Jump to content

biz bi ev taşıdık...

Recommended Posts

Dostlar biz bi ev taşıdık yine oturduğumuz yere yakın bir yerdeyiz ama hiç değilse artık kira yerine ev kredisi ödüyoruz. Eve taşındık ama ne sorunlar yaşadık ne. Biraz anlatayım da rahatlayayım dedim. Telekom ayrı müteahhit ayrı komşular ayrı delirtti bizi. Efendim başlıkları şöyle bir açacak olursak önce müteahhitten başlayalım. Eve taşındığımız tarih 20 Ekim 2007. Adam 2007' nin başında bize daireyi ağustosta teslim ederim demişti. İyi dedik yazın rahat rahat taşınırız derken kış kapıdayken hem de benim okul açıkken taşınmak zorunda kaldık. Taşındık dertler bitti derken evin bir sürü eksiği ortaya çıktı. Kalorifer petekleri takılı değil, banyodaki alafranga tuvalet altından su sızdırıyor, pencerelerin kenarlarından dışarısı görünüyor, odaların duvar diplerindeki süpürgelikler takılı değil vs. aman içim daraldı gözüm karardı neler neler... Ufak tefek sorunlar hala devam ediyor.

Komşular da ayrı manyak apartman kapısını kilitliyorlar sanki evlerinin kapısı. Hem de 3 defa çeviriyor adam. Kilit 20 defa çevrilse 20 defa çevirecek! Yuh yaa! :o

Her neyse yine delirdim sakinleşmem lazım.

Bina yeni dedim ya belediye buraya vereceği basit bi adres plakasını asmak için bizi 3 aya yakın bekletti!

Gelelim telekoma asıl telekoma giydirmek için açtım mevzuyu. Eve taşınmamız benim için dönem ortası olduğu için acilen telefonu yeni adrese aktarmam ve internete başvurmam gerekiyordu. Çünkü çoğu dersin teslim etmem gereken ödevleri var hatta bazı derslerden 3-4 tane birden. Ekim - kasım gibi telekom grevdeydi ve grevden çıktıkları gün gidip dilekçemi verdim adres değişikliği için. Bana söyledikleri sizin orda telefon kutusu yok buraya biz kutu çıkıcaz. 1 hafta bekledik gelen giden yok. Sonra özellikle telekomdan gelirlerse bize haber verin dediğim üst komşu 2. hafta sonunda söylediler adamların geldiğini :angry: Telekomdan adamlar bizim üst komşuyu cahil bulunca mı böyle oldu bilemiyorum demişlerki bunlara "Muteahhitinize söyleyin buraya 50x60 cm boyutlarında kutu koysun." Allahalla. Tuttum gittim Gayrettepe telekoma bi daha. Aynı şeyi bana da söylediler. Bizim kafa karıştı tabi bu kutu olayı telekomun mu muteahhitin işi mi diye. Bunun üstüne 1-2 kez daha gittim telekoma bi sonuç çıkmadı. Bi ara telekoma gidip olay çıkarmak da vardı artık delirttiler çünkü. Diğer taraftan da müteahhit bu benim işim değil demekte ısrarlı. Ben bu internetsiz zamanda tabi ödevleri teslim etmekte zorladındım. İnternet kafe denen yerler duman altı, gürültülü ve kötü bilgisayarlarla durulacak yerler değil. Artık İstanbul' un ortasında telefonsuz kaldık. 2 hafta kadar önce okula gitmek üzere çıkmıştım evden yukardaki telefon kutusunu (hani şu sokak başlarındaki beyaz kutu) değiştiriyorlar. O zaman anlaşıldı olay. Meğerse kutu taşıma kapasitesine ulaşmış bize yer yok. 1 hafta önce hattı bağladılar ben de hemen gittim internete başvurdum.

Burdan telekomu ve tüm çalışanlarını saygıyla(?) selamlıyorum. :angry:

Aylarca foruma giremeyince tabi ne kadar özlediğimi anladım okumam gereken bir sürü yorum/yazı var. Yarın saat 13 de son bütünleme sınavına giricem ben ateistforumdayım. :P

Sitelerde Paylaş

Çok iyi anlıyorum, bu durum aylarca benim de başıma geldi....

Yeni yapılmış sitelere taşınırken bu duruma hazırlıklı olmak lazım, İstanbul'un ortasında 6 ay ben de telefonsuz ve internetsiz kalmıştım.....

Sitelerde Paylaş

telekom araplarin eline gectigi gunden beri bir cok aksilik oluyor en basitinden bahsettiginiz gibi grev meselesi, o grev yuzunden 1 aydan fazla sure tarifemi degistirmek icin bekledim..ayrica telekom sagolsun her gun saat 4 ile 8 arasinda surekli internet gibi geliyor..100 kere aradim yine sonuc yok..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...