Jump to content

Elektrik şokları ile kas geliştirme

Recommended Posts

Fizik tedavide kullanılan aletin adı TENS dir. kas geliştirmez ve spazma bağlı kas ağrıları için kullanılır.Bilinen yöntem yerçekime karşı gelmeye çalışmaktır. bu sizin kaslanırızı güçlerndirir. Ve ayrıca daha önce yazdığım gibi kalp sorunu olan kişilere TENS uygulanmaz. Bu cihazların doktor kontrolü olmadan kullanılması kötü sonuçlar getirir. FTR uzmanı size Kas gelişimi için TENS değil , belli spor hareketleri önericektir.Yıllandır TM yapıyorum, hiç bir FTR uzmanınn kas gelişimi için TENS uyguladığını görmedim, hepsi bildiğiniz spor hareketlerini öğretiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation ,TENS, kronik ağrılarda kullanılır. Küçük voltajlı düz akım kullanılır ama, fazla yararlı olduğunu sanmıyorum.

Yine de yan etkisi olmayan bir tedavi olduğundan kullanılır. Emporyum güzel özetlemiş. Bazan ilaçların deriden absorbe edilmesi için de kullanılır.

Başlığın sorusu farklı. TENS dışında öyle bir cihazın olduğunu duymuştum. TENS tıpta kullanılan bir cihazdır. Elektrik şoku ile kas geliştiren alet ayrı bir cihaz.

Bilimsel temeli yok.

Sitelerde Paylaş

ben kullandım 10 dakıka ıcınde muthıs bır yanma ve yorgunluk verıyordu hıc bır sey yapmamıs olmama ragmen.kaslar sıddetle kasılıyor ve 3 sn boyle kaldıktan sonra gevsıyor

tıpkı agır bır dambılı kaldırıp bıraktıgınız gıbı.ertesı gun heryerınız tutuluyordu.tıpkı henuz hamken calıstıgınızda oldugu gıbı.ama ter atma kasların ısınması gıbı seyler olmuyordu bana gore bu sorun olabılırdı ..cok kullanmadım sonra gercek agırlıklara yoneldım ama body sporunu tavsıye etmem kımseye cok pişmanım şimdi ama geri dönüş yok her gün giriyorum ağırlıkların altına mecburen

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...
On 24.10.2008 at 23:55, ops said:

ben kullandım 10 dakıka ıcınde muthıs bır yanma ve yorgunluk verıyordu hıc bır sey yapmamıs olmama ragmen.kaslar sıddetle kasılıyor ve 3 sn boyle kaldıktan sonra gevsıyor

tıpkı agır bır dambılı kaldırıp bıraktıgınız gıbı.ertesı gun heryerınız tutuluyordu.tıpkı henuz hamken calıstıgınızda oldugu gıbı.ama ter atma kasların ısınması gıbı seyler olmuyordu bana gore bu sorun olabılırdı ..cok kullanmadım sonra gercek agırlıklara yoneldım ama body sporunu tavsıye etmem kımseye cok pişmanım şimdi ama geri dönüş yok her gün giriyorum ağırlıkların altına mecburen

Gerçekten geri dönülmez bir yola girmişsin. Artık sende sisifosun kaderini yaşayacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...