Jump to content

Film önerileri..

Recommended Posts

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bahsettiğin kriterlere uygun en son "I am legend" diye bir film çıktı sanırsam. B.ktan zombie survival filmlerinden pek de bir farkı yok esasen. Sadece Will Smith'in oyunculuğu için tercih edilebilir. Geçmişten bu güne Will Smith'in oyunculuk performansındaki artışı görünce kendimi evladı gözünün önünde büyüyen bir baba gibi hissediyorum nedense. Densel Washington olma fırsatını kaçırdı ama belki yeni bir Morgan Freeman çıkar...

Sitelerde Paylaş

amerikan gangesteri iyi film denzel washington süper oynamış,

ı am legend berbat bir film sakın gitmeyin manyak mısınız siz!

vizyonda şu an olanlardan bunlara gittim,

ama el classico dersen avcioglu görüşürüz sonra'

Sitelerde Paylaş
VM._SY400_SX600_.jpg

Stay (2005)

"You Can't Stay Between the Living and the Dead."

Oyuncular:
Ewan McGregor, Naomi Watts, Ryan Gosling

İşine kendini adamış New York'lu bir psikiyatrist olan Sam Foster 21. yaşını doldurduğu gün intihar etmeyi düşünen bir hastasını bu intihardan kurtarmaya çalışmaktadır. Fakat hastası genç Henry Lethem'ın intiharının ardında gerçek ötesi bir gizem saklıdır. Sam Henry'nin hayatının derinlerine indikçe -onun bilinçaltında ve daha sonra da gerçek hayatında bazı değişikliklere yol açar.

Önce Sam'in kız arkadaşı ve eski bir hastası olan Lila ile arası bozulur. Daha sonra Sam'in sıkı sıkı tutunduğu ve gerçek sandığı hayatı eriyip kaybolmaya başlar. Gittikçe artan gerçek üstü olaylarla karşılaşmaya başlar. Manhattan bilinçaltında vahşice değişen bir yer olmuştur. Sam artık neyin gerçek neyin hayal olduğunu, nerede kendisinin bittiğini ve nerede Henry'nin başladığını anlayamaz duruma gelmiştir.
tarihinde karantekyil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Memento farklı bir durum. Fenomen diyebileceğimiz bir film haline gelmiş. Öyle ki Star Wars, The Lord of The Rings, Matrix gibi filmlerden sonra fan kitlesi oluşturabilen ender filmlerden. Hikaye derinliği, senaryodaki esneklik falan keskin bir zekanın ürünü. Hakkında bolca spekülasyon bile dolaşıyor. İzlememiş olan var mıdır bilmiyorum. Film kendi reklamını yapan filmlerden.

Oldboy ise fazla tanınmıyor. Biraz da kore sinemasının bir ürünü olduğu için sanırım. Bu yüzden gözden kaçmasını istemedim.

-----------

Diğer bir tavsiyem: Pan's Labyrinth

Sitelerde Paylaş
amerikan gangesteri iyi film denzel washington süper oynamış,

ı am legend berbat bir film sakın gitmeyin manyak mısınız siz!

vizyonda şu an olanlardan bunlara gittim,

ama el classico dersen avcioglu görüşürüz sonra'

arkadasim ben american gangster'i aldim. ilk 20 dakikasini seyrettikten sonra cd yi cikartip pakete tekrar koydum. o gunden beridir yaklasmiyorum yanina. cok sıkıcı geldi bana. bence sakın izlemeyin yorumlara aldanmayin. hiçbir sürükleyiciligi yok, 20 dakikalik deneyimlerime dayanarak ilk sahnelerin klişe ve taklit oldugunu soyleyebilirim.

matrix filmi cok guzel. bir de serpico var. matrix'i izleyin sonra da serpico'yu izleyin. serpico'yu izlediginiz zaman akliniza hep ben gelecegim.

Sitelerde Paylaş
arkadasim ben american gangster'i aldim. ilk 20 dakikasini seyrettikten sonra cd yi cikartip pakete tekrar koydum. o gunden beridir yaklasmiyorum yanina. cok sıkıcı geldi bana. bence sakın izlemeyin yorumlara aldanmayin. hiçbir sürükleyiciligi yok, 20 dakikalik deneyimlerime dayanarak ilk sahnelerin klişe ve taklit oldugunu soyleyebilirim.

matrix filmi cok guzel. bir de serpico var. matrix'i izleyin sonra da serpico'yu izleyin. serpico'yu izlediginiz zaman akliniza hep ben gelecegim.

peki bu serpico dediğin filmin konusu nedir onuda acıklarsan bizahmet

Sitelerde Paylaş

ateist filmleri vereyim size, fazla da detay vermeyeyim, zevke mudahale etmeyeyim:

2001 space oddsey; izlemeyen kalmasin zaten. ama yavas bir film seyretmeye hazir olun

contact : hikaye carl sagan'dan, uzaylılar hakkında hollywood filmlerinden cok farklı bir yaklasim. jodie foster da ateist bu arada

the last temptation of christ : scorsese den oscar adayli guzel bir film

the 7th seal : ingmar bergman'nin 56 yapimi klasigi. tirsmak garanti

Sitelerde Paylaş
peki bu serpico dediğin filmin konusu nedir onuda acıklarsan bizahmet

simdi serpico diye birisi var. kendisi amerikada yasiyor. sonra birgun bir kizla tanisiyorlar bunlar.

kiz bayaa bir zengin. ama kiz hic oyle "zengin aile cocugu" havalarinda degil. hatta zengin oldugunu belli bile etmemeye calisiyor. tabii serpico denilen fakir vatandasta bilmiyor kizin zengin oldugunu.

birgun tabii yine pastanede oturup limonata falan iciyorlar, o sirada birazda yiyişiyorlar. tam o sirada zengin kizin, zengin babasinin evlendirmek istedigi zengin adam bunlari goruyor. "sen napiyorsun burada? babalarimiz bizi evlendirmek icin anlasti. biz evlenecegiz, bu fakir insan kim?" derken cok alevli bir tartisma cikiyor. serpico bir yandan zengin oldugunu bilmedigi zengin kiza "hani biz beraber mutlu mesut yasacaktik. bu zengin hiyar kim? hem sen parali bir insanmissin, neden bana soylemedin?" derken; bir yandan da diger zengin elemana "sen kim oluyorsun? bu kizla ben evlenecegim" diyerek ters ters bakiyor. zengin eleman evlenmek istedigi kiza "biz seninle evlenecegiz! seni kimselere yar etmem!" deyip, serpico'ya "parasi olmayan adam serefsiz adamdir. neyine guvenipte bu kizla takiliyorsun?" diyor. zengin hanim kizimiz serpico'ya "askim yanlis anladin. bu bu adi insanla evlenmek istemiyorum. babam zorluyor" derken, zengin elemana "senden nefret ediyorum. ölürüm de senin gibi igrenc bir insanla evlenmem" diyor.

sonra bunlar birbirinden ayri takiliyor bir sure. serpico kendini alkol'e falan veriyor. zengin kiz aglayip sizliyor evden disari adimini atmiyor. zengin elaman'in fazla umrunda degil bu mesele.o arada bir kari kiz goturuyor, arada bir fabrika isleriyle ilgileniyor falan..

sonra serpicoya miras kaliyor misirda yasayan teyzesinden. bayaa bir varlik yani. misirda birkac piramitle firavun mumyasi kalmis. istanbulda da 4 5 tane villayla 10 15 tane otel. sonra bunu bir meyhane kosesinde sac sakal birbirine karismis sekilde son kadehide gotururken buluyorlar. avukat buna "merhaba serpico. sana misirdaki teyzenden miras kaldi" diyorlar. o da avukat'a "mazlumla tasak gecilir mi hocam? benim teyzem yok ki?" diyor. avukatta buna "öz teyzen degil zaten. annenin teyzesi. ben kisaca teyzen dedim işte. uzatma!" diyor. sonra bunlar oturup anlasiyorlar.

Sonra serpico gidiyor kizin zengin yavuklusuna "benim de param var artik kalleş herif. Artik kizi ben goturebilirim" diyor.

Bayaa uzun hikaye anlayacagin tek tek anlatmiyim da izle yani. sonra tadi kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Korku

The Silent Hill (Sesiz tepe) TV'ye de çıktı ama mutlaka seyredin

Boo

Aksiyon

Shooter

Die Hard Serisi

Psikolojik

The Elephant man

Komedi:

Pardon

Evan Almighty - Aman Tanrım 2007

Aman Tanrım (Bruce Almighty) 2003

Aşk :)

Emenualla

The Lamant - Sevgili

tarihinde synapsis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
simdi serpico diye birisi var. kendisi amerikada yasiyor. sonra birgun bir kizla tanisiyorlar

hocam tesekür edrim ama matrix ten sonra serpico dediğin için bende bilimkurgu filmi sandıydım meğersem ask mesk filmiymiş bana uymaz be hocam

bu arada arkadaslar piyasaya yeni bilimkurgu filmleri çıktımı yada cıkacakmı benim bildiğim bitek alienVSpredator oda nezaman cıkacak bilmiyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...