Jump to content

KONU TÜRBAN

Recommended Posts

Bugün türbanlıların türban takma hakkına saygısı olanlar,yarın kendi haklarına sahip çıkabilecek insanlardır,bugün saygı duymayanların yarın hakkımızı arama aşamasında hak arayacaklarını sanmıyorum iddia ediyorum bunu ilk kabul edenler onlar olur.Siz bizi düşünmeyin ,kimse bizi zorla ne türbana ne çarşafa sokamaz.

Sitelerde Paylaş

Macchiato, ben sınıf ortamını kastetmiştim, yoksa anne çarşaflı, kızı türbanlı, arkadaşı da başı açık olabilir. Sorduğum, cüppeli ve çarşaflı üniversite sırasında yanyana nasıl oturacak, oturacak mı?

Kimse çarşafa türbana tabi ki zorla sokmuyor, küçük yaştan başlayarak alıştırıyorlar. Alışmaya ortamı olmayanlar da bir şekilde "mahalle baskısı" denen kavramla alışıyor, o da zorla olmuyor tabi. Bakın benim de şöyle bir anım var, babamın Konya'da tıp sarf malzemeleri satan bir dükkanı vardı, buraya Isparta'dan gelmiş, yurtta kalan bir diş hekimliği öğrencisi gelir gidermiş, başı açık, sene 90 başları. Neyse, birkaç ay aradan sonra aynı kız türbanlı olarak gelmiş, "ne oldu" sorusuna "hem böyle rahat ettim hem de ayda 100 mark veriyorlar" demiş. Yani çok haklısınız, zorla yapmıyorlar.

Bu arada çarşafla, cüppe yasağındaki etik duruşunuzdan bahsetmemişsiniz.

Sitelerde Paylaş
Bugün türbanlıların türban takma hakkına saygısı olanlar,yarın kendi haklarına sahip çıkabilecek insanlardır,bugün saygı duymayanların yarın hakkımızı arama aşamasında hak arayacaklarını sanmıyorum

yanılıyorsunuz yarın islamın belirledikleri dışında haklar'dan söz edilemeyecek dolayısıyla hak aranabileceğini düşünmeniz bile sadece fantazi..

[siz bizi düşünmeyin ,kimse bizi zorla ne türbana ne çarşafa sokamaz.]

Sizi bundan kim koruyacak? Demokrasi tanrısımı?

Sitelerde Paylaş
len türban takınca kendine zarar mı veriyomuş insan?

(demir boncuk takıyo kızlar burnuna , yara iltihap falan oluyor)

bi kimsenin kendine zarar veren şeyler takmasıyla takan kişiyi öldürüp atmak arasında nasıl bi bağ kurdun?

sigara içiyorsan haber ver de gelip seni sürelim bu topraklardan hatta gebertelim)

ne dersin beynini anunnaki'lerle dumura uğratmış ekneton?

Yufka Yüreklilerle Çetin Yollar aşılmaz.

Sitelerde Paylaş
Bugün türbanlıların türban takma hakkına saygısı olanlar,yarın kendi haklarına sahip çıkabilecek insanlardır,bugün saygı duymayanların yarın hakkımızı arama aşamasında hak arayacaklarını sanmıyorum iddia ediyorum bunu ilk kabul edenler onlar olur.Siz bizi düşünmeyin ,kimse bizi zorla ne türbana ne çarşafa sokamaz.

sizin türban üretimi yapan tekstilci akrabanız olduğundan şüpheleniyorum. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...