Jump to content

Hurafeleri buraya gelip gerçekmiş gibi anlatmayın

Guest inevitable

Recommended Posts

"ama şimdi KURANı normal bir insan yazmış gibi basite indirgeyerek anlamaya çalışıyorum"

Bence "gibi"si fazla. Herşeye muktedir olan, "ol" deyince olduran, "öl" deyince öldüren, kavimleri bir anda yeryüzünden silip süpüren Allah, kendisine inanmayan zavallı bir kuluna, "Eli kurusun o Ebu Leheb'in!" diye beddua eder mi? Beddua, Allah'a inanan bir insanın, kendisi cezalandıramadığı için, kızdığı kişiyi Allahı'ın cezalandırmasını dilemesidir. Peki Allah Ebu Leheb'i cezalandırmasını kimden diliyor? Sırf bu örnek, Kur'an'ın Muhammedin uydurması olduğunu kabak gibi ortaya sermiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Guest inevitable
"ama şimdi KURANı normal bir insan yazmış gibi basite indirgeyerek anlamaya çalışıyorum"

Bence "gibi"si fazla. Herşeye muktedir olan, "ol" deyince olduran, "öl" deyince öldüren, kavimleri bir anda yeryüzünden silip süpüren Allah, kendisine inanmayan zavallı bir kuluna, "Eli kurusun o Ebu Leheb'in!" diye beddua eder mi? Beddua, Allah'a inanan bir insanın, kendisi cezalandıramadığı için, kızdığı kişiyi Allahı'ın cezalandırmasını dilemesidir. Peki Allah Ebu Leheb'i cezalandırmasını kimden diliyor? Sırf bu örnek, Kur'an'ın Muhammedin uydurması olduğunu kabak gibi ortaya sermiyor mu?

ya orada insanların dilinden oradaki insanların anlayacağı şekilde seslenmiş ve tepkileri onlara göre düzenlemiş olabilir..

yani ne yapsın Tanrı gibi mi tepki versin..

Tanrı nasıl tepki verir.. Tanrının tepkisini nasıl okusun bu insanlar tabiki insan ağzı ile eleştiri yapıcak.. bu kadar basitçe atamassın kenara yapma ya.. ;)

Sitelerde Paylaş

"Tanrı nasıl tepki verir.. "

Tanrı daha önceleri kızdığı kişilere ve kavimlere nasıl tepki vermiş? Bunları Kur'an'da bol bol görebilirsin. (Nuh tufanı, Lut kavmini helak edişi, vs.) Peki Muhammed zamanında çaptan düşmüş mü bu tanrı? Ebu Leheb'i çarpamamış mı?

Sitelerde Paylaş
dostum bence sen iyi yolda değilsin. Benden söylemesi

doğru diyo :D inevitable ya gözlerini tamamen açıcan ateizim yolunda yürümeye başlıycan

ki bi gözüm hep kapalı diyosun ;

o zaman tamamen kapatıp bi tarikata murid olcan kuran paklamıyor seni :D

Sitelerde Paylaş

inevitable nickli arkadaş ;seni 1400 yıl geriye götürelim de ozaman sen ne yapabilirdin merak ediyorum.Acaba uzaya füzemi fırlatırdın bilemiyorum ama H.z. Muhammed (s.av) Yemekten önce ve sonrasında ellerin sabunla yıkanmasını emrederdi .Neden acaba? Bu gün bilim adamlarının diş sağlığı için birinci sıraya koyduğu misvak'ı yine tavsiye eden ve kullanan yine kendisidir. buna ne diyeceksiniz acaba.Bulaşıkların sabaha bırakılmamasını yine o mikrobu bilmediğini iddia ettiğin insan emrediyor.Bunu görmezden gelmezsin umarım.İçki yi o zamanda bile yasaklamış olmasınıda şimdi eleştirirsin çok yazık .Şunuda unutmakiMüslüman bir aileden gelmek bir şeyi değiştirmez.Yaşamakla olur bu işler.Kafana takılan soruları Risale-i nur la çözersin ...

Sitelerde Paylaş
inevitable nickli arkadaş ;seni 1400 yıl geriye götürelim de ozaman sen ne yapabilirdin merak ediyorum.Acaba uzaya füzemi fırlatırdın bilemiyorum ama H.z. Muhammed (s.av) Yemekten önce ve sonrasında ellerin sabunla yıkanmasını emrederdi .Neden acaba? Bu gün bilim adamlarının diş sağlığı için birinci sıraya koyduğu misvak'ı yine tavsiye eden ve kullanan yine kendisidir. buna ne diyeceksiniz acaba.Bulaşıkların sabaha bırakılmamasını yine o mikrobu bilmediğini iddia ettiğin insan emrediyor.Bunu görmezden gelmezsin umarım.İçki yi o zamanda bile yasaklamış olmasınıda şimdi eleştirirsin çok yazık .Şunuda unutmakiMüslüman bir aileden gelmek bir şeyi değiştirmez.Yaşamakla olur bu işler.Kafana takılan soruları Risale-i nur la çözersin ...

Hee bu temizlik mevzusuna özen gösteren ilk kişi muhoş'du değil mi?..

Başka insanların hepsi b. :P klu geziyodu

Sitelerde Paylaş

Agzina saglik, ben de tam ayni seyi dusunuyordum. Sanki sabunu Muhammed kesfetmis :D Ben simdi sabah aksam dislerinizi fircalayin deyince peygamber mi oluyorum, mucize mi gosteriyorum.

Sitelerde Paylaş

Agzina saglik, ben de tam ayni seyi dusunuyordum. Sanki sabunu Muhammed kesfetmis :D Ben simdi sabah aksam dislerinizi fircalayin deyince peygamber mi oluyorum, mucize mi gosteriyorum.

sızın kadar düşünemiyorlar işte başka açıklaması yok !

+ muhammed çok temizliği ögütledi araplar dünyanın en medenı insanı ztn

eteklerini sıyırıp buldukları yere s.cıyolar :D

Sitelerde Paylaş

tabi, sizin grubunuz ellerinde risale ile ingilize nasıl yardım ederiz de türk ordusunu vururuz onu da çözmeye çalıştı, ama çözemediler.bence herşeyi çözemezsin risale ile.

pis cahil bir türk düşmanının uşağı olmuş 21. yüzyıl türkleri... yazık sizin gibi beyinsiz adamlara.

Sitelerde Paylaş
ya orada insanların dilinden oradaki insanların anlayacağı şekilde seslenmiş ve tepkileri onlara göre düzenlemiş olabilir..

yani ne yapsın Tanrı gibi mi tepki versin..

Tanrı nasıl tepki verir.. Tanrının tepkisini nasıl okusun bu insanlar tabiki insan ağzı ile eleştiri yapıcak.. bu kadar basitçe atamassın kenara yapma ya.. ;)

Bence sen de yapma bu kadar sayın inevitable ;)

Sitelerde Paylaş
Böyle saldırmadan yaklaşman hoşuma gitti, bravo :-) Öğrenme yolunda başarılar diliyorum en içten ( ciddiyim, hepimiz öğreniyoruz ).

Eleştiriye hiç bi zaman saldırı ile yanıt vermedım sadece

bilim adamı havasında olupta bilimsel konularda saçma sapan yorumlar yapanlara dayanamıorum :D cunku acıklıoz acıklıyoz aynı değişen bişey yok o yüzden !

Sitelerde Paylaş
çok çakalsın ya..walla.. bunların bir açıklaması olmalı.. yoksa sonradan eklenmiş de olabilir ya da..

daha kötü bir olasılık da var da.. zaten o doğruysa yandık.. ;)

Mucizelerin olağan açıklaması olursa adı mucize olmaz.Mucize olağan birşeyse peygamberler olağan şeyler yapmıştır ve olağan şeyler yapan birinin neden peygamber olduğuna inanılması da mantıklı durmaz.

Mucizeleri olağan saymanın yöntemi bunlar mecaz demekle oluyor genelde..

Ama bakire bir kadından doğan İsa'yı asıl mecazlaştıracaksın bilemem.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...