Jump to content

Cennet Sorusu

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Diyelim siz cennete gittiniz. Duruyorsunuz orda..

Bir sevdiginiz, akrabaniz veya arkadasiniz cehenneme gitti.

Cennette her dileginiz gerceklesir deniyor.

Bu cehenneme yollanmis kisinin cennete transferini dileseniz ne olur?

ruh ikizini yaratıp gönderiverirler cennete, bizde yeriz..

sorduğunda soru hani :rolleyes:

Müslo Allah'ı "ol" dedimi birşeye oluverir.. :P

Sitelerde Paylaş
Diyelim siz cennete gittiniz. Duruyorsunuz orda..

Bir sevdiginiz, akrabaniz veya arkadasiniz cehenneme gitti.

Cennette her dileginiz gerceklesir deniyor.

Bu cehenneme yollanmis kisinin cennete transferini dileseniz ne olur?

burda vurgulamada hata var...şöyleki; her dilediğiniz değil...

dileğiniz , muradınız yani gönlünüzden geçen neyse; cennete ona sahip olacaksınız..

arada çok ince bir nüans farkı var...

ve cenneti hak etmiş bir insanın, cehennemi hak etmiş bir insanı öyle kast ettiğiniz anlamda sevmiş olmasına imkan yoktur...

bu insanlığın fıtratına aykırı bir şey.... bu yüzden bu dediğiniz örneğin yaşanmasına imkan yoktur.

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dileğiniz , muradınız yani gönlünüzden geçen neyse; cennete ona sahip olacaksınız..

ve cennete hak etmiş bir insanın, cehennemi hak etmiş bir insanı öyle kast ettiğiniz anlamda sevmiş olmasına imkan yoktur...

bu insanlığın fıtratına aykırı bir şey.... bu yüzden bu dediğiniz örneğin yaşanmasına imkan yoktur.

Yoo mesela metallica cehennemlik. Kesin. Ben cennette onları dinlemek görmek isteyebilirim. Hadi ben zaten cehennemliğim görücem orada, cennette olup, metallica'yı seven olamaz mı?

Sitelerde Paylaş

ahirette allaha şirk koşmanın ne derece büyük bir suç olduğunu anlayan ve

bunun tümüyle bilincine varan müslüman

ne annesine,ne babasına, ne de kardeşine cehennemde diye üzülmeyecektir.

kimse allahtan daha merhametli olamaz.

eğer onlar cehennemi sonuna kadar haketmemiş olmasalardı

allah onlara bunu reva görmezdi.

yani obinin dediği gibi bir talepte zaten bulunmayacaktır müslüman.

bir müslümanın başka bir cevabı olabileceğini sanmıyorum.

tabi yerseniz. ;)

Sitelerde Paylaş
Yoo mesela metallica cehennemlik. Kesin. Ben cennette onları dinlemek görmek isteyebilirim. Hadi ben zaten cehennemliğim görücem orada, cennette olup, metallica'yı seven olamaz mı?

airet kast edildiği manasıyla ayrışma yeri

yani, güzel olan cennete, çirkin olan cehenneme

temiz olan cennete, pis olan cehenneme

sevinç cennete, acı ve keder cehenneme

yararlı olan cennete, zararlı olan cehenenme

.....vb

bu yüzden cennette düşen şeylerle, cehenneme düşen şeylerin birbiriyle uyuşması gibi bir şey söz konusu değildir..

eğer metalika dediğin grubun tamamı cehennemlikse... cennetekiler.. metalikayı dinlemek istemezler..

ayrıca o metalika dediğin insanlar... müzik yapmak için yaratılmış varlıklar değil ki... belki o adamlar cennete düşse... müzikle uğraşmayı istemeyeceklerdir... belkide onların gönlünden geçen başka bir şeydir.....

o yüzden önerin çok fazla ben merkezci... sanki o metalika o insanlar için yaratılmış gibi düşünüyorsun...

ayrıca airette yep yeni bir yaratılışla var edileceğimiz söyleniyor... o yüzden cennete ne olacak... biz neyi arzulayacağız, gönlümüzden ne tür istekler geçecek kim bilebilir ki.... ama en azından cennete düşmüş biirnin cehenemdeki bir şeyi arzulamayacağına eminim..

Sitelerde Paylaş

ve cenneti hak etmiş bir insanın, cehennemi hak etmiş bir insanı öyle kast ettiğiniz anlamda sevmiş olmasına imkan yoktur...

Diyelim ki ağır müslüman birinin annesi bir cinnet sonucu intihar etti ve cehenneme kapağı attı. Bunun müslüman oğlu anasını sevmez mi diyorsun :)

Kıvırmak için yapılanlara bak

Sitelerde Paylaş
Diyelim ki ağır müslüman birinin annesi bir cinnet sonucu intihar etti ve cehenneme kapağı attı. Bunun müslüman oğlu anasını sevmez mi diyorsun :)

Kıvırmak için yapılanlara bak

airette yep yeni bir yaratılışla var edileceğimiz söyleniyor... o yüzden cennete ne olacak... biz neyi arzulayacağız, gönlümüzden ne tür istekler geçecek kim bilebilir ki.... ama en azından cennete düşmüş biirnin cehenemdeki bir şeyi arzulamayacağına, sevmeyeceğine eminim..

Sitelerde Paylaş
ayrıca airette yep yeni bir yaratılışla var edileceğimiz söyleniyor... o yüzden cennete ne olacak... biz neyi arzulayacağız, gönlümüzden ne tür istekler geçecek kim bilebilir ki.... ama en azından cennete düşmüş biirnin cehenemdeki bir şeyi arzulamayacağına eminim..
Oha. Yani sen şimdi diyorsun ki cennetteki müslo, orijinal müslo olmayacak. Allah efendi yine oturup hisleriyle falan oynayacak, kafasına göre "dileyecek" yine birşeyler. Cennete girip cehenneme düşmüş çok sevdiği sevgilisi cayır cayır yanar iken bizimkisi hurilerin tomurcuklarını mı öpecek ?

Bu Allah'a güven olmaz ben size söleyeyim müslolar diikat edin.

Sitelerde Paylaş
airette yep yeni bir yaratılışla var edileceğimiz söyleniyor... o yüzden cennete ne olacak... biz neyi arzulayacağız, gönlümüzden ne tür istekler geçecek kim bilebilir ki.... ama en azından cennete düşmüş biirnin cehenemdeki bir şeyi arzulamayacağına, sevmeyeceğine eminim..
Yepyeni yaratılışmışmış, yalanın da bu kadarı... Utanma yok sizde...

Bu dünyada, evrimsel süreçle tüm canlılarda olduğu gibi insanda da var olan üreme dürtülerinin aynısı cennette üremeyecek olduğumuz halde tomurcuklu hurilerden anladığımız gibi bizlerle olmaya devam edecekmiş. Buyrun size yepyeni yaratıcılık.... Boş lafların "defteri" kuran.

Sitelerde Paylaş
Oha. Yani sen şimdi diyorsun ki cennetteki müslo, orijinal müslo olmayacak. Allah efendi yine oturup hisleriyle falan oynayacak, kafasına göre "dileyecek" yine birşeyler. Cennete girip cehenneme düşmüş çok sevdiği sevgilisi cayır cayır yanar iken bizimkisi hurilerin tomurcuklarını mı öpecek ?

Bu Allah'a güven olmaz ben size söleyeyim müslolar diikat edin.

ya abi kim kimi niye seviyor allah aşkına

çok sevdiği sevgiliisymiş... acep sen gerçekten o insanımı seviyorsun yoksa... allahın ona verdiği, ve gerçekte ona ait olmayan şeylerimi, mesela güzellik, kaş, göz, yüz olsun. bunlarımı seviyorsun..

o sevdiğim dediğin insandaki. güzellik dış görünüş, o bakışlar, kimde olsa,,, sen onu seversin...

bizde diyoruz ki zaten

airet kast edildiği manasıyla ayrışma yeri

yani, güzellik cennete, çirkinlik cehenneme

temiz olan cennete, pis olan cehenneme

sevinç cennete, acı ve keder cehenneme

yararlı olan cennete, zararlı olan cehenenme

.....vb

Sitelerde Paylaş

ahirette allaha şirk koşmanın ne derece büyük bir suç olduğunu anlayan ve

bunun tümüyle bilincine varan müslüman

ne annesine,ne babasına, ne de kardeşine cehennemde diye üzülmeyecektir.

kimse allahtan daha merhametli olamaz.

eğer onlar cehennemi sonuna kadar haketmemiş olmasalardı

allah onlara bunu reva görmezdi.

yani obinin dediği gibi bir talepte zaten bulunmayacaktır müslüman.

bu bir müslümanın kendi mantığı içersinde değerlendirdiğimizde makbul bir cevap.

böyle bir dilekte bulunmamanın

annenin yada babanın yokluğunun acısını duymamanın tek yolu bu. ;)

Sitelerde Paylaş
ya abi kim kimi niye seviyor allah aşkına

çok sevdiği sevgiliisymiş... acep sen gerçekten o insanımı seviyorsun yoksa... allahın ona verdiği, ve gerçekte ona ait olmayan şeylerimi, mesela güzellik, kaş, göz, yüz olsun. bunlarımı seviyorsun..

o sevdiğim dediğin insandaki. güzellik dış görünüş, o bakışlar, kimde olsa,,, sen onu seversin...

Çok şekilciymişsin sende... Ben sevgilimi bakışı, gözü, yüzü içinden çok çok çok daha fazla vicdani, bakış açısı için seviyorum. Kloncu seni... Benim sevgilim cehennemde yanacak ama allah bana aynen benzerinden hediye edecek ve bende sevinecem öyle mi ? hem böyle biri olacam hem de cennete girmiş olcam öyle mi ? ahlak anlayışın yerlerde sayın gavs... tarihinde blackflicker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Cehennemde günahları nın cezasını çeken cennete girecektir. Onun dışında cehennemden cennetebir cehennem kaçkını durumu söz konusu değildir dilekle de olmaz. Kaçış yok!

Cehennemde cezasını çektikten sonra cennete girmek Zerdüşt dini inancıdır.

Kur'an'a göre cehennem ebedidir.

İslam'da ise tartışılan bir konudur. Örneğin İbni teymiyye, Kafirlerin dahi cennete girebileceklerini iddia etmiştir. Bunlar kafalarından hüküm verip saçmalıyorlar.

Kur'an, bırakın kafirleri, kafirlerden dost edineni dahi ebedi cehennemlik ilan ediyor:

Maide/80. Onlardan birçoğunun kâfirleri dost edindiklerini görürsün. Nefislerinin kendilerine sunduğu şey ne kadar kötüdür! Allah onlara gazabetmiştir. Onlar ebedî olarak azap içinde kalacaklardır.

Tartıda sevapları günahlarından hafif gelenler dahi ebedi cehennemlik:

Müminun/103. Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedi kalacaklardır.

Benim bilmediğim bir ayet varsa eğer, yani cezasını çekenin cennete gireceğini söyleyen yazabilirsiniz.

Bütün insanların cehennemi göreceği ayetini getirmeyin ama. O ayet, cennetliklerin cehennemin ne biçim bir yer olduğunu görebileceğini belirtmek içindir.

Sitelerde Paylaş
Çok şekilciymişsin sende... Ben sevgilimi bakışı, gözü, yüzü içinden çok çok çok daha fazla vicdani, bakış açısı için seviyorum. Kloncu seni...

iyide tamam bende onu diyorum

madem sen onun vicdanını ve kişiliğini seviyorsun..

o halde senle o kişi aynı yere düşeceksiniz... çünkü ikinizn değer yargıları benzer.. vicdanınız aynı yönde çalışıyor..

sen nereye oda oraya..

Sitelerde Paylaş
iyide tamam bende onu diyorum

madem sen onun vicdanını ve kişiliğini seviyorsun..

o halde senle o kişi aynı yere düşeceksiniz... çünkü ikinizn değer yargıları benzer.. vicdanınız aynı yönde çalışıyor..

sen nereye oda oraya..

büyük saçmalayıp çok cahilce, kabaca genelledin. biraz daha tırmalama çünkü kendi kazdığın kuyuya düşüyorsun.

yukarda arkadaşlardan birinin dediği gibi, annen bir anda şu ana kadar hiç görmediğin bir yüzünü gösterip birini öldürse ( cinnet falan geçirmeden ) ve cehennemlik olsa, ben cennete tomurcuk öpebilecek miyim sence ? uzatma saçmalık gayet açık.

Sitelerde Paylaş
Yani anne ya da babanız bir anda müslüman olmaktan vazgeçse, siz otomatik olarak onları daha mı az seveceksiniz? Anne ya da babanız, bu kararının ardından birden bir şeytana, haine ya da katile mi dönüşecek? Eğer cevap hayırsa, neden şirk koşmak en büyük günah ve cinayettir?

yaw kardeşim. sevgi dediğiniz şey yapay..

siz anne babanınızı niye seviyrosunuz

daha çok aitlik duygusundan...

eğer dediğiniz anlamda evrensel anlamda bir sevgi olsaydı

eğer sen.. mehmetle ,ayşenin çoçuğu olarak değilde.

kazımla, deryanın çoçuğu olrak dünyaya gelseydin... yine mehmetle, ayşeyi sevecekmiydin, umursayacakmıydın..

hayır tabiki bu sefer.. kazımla, deryayı sevip umursayacaktık.... onları baba ve anne olarak sevecektin..

senin sevdiğin onlar değil... sevdiğin babalık, annelik denen şey.. onlara ait olman, onların kanını taşıyor olman

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...