Jump to content

burjuvazinin ödlekliği tescillendi..

Recommended Posts

okuyun;

http://www.alinteri.org/?p=7007

er ya da geç sermaye sinifi ve onun devletini bogacağiz.telekomlu grevci omuzdaşlarimiza yönelik bu kovusturma,devlet denilen şeyin ne amacla var oldugunu ortaya sermektedir.sinifli toplumlarda egemen sinifin,calisan(emekçi) sinifa tahakkumunun organi..başka ne olabilir ki.

YAŞASİN SİNİF SAVAŞIMI!!

KAHROLSUN TEKELCİ BURJUVAZİ!!

GREV HAKKİ ENGELLENEMEZ!!

İŞÇİLERİN BİRLİĞİ!!SERMAYEYİ YENECEK!!

tarihinde irr4ligion tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

değerli katilimcilar;

bu başliği neden açtim dersiniz.bugun 'sosyalizm öldü' naralari ile ortalikta boygösteren soysuz alçaklar,devlet kurumlarinda calistirdiklari burokrat takimi araciliğiyla,çeşitli şirketlere ihaleler açtirip dünyanin rüşvetini yiyip,yolsuzlugunu yaptiktan sonra yaşam sürmelerine izin verirken,calisma kosullarinin düzeltimesi için(bu grev ücret amacli değildi.) mücadele eden telekom işçilerinin grev öncülerine yönelik savcilik(dolayli olarak devlet)eliyle kovusturma yapmaktalar..

daha ne kadar bu alçakliği,bu rezil sistemi kabullenebileceksiniz anlayamiyorum.kabul edebilenlerde nasil bir mide var,tüm bu adaletsizlikleri nasil hazmedip sindirebiliyorlar onu hiç anlamiyorum.inanin son ikibucuk sene içerisinde o kadar ilginç olaylarla karşilaştim ki.

bir sol derneğin yönetim kurulu üyeleri ile aram oldukca iyidir ve sol çevrelerle oldukca siki baglar kurmus biriyimdirim.kürt hareketi içerisinde bulunanlardan da oldukca tanidiklarim oldu,sendikacilardan da..hepsindede belli bir sosyalizm ve kavgayi mesleki mücadelenin dişina taşirma korkusu mevcut.neden bilmiyorum ama muhtemelen devlet ve sivil-faşist milislerin saldirilarindan oldukca tirsmiş durumdalar..zaten 80 cuntasinin toplum üzerinde olusturdugu etkiyi gözonune alirsak bu korku pek de yabanci değil..

ancak hepimiz biliyoruzki tarihte ne kadar ilerleme ve gelişme varsa korku ve baski yoluyla olusturulan korkulari yenme yoluyla gerçekleşmiştir.karanlik cağda kilise burokrasisine karşi mücadele eden bilimadamlari da öyle idi,gelecekteki kusaklarin yaptiklarimizdan kivanç duymalari için biz de mücadele etmeliyiz..

şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar.umarim yanliş anlaşilmamişimdir..

Sitelerde Paylaş

Burjuvazi ödlek filan değil.

Burjuvazi elindeki imkanları iyi kullanıyor.

İnsanları dinle uyutup, dincileri maşa olarak kullanıp emeğiyle geçineni sömürüyor.

Bu durumda uyutan değil, uyuyan suçludur; uyutan, kendisi için çalışıyor. Kömür ve erzak torbaları karşılığında %47 AKP'ye oy atan bir halk sömürülmeye mahkumdur. Şu duruma bakın. Telekomu satın alan uluslarası dinci para babalarını korumak için kendi insanımızı eziyoruz.

Bu daha başlangıç. İstanbulu, kıyıları tamamen satın alıp anadolu insanını İç Anadoluya sürmeleri 10 - 20 yılı geçmeyecektir. Yavaş yavaş. Yedire yedire.

.

Sitelerde Paylaş

İnsanları dinle uyutup, dincileri maşa olarak kullanıp emeğiyle geçineni sömürüyor.

inkar edilemeyecek bir doğru

herkes tarihsel sorumluluklarını yerine getiriyor...

sevgili blackrock, tayyip ile baykalın seks kaseti derken neyi kastettin. ayrı ayrı kasetler mi ortak bir kaset mi yoksa :)

Sitelerde Paylaş

Bu durumda uyutan değil, uyuyan suçludur; uyutan, kendisi için çalışıyor. Kömür ve erzak torbaları karşılığında %47 AKP'ye oy atan bir halk sömürülmeye mahkumdur. Şu duruma bakın. Telekomu satın alan uluslarası dinci para babalarını korumak için kendi insanımızı eziyoruz.

Bu daha başlangıç. İstanbulu, kıyıları tamamen satın alıp anadolu insanını İç Anadoluya sürmeleri 10 - 20 yılı geçmeyecektir. Yavaş yavaş. Yedire yedire.

akp,abd ve ab emperyalizminin işbirlikçisi yerli tekelci burjuvazinin siyasi arena da ki temsilcisidir.

chp'de rusya ve çin emperyalistlerinin işbirlikçi kesmini temsil eder.

kisacasi iş dinciyle,laikle alakali değil.kim olursa olsun bu grev kirilip ezilecekti.

sorun sistem ve düzen sorunudur,gerekli olan şey ise sinif,örgütlülük ve ayaklanma ile gelecek olan devrimdir.

telekom grevini,grev kiricilarla engellediler,şimdide grevin yöneticilerine kovusturma ve sorusturma süreci başladi..

bu düzenden hesap sormak için işçi sinifi siyasete atilmalidir...

mesleki ve iktisadi mücadele yetersizdir..siyasi grevler ve ayaklanmalar yapmali hükümete ve devlete karşi,gerekirse AYAKLANMAlidir.

başka bir çözüm yok..burjuvazinin hedefi sinifi parçalara bölmek,yapay kamplara ayirmak,sendikal örgütlülüğünü dagitmaktir..eger sinif bu silahlardan daha etkin,ülke çapında genel bir silahla ortaya cikarsa,burjuvazi kıc üstü yere yapısacaktir..

Sitelerde Paylaş

sağduyum değil de sol duyum gerçeği gösterdi be dostum... ama hiç hoşuma gitmedi.. çünkü bu filmde ben de var mışım sen de herkes varmış yahu...

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
haber ile ilgili:

Bu haberle birlikte görmediğim pek bir şey kalmadı sanırım. Bir de Baykal ile Tayyipin sex kaseti ortaya çıkarsa tamamdır.

irreligion ile ilgili:

...

bunu da yeni farkettim..

bana dair attiğin o uc nokta neyi ifade ediyor.!

yoksa ikinci bir hallac vakasi mi yaşiyorum ne?

öyle ise git yeni bir numara ara!bunlar bayatladi.

Sitelerde Paylaş

irr4ligion geç bu ayakları.

marlborusunu yakıp internette solculuk oynayan 15 yaşında çocuklar gibi zırva sloganlar atıp durma.

Geçen gün yazdıklarından sonra senin Atatürk düşmanlığı yapan aşağılık biri olduğun konusunda şüphem kalmadı.

Sitelerde Paylaş

"bu grev ücret amacli değildi"

Sevgili İrr4ligion bu cümlen bayağı bir genelleme içeriyor...

Ön yargılı olmuş bence!

Grevin ücret amaçlı olmadığını neye dayandırarak söylüyorsun?

Saygılar

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"bu grev ücret amacli değildi"

Sevgili İrr4ligion bu cümlen bayağı bir genelleme içeriyor...

Ön yargılı olmuş bence!

Grevin ücret amaçlı olmadığını neye dayandırarak söylüyorsun?

daha bu grev yeni başladiğinda,ben bir ajitasyon dergisinden takip ediyordum..ve dergi aylik olmasina ragmen,her ay grev komiteleri ile işyeri sorumlusu görevli kişilere ait röportajlar içeriyordu.

sizler haberleri burjuva medya'dan alirsiniz,bu haberler cogunlukla özünden yoksun ve geciktirmelidir..bizler herşeyi en önce öğreniriz..öğrendiklerimiz ve cikarimlarimiz daima dogrulanir ve pragmatik olmadiğimiz halde,bu bilinçle davamiza daha da sariliriz..

sizlerin yaşadiği dünyanin,çok ötesinde bir dünya'da yaşariz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...