarnasyon inancını eklemeye çalışacaktır. Zaten materyalistlere bilim maskesiyle(tıpkı daha evvelden komünizm ve evrimi benimsetmeleri gibi) bu hurafe "ruh göçü" inancını da aşıladıkları zaman, iyice öğretilerini dünyaya yerleştirmiş olacaklardır.

Ondan sonra ruhlar alemi ve reenkarnasyon hurafelerine inanmayan insanlar bilim düşmanı olmak ve cahillikle suçlanmaya başlayacaktır(yine tıpkı evrim hurafesinde olduğu gibi)

eğer böyle bişey olur ise müslüman olurum...

Sitelerde Paylaş

Selamlar ;

Ateist arkadaşlar,biraz önyargı larından arınıp,emre bey'in fikrini geyiğe sarmayıp bu açılan konuyu düşünürlerse,eminim ki olay daha güzel bir şekil alacakdır !!!

Bence yazdıkları çok mantıklı,ateist olsam yazıları iyice okur ve düşünürdüm !

Bu arada birşey dikkatimi çekdi !!! Bir çok ateist arkadaş hep aynı cevabı tekrarlıyor,art niyetsiz olarak soruyorum

bunu inanın!!! Şu söz çok tekrarlanıyor ; '' Din'e ve tanrıya yönelecek değilim! , ben bilgi peşindeyim '' vs vs

Gerçi forumu kısa süredir okuyorum,ama benim gördüğüm kadarıyla müslüman arkadaşların gayesi kimseyi dine ve tanrıya

yöneltmek değil, ki ellerinde olan bir şey değil !!!

Benim düşünceme göre amaç ; kur'an daki ' salat! emrini yerine getirmek !!! Yani inanmayan kişilere kur'an ile ilgili

bilgiler vermeye çalışmak !

Uzun lafın kısası ; burada ateist arkadaşları tanrıya inandırmaya çalışan bir müslüman yok !Fazla takmayın kafaya

yani :) Biz ( Müslümanlar) sadece bize farz olan bir görevi yerine getiriyoruz !!!

Selamlar....

Sitelerde Paylaş

biz ( Müslümanlar) sadece bize farz olan bir görevi yerine getiriyoruz !!!

Selamlar....

hmm.. cennet için bonus kazanalım diyorsun..

ateistleri emrak etme sen.. fazlasıyla düşündükleir için ateistler zaten..

sen ne kadar düşünerek müslüman oldun acaba??

Sitelerde Paylaş

hmm.. cennet için bonus kazanalım diyorsun..

ateistleri emrak etme sen.. fazlasıyla düşündükleir için ateistler zaten..

sen ne kadar düşünerek müslüman oldun acaba??

E tabii bonus'suz olmaz :)

Ateist'leri merak etmiyorum,uyardığın için teşekkür ederim ! Sadece bonus mevzuu yani :)

10.42. Onlardan seni dinleyenler de var; akıllarını kullanmayan sağırlara sen mi işittireceksin? denmiş allah elçisine !!!

Ben neden merak edeyim ateist'leri :)

Fazla düşündükleri içinmi ateist'ler sence ??? Yoksa kaçdıkları için mi ? Önyargılarından arınıp düşünün bu sözümü !!!

Ben müslüman olmadım,müslüman doğdum elhamdülillah :)

Selamlar...

Cennet bonusu işime yarayacak mı ? Cennet'te boğazımda lokma geçme olasılığı var mı ? Cehennemde zakkum yiyecekmişim,En azından boğazımdan bir şey geçeceği garanti,Ar'afta falan kalmayız İnşallah, Allah muhafaza.

:lol:

Sitelerde Paylaş

bana kuran ı kerimin göğü hakkında ve dünyanın oluşumu hakkında bilgi verirmisiniz bu günün bulgularıyla paralelmidir bununla ilgili kuranda geçen tüm ayetleri kapsayacak şekilde bir bilgi istiyorum.birde arş nedir ? onu merak ediyorum

başka emrin??

forumda gez dolaş, bu konularla ilgili gırla mesaj var..

bir arama yaparsan muradına erersin.. kurandaki gök masalının da aslını öğrenirsin...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Klasik müzik ve New Age müziğine ilgi artacaktır bu dönemde.

İnsanlar daha sakin ve huzurlu olmak için ayrıca namaz arayışını arttıracaktır.

Ama çoğu insan Kuran'daki namazı bilmediğinden ya yoga ve meditasyon gibi şeylerin ardına düşecektir, ya da sufizm gibi dinlerdeki uygulamaların...

Halbukisi Kuran'da insanların arayışında olduğu gerçek namaz veriliyor:

http://www.kurandakidin.com/bolumler/36-kuranda-inanc-konulari-namaz-zekat-oruc-hac.asp#2

Günde 3 kere vaktinde kılınacak namaz insanların aradığı huzur ve erdem kaynağıdır.Tıpkı Kuran okumak gibi...

Bu arada namazla ilgili benim yazımın linkini de vereyim:

http://www.diniyazilar.com/dy/oku/1099/tum-insanlarin-namazi-arayisi.htm

Tahmin ettiğim gibi, ateizmi terk edip Tanrı inancına yönelişde müthiş bir hızlanma var bugünlerde.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Bir de mistik döneme girişte dikkati çeken şey, filmlerde vs. gece tonunun daha fazla kullanılması.

Şu günlerde gerek internet dünyasında, gerekse televizyon veya sinemada bu miskin gece mavisi karşımıza daha çok çıkmaya başladı.

Enerjik olan dışa dönük dönem, miskin olan içe dönük döneme geçerken böyle bir ortam oluşuyor.

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Dine yöneliş bu forumda da iyice artarak sürmekte.

Ama Müslüman olan katılımcılar genelde bunu belirtmeden sessizce forumu uzaktan izleme moduna geçiyorlar.

İslam'a yönelen birkaç önemli katılımcı daha oldu Ateistforum'da.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Yaratıcıya olan inanç hızla artmakta, ama diğer yandan da ruhçuluğa yöneliş de hızlanmakta.

Tam da 2008 yılında belirttiğim gibi...

Bir de mistik kanat, Marduk ve uzaylılar muhabbetini iyice kullanacak gibi gözüküyor.

Selam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...