Jump to content

Teist beynini eski haline çevirebilecek bir NLP yöntemi var mı ?

Recommended Posts

NLP kısaltması popüler diye NLP dedim. Yoksa yıllar önce de NLP'nin öğütlediği yöntemlerin çoğu vardı ama isimleri yoktu, NLP onları bir araya getirip vizyon kattı.

Asıl sorum şu:

Müslüman olsun, Hristiyan olsun farketmez inancı olan bir teistin beynini, anılarının silinmesine neden olmadan yalnızca evrenden ve bu evreni gözleyebilen kendi bilincinden zevk alabilen arınmış bir beyine NLP yöntemleriyle dönüştürmek mümkün müdür ?

Teistlerin inandığı dayanaksız ( kendilerine göre dayanaklı ) varsayımların asılsız olduklarının ayırdına varmalarını sağlamaya çalışmak imkansıza yakın bir uğraş.

Bu nedenle beyin yıkama gibi olmadan, ancak NLP sayesinde tarafsız bakabilmelerini sağlayacak ekstra bir vizyon katacak bir NLP çalışması ile teist beyni sizce kurtulabilir mi bu çaresizliğinden ? Kurtulursa olacaklar neler olabilir ?

tarihinde blackflicker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuya örneklendirmeyle başlamak istiyorum..

Günümüzde bir çok kanser türünün tümüyle tedavisi yok fakat günlük hayata nerdeyse hiç etki etmeyecek kadar hafifletilebilme ihtimali var..

Burada tedavi teist kişiyi bilinçlendirmek ve safsataların farkına vardırmaktır.. Şahsen islamın çağdışı yönlerini kurandan kanıtlarla göstererek bilinçlendirme taktiğini kullanıyorum.

Teist bir ortamda yetişmiş kişi dinsizleşsede asla tamamen arınmış olamaz. Fakat ne kadar fazla kitap okursa, pozitif eğitim alırsa, matematik fizik kimya öğrenirse doğmatiklerin tesirinden o derece az etkilenir, gerçekci nesnel bilimsel bir bakış açısına sahip olur.

Birçok müslüman ateist hala "kısmet", "kader" gibi doğmatiklerin etkisinde hayatlarını sürdürüyor.

Ben kesinlikle tamamiyle kurtulanabilme ihtimali olduğunu düşünmüyorum Blackflicker..

tarihinde Seyirci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Konuya örneklendirmeyle başlamak istiyorum..

Günümüzde bir çok kanser türünün tümüyle tedavisi yok fakat günlük hayata nerdeyse hiç etki etmeyecek kadar hafifletilebilme ihtimali var..

Burada tedavi teist kişiyi bilinçlendirmek ve safsataların farkına vardırmaktır.. Şahsen islamın çağdışı yönlerini kurandan kanıtlarla göstererek bilinçlendirme taktiğini kullanıyorum.

Teist bir ortamda yetişmiş kişi dinsizleşsede asla tamamen arınmış olamaz. Fakat ne kadar fazla kitap okursa, pozitif eğitim alırsa, matematik fizik kimya öğrenirse doğmatiklerin tesirinden o derece az etkilenir, gerçekci nesnel bilimsel bir bakış açısına sahip olur.

Birçok müslüman ateist hala "kısmet", "kader" gibi doğmatiklerin etkisinde hayatlarını sürdürüyor.

Ben kesinlikle tamamiyle kurtulanabilme ihtimali olduğunu düşünmüyorum Blackflicker..

Seyirci sana katılmak zorundayım. Beynindeki en temel düşüncelerinin köklerini teist bir bağlamda oluşturup sonrasında edindiği pozitif bilimlerin ışığıyla gerçeği yakalayabilmiş nice şanşlı insan bile farkında olmadan, büyük olasılıkla teistliğinin etkisinde bir çok olaya / duruma yaklaşıyor.

İşte zaten asıl sormak, konuyu getirmek istediğim nokta buydu. Post-teist döneminde teistsel tepki veren nöronlarındaki hasar nasıl indirgenebilir. Bu konuda acaba dünyada araştırmalar var mıdır ? Eğer böyle araştırmalar varsa bu gerçekten dünyanın kurtuluşu olabilir :-) Teistlere gerçekleri göstermek isteyen kısmen-aydınlanmışlar ( örn: ben ) bunu başarabilmek için ne yapabilir ? Yalnızca NLP değil, herhangi birşey olabilir bu. Ben bu forumu senelerdir takip ediyorum ve gördüğüm malesef teistlikten arınabilen insan yüzdesinin çok düşük olduğu.

Halbuki, teistlerin argümanlarına yanıt veren arkadaşların argümanları da genelde bir o kadar mantıklı ve vurucu oluyor fakat teist yine de "banane banane" diyor, işin içinden çıkmak için kıvırıyor. Demek ki, yalnızca anlatmak yetmiyor teistlere. Beyinleriyle en temelden, yani fiziksel olarak görmelerini sağlamak gerekiyor. İşte başta bu nedenle NLP demiştim; nöron manipülasyonu olduğu için.

NOT: namaza lezzet, kadınlara meyve diyen mask gibi nurculara hiçbirşeyin fayda etmeyeceğini malesef tahmin edebiliyorum ama yine de bir umut...

tarihinde blackflicker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...