Jump to content

Hurafeleri buraya gelip gerçekmiş gibi anlatmayın

Guest inevitable

Recommended Posts

Guest inevitable

Burada müslüman bir ailenin çocuğu olarak asla aptal aptal mesnetsiz bilimdışı hurafe açıklamalara izin vermem.

İmzamla çakarım tokadı. Bakın imzama ne yazıyor. Şimdi bana bakın

Kalp kan pompalar o kadar tamam mı iman kalptedir saçmalığını bir kenara bırakın ve şartlanmalarınızdan kurtulun.

Şimdi bana ''ama Peygamber dediki'' demeyin..

birazcık kafanızı çalıştırın ve diyinki

''ya peygamber 610 yıllarında yaşamış bir insan o daha mikrobu bile bilmiyor nerden bilecek bunları''

deiyin bunu kormayın çarpılmasssınız.. Bunları demediğiniz için burada bu insanlar çileden çıkıyor. Peygamber normal bir insandır. Peygamber Allah değildir. Ve burada bildiğiniz ve anlatmaya çalıştığınız herşey 1400 yıllık bir hurafe çöplüğüdür. Eğer düşünüp irdelemesseniz direnç göstermesseniz sonununuz bu çöplükte boğulmak,

acaba dinsiz miyim değil miyim, acaba cennete mi gidicem cehenneme mi çatışması ile bir ömür geçirmektir. Korkmanıza gerek yok. İmanınız gitmez merak etmeyin. Eğer böyle minicik bir şeyden gidicekse o halde o imanı at tuvalete, üzerine çek sıfonu. O taşıdığın şey ne sana yarar ne insanlığa.. ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu kadarda kendini alim zannetmene sinir oluyorum kardeşim.

Sana açıkça söylüyorum sen resmen bir cahilsin.Kuranda ki yüksek belagatı türkçesiyle çözeceğine inanan kurandan her hükmü çıkaracak kadar kendini alim sana birisin.Çok uzun zamandır müsamma gösteriyoruz sana gerçek müslümanlar olarak.Ama dikkat etmiyormusun senin müslüman olmadığını ateistler bile farkediyor.Hiç bu seni düşündürmüyor mu?

Diyorsun ki peygamber mikrobu bilmezdi o sadece bir insandı..

Sen ledün ilmi diye birşey verildiğini duymadın mı kurandan.Hani katımızdan bir ilim der ya kuran işte o ledün ilmidir ve peygamberlere verilir..

Yani peygamberi normal insandan ayıran bir farktır bu.ledün ilmi.Ledün ilmini mahiyetini sen kavrayamazsın allah resulune mikrobu öğretmedi diyorsan ensene bir şaplak yersin.

Sen ilim bazında sokakta ki sıradan bir müslümanla bile kapışamaz ilzam edemezsin çünkü işine geleni alan işine gelmeyeni almayan birisin karşıda ki seni bir güzel döver git öğren der.

Kendini kuranı en ince manasına kadar anlayacak kadar alim sandığın ve öyle olmadığın için islamın en önemli bölümü olan fıkıhta duvara toslarsın.

Bunca islam alimini çöpe atan müslüman müslümanmıdır düşünmek gerek.

Allaha abdlik noktasında yetişmek bir yana kıyısından geçemeyeceğin derecelere ulaşmış hadis alimlerini çöpe atanın aklından şüphe ederim.

Bu arada hakikaten mirac hakkında düşündüklerini merak ediyorum...

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Bu kadarda kendini alim zannetmene sinir oluyorum kardeşim.

Sana açıkça söylüyorum sen resmen bir cahilsin.Kuranda ki yüksek belagatı türkçesiyle çözeceğine inanan kurandan her hükmü çıkaracak kadar kendini alim sana birisin.Çok uzun zamandır müsamma gösteriyoruz sana gerçek müslümanlar olarak.Ama dikkat etmiyormusun senin müslüman olmadığını ateistler bile farkediyor.Hiç bu seni düşündürmüyor mu?

Diyorsun ki peygamber mikrobu bilmezdi o sadece bir insandı..

Sen ledün ilmi diye birşey verildiğini duymadın mı kurandan.Hani katımızdan bir ilim der ya kuran işte o ledün ilmidir ve peygamberlere verilir..

Yani peygamberi normal insandan ayıran bir farktır bu.ledün ilmi.Ledün ilmini mahiyetini sen kavrayamazsın allah resulune mikrobu öğretmedi diyorsan ensene bir şaplak yersin.

Sen ilim bazında sokakta ki sıradan bir müslümanla bile kapışamaz ilzam edemezsin çünkü işine geleni alan işine gelmeyeni almayan birisin karşıda ki seni bir güzel döver git öğren der.

Kendini kuranı en ince manasına kadar anlayacak kadar alim sandığın ve öyle olmadığın için islamın en önemli bölümü olan fıkıhta duvara toslarsın.

Bunca islam alimini çöpe atan müslüman müslümanmıdır düşünmek gerek.

Allaha abdlik noktasında yetişmek bir yana kıyısından geçemeyeceğin derecelere ulaşmış hadis alimlerini çöpe atanın aklından şüphe ederim.

Bu arada hakikaten mirac hakkında düşündüklerini merak ediyorum...

Ben miraç hakkında bir başlık açmıştım. Ara bul. Ve bana fıkıh ya da diğer insan uydurması bilim diye öne sürülen şeyleri gösterme, kendine güldürme. Fıkıh nedir. Bak sana açıkliyim.

Fıkıh: 3 tane çöl bedevesinin bir araya gelip, ulen ne yapsak ta Peygamberin hayatını kurallaştırsakta korusak deyip Peygamberin yolda yürüyüşünden tutta dişlerini misfakla fırçalamasında kadar tüm hayatını Kuran ile birleştirip KOSKOCA BİR ARAP EMEVİ kültürünü insanlara ALIN NAH BU DA SİZİN DİNİNİZ demektir..

Şimdi seni Arap, Kürt ve Emevi alimlerini, müctehitlerini, mücahitlerini, imamlarını, evliyalarını ÜZERİNE TUZ dökerim ve afiyetle yerim. Bu adamlar 1000 yıl önce yaşamış yamyamlardır. 1000 yıl diyorum sana. Senin aklın yok mu 1000 yıl önce bir şeyler geveleyen adamın ne dediğini ve ne amaçladığını tetkik edemez misin? Yoksa korkuyor musun? Rabbin Allah mı yoksa bu çöl bedevileri mi? Ben o adamlar küfür edebilirm, sen edebilir misin?

Edemezsin. Neden çünkü sen aklını çalıştıramazsın. Sen benliğini teslim etmişsin ruhen ölmüssün.

Ya da çok basit Sen bir Arap olabilirsin. Ve bu yüzden söylediklerimi kaldıramıyo olabilirisin?

Söyle bakalım Arap'lık ya da Kürt'lük var mı? Söyleki yorumlarını hangi alana çektiğini öğrenelim. ;)

Bediüzzaman Kürttü ve yorumlarını bu kültüre göre yaptı. Sen hangi kültüre göre yapıcaksın? ;)

Sitelerde Paylaş

Bende bundan 4 yıl once inevitable gibi düşünüp yaşıyordum

islam bana göre kalbimdeydı islam bilginlerinin ne dediği umrumda değildi

ben bana göre doğru olanı yapınca cennete gidecegime inanıyordum

çünkü; islamın istedikleri ile benimkiler çelişiyordu ama inanıyordum çünkü cennete gitmek istiyordum !

Sonra Bu islam bilginlerine inanmama boyutu hadislere ve kurana inanmamaya geldi

Sonra dine inanmamaya !Ama allah vardı yoksa bu kadar kusursuz duzen nasıl olusacaktı ?

İçimde yanıp tutuşan bilim aşkı beni evrimi araştırıp öğrenmeye itti önceleri HY gibi insanların sitelerine düştüm

Emindim Evrim yoktu !

Birden Dank etti kafama Ademle Havva mağaraadamı mıydı ? Yoo bize onların gayet insan gibi yaşadıkları falan fıstık ögretilmişti !

Bu zaman içinde Sayısal (fen) ögrencisi olmam biyoloji-fizik-kimya derken bi baktım evrime inanıyorum !

araştırıyorum öğreniyorum !

Ama ademle havva'ya ne olmustu ?

Yani bu 4 yıllık süre içinde bende ne olduğumu bilmiyordum

Bi Baktım yaklaşık 2 ay önce sınıfa bir din hocası girdi ;

"size evrimi anlatıcam küçük çoçukların bile inanmıycağı şeyler olduğunu görüceksiniz" dedi

Bende bi anti-din gibi bişi oldu çünkü inanıyordum evrime ama burda allah nerdeydi ?

bu soruyu bi çok kez kendıme sorsamda yanıtlayamadığım için es geçmiştim !

sonra bi baktım bu sitedeyim herşey apaçık delillerle önümde !

Yani inevitable de elbet doğru yolu bulacaktır ! Tabi zaman alacak !

ha bide tayyep ile burdaki bazı müslümanların kullandığı bir ayet var adını bılmıyorum

gözleri vardır görmezler falan fıstık onu bıdaha okuyup ögüt alsınlar gözlerini açsınlar !

Sitelerde Paylaş
Burada müslüman bir ailenin çocuğu olarak asla aptal aptal mesnetsiz bilimdışı hurafe açıklamalara izin vermem.

İmzamla çakarım tokadı. Bakın imzama ne yazıyor. Şimdi bana bakın

Kalp kan pompalar o kadar tamam mı iman kalptedir saçmalığını bir kenara bırakın ve şartlanmalarınızdan kurtulun.

Şimdi bana ''ama Peygamber dediki'' demeyin..

birazcık kafanızı çalıştırın ve diyinki

''ya peygamber 610 yıllarında yaşamış bir insan o daha mikrobu bile bilmiyor nerden bilecek bunları''

deiyin bunu kormayın çarpılmasssınız.. Bunları demediğiniz için burada bu insanlar çileden çıkıyor. Peygamber normal bir insandır. Peygamber Allah değildir. Ve burada bildiğiniz ve anlatmaya çalıştığınız herşey 1400 yıllık bir hurafe çöplüğüdür. Eğer düşünüp irdelemesseniz direnç göstermesseniz sonununuz bu çöplükte boğulmak,

acaba dinsiz miyim değil miyim, acaba cennete mi gidicem cehenneme mi çatışması ile bir ömür geçirmektir. Korkmanıza gerek yok. İmanınız gitmez merak etmeyin. Eğer böyle minicik bir şeyden gidicekse o halde o imanı at tuvalete, üzerine çek sıfonu. O taşıdığın şey ne sana yarar ne insanlığa.. ;)

inevitable;

Senin tanrın yarattığı mahlukata kendisini tanıtırmak için vazifelendirdiği bir kuluna mikrop neymiş, kalb neymiş, kainat neymiş v.s gibi hakikatleri ; İster ilhamen olsun; ister fiilen ....... gösterip öğretebilecek düzeyde değilse bu senin aczindendir..

Allah ise acz ve kusurdan münezzeh olduğu için kendisine resul olarak seçtiği kulunu mahçup etmez, ona Saltanatının tüm hazinelerini ve ilminin ve sanatının tüm güzelliklerini elbet öğretmiş ve göstermiştir...

Senin mikrop sandığın mahlukun mahiyetini, hakikatini ve senin daha bilmediğin ve asla bilemeyeceğin pek çok hakikati Hz. Muhammed, Cenab-ı Hakkın izni ve ilhamı ile biliyordu..

Sen git kendi tanrınla oyna...

Sitelerde Paylaş
Fıkıh: 3 tane çöl bedevesinin bir araya gelip, ulen ne yapsak ta Peygamberin hayatını kurallaştırsakta korusak deyip Peygamberin yolda yürüyüşünden tutta dişlerini misfakla fırçalamasında kadar tüm hayatını Kuran ile birleştirip KOSKOCA BİR ARAP EMEVİ kültürünü insanlara ALIN NAH BU DA SİZİN DİNİNİZ demektir..

Şimdi seni Arap, Kürt ve Emevi alimlerini, müctehitlerini, mücahitlerini, imamlarını, evliyalarını ÜZERİNE TUZ dökerim ve afiyetle yerim. Bu adamlar 1000 yıl önce yaşamış yamyamlardır. 1000 yıl diyorum sana. Senin aklın yok mu 1000 yıl önce bir şeyler geveleyen adamın ne dediğini ve ne amaçladığını tetkik edemez misin? Yoksa korkuyor musun? Rabbin Allah mı yoksa bu çöl bedevileri mi? Ben o adamlar küfür edebilirm, sen edebilir misin?

Edemezsin. Neden çünkü sen aklını çalıştıramazsın. Sen benliğini teslim etmişsin ruhen ölmüssün.

Ya da çok basit Sen bir Arap olabilirsin. Ve bu yüzden söylediklerimi kaldıramıyo olabilirisin?

Söyle bakalım Arap'lık ya da Kürt'lük var mı? Söyleki yorumlarını hangi alana çektiğini öğrenelim. ;)

Bediüzzaman Kürttü ve yorumlarını bu kültüre göre yaptı. Sen hangi kültüre göre yapıcaksın? ;)

Bence inevitable yüzmüş yüzmüş , kuyruğuna getirmiş .

Ama inevitable bir şeyi es geçmiş :

Sadece hadisler değil , sözde Allah kelamı Kuran'ın kendisi de Arap kültürünün bir eseridir .

Sitelerde Paylaş
...

Allah ise acz ve kusurdan münezzeh olduğu için kendisine resul olarak seçtiği kulunu mahçup etmez, ona Saltanatının tüm hazinelerini ve ilminin ve sanatının tüm güzelliklerini elbet öğretmiş ve göstermiştir...

Senin mikrop sandığın mahlukun mahiyetini, hakikatini ve senin daha bilmediğin ve asla bilemeyeceğin pek çok hakikati Hz. Muhammed, Cenab-ı Hakkın izni ve ilhamı ile biliyordu..

...

Biliyordu da bilim ve sanat alanında ne gibi ürünler vermiş, örneklerini gösterseniz de öğrensek... İnsanların yararına olacak hangi teknolojik ürünü üretmiş; hangi sağlık sorununa iyi gelecek bir ilaç üretmiş acep?

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben sende acayip bi ateist potansiyeli gördüm......baya mantık varsa sende.fazla kullanma ateist olursun. :)

Olmak üzere gerçekten ama hayal gücü onu engelliyor. Allah, peygamber peşinde o nedenle hala. Bilimkurgu falan gibi değerlendiriyor gibi geliyor bana, böyle kadim, kudretli şeyler gibi. Kuran şiir kitabı olduğu içinde istediği yöne, "kafasına göre" çekiştirip duruyor...

Fakat her gönderisinin sonundaki gıcık smileysine gıcığım işte bu --> ;);););););)

Sitelerde Paylaş
Bende bundan 4 yıl once inevitable gibi düşünüp yaşıyordum

islam bana göre kalbimdeydı islam bilginlerinin ne dediği umrumda değildi

(...)

Yani inevitable de elbet doğru yolu bulacaktır ! Tabi zaman alacak !

ha bide tayyep ile burdaki bazı müslümanların kullandığı bir ayet var adını bılmıyorum

gözleri vardır görmezler falan fıstık onu bıdaha okuyup ögüt alsınlar gözlerini açsınlar !

Bana da daha senin alacağın çok yol var gibi geliyor... Niyeyse öyle hissediyorum junior-atheist gibi bişisin.

Sitelerde Paylaş

İnevitable,

Hurafe getirene demişsin ki imzamla tokat atarım :)

Şimdi sana sorayım..İmzandan :)

İsa bakire anneden doğdu mu?

İsa Beşikte konuştu mu?

İsa çamurdan kuş yapıp ona hayat verdi mi?

İsa cüzzamlıyı iyileştirdi mi?

İsa körü gözünü açtı mı?

İsa havarilere gökten sofra indirdi mi?

Musa asasıyla denizi yardı mı?

Musa'nın elini koynuna sokmasıyla eli beyazladı mı?

Musa asasıyla tufan çekirge kurbağa felaketi getirdi mi?

Musa ağacın yanında Allah'la konuştu mu?

Musa asasıyla taştan 12 pınar çıkarttı mı?

Salih'in devesi kesilince bir kavim yokoldu mu?Ne tür deveydi bu?

Lut kavmi homoseksüel olduğu içinmi felaket yaşadı?

Bedir'de 3000 melek savaştı mı?

Melekler boyunlara kılıçla mı vurdu?

Süleyman 2 aylık yolu bir anda aldı mı?

Belkıs'ın tahtı ona anında ışınlandı mı?

Şimdilik bunları sıraladım.Hurafelere karşı savunduğun metinden.

Selam..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...