Jump to content

2010'lı yıllara giriyoruz.. Yeni bir mistik dönem?

Recommended Posts

Ateistforum ateistleri olarak kendimiz bir din kuralım 2010'dan sonraki 10 yıl için

Kurda kuşa kaptırmayalım kendimizi sonra :)

2020'de tekrar döneriz

Emre sizin din kurduğunuzu düşünüyor zaten..Oysa ben sünni ateistler diyordum :))

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Emre sizin din kurduğunuzu düşünüyor zaten..Oysa ben sünni ateistler diyordum :))

Aslında başlıkta ki yazıda sizin gibi panteistleri eleştiriyor Emre :) .. Ona sorsanız, bir adım daha ileri giderek bilimden yana olan ateistleri de koyar bu grubun içine.. Ama bu şekilde bir adım daha ileri gitmesi, onun sadece cahilliğinden kaynaklanıyor.. Farkında bile değil ve inatçı mı inatçı.. Ne yaparsın_!

Sitelerde Paylaş
Aslında başlıkta ki yazıda sizin gibi panteistleri eleştiriyor Emre :) .. Ona sorsanız, bir adım daha ileri giderek bilimden yana olan ateistleri de koyar bu grubun içine.. Ama bu şekilde bir adım daha ileri gitmesi, onun sadece cahilliğinden kaynaklanıyor.. Farkında bile değil ve inatçı mı inatçı.. Ne yaparsın_!

Emre, kargadan başka kuş tanımam diyenlerden. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Yok ben yalnızca Kuran diyen ateistlerdenim. :) Hadislerde bildirilen peygamber sünnetlerini güvenilir bulmuyorum.

Bak bu benim açımdan çok sevindirici bir durum.Senle tartışmalar zevkli olur. ;)

Yalnız Kurancı isen Ebu Leheb kim sorabiliiiim mi :P

tarihinde sokrates_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bak bu benim açımdan çok sevindirici bir durum.Senle tartışmalar zevkli olur. ;)

Yalnız Kurancı isen Ebu Leheb kim sorabiliiiim mi :P

Ebu Leheb sadece bir semboldür, peygamberimizin amcası değildir. Müşrik, inkarcı ve peygamber düşmanı insan tipini simgeler. Allah öylelerine lanet etmiştir.

Bilmem anlatabildim mi? :)

Sitelerde Paylaş
Ebu Leheb sadece bir semboldür, peygamberimizin amcası değildir. Müşrik, inkarcı ve peygamber düşmanı insan tipini simgeler. Allah öylelerine lanet etmiştir.

Bilmem anlatabildim mi? :)

Eh biraz oldu :)

Ya ben senin ateist kalacağını hiç sanmıyorum yobaz değilsin ve de sürekli sorguluyorsun.Sadece geleneksel islam kültüründen kendini deizmde ve bu forumda buldun.

Geleneksel islam birçok soruya yanıt veremiyor artık ve arayış halindeler bir çok sorgulayan mensubu.Ama talihsizliğin ateistforuma düşmen olmuş bu acemilikle.

Selam.

Sitelerde Paylaş

Ya ben senin ateist kalacağını hiç sanmıyorum yobaz değilsin ve de sürekli sorguluyorsun.Sadece geleneksel islam kültüründen kendini deizmde ve bu forumda buldun.

Geleneksel islam birçok soruya yanıt veremiyor artık ve arayış halindeler bir çok sorgulayan mensubu.Ama talihsizliğin ateistforuma düşmen olmuş bu acemilikle.

Selam.

Ateistler yobaz mı demek istedin, bana mı öyle geldi?

Ben hiç bir zaman tam bir müslüman olmadım. Ailede görünce olduğunu sanıyorsun, ama yürekten tam anlamı ile inandığımı söylemem mümkün değil. Tasavvuf ile ilgilendim. Uzak doğu dinleri ile ilgilendim. Sonra deist...Ya şu hale baksana benden inanır falan olur mu hiç? Daldan dala gezen, inanç beğenmeyen birisi adeta. Nihayet ateist oldumda kurtuldum. Meğer en başta Tanrı yokmuşta, ondan bu kadar karışıklık varmış. Bu foruma gelmem talihsizlik değil, hergün iyi ki bir şekilde bulup girmişim dediğim bir şeydir.

Sitelerde Paylaş

Ben hiç bir zaman tam bir müslüman olmadım. Ailede görünce olduğunu sanıyorsun, ama yürekten tam anlamı ile inandığımı söylemem mümkün değil. Tasavvuf ile ilgilendim. Uzak doğu dinleri ile ilgilendim. Sonra deist...Ya şu hale baksana benden inanır falan olur mu hiç? Daldan dala gezen, inanç beğenmeyen birisi adeta. Nihayet ateist oldumda kurtuldum. Meğer en başta Tanrı yokmuşta, ondan bu kadar karışıklık varmış. Bu foruma gelmem talihsizlik değil, hergün iyi ki bir şekilde bulup girmişim dediğim bir şeydir.

Hemde süper olur neden olmasın..Tabakadan tabakaya geçiriliyorsun..Değişime açıksın..

İbrahim'de önce yıldıza sonra aya sonra da güneşe rabbim(öğreten) diyen adam değil mi..

Sen şimdi güneşe rabbim diyen süreçsin :) Sonra bu da kesmez diyeceksin..Tanrım Tanrım help me diyeceksin..

Selamlar..

Sitelerde Paylaş

Bir çok müslüman, ateistleri yobaz olarak değerlendiriyor, Emre1974tr gibi.

Hem gülünç hem korkutucu değil mi?

Arasıra 21. yy da kadınların başıyla uğraşmaktan sıkılıp bizede laf atıyorlar...

Cehennemlik kafirler bilimsel gelişmeleri yapar, icatlarını keşiflerini insanlığa sunar.

Bu müslolarada oturup bilimsel gelişmeleri allaha islama bağlamak düşer...

Bilimi temel alan insan yobazsa, müslüman nedir onu çözmek lazım... Aslında çözdüm ben ama forumda kullanılması yasak bir kelime :)

Sitelerde Paylaş
Geleneksel islam birçok soruya yanıt veremiyor artık ve arayış halindeler bir çok sorgulayan mensubu.Ama talihsizliğin ateistforuma düşmen olmuş bu acemilikle

Postmodern islam veriyor mu yanıtları?

Şimdi bu forumda deicide, deha, dehri, mantık, davinci, kodoman, Bilgehanbengi, hacı gibi sadece dinleri eleştirmekle kalmayıp bilimsel felsefi bir çok konuda ateizmi savunabilen katılımcıların hiçbiri sorgulamıyor bir sen mi sorguluyorsun

Sitelerde Paylaş

Selam.

Hahaha!! .. İşte konunun başlık yazısına güzel bir örneklendirme.. Bir panteist ( Ruhçu :rolleyes: ), bir diğer ateisti etkileme girişimi içerisinde.. Ateizmin artık insan ihtiyaçlarına cevap vermediğini, bu yüzden de kendi dinini kendi yaratmasını öğütlüyor.. Bir anlamda kendi dininin tanrısı olmayı_..

2010 olmadan başladı bu tür olaylar yahu :D

Bağlantı,

Yarın ilk işin Fight Club(Dövüş Kulübü), 21 gram türevi dvdler alıp izlemek olsun.. Sonra da cahil Emre'nin ruhçu bilim dediği, kuantum ve bilinç kavramlarını bağdaştırmaya çalışan, ''Ne biliyoruz ki??'' adlı belgeseli izlersin.. Ve kendine yepyeni bir din yaratma yolunda emin adımlar ile ilerlersin..

Not; Bunları yapmadan önce, Hinduizm, tasavvuf gibi ışık habercisi eski dinleri incelemeni tavsiye ederim.. Kendi üzerimde denenmiştir ve etkili olmuştur :P

Daha sonra ise tekrar ateizme dönmem ise uzun bir süreç aldı.. Ama tüm bunlara değdi, ne diyim.

Sitelerde Paylaş
Hahaha!! .. İşte konunun başlık yazısına güzel bir örneklendirme.. Bir panteist ( Ruhçu :rolleyes: ), bir diğer ateisti etkileme girişimi içerisinde.. Ateizmin artık insan ihtiyaçlarına cevap vermediğini, bu yüzden de kendi dinini kendi yaratmasını öğütlüyor.. Bir anlamda kendi dininin tanrısı olmayı_..

Bağlantı,

Yarın ilk işin Fight Club(Dövüş Kulübü), 21 gram türevi dvdler alıp izlemek olsun.. Sonra da cahil Emre'nin ruhçu bilim dediği, kuantum ve bilinç kavramlarını bağdaştırmaya çalışan, ''Ne biliyoruz ki??'' adlı belgeseli izlersin.. Ve kendine yepyeni bir din yaratma yolunda emin adımlar ile ilerlersin..

Not; Bunları yapmadan önce, Hinduizm, tasavvuf gibi ışık habercisi eski dinleri incelemeni tavsiye ederim.. Kendi üzerimde denenmiştir ve etkili olmuştur :P

Daha sonra ise tekrar ateizme dönmem ise uzun bir süreç aldı.. Ama tüm bunlara değdi, ne diyim.

Etkilemek gibi bir derdim yok can sıkıntısından geyik yapıyorum. :rolleyes:

Konu başlığı ve konu geyiğe açık ne yapabilirim.

Sitelerde Paylaş

Bağlantı,

sangre, insanoğlu olarak burnumuz sürtülmeden akıllanmıyoruz, ne yaparsın? Senin tavsiye ettiğin şeyleri az çok bilirim. Hatta inançlısı gibi konuşmayı bile biraz yapabilirim belki. Bir zamanlar bunlarla uğraştık işte.

Sitelerde Paylaş
Gözlemlediğim kadarıyla her on yıllık dönemlerde insanoğlunun kolektif bilinci sırayla bir "içedönük ve mistik", bir "dışadönük ve daha materyalist" karakter sergiliyor.

Günümüzde(20. ve 21. yy.), o yıllara ait filmleri, kitapları, televizyon programlarını vs. mercek altına alıp bunu gözlemlemek oldukça kolay.

Örneğin yetmişli yıllar içedönük ve mistik iken(ruhçuların önemli romanları vs. de bu yıllarda yazılmıştır) seksenli yıllar dışa dönük ve coşkulu bir dönemdi. Aynı şekilde 90'lı yıllar yine mistik ve içe dönük(Uzakdoğu öğretileri vs. her yanı sarmıştır) bir bilinç halindeyken 2000'li yıllar(şu an içinde bulunduğumuz 10 yıllık dilim) yine dışa dönük ve materyalist bir karakter sergilemektedir.

70'li yıllar,60'ların sonu içedönük ve mistik değil,hiç olmadığı kadar gerçekçi ve mücadelecidir.Üç beş roman yazıldı diye 70'li yılların atmosferine "mistik" denilmez.Yazının başı hatalı olduğundan kalanında doğru bir sonuç veya varsayım çıkma olasılığı yok.

Bu kadar falcılıkla uğraşacağınıza biraz açın tarih okuyun.Yakın tarihten başlayın.

Kahve falına bakın yeter,eğlenceniz bu olsun, öyle 70'lere mistik dersen,adamı madara ederler,uyarmadı deme.

Sitelerde Paylaş

Astrolog edasıyla yazılmış bir yazı adeta.

Amerika'daki çoğu evangelist de 2012'de kıyamet kopacağına inanıyor. (Newton hesaplamış galiba)

Vakit yaklaşıyor! Diyorlar. Bence 2012yi atlatana kadar hepimiz hristiyan olalım, sonra 2150 midir nedir o vakit gelince de müslüman oluruz.

Önceden raf ömrünü açıklayan dinlere bayılıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...