Jump to content

Cennet Sorusu

Recommended Posts

birincisi para gerçek anlamda kadri mutlak bir güç değil...

örneğin ben öldüğümde bana yeniden can verebilme kudretinde değil..

ikinci olarak para için,, insna doğasına aykırı şeylerde yapılabilirken, tanrının insandan istediği şeyler onun doğasına aykırı şeyler değil tam tersine yaratılış fıtratına uygun şeyler....

eğer allahta beni insan olarak yaratıktan sonra... cennete gitmem için eşşekle cinsel ilişkiye girmemi isteseydi... ben o allaha kulluk etmezdim... çünkü hem beni insan olarak yaratıyor,, hem benden insanlığıma aykırı şeyler istiyor olurdu

umutsuz vakasın, bu topic'e artık mesaj falan atmam; söylenmek istenen herşey yeterince söylendi.

gavs'ın üçkaatçı yalaka, delusional bir müslo olup hapı yuttuğu gösterildi.

ayrıca, konuyu açan arkadaş da yanıtını aldı, bir müslo anasını babasını sevdiğini bile cennete gitme uğrunda satabileceğini gösterdi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

birincisi para gerçek anlamda kadri mutlak bir güç değil...

örneğin ben öldüğümde bana yeniden can verebilme kudretinde değil..

heee..paranın yeniden can verebilme gücü olsa ,onada allah gibi tapacan yani ???

ikinci olarak para için,, insna doğasına aykırı şeylerde yapılabilirken, tanrının insandan istediği şeyler onun doğasına aykırı şeyler değil tam tersine yaratılış fıtratına uygun şeyler...

hımmm yani hırsızlık yapılınca insanın kolunun kesilmesi insanın fıtratına layıkmi diyorsun ?

eğer allahta beni insan olarak yaratıktan sonra... cennete gitmem için eşşekle cinsel ilişkiye girmemi isteseydi... ben o allaha kulluk etmezdim...

ama yukardaki mantığına göre bu eşşeğinde yeniden can verebilme gücü olsa ona tapıcaksın...

çünkü hem beni insan olarak yaratıyor,, hem benden insanlığıma aykırı şeyler istiyor olurdu

müslümanları gavatlığa zorlayan hülle durumunu okumadın galiba ? bu durumda o ayettekiler ;insanlığına aykırı ama senden istenmiş ..

tarihinde butterflyeffect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
para dedinizde en müslümani bile paraya bi cok seyden daha cok deger veriyor... ne sayikliyorsunuz ya???

İnsanın biriktirme takıntısı, diğer takıntılar gibi oldukça obsesif ve nevrotik bir ihtiyaçtır pek çok sosyal psikoloğa göre. Freud dinleri de 'evrensel obsesif-kompülsif nevrotik bir durum' olarak tanımladığına göre -ritüellerle, kompülsiyonlar arasındaki benzerliğe dikkatinizi çekerim-; belki de dincilerin paraya daha çok ihtiyacı olması anlaşılır birşeydir, ne dersiniz? :)

Sitelerde Paylaş
İnsanın biriktirme takıntısı, diğer takıntılar gibi oldukça obsesif ve nevrotik bir ihtiyaçtır pek çok sosyal psikoloğa göre. Freud dinleri de 'evrensel obsesif-kompülsif nevrotik bir durum' olarak tanımladığına göre -ritüellerle, kompülsiyonlar arasındaki benzerliğe dikkatinizi çekerim-; belki de dincilerin paraya daha çok ihtiyacı olması anlaşılır birşeydir, ne dersiniz? :)

Ya sen paraya ihtiyaci olmayan birini taniyormusun?? Sadece anlamadigim sey, bi cok kisinin dini savunurken, para el kiridir, parayi diger tarafa götüremiyoruz oyüzden degeri yoktur demeleri, ama gercek hayattada bu savunduklarinin tam tersini yapmalari...

Sitelerde Paylaş
Ya sen paraya ihtiyaci olmayan birini taniyormusun?? Sadece anlamadigim sey, bi cok kisinin dini savunurken, para el kiridir, parayi diger tarafa götüremiyoruz oyüzden degeri yoktur demeleri, ama gercek hayattada bu savunduklarinin tam tersini yapmalari...

Zaten ben de 'biriktirme takıntısı', 'dincinin paraya daha çok ihtiyacı oluşu' vs. gibi ifadeler kullandım. Yani ben de, dinci bir insanın tüm bu söylemlerine rağmen, paraya ihtiyaç duyduğu, artı, senden farklı olarak, buna daha çok ihtiyaç duymalarını anlamamızı sağlayacak bir takım psikolojik faktörlerin olabileceğini söylüyorum :) Yani senin argümanını onaylıyor, artı bir de birşey söylüyorum; ters düştüğümüz bir nokta yok :)

Sitelerde Paylaş
Zaten ben de 'biriktirme takıntısı', 'dincinin paraya daha çok ihtiyacı oluşu' vs. gibi ifadeler kullandım. Yani ben de, dinci bir insanın tüm bu söylemlerine rağmen, paraya ihtiyaç duyduğu, artı, senden farklı olarak, buna daha çok ihtiyaç duymalarını anlamamızı sağlayacak bir takım psikolojik faktörlerin olabileceğini söylüyorum :) Yani senin argümanını onaylıyor, artı bir de birşey söylüyorum; ters düştüğümüz bir nokta yok :)

ya ben biliyordumda iste isin büyüsü gitmesin diye caktirmamayi tercih ettim :D

Sitelerde Paylaş
Yani en güçlü olsa olsa kadir-i mutlak olandır, ben de ruhumu satacaksam, en güçlüsüne satarım diyorsun. Cidden çok ahlaklı oldu, fikrimi değiştirdim :)

İnsanlık-içi/dışı diye evrensel tanımlar ne derece yapılabilir emin değilim, ancak fıtratını baştan bencil olarak tanımladıktan sonra, islam'ın o fıtrata hangi açılardan uyduğunu da senden dinlemek isterim açıkçası :)

insan doğası gereği bencildir...

ama insan hem bir bedenden hem bir ruhtan ibaret

ayrıca nefis ve gönül olmak üzere iki farklı arzu kaynağına sahibiz

islamın emir ve yasakları insan nefsiyle çelişebilir ama insnaın gönlüne ve ruhuna tamamen uygun bir doğası vardır..

Sitelerde Paylaş
heee..paranın yeniden can verebilme gücü olsa ,onada allah gibi tapacan yani ???

bana istediğimi verebilme kudreti, gücü kimdeyse ve beni yaratan, bana can veren neyse ben ona taparım, ve kulluk ederim

hımmm yani hırsızlık yapılınca insanın kolunun kesilmesi insanın fıtratına layıkmi diyorsun ?

ben elimizde kuran diye bulunan kitabın tümden evrensel olduğunu düşünmediğimi çoğu yerde söyledim....

kuranda allaha ait olduğuna emin olduğum sözler var... ben sadece onlara bakıyourm...

ama yukardaki mantığına göre bu eşşeğinde yeniden can verebilme gücü olsa ona tapıcaksın...

örneği anlamamışsın... ben orda allahın doğamıza aykırı yani insanlığıza aykırı şeyler emretmeyeceğini vurgulamaya çalıştım..... yani allah bir erkek olarak benden ... bir eşşekle değil.. kadınla cinselliği paylaşmamı istiyor... ve beni buna uygun yaratmış...

müslümanları gavatlığa zorlayan hülle durumunu okumadın galiba ? bu durumda o ayettekiler ;insanlığına aykırı ama senden istenmiş ..

yukarda dediğim gibi, allah edepsizliği ve iğrençliği ve zorbalığı emretmez... o elimizde kuran diye bulunan kitaptaki bu tür sözler... allaha ait değil... sonradan o dönemdeki hilafet tarafından eklendiğini düşünüyorum.... çok şükür allahımı kadrine yakışır şekilde tanıyorum

onun neyi emredip neyi emretmeyeceğimi biliyorum... ayrıca o beni insan olarak yaratmış... bende insanlığın ne olduğunu biliyorum... neyin insalcıl neyin insalcıl olmadığını bilmek zor değil..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

oohhooo ...sende kur'anı çıkarıma göre yorumluyorum desene ...

sevgili gavs ,bir şey mantık dışı ise ,mantık dışıdır ,

kuranı aklınıza uygun bir kılıfını yaratmak gibi erdemsiz bir davranış yerine, daha erdemlice davranıp ,gerçeklerden kaçamayacağınız kabullenmenizi beklerdim..

sevgiler

Sitelerde Paylaş
Yoo mesela metallica cehennemlik. Kesin. Ben cennette onları dinlemek görmek isteyebilirim. Hadi ben zaten cehennemliğim görücem orada, cennette olup, metallica'yı seven olamaz mı?

metallica giderse gitsin, ımırımda değil. önemli olan cliff burton. o kadar güzel bas çalan birinin cehenneme gideceğini (edit: gittiğini ;}) sanmam.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Diyelim siz cennete gittiniz. Duruyorsunuz orda..

Bir sevdiginiz, akrabaniz veya arkadasiniz cehenneme gitti.

Cennette her dileginiz gerceklesir deniyor.

Bu cehenneme yollanmis kisinin cennete transferini dileseniz ne olur?

merhaba

ben soruyu biraza açayım

eşim oğlum kızım annem babam abim cennete

ben ise mürted olduğumdan ebedi cehennemliğim

ailem dahası beni sevenler cennette rahat edebilecekmi?

annem ben yanarken orada rahat rahat şarap içip üzüm yiyebilecekmi?

benim yandığımı sonsuz azap çektiğimi düşündüğünde cennet onun nazarında cehennem olmayacakmı?

bay allah onları orada nasıl kandıracak?

Sitelerde Paylaş
merhaba

ben soruyu biraza açayım

benim yandığımı sonsuz azap çektiğimi düşündüğünde cennet onun nazarında cehennem olmayacakmı?

ama müslümanlar mızıkçılık yapıp cevaplamıyor :) işlerine gelmedi heralde :)))

Sitelerde Paylaş

başkasını bilmem ama benim için öyle.

eğer allahın cenneti olmasa veya

gönlümden geçenleri verebilme imkanı olmasa,,, bana hayat verebilme ve öldürebilme kudretinde olmasa

ben neden allaha kulluk edeyim ki

tamamen benciliğimden...

ayrıca, allaha muradımı veriyorken, ben neden onu sevmeyecekmişim ki?.. hanginiz size iiylikte güzellikte bulunanı sevmezki..

(Gavs) o elimizde kuran diye bulunan kitaptaki bu tür sözler... allaha ait değil... sonradan o dönemdeki hilafet tarafından eklendiğini düşünüyorum.... çok şükür allahımı kadrine yakışır şekilde tanıyorum

Hıım, demek işine gelmeyen bazı ayetlerin sonradan eklendiğini söylüyorsun. Yaw indirdiği kitabı korumaktan aciz bir tanrı sana nasıl hayat verecek?

Sitelerde Paylaş
merhaba

ben soruyu biraza açayım

tanrı inancına göre, gerçekte kimse birbirinin annesi , babası, kardeşi değildir..

çünkü gerçekte herkes birbirinden bağımsız var..

anne , baba ve kardeşlik sadece bu dünya yaşamında hayat bulma şeklimizden kaynaklanan bir sonuçtur. bu dünyaya hastır..

öteki dünyada kimse birbirini, anne, baba, kardeş olarak göremeyecektir....

belki airette hesaba çekilirken.. annen ve baban olarak tanıdığın insanlar, acep bilimsel ne yaptı, o hangi tarafa düştü diye merak edebilirler ama

hesap yapıpılıp herkes hak ettiği yere gönderilince... bilincimiz zaten yeniden resetlenecek, o zaman zaten kimse kimseyi hatırlamayacak..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gavs Nihat Hatipoğluyla akrabalık falan mı var..

Beynin resetlenicekse seni sen yapan hiçbirşey kalmayacaksa ne anlamı kaldı?Resetlenirken dikkat edin o hakkında romanlar yazdığınız allahınızda silinmesin.

beynin restlenmesi.. seni sen yapan şeylerin ortadan kaldıırlması değil......sadece geçmişin beyninden silinmesidir.

ayrıca din bu konuda kendisiyle çelişmez

insanların zaten. bu dünya hayatından önce var olduklarını söyler...

bu dünyaya kimin ne tür ameller işleyeceğini görmek için sınanmaya gönderildiklerini söyler.....

o yüzden, anne , baba, kardeşlik gibi bağlar sadece bu dünya yaşantısıyla allakalı bir şeydir..

gerçekte kimse kimsenin anne . babası veya kardeşi değildir..

herkes birbirnden bağımsız zaten var..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...