Jump to content

Taşlarla başını ezerek öldürdüler

Recommended Posts

Irak’ın Musul kentine bağlı Şehan kasabasında, "koca şiddetinden" kaçtığı ve Yezidilere sığındığı için ilçe meydanında linç edilerek yarı çıplak soyulan ve çocukların yanında başına taşlarla vurularak linç edilen kadının görüntüleri, insanlıktan nasıl çıkıldığını gözler önüne serdi.

İnsanlıktan çıkmış bir halde ilçe meydanına getirilen ve burada yarı çıplak soyulan kadın, önce alanda toplanan yüzlerce kişinin tekmeleri altında yarı baygın yere düşerken, ardından da taşlarla başı ezilerek öldürüldü.Görüntülerde bu linç girişimine kimsenin müdahele etmediği, çocukların bile genç kadının başı ezilirken olaya seyirci olduğu gözlendi.İlçede bulunan Asayişten sorumlu yetkililerin de seyirci kaldığı linç sonrasında, kadının öldüğüne kanaat getirilince alanda toplanan kadın ve erkeklerin zılgıt sesleri ortalıkta yankılandı.

Yezidi Kürtlerin yaşadığı Musul’a bağlı Şehan kasabasında, Muziri aşiretine bağlı müslüman bir kadın eşinin kendisine uyguladığı şiddet yüzünden evden kaçarak Yezidilerin yer aldığı güvenlik güçlerine sığınmıştı.Kadın burada ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış ve ailesine teslim edilmişti. Serbest bırakılan kadın hakkında ölüm kararı çıkartıldı ve kadın ilçe meydanında linç edildi.Muziri aşireti, kadının kaçmasında rolü olduğu iddiasıyla 2 Yezidi genç hakkında da ölüm kararı çıkartarak Şehan Kaymakamlığı’na giderek bu iki gencin kendilerine teslim edilmesini istedi. Kaymakamın talebi kabul etmemesi üzerine başlayan olayların neredeyse Yezidi-Müslüman çatışmasına dönüşecekti.Geçen yıl yaşan bu olayda ilçede bulunan Yezidilere ait birçok iş yeri, araç ve ev kundaklanmış, kutsal mekanları tahrip edilmişti.Olaylar sonrasında Mesud Barzani ve bir çok kurum, sağduyu çağrısında bulunmuş ve 3 gün süren olayların ardından ilçede gerginlik durdurulmuştu.

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/06/son/...sp?prm=0,420750

vahsetca2.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

caniligin muslumani,hristiyani,yahudisi yok

oldurmek temel bir icgudu insanda

avcilik sporu bu duygulari elemine etmek icin destekleniyor

muslumanlarin kurban kesmesi de bu amaca hizmet ediyor

olur da amerika ya seriat gelse neler yasanirdi neler

siyahlar,beyazlarin,hispanikler herkesin girtlagini keserdi

toplumsal bir cinnet hali heryerde yasaniyor

yasama-yurutme ve yargiyla bu durum kontrol altina alinmis gibi gorunuyor ama

kucucuk bir kivilcimda neler olabilecegini tahmin bile edemezsiniz

insanlar sagduyularini cok cabuk kaybediyor

seriat ulkelerinde de insanlar yasaklara uyacak,yok baska caresi

ama isa gibi linc edilmek istiyorlarsa bu onlarin tercihi

Sitelerde Paylaş

kelle ezilerek bir insan öldürülüyorsa ve bu irakda oluyorsa:

ya islam vahşet dini

yada irakda islam yok..kadınları bilmem nerelerine kadar toprağa gömüp kafasına taş atan molla gösterebilirmisin..

kadınları bilmem nerelerine kadar toprağa gömüp kafasına taş vuran bir prefösör gösterebilirmisin..

daha da derine inecek olursak kadın kocasından dayak yemiş..yer beyim yer..veda hutbesinde 1400 sene evelki ne diyor..dövebilirsin..

yardım istemek için gidiyor yakalanıyor kellesi eziliyor..şimdi kime ne soracağız sence..kime hesap soracağız...kimden tekmil isteyeceğiz..bu kadın masum en azından yukarıda yazana göre..fuhuş yapmaya gitmiyor yardım istemeye gidiyor..

***---ey allah karşılaşırsak sana soracağım tek şey masum bir kadının kellesi ezilirken ne yaptığın olacak...----****

AL SANA OTAMATİK CEVAP.

HEİNRİCH HİMMLER...NOKTA

Sitelerde Paylaş
***---ey allah karşılaşırsak sana soracağım tek şey masum bir kadının kellesi ezilirken ne yaptığın olacak...----****

AL SANA OTAMATİK CEVAP.

HEİNRİCH HİMMLER...NOKTA

yezidiler müslüman mı?

ha müslümanı da var. hem de daha vahşi, hem daha organize.. Ama hepsi belli bir coğrafyada. Güney asyadan ortadoğuya doğru, aryan kuşağı.. Maalesef hindu'da da var, iranlıda da.. Kuran'ı falan alet ettiler, ona dayandılar, daha da beter oldu. Özbek'te Kazak'ta, Tatar'da yok mesela, onlar da müslüman.

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yezidiler müslüman mı?

ha müslümanı da var. hem de daha vahşi, hem daha organize.. Ama hepsi belli bir coğrafyada. Güney asyadan ortadoğuya doğru, aryan kuşağı.. Maalesef hindu'da da var, iranlıda da.. Kuran'ı falan alet ettiler, ona dayandılar, daha da beter oldu. Özbek'te Kazak'ta, Tatar'da yok mesela, onlar da müslüman.

BEN SORUYORUM O İMDAT İSTEYEN MASUM KADININ KELLESİ EZİLİRKEN OFİS BOYLARINI MI((MELEKLERİNİ Mİ))

YARATIYORDU..DENETLİYORDU..NEDİR

YEZİDİLERİ SORMUŞSUN SONRA DA KENDİN CEVAPLAMIŞSIN..NOKTA.. :angry:

Sitelerde Paylaş
beni,dunyanin en guzel ulkesi kanada hakediyor

hakettigim gibi yasiyorum

kimse kimsenin ibadetine,kulturune mudahale etmiyor

cok mutluyum burada

iste onu diyorum..neden bir islam ulkesi seni haketmiyor

baski ve zorlama var diye degil mi ? ilkel ve vahsiler diye degil mi ?

bence akli basinda olan hic bir insan islami haketmiyor..

bizim insanimiz bu olanlari ilkel goruntuleri hakediyor mu

Ataturk "Turk milleti zekidir "diyor,ulkenin halini gordukce saka yapmis herhalde diyorum

Sitelerde Paylaş
BEN SORUYORUM O İMDAT İSTEYEN MASUM KADININ KELLESİ EZİLİRKEN OFİS BOYLARINI MI((MELEKLERİNİ Mİ))

YARATIYORDU..DENETLİYORDU..NEDİR

YEZİDİLERİ SORMUŞSUN SONRA DA KENDİN CEVAPLAMIŞSIN..NOKTA.. angry.gif

yanlış anlaşılcak şekilde mi yazdım? yezidiler müslüman değil. haberde bile yezidiler-müslümanlar ayrı geçiyor.

Böyle bir vahşeti iranda müslümanlar daha organize olarak yapıyor, onu dedim..

bu arada, başlıktaki vahşeti yapanlar müslüman olmadığına göre sanırım, "bu olay sürerken Allah neden yukarıdan bir ofisboy melek göndermemiş engellemek için" tartışmasına geçildi........

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...