Jump to content

2010'lı yıllara giriyoruz.. Yeni bir mistik dönem?

Recommended Posts

Gözlemlediğim kadarıyla her on yıllık dönemlerde insanoğlunun kolektif bilinci sırayla bir "içedönük ve mistik", bir "dışadönük ve daha materyalist" karakter sergiliyor.

Günümüzde(20. ve 21. yy.), o yıllara ait filmleri, kitapları, televizyon programlarını vs. mercek altına alıp bunu gözlemlemek oldukça kolay.

Örneğin yetmişli yıllar içedönük ve mistik iken(ruhçuların önemli romanları vs. de bu yıllarda yazılmıştır) seksenli yıllar dışa dönük ve coşkulu bir dönemdi. Aynı şekilde 90'lı yıllar yine mistik ve içe dönük(Uzakdoğu öğretileri vs. her yanı sarmıştır) bir bilinç halindeyken 2000'li yıllar(şu an içinde bulunduğumuz 10 yıllık dilim) yine dışa dönük ve materyalist bir karakter sergilemektedir.

Şimdi bu 10 yıllık periyodu da terk etmek üzereyiz. 2009 yılından itibaren dönüşüm başlayacak ve 2010 yılında yeniden mistik, içe dönük bir 10 yıllık süreç başlayacaktır. Tabii bugüne kadar süren döngünün sürmesi durumunda?

Peki, bu yeni 10 yıldaki gizemci hava ateistlerin durumunda ne gibi bir değişikliğe yol açacaktır?

Birçok arkadaş ateistliği terk edip en az bir yaratıcıya inanmaya başlayacaktır. Kimi Müslüman olacak, kimi Hıristiyan, kimi deist?

Ama reenkarnasyon, evrim, panteizm gibi pagan inançlar her dine ve kişiye daha da sızmaya çalışacaktır. Çünkü içe dönük dönemlerde ruhçuluk her zaman daha da yaygınlaşmaya müsait bir ortam bulmaktadır.

Yine Uzakdoğu öğretileri, doğal tedaviler vs. daha da canlanarak tüm ülkelerin hayatına girmeye başlayacaktır.

İyi olanla kötü olan, doğru olanla yanlış olan harmanlanmış bir vaziyette her koldan etkinliğini hissettirecektir.

İşte bu yeni dönemde, ateistlerin Hinduizme veya Ruhçuluğa değil de, İslam'a yani gerçeğe yönelmelerine vesile olmak için çabalamalıyız forumdaki katılımlarla.

Evet, artık materyalizmin baskın olduğu 10 yıllık süreç yerini mistik döneme bırakmak üzere.

Bir hurafeden(ateizm) sıyrılırken başka bir hurafenin(ruhçuluk vs.) eline düşmeniz sizi karanlığınızda bırakmaya devam ettirir ateist arkadaşlar.

Ateistlerin bu dönemde sıkıntılarını aşmalarında ve doğruya yönelmelerinde, forumlardaki Müslüman katılımcılara büyük görevler düşüyor.

Tabii bu dönemdeki en büyük sıkıntı da, tasavvuf, kabala vs. gibi akımların güçlenmesi ve dinleri paganlaştırmaya çalışmalarının daha da belirginleşecek olmasıdır.

Bilim dünyasına ise evrim hurafelerini zaten benimsetmiş olan ruhçuluk, bu süreçte buna reenkarnasyon inancını eklemeye çalışacaktır. Zaten materyalistlere bilim maskesiyle(tıpkı daha evvelden komünizm ve evrimi benimsetmeleri gibi) bu hurafe "ruh göçü" inancını da aşıladıkları zaman, iyice öğretilerini dünyaya yerleştirmiş olacaklardır.

Ondan sonra ruhlar alemi ve reenkarnasyon hurafelerine inanmayan insanlar bilim düşmanı olmak ve cahillikle suçlanmaya başlayacaktır(yine tıpkı evrim hurafesinde olduğu gibi)

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte bu yeni dönemde, ateistlerin Hinduizme veya Ruhçuluğa değil de, İslam’a yani gerçeğe yönelmelerine vesile olmak için yardımcı olmalıyız forumdaki katılımlarla.

Ateistlerin bu dönemde sıkıntılarını aşmalarında ve doğruya yönelmelerinde, forumlardaki Müslüman katılımcılara büyük görevler düşüyor.

Bilim dünyasına ise evrim hurafelerini zaten benimsetmiş olan ruhçuluk, bu süreçte buna reenkarnasyon inancını eklemeye çalışacaktır. Zaten materyalistlere bilim maskesiyle(tıpkı daha evvelden komünizm ve evrimi benimsetmeleri gibi) bu hurafe "ruh göçü" inancını da aşıladıkları zaman, iyice öğretilerini dünyaya yerleştirmiş olacaklardır.

Ondan sonra ruhlar alemi ve reenkarnasyon hurafelerine inanmayan insanlar bilim düşmanı olmak ve cahillikle suçlanmaya başlayacaktır(yine tıpkı evrim hurafesinde olduğu gibi)

Selam ve sevgiler.

Yukarıda özellikle belirttiğim saçma sapan iddialar haricinde, yazılan yazıya sonuna kadar katılıyorum..

Sitelerde Paylaş

Emre1974tr nasıl bir sayıklamadır bu? Kaç yüz yıldır ateistler var. Bilim desen 300 yıldır var. Eeee kaç on yıllar geçmiş ne değişmiş? Hem ateistler ve diğer insanlar çoğunluk olarak ruh göçüne neden inansın? İnanmak denilen bilgisiz sanrıdan kurtulmak için bunca emek harcamışız, geri dönüp kendimizi neden üzelim. Sen hiç inanmak denilen şeyden özgürleşmenin mutluluğunu yaşadın mı acaba?

Sitelerde Paylaş
Emre1974tr nasıl bir sayıklamadır bu? Kaç yüz yıldır ateistler var. Bilim desen 300 yıldır var. Eeee kaç on yıllar geçmiş ne değişmiş? Hem ateistler ve diğer insanlar çoğunluk olarak ruh göçüne neden inansın? İnanmak denilen bilgisiz sanrıdan kurtulmak için bunca emek harcamışız, geri dönüp kendimizi neden üzelim. Sen hiç inanmak denilen şeyden özgürleşmenin mutluluğunu yaşadın mı acaba?

Sen şu anda batıl ateizm inancının etkisi altındasın. Yani koyu bir inanırsın.

Bilgi denilen şey de inançtan başka birşey değildir zaten. Sadece inancın kuvveti fazla ise "bilgi" adını almaktadır inancın(deliller yoluyla).

Burada mesele senin inanmaman değil, çünkü sen zaten fanatik bir dindarsın.

Buradaki mesele, gerçek inanca-bilgiye ve dine yönelebilmendir.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bilgi denilen şey de inançtan başka birşey değildir zaten. Sadece inancın kuvveti fazla ise "bilgi" adını almaktadır inancın(deliller yoluyla).

Selam ve sevgiler.

Koyu inanır mı, yanlışlara muhalefetci mi?

Gerçekmiş, doğruluk ve gerçeklik arasındaki kavram farklılığını öğren önce...

Ne adamsın yahu, dinleri bırakıp bilimi kendine rehber edinen insanlarada yobaz diyorsun.

İlginçsiniz, sizin gibileri alıp özel bir çiftlikte beslemek lazım diye düşünüyorum. Bu ne hayalgücüdür...

tarihinde Seyirci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selam ve sevgiler.

Şimdi dürüstçe davranıp deist iken ateistleri ateizm dinine inanmakla, hatta yobazlıkla suçladığımı söyleyeceğim. Onlarda bana gülüp geçmişlerdi tabii. İnanırken oradan öyle görünüyor. Sonra anlıyorsun öyle olmadığını.

Din bilmediğim bir şey değil, içine doğdum, inanmamış olmam mümkün mü sence? O da yetmedi başka dine bile inandım.

Bilimin her şeyi açıklayamadığını biliyorum. Sadece inanca ne gerek var diyorum. İnanınca ne olacak yani? Cehennem korkum yok, cennet beklentim yok, ne işime yarayacak inanç? Üstelik sürekli gözetleyen, düşüncelerimi bile bilen Tanrı düşüncesinden çok rahatsız oluyorum. Rasyonel akıl ile, sağlıklı düşünmek varken inanmak çok sağlıksız ve takıntılı bir durumdur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi dürüstçe davranıp deist iken ateistleri ateizm dinine inanmakla, hatta yobazlıkla suçladığımı söyleyeceğim. Onlarda bana gülüp geçmişlerdi tabii. İnanırken oradan öyle görünüyor. Sonra anlıyorsun öyle olmadığını.

Din bilmediğim bir şey değil, içine doğdum, inanmamış olmam mümkün mü sence? O da yetmedi başka dine bile inandım.

Bilimin her şeyi açıklayamadığını biliyorum. Sadece inanca ne gerek var diyorum. İnanınca ne olacak yani? Cehennem korkum yok, cennet beklentim yok, ne işime yarayacak inanç? Üstelik sürekli gözetleyen, düşüncelerimi bile bilen Tanrı düşüncesinden çok rahatsız oluyorum. Rasyonel akıl ile, sağlıklı düşünmek varken inanmak çok sağlıksız ve takıntılı bir durumdur.

Bu adamlara birşey anlatamazsın bağlantı,

Tanrı inancının bir yere kadar kabul edilebilir yanı olsada, bu tanrının gökten peygamberler dinler melekler indirdiğini alemleri mertebeleri cinleri vs. normal zekalı bir insan bunları nasıl kabullenebilir ki oturup düşününce.

Mitoloji resmen..

1000 yıl sonra insanlar bunlara bakıp boşaltım organlarıyla gülecekler...

Sitelerde Paylaş

Diyorum ya sen koyu bir dindarsın. Sadece batıl bir öğretinin içindesin hepsi bu.

Ayrıca sen "zan" ile "inancı" birbirine ısrarla karıştırmaya devam ediyorsun.

Örneğin "yerçekimi gücünün varlığı" kuvvetli bir imandır bugün insanlar için. Çünkü hergeçen gün dünyamızın çekim gücü hakkında daha fazla deneyim ve delil elde etmekteyiz.

Delile dayanmayan kabuller ise zandan ibarettir ve büyük günahtır din alanında.

İlgili yazılarım.

http://www.forum.iktibas.info/thread.php?t...30&page=1#1

http://www.diniyazilar.com/dy/oku/726/kura...i-emretmesi.htm

Yobazca ateizm dinine bağlılığını terk edip, bilgiye ve akla yönelmen dileğiyle sevgili arkadaşım.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emre1974tr, ben bilgiye ve akla yönelmişim zaten. Dine ve Tanrıya yüzümü dönecek değilim. Sende biraz daha mantıklı düşünceler üzerinden sorgulamaya başla arkadaşım, kendin için iyi olur. Ben en azından burada acemi olduğum için saçmalıyordum zamanında. Ama sanırım sen çok eskisin.

Sanada selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Seyirci, arada bir anlatmayı deneyeyim diyorum işte. Ama işe yaramadığı bir gerçek ne yazık ki.

Adam yer çekimini bile imana bağlıyor.. Evrim teorisini savunuyorsun, evrim imanı oluyor... Garip biri, bilimsel bir şeyi islama bağlamadığın sürece yobazsın ona göre.

Birde ne ilginçtir,

cehennemlik kafirler bilimsel gelişmeleri yapar, icatlarını keşiflerini insanlığa sunar.

Bu müslolarada oturup bilimsel gelişmeleri allaha islama bağlamak düşer...

Sitelerde Paylaş

Evet bende merak ediyorum bu konu hakkında ne düşünüyor Emre? Bilimi batı geliştiriyor, müslümanlar sahipleniyor. Madem bilimi bu kadar seviyor müslümanlar, neden ülkelerinde yeterince değer vermiyorlar hala? Hem gayri müslimlerin ürettikleri bilimi bu kadar sahiplenmek, kutsal kitabınızın yorumlarına bile katıştırmak doğru bir şey mi? Ben çok yadırgıyorum doğrusu.

Sitelerde Paylaş
Ateistforum ateistleri olarak kendimiz bir din kuralım 2010'dan sonraki 10 yıl için

Kurda kuşa kaptırmayalım kendimizi sonra :)

2020'de tekrar döneriz

Bizim dinimiz daha çağdaş ossun, mesela forum arşivini flash belleğe çekip kutsal kitap gibi boynumuza asalım.

Bide ben yeni dindeki cennette goradaki gibi ağaçta sucuk istiyorum, mümkün mü?

Sitelerde Paylaş
Ateistforum ateistleri olarak kendimiz bir din kuralım 2010'dan sonraki 10 yıl için

Kurda kuşa kaptırmayalım kendimizi sonra :)

2020'de tekrar döneriz

Reenkarnatif ruh kardeşliği adı altında bir din gibi mi mesela? Ya on sene bu dile kolay. Kesin sağlam çıkmayız sonra ki on seneye. Ben az buçuk biliyorum bu işleri, iyi saçmalamaya başlıyor insan, kıyısından döndün döndün, yoksa işin zor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...