Jump to content

DİYALEKTİK ve TARİHİ MATERYALİZM

Recommended Posts

Burada bir "hop" demek lazım.

Afganistan işgali savunulamaz.Evet doğru,ABD'nin yeşil kuşak projesinden herkes haberdar.

Ama işgalleri savunmaya başlarsanız,ABD işgallerine karşı susmanız gerekir.Tutarlı olmak lazım.O zaman çıkar ABD'de derki, "Irak halkının demokrasi! getirmeye gücü yoktu,biz süreci hızlandırdık,demokrasi tesisi için adımlar attık".

SSCB'nin her yaptığı doğru diye bir kural yok.Dine inanır gibi,SSCB'ye inanmanın tutarlı bir yanı yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 867
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

''O yapar o kapitalizm'' diyor isen o zaman kendi savunduğun sistemin bir pislik olduğunu kabul ediyorsun demektir. Kendi sistemini savunamadan, sosyalizmin de sizin kadar ''pislik'' olduğunu güya gösterip kendinize razı etme yoluna gidecek kadar acizleşmişsiniz.

Ben kapıtalızmı savunmadıgım gıbı kapıtalızmede sızın bakıs acınızdan bakıyorum,

Kapıtalızm sıze gore madem pıslık o halde kapıtalızmde pıslık olması normaldır,anormal olan sosyalızmde pıslık olmasıdır kı,zaten ıddıanız sosyalızmın kapıtalızmın pıslıklerını kaldıracagıdır,ancak sosyalızmın pıslıklerı ve olumsuzlukları kaldırmadıgı gosterılınce,bu sefer de aynı pıslıklerın kapıtalızmde de var oldugunu soylemenız,sosyalızmde pıslık olmasını haklı cıkarmaz.

Burada ınsan yemeyı savundugun gıbı,sımdı de Sovyetlerın Afgan veya Cek ısgalını de savunuyorsun,maalesef korukorune hıc bır sey bılmeden yazıp cızıyor sonra da komık durumlara dusuyorsun.

Bu arada Cınde ozel mulkıyet varmıymıs ??

Sitelerde Paylaş
S.S.C.B işgal etse ne olacak? S.S.C.B.'nin sömürücü bir sınıfı yok ki! Afganistan'daki zavallıların durumuna bakıp oranın emekçilerinin devrim yapmaya gücü yetmeyeceğini görerek kendisi iktidarı alıp Afgan emekçilere vermek istemiş, gayet de iyi düşünmüş.

Isgalı savunan arkadasa kendı 'Ulu Buyuk Lıderı' Lenın'ın

Ulusların kendı kaderlerını tayın Hakkı krıterlerını gozden gecırmesını tavsıye ederım.

Çekoslovakya konusu da benzer şekildedir...

Cekoslovakya da ıktıdara gelen Dubcek Prag baharı adı verılen bır Lıberallesme hareketi baslattı,

SSCB bu kaymadan rahatsız oldu ve ulkeye tankları sokuverdı !!

Sovyetlerın ısgallerınde daha oncede 1956 Macarıstan ısgalı var !!

23 Ekim 1956'da Budapeşte'de öğrencilerin yetkililere bir dilekçe sunmak üzere düzenlediği yürüyüş halktan da geniş destek gördü.Gerő'nün sert demeci üzerine polisin kalabalığa ateş açmasıyla barışçı gösteriler bir anda ayaklanmaya dönüştü.Ordu birliklerinin de ayaklanmacılara katılmasıyla halk silahlanmaya başladı.Ülkenin hemen her kentinde yerel konseyler ortaya çıktı.Köylüler kamulaştırılmış arazileri işgal etmeye girişti.Bürokrasi ve kolluk kuvvetleri hızla dağılmaya başladı.Yeniden iktidara gelen Nagy'nin üst üste verdiği ödünler, geçmişteki siyasi partilerin canlanarak neredeyse iktidara ortak olmasına yol açtı.Kilise de eski gücüne kavuştu. Sovyet birliklerinin Macaristan'dan çekildiği sırada, Nagy 1 Kasım'da Varşova Paktı'ndan ayrılma kararını açıklayarak Birleşmiş Milletler aracılığıyla büyük devletlerin korumasını istedi.Bu gelişme üzerine takviye edilerek geri döndürülen Sovyet birlikleri Budapeşte'yi işgal etti; Nagy Yugoslavya'nın Budapeşte'deki büyükelçiliğine sığınırken, reformcu önderlerin çoğu tutuklandı.Bu sırada Nagy hükümetinde görev almış János Kádár, karşıdevrimin bastırılmasından sonra reformlara gidilmesini öngören bir programla yeni bir hükümet kurulduğunu açıkladı.Sovyet birliklerine karşı silahlı direniş bir gecede kırıldı.İşçilerin başlattığı genel grevin sona erdirilmesi ise birkaç haftayı aldı.Düzenin sağlanmasından sonra geniş çaplı tutuklamalara girişildi.Bu arada 150 bin kadar Macar yurtdışına kaçtı.

Macar halkı sosyalızme ısyan ederek sılahlanmıs ve bır karsı devrım baslatmıstır,kamulastırılmıs arazılere el koyulmus,yanı ozel mulkıyet gerı alnmıstır.SSCB Macarıstanı da ısgal etmıstır,sonucta halkların ıstedıgı olmus Macarıstan da Cekoslaovakya da SSCB de hepsı kapıtalızme gerı donmıustur !!

Halklar bu koflugu cok kısa surede anlamıstı,darısı hala anlamayanların basına !!

Ayrıca,

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/hab...5308564&p=2

Sitelerde Paylaş

Deha;

Yamyamlık dünyanın her yerinde olabiliyor.Çin'deki bu "bebek yemenin" sağlıkla ilgisi olduğunu söyleyip,sonra işi komunizme bağlıyorsun ya...Birde yüzümün şeklini merak ediyorsun,çok güzel.

Bütün yazdıkların "Komunizmin Kara Kitabı"adlı kitaptan alıntıdır.

Buradan herkese açık çağrı.

Darwinizimdini,Harun.Yahya.net,webhatti,dinlertarihi,atsizotağı gibi sitelere bakın.Hatta bütün ırkçı,ve dinci sitelere bakın.Aynı cümleler,noktasından virgülüne kadar.Darwinizimdini sitesinde fotoğraflı yorumlusu var, Deha'nın söylediklerini söylüyor.Harun Yahya bu kitabı "kaynak" kabul eden kitaplar bile bastı.Başka bir kaynak yoktur.Ve gerek siyasal bilimler gerekse sosyoloji ve tarih camiasında kesinlikle ciddiye alınan bir kitap değildir.Bir propaganda kitabıdır.

Şimdi Harun Yayhacı ile Daha'yı ortak paydada buluşturan şey nedir?

Anti-Komunizm hatta anti-sol.

Buyurun istediğinizle buluşun,koklaşın kaynaşın.

Yüz ifademe gelince...

Kahkaha efekti olmadanda anlaşılır biçimde,uzun bir tebessüm.

Haydi boş durmak yok!Herkes Komunizmin Kara Kitabından bir kopyala yapıştır ile, "diyalektik ve tarihsel materyalizm" başlıklı konumuza katkı yapabilir.Haydi,vakit az, nasıl diyorsunuz; Vakit Nakittir!

Sitelerde Paylaş

Bütün yazdıkların "Komunizmin Kara Kitabı"adlı kitaptan alıntıdır.

Sen ayakta uyurken ben onlarca degısık kaynak ve baska kıtaplardan da bahıs actım,halep orada ıse ınternet burada herkes arastırabılır ve yazdıklarımı da gozden gecırebılır!!

Itıraf et kı bu konuyu bılmıyordun ve sende balyoz etkısı yaptı hala da ınanamıyorsun !!

Fınlandıya Genelkurmayı bıle 50 yıl sonra Rus askerlerın Fın askerlerını yedıgını fotograflarla ortaya koydu,arsıvını actıi

Ukraynalılar oyle bır alısmıs kı hala bırbırlerını yıyorlar !!

Yamyamlık dünyanın her yerinde olabiliyor.

Dunyanın her yerınde olabılır sıradan bır olay dıye sozde sosyalıstlerı hos mu gorelım !!

Sitelerde Paylaş
Liselerde ve üniversitelerde şiddet hareketleri başladı, öğretmenler dövüldü; 1966'da çoğunluğu öğrencilerden, fanatik gençlerden oluşan milyonlarca Kızıl Muhafız'ın seferber edilmesiyle terör doruk noktasına ulaştı. Bu döneme hakim olan Kaostu. Komünizmin Kara Kitabı adlı eserde bu dönem şöyle tasvir ediliyordu: "Hepsi ölüme mahkum edilen devrim karşıtları, bütün halkın davet edildiği açık duruşmalarda, Kızıl muhafızlar tarafından parçalanıyorlardı. Halk ise bu esnada "öldür öldür!" diye bağırıyordu. Kızıl Muhafızlar bazen parçaları kızartıp yiyor ya da hala canlı olan mahkumun gözleri önünde ailesine yediriyordu; herkes "eski mülk sahibi"nin karaciğerinin ve kalbinin yendiği ziyafetlere ve konuşmacının yeni kesilmiş kafalardan yapılmış bir kazık dizisi önünde konuştuğu toplantılara davetliydi."

Bak Deha, hala anlamıyorsun değil mi?

Bu üstteki senin iletin.Burada ne cenin var, nede AÇLIKTAN YAMYAMLAŞAN İNSANLAR.

Koyu renkleri yerleri oku bakalım ne diyor?Ne dedim ben her iki iletimdede "Komunizmin Kara Kitabı" ciddi bir eser değildir,adi bir propaganda kitabıdır,o kadar adidirki ancak Harun Yahyacılar ve Irkçılar kullanmaktadır.

Bir daha anlatayımmı?

Bir daha?

Bir daha?

Bir DEHA?

????

Başka kaynak dediklerinde ,mesela vikipedia'dakiler, Savaşlardan,felaketlerden,kazalardan ve seri katillerden oluşan bir demet sunmuş.Solzhenitsyn ile verdiğin kaynak bir "romandır".Bilimsel bir araştırma sonucu değildir,kaldı ki Solzhenitsyn 1970'de Nobel almış, eski bir Sovyet vatandaşı yazardır.SSCB'yi eleştirmesi yüzünden sınırdışı edilmiş,ancak hayatının bundan sonraki döneminde Batı'nın oyuncağı olmaktan öteye geçemiştir.

Kalan linklerde anılar falan var.Öyle anılar varki uydurulmuş,okusan hügür hüngür ağlarsın.Neyse...

Hala tebessüm var yüzümde, sen çırpındıkça,ben gülüyorum...Malesef..

Haydi,Komunizmin Kara Kitabından başka alıntıların yokmu?

tarihinde Sultangaliyev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kaynak BBC

Ukrayna da Gunde 25,000 kısı aclıktan olmekte,ve aclık dolayısı ıle cocuklar bebekler ve ınsanlar yenmekte,bırısı de karısını oldurup corbasını yapmıs !!

Ve ınanılır gıbı degıl cocuklar ortadan kayboluyor ve herkes ne oldugunu bılıyor !!

Bunların sebebı antı-bılımsel tarım polıtıkları !!

Ne kadar fakır olursa olsun Turkıye dahıl dunya uzerınde hıc bır ulkede aclıktan gunde 25.000 kısı olmadıgı gıbı,kımse karısını veya cocukları bebeklerı yemek zorunda kalmamıstır !!

Butun bunların sebebı, antı-bılımsel ıdeolojılerı rehber alan,Insanlara cennet vaadeden her seyı cok basıt zanneden sozum ona okumus aydınlardır,goruldugu gıbı patronlar yok olunca kımseye 9 ayakkabı kar kalmıyor!!

Bu aclıktan olme ve yamyamlık hem SSCB de hem de Cın de goruldugune gore sucluların kım oldugu acıktır !!

Hayatta yegane yol gosterıcı Bılımdır !!

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3229000.stm

According to some figures, about 25,000 people died every day in Ukraine in 1933, and there were widespread cases of cannibalism.

"Our neighbour killed his wife, dismembered her body and was seen to make soup of her," 82-year-old Volodymyr Pianov was quoted as saying by the Associated Press news agency.

I myself remember to this day my shock and horror - even total disbelief - when my grandmother told me how children and babies had been eaten alive during the famine when everyone was just desperate to find any food.

Sometimes children would just disappear without any trace, but many villagers knew what really was happening, my late grandmother said.
Sitelerde Paylaş

Hahahaha... İyice abarttın deha.

Yahu hadi kıtlığı mıtlığı, günde 25000 kişiyi geçtim, insan aç kalınca niye karısını çocuğunu yesin? Atı keser, eşeği keser, köpeği keser, sapanla kuş vurur onları yer. Kuş da mı kalmadı anasını sattığımın memleketinde... Hadi bilemedin fare yesin.

Bu kadar komik iddialarla marksizm eleştrisi yapılır mı yahu?

Sitelerde Paylaş

Sultangalıyev,

Yapma ezdırme kendını daha once bılıyorsun burada adıce cırkeflestın ve bana defalarca pezevenk dıyen ıletıler attın,kusura bakma ben senın gıbılerı adam yerıne koymam,

Onlarca kaynak var yeter kı sen onyargısız arastır,

BBC de mı taraflı yazdı??

Fınlandıya Genelkurmayının elındekı resımlerde sahte mı??

Bıraz akıllı ol,bu ulkelerde on mılyonların aclıktan oldugunu kabul edıyorsan ,yamyamlık olaylarını da kabul etmek zorundasın !!

Aclık olmadı vs dıyorsan bılelım !!

Bır Cınlının bızzat yamyamlıgı yasamıs Cınlının yazdıgı kıtap ıle ılgılı lınk te verdım !!

Sen ne dersen de halklar neden sosyalızmden kacarcasına kapıtalızme dondu???

Bunun nedenı basıt bır sey olamaz degıl mı??

Sosyalıst ulkelerde aclıktan olumler ve ınsan etı,cocukları ve bebeklerı yeme olayları genıs bıcımde olmustur bunu kımse reddedemez !!

Hele kı bu goreceksınız onumuzdekı donemde daha da acık dıllenecektır !!

Sitelerde Paylaş

Hadi Çekleri, Afganları açıkladınız ('Ki nasılsa sınıfsızdır, anamı avradımı bellese de sosyalisttir' mantığının apaçık mantıksızlık olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim), Mahnovşçina Hareketi'nin ezilmesine ne diyeceksiniz? Petlyura Bolşevikleri çekirge gibi ez(e)mediyse, bunda o dönem Ukrayna köylü hareketi Mahnovşçina'nın büyük katkısı vardır.

Ha bir de, Fransa'da İç Savaş'da Marx, Paris Komünü'nü selamlarken, devrimin bürokrasiyi, düzenli orduyu, hatta kimi yerlerde 'devlet'i -bu ifadeyi de kullanır Marx- ortadan kaldırmalarıyla övünürken; koskoca bürokrasisi, düzenli ordusu, düşünce polisi ve işgalleriyle SSCB'yi savunmanız, açıp Marx'ı dahi okumadığınızı gösteriyor bence :)

NOT: Lafım burada herkese ya da genel olarak her Marksist'e değil, SSCB'ci Marksistleredir.

Sitelerde Paylaş
Hahahaha... İyice abarttın deha.

Yahu hadi kıtlığı mıtlığı, günde 25000 kişiyi geçtim, insan aç kalınca niye karısını çocuğunu yesin? Atı keser, eşeği keser, köpeği keser, sapanla kuş vurur onları yer. Kuş da mı kalmadı anasını sattığımın memleketinde... Hadi bilemedin fare yesin.

Bu kadar komik iddialarla marksizm eleştrisi yapılır mı yahu?

Thecrow uzgunum ama bıraz kafan calıssa o atın veya essegın veya kusun nasıl beslenecegını dusunurdun!!

Insanlar kendısı yemek bulamıyor At essek nereden bulacak,karla kaplı oldugunu da unutma !!

Kus da darı yer bugday yer vs

Bu hayvanlar olsa bıle gunde 25,000 kısının oldugu mılyonların ac oldugu bır yerde ne kadar ıse yararlar??

saka degıl nufusun 4 de bırı oluyor !!

Mılyonlarca kısı ac ve sen kus yok mu dıyorsun kac tane yakalayacaksın olsa bıle??

gunde 10 mılyon kus kessen ancak bugunu kurtarırsın yarın bulabılecekmısın 10 mılyon kus daha !!

hepsını yaptılar sıra en son cocuk ve bebek yemeye geldı,ınsan yemeye geldı!!

Bılıyorum ılk defa karsılastıgın ıcın garıp gelıyor ama ıncele arastır cok daha sasıracagın seyler bulacaksın !!

Kendını de ufak ufak alıstır maalesef gerceklerın enınde sonunda ortaya cıkamak gıbı bır huyu vardır

soz guzelde benım degıl hakkını teslım edelım Feynman'ın '.

Bu arada deha, yaptığının "bu ateistlerde ahlak olmaz, analarını bile düzerler" diyen müslümanların yaptığından hiç bir farkı olmadığını da belirteyim.

Konunun ateızmle ne gıbı bır ılıskısı oldugunu cozemedım !!

Sitelerde Paylaş

Hadi siz Sovyetçilere, Müslüman mezhepçileri gibi 'üstad aslında şunu demek istiyor', yorumlarınızı dinlemek için, iki alıntı vereceğim:

'..Devlet asla, Prusyalının kralından beklediği gibi, toplumsal örgütlenmenin kaynağını 'devlette ve toplumun örgütlenmesinde' görmez...Radikal ve devrimci politikacılar bile, kötülüklerin nedenini devletin doğasında değil, yerine bir başka biçimini geçirmek istedikleri belirli bir devlet biçiminde bulur.' (Karl Marx, Critical Notes on The Article ''The King of Prussia and Social Reform. By a Prussian, Vorwarts!, No.63, 7 Ağustos 1844, http://www.marxists.org/archive/marx/works/1844/08/07.htm)

Burada, bir devlet biçimi yerine diğerini, hem de merkezi ordulu, bürokrasili bir devleti geçirmek isteyen sscbcilerimizden bir yorum bekliyorum :)

'..(Paris Komünü) Şu ya da bu meşru, anayasal, cumhuriyetçi, emperyalist devlet erki biçimine karşı bir devrim değildi. Bu, bizatihi devlete karşı bir devrimdi.' (Paul Thomas'tan alıntılandı, eseri 'Marx ve Anarşistler', ütopya yayıncılık.)

Tekrarlıyorum sorumu: Burada anlatılanlarla, SSCB örneğini benzeşik görüyor musunuz? Arada, birbirine benzeyen 5 özellik yazınız lütfen :)

Sitelerde Paylaş

Deha;

Az önceki iletime cevap versene!

Bana işi sulandırıyorsun dedin, ne yapsaydık.Verdiğin hiçbir link,az önceki iletide "KOYU RENKTE" yazılanları doğrulamıyor.

Hala anlaşılmadıysa tekrarlayalım...

Kızıl Muhafızlar bazen parçaları kızartıp yiyor ya da hala canlı olan mahkumun gözleri önünde ailesine yediriyordu; herkes "eski mülk sahibi"nin karaciğerinin ve kalbinin yendiği ziyafetlere ve konuşmacının yeni kesilmiş kafalardan yapılmış bir kazık dizisi önünde konuştuğu toplantılara davetliydi."

Ukrayna'daki açlığıda anlatayım sana.Stalin'in uygulamak istediği tarım politikasına-kolhozlara- en büyük direnci Ukrayna köylüleri göstermiştir.1932 yılında hasat yetersiz çıkmıştır.Stalin bunu sistem dışı kalan köylülerden vergi alarak halletmek istemiştir.Eleştirilecek en büyük iki hatadan biri budur.Çünkü vergiler çok ağırdır.Ancak ölümlerin esas sebebi bu vergiler değildir.1933'de ciddi bir kıtlık başgöstermiş.Kuraklıkla beraber.Stalin yönetimi,halen direnç halinde olan köylülerin açlıktan ölme tehlikesini görmezden gelmiştir.Direnci kırmak için bir nevi "çözüm" üretmiştir.Bu berbat çözüm açlıktan insanların ölmesine sebep olmuştur.Yardımlar geç gelmiş ve doğal olarak yeterli olmamıştır.1934-35 yıllarında nispeten iyi üretim olmuş,iklimin de elverişli geçmesiyle.Ama ölen insanlar geri gelmemiştir elbette...

Benzer açlık Kazakistan'da ve bazı Rus bölgelerinde de yaşanmıştır.Burada "işlemeyen kolhoz"dan ziyade işletilmeyen ve buna karşı yapılanlar sorumludur.

Burada suçlu "fikir değil" bizzat Stalin'dir.Ne sosyalizm, ne Das Kapital böyle bir çözüm önermez, bu tip yaklaşımlar öngörülmez.Nikimden anlaman lazımdı ama ben Stalinci olabilecek en son kişiyimdir belkide.Ama anlamıyorsun,anlamak istemiyorsun zaten.

Adi propaganda kitapalrından aktarılanlara itirazımız var, ve hala az önce bahsettiğim iletin ile Ukrayna Açlık felaketi arasında bir bağ yok.

Anladın mı?

Anladın mı?

Sitelerde Paylaş

Kuş darı yer, buğday yer, bununla beraber kurt yer, börtü böcek yer, yer oğlu yer. İnsanlar tarlaları icat etmeden önce kuş yok muydu?

Hadi diyelim her taraf karla kaplı... Her taraf karla kaplandıktan sonra tarım politikasına takla da attırsan fayda etmez. Ne yapacak peşin fiyatına 10 taksitle küresel ısınmaya mı girecek?

BBC'nin, CNN'in bilmem kimlerin eline bakmaya lüzum yok bunun için. Aradan iki milyon yıl da geçmiş değil. Bu gün yaşayan gençlerin dedeleri de bilir, orta yaşlı insanlar çocukluk dönemlerinden hatırlar, yaşlı kimseler de bizzat yaşamıştır bu durumu. Onlardan çok siz koparıyorsunuz kıyameti... Size düştü ya ukraynada yamyamlığın hesabını sormak. Olmuşsa yapan yerin dibine batsın da ben ortada ucuz karşı-devrim propagandasından başka bir şey göremiyorum.

Ateizm ile ne alakası olduğunu gayet iyi anladın. Ateistler hakkında üfüren, sallayıp savuran yobaz müslümanların tepkilerinden farksız tepkiler veriyorsun. Adnan hoca kitabını okuduktan sonra ahkam kesen tipler var ya, işte onlardan ayıramıyorum seni. Yobazlık sadece islama özgü bir durum değil. Yaşını başını alıp da ateist olmuş, fakat diğer kötü alışkanlıklarını bırakamamış insanlardan da görüyoruz. Esas buna alıştırmaya çalışıyorum kendimi...

Sitelerde Paylaş

Deha;

Az önceki iletime cevap versene!

Bana işi sulandırıyorsun dedin, ne yapsaydık.Verdiğin hiçbir link,az önceki iletide "KOYU RENKTE" yazılanları doğrulamıyor.

Hala anlaşılmadıysa tekrarlayalım...

San Cınlı nın yazdıgı kıtaptan bahsettım ya aynı seyler o kıtapda da yazıyor,o lınkı farketmedın mı??

Bu ne becerıksızlık ılla ben bulup yuzune carpayım oyle mı??

Ne yanı Cın de Kızıl muhafızlar mılyonları oldurup kımını de yemedı mı??

Iddıan bu mu??

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ne kadar ilginçtir ki, biraz önce öylesine internette gezinirken daha doğrusu wikipedia'ya da bazı merak ettiğim konuları karıştırırken karşıma yine Marx efendi çıktı. Kesinlikle bu konular üzerine özellikle bir araştırma yaparken karşıma çıkmış değil yani. Bu yüzden ilginç geldi ya. Herneyse Jim Jones adında sapık bir din önderi var. Peoples temple adında bir mabed kuruyor. Komün halinde yaşayıp gidiyorlar. Sonra bir gün 900 kişi çoluk çocuk hep birlikte siyanür ile kendilerini zehirleyerek intihar ediyor. Jones, komünündeki insanlara cennette buluşmayı vadetmiş son konuşmasında ve kendiside silah ile intihar ederek hakkın rahmetine kavuşmuş. Şimdi diyeceksiniz ki ''bunun neresi ilginç ve konumuz ile alakası var?'' Haklısınız. Şöyle ki bu sapık Jones topluluğunu yani mabedini Marksist düşünceyi temel alarak kurmuş. Onun komün ideolojisini benimsemiş. Ne tesadüf değil mi? İnsan denilen canlı'yı bilimsel olarak ne kadar iyi analiz edebilmiş değil mi? Hayret ettim.

Sonra insanlardan topladığı serveti nereye bağışlamış bu deli, biliyormusunuz? Şaşırmayın canım, sosyalist komünist partisine. Bakın şu allah'ın işine...

Sadece ilginç. Bugün epey bir şey öğrendim. Yamyamlık,toplu intihar görülen Marksist topluluklar vs vs. Daha neler göreceğiz bakalım.

Son sözümüz yine akıl ile olsun. '' Hayatta en hakiki mürşit,ilimdir.''

Kaynaklar

http://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Jones

http://en.wikipedia.org/wiki/Peoples_Temple

Sitelerde Paylaş
Size düştü ya ukraynada yamyamlığın hesabını sormak. Olmuşsa yapan yerin dibine batsın da ben ortada ucuz karşı-devrim propagandasından başka bir şey göremiyorum.

Evet bıze dustu bunun hesabını sormak,ınsanları SSCB soyle ıyı ulke ıdı vs dıye kandırma cabasında olanlara karsı !!

Ve ne acı kı yamyamlıgı arastırıp ınceleyecek yere olmussa olmustur dıyıp hos gorecek kadar gozunuz donmus !!

Kuş darı yer, buğday yer, bununla beraber kurt yer, börtü böcek yer, yer oğlu yer. İnsanlar tarlaları icat etmeden önce kuş yok muydu

Sen harbı mı yazıyorsun bunları mılyonlarca ac ınsan goktekı kusları avlayıp yıyecek gunde mılyonlarca kus nereden bulacaklar,ustelık sana dıyorum Ukrayna soguk ıklım kuslar goc etmıs olamaz mı???

gereksız yere dıdısıyorsun !!

Sitelerde Paylaş

Deha ya benim yazdıklarımı okumuyorsun, yada kendi verdiğin linklere bakmıyorsun.

O dediğin kitap,Cannibal Banquet - Modern Chinese History Erased, bir anı kitabı.Verdiğin linktede yazıyor,eski bir Kızıl Muhafız, ama 1993'de ABD'ye sığınmış.

Bugün Avrupa'ya sığınan Kürtçülerde,Türkiye için inanılmaz şeyler söylüyor.

Ben bir önceki iletimde de, öyle anılar yazanlar varki,okusan hüngür hüngür ağlarsın demiştim ya hani..Sen onuda anlamamışın.Demekki ilkokul çocuğuna anlatır gibi tane tane,sade sade anlatacağız.Kabul.

Sitelerde Paylaş
Sen harbı mı yazıyorsun bunları mılyonlarca ac ınsan goktekı kusları avlayıp yıyecek gunde mılyonlarca kus nereden bulacaklar,ustelık sana dıyorum Ukrayna soguk ıklım kuslar goc etmıs olamaz mı???

gereksız yere dıdısıyorsun !!

- 50 derecenin ne olduğunu ben çok iyi bilirim sevgili Deha. Her türlü kuştan eser kalmıyor. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...