Jump to content

Film önerileri..

Recommended Posts

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Requiem dikkat ediyom

film zevklerimiz örtüşüyor..

ben de memento hastasıyım..

Memento , Pi The Movie , Requiem For Dream ve Fountain..

Sana kesinlikle tavsiye edeceğim film Fountain'dir. Aronofsky'nin filmi. (Pi ve Requiem For Dream'in yönetmeni)..

müzikleri mükemmel..

mutlaka izle..

sözlü yapıcam:P

Sitelerde Paylaş

Tavsiye edeceğim filmler;

İbrahim Tatlıses'in başrolünü oynadığı Sabuha

Ferdi Tayfur'un " " Akşam Güneşi

Küçük Emrah'ın " " Vurmayın

" " " " Merhamet

Orhan Gencebay'ın " " Kaderimin Oyunu

bunlar izlendikten sonra da üstüne Müslüm Gürses'ten ALDIRMA ÇOCUKSU MAHZUN YÜZÜNE isimli şarkıyı dinledin mi? testten başarıyla geçtin demektir..

"sende de peygamber sabrı varmış birader"

Sitelerde Paylaş

Bir de rus yapımı Night Watch var. Devam filmi de Day Watch. Son dönem fantastik kurgular arasında gayet başarılı filmlerden biri. Görsel efektler bakımından da zengin. Yalnız orjinal dilinde izlerken rusça çok feci baş ağrısına neden oluyor. Alışmışız ingilişçe holivut filmlerine.

Shaun of the Dead ve aynı kadro ile çekilmiş Hot Fuzz da güzel birer komedidir bu arada. Absürd komedi sevenler Reno 911: Miami yi izlesin.

Aksiyon için Nicholas Cage'in oynadığı Next'i öneririm.

Sunshine adında bir bilimkurgu filmi vardı yakın zamanda çekilmiş olan. Gerçi filmin bilim kurgu kısmı 15. dakikadan sonra yerini psikolojik gerilime bırakmaya çalışmış ama pek tutmamış. Yine de merak edenler izleyebilir.

Sitelerde Paylaş
Shaun of the Dead ve aynı kadro ile çekilmiş Hot Fuzz da güzel birer komedidir bu arada. Absürd komedi sevenler Reno 911: Miami yi izlesin.

Shaun of the Dead süper filmdir, Hot Fuzz'ı Shaun of the Dead kadar iyi bulmasamda iyidir.

Dogma'yı öneririm. Yine ateistforumdan birinden duymuştum, güzel film.

Aksiyon olarak, Batman Begins'i izlememiş kaldıysa kaçırmasın, Memento'nun yazarı ve yönetmeni çekmiştir. Yine aynı yönetmenin Prestige'i şiddetle tavsiye tavsiye edilir. Madem bu kadar Christian Bale filmi saydık, o zaman Reign of Fire'ı da ekleyelim. Ama bu sonuncusundan pek bir şey beklemeyin, sadece eğlencelik.

Distopya: Children of Men, Equilibrium ve V for Vandetta.

Türk filmi: Gemide, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak.

Bilim Kurgu: "I, Robot", Sunshine, The 13th Floor(Matrix öncesi, matrix kurgusu vardır bu filmde)...

İlginç bir film izlemek istiyorsanız, "A Clockwork Orange". Yalnız bu filmi altyazısız, orijinal ingilizcesinden takip edecekseniz uyarayım, kulağı tırmalayan garip bir argosu var.

Daha çok varda, şimdilik aklıma bunlar geldi.

Sitelerde Paylaş

Kubrick'in izlemediğiniz filmi kalmasın zaten. (The Shining, Spartacus, Full Metal Jacket, Eyes wide shut...)

Michael Moore'un da filmlerini gayet seçmeden izleyebilirsiniz. (Fahrenheit 9/11, Sicko, Bowling for Columbine)

Michael Haneke zaten tanınan bir yönetmen. (Piyanist, Le Temps du Loup)

Night Shyamalan adlı hint asıllı yönetmenin de kendine has bir üslubu vardır. (Signs, Village, Lady in the water)

Wes Craven'dan bir türlü haz alamasam da geçenlerde bir yerlerden bulduğum ve seneler sonra tekrar izleyebildiğim The People Under The Stairs fena film değildir.

Tarihi/politik film sevenlere Ken Loach filmlerini tavsiye ederim. (Özellikle Carla's Song, The Wind That Shakes The Barley ve Land and Freedom)

Sitelerde Paylaş

film degil ama bir tiyatro tavsiye edecegim

sen hic atesbocegi gordun mu?

demet akbag,yilmaz erdogan ve bkm oyunculari

izledigim en acikli komedi

www.diziizle.net

tarihinde muslo-agno tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kodomanın bahsettiği yönetmen c.nolan benimde favori yönetmenimdir,david fincherle birlikte en yetenekli yönetmenlerden biridir.

edit: kubrick filmlerinden özellikle eyes wide shut'ta mideme kramplar girmişti izlerken,hiç beğenmedim.

Sitelerde Paylaş

Hollywood filmlerini geçiyorum.

Bir Matrix 1 derim.

Bir de Kubrick'ten "2001 Uzay Yolu".

Benim favorim Andrei Tarkovsky'dir. Onun "Mirror" ve "Stalker" isimli filmleri mutlaka izlenmeli.

Büyük fransız yönetmen R. Bresson'un "Mouchette" isimli filmi.

F. Fellini'nin Amarcord'u.

Emir Kusturica'nın "Underground" isimli filmi.

Sitelerde Paylaş
Karun,

Var mısın The Fountain üzerine konuşmaya? :-)

meraba rexino

tamam.. bu arada senin bu filmden ne anladığını acayip merak etmekteyim:).

kürenin içindeki ((berzahtaki)) keladam asıl adamımızın ""bitişik hayal""i.. ilham aldığı adam..

aslında bir nevi mutlak aşkı arayan kamil insana gönderme yapar gibi hali var.. ((küre mekanı ibn arabi nin bitişik ve ayrı hayal tanımlarındaki gibi--cennetle alakası yok bence))

kaşif-fatih (conquistator) rolündeki adamsa Izzy'nin hayali.. asıl işi bitirecek olan kişi..

aztek rahibinin kılıçla karşısına dikilen conquistador'u doğudan gelecek olan ilk ata (Adem - Quetzalqoatl) sanıp gırtlağını ona teslim etmesini

misal alemini görüp hizaya gelmesine benzettim:)

ilk ata yerine konulup rahibi öldürmesini anlayamadım..

orion takımyıldızına yapılan göndermeyi de anlayamadım..

evet sen ne anladın mirim?

Sitelerde Paylaş
Hollywood filmlerini geçiyorum.

Bir Matrix 1 derim.

Bir de Kubrick'ten "2001 Uzay Yolu".

Benim favorim Andrei Tarkovsky'dir. Onun "Mirror" ve "Stalker" isimli filmleri mutlaka izlenmeli.

Üstat Fuzûlî

""2001 Uzay Macerası-Destanı"" olacaktı o film

bilgisayar için not: IBM harflerini bir ileri say HAL 9000 çıkacak..:)

Bir Matrix 1 derim.

tabi ki baş köşede..

Mobil Ave.. Kendini tanı.. Nefsini bilen rabbini bilir..:P

fazla hızlı oldu galiba..

Stalker'ı yeni indirdim izlicek vakit bulamıyom şu sıralar..

Solaris'ten iyi olduğu yönünde hakim bi görüş var bakalım..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...