Jump to content

Hurafeleri buraya gelip gerçekmiş gibi anlatmayın

Guest inevitable

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğal olaylara mucize olarak mı bakıyorsunuz?

Ben öyle bakıyorum alışılageldikleri için sıradanlaştı tabi mesela telefonun ilk icadındaki insanların şaşkınlığı şimdi kalmadı...

tarihinde AntiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben öyle bakıyorum alışılageldikleri için sıradanlaştı tabi mesela telefonun ilk icadındaki insanların şaşkınlığı şimdi kalmadı...

Yani İsa bakire kadından doğdu ve doğal bir olaydı.. :rolleyes:

Sen yukarıda sıraladıklarımı okumadın galiba...

Sitelerde Paylaş
Büyük bir mucize değil de nedir peki. doğal bir olaysa hayvanların neslinden neden akıllı bir yaratık çıkmıyor.

aslında bütün hayvanlar bitkiler hatta maddelerde akıllıdır çünkü hepsi bazı kurallara uyar en basitinden dünyamızda bir yörüngede dönmektedir ! demekkı akılldıır !

bu tamamen yanlıştır !

insanın akıllı olmasının birçok sebebi vardır !

ama akıl yerine düşünebilme,mantık gibi özellikleri ararsan cevap verilebilir !

-Beyin evrimi ( beynin gelişerek yapısının değişmesi ve daha fazla özelliklere sahip olması )

-etçil beslenme ile çene küçülmüş beyin için daha fazla yer açılmiştır

-insanın sosyal bir hayvan olması çevresiyle iletişim içinde olması

-Gırtlak yapısı gereği farklı sesler çıkartabilme ve dili geliştirmesi öğrendiklerini yeni nesillere iletebilme

-VE EN ÖNEMLİSİ 2 AYAĞI ÜSTÜNDE DURMASI

-Ellerini serbest bırakmıştır

-Aletler yapması ve bunları kullanması beynının gelişmesini sağlamıştır

Tüm bunlar beynin daha fazla çalışması için zorlamıştır ve bileşke olarak bakarsak düşünme yeteneğini kazanmamıza yardımcı olmuştur !

Bunları şuanda aklıma geldiği kadarıyla yazdım "ALINTI" falan değildir ancak daha geniş bir araştırma ile diğer sebeplerini bulabilirsin

şimdi eminim bir çok kişi sunları diyecek/yada düşünecek

-örn kanguruda dik duruyor

-yada aslanda etçil hayvan beyin evrimi olmuyor

-Birçok hayvan sosyal yaşıyor falan fılan

ANCAK BIR KEZ DAHA BELIRTEYIM

HEPSININ BİLEŞKESİNİ ALMANIZ GEREKMEKTEDİR !

VE BU YAZDIKLARIM SADECE AKLIMA GELEN SEBEPLER

ARAŞTIRARAK DAHA GENİŞ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ

VE İLERDE İNSAN GİBİ DÜŞÜNEBİLEN BİR HAYVAN TÜRÜNÜN ORTAYA ÇIKMAYACAĞINI KİMSE SÖYLEMEZ !

SAYGILAR

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Bende bundan 4 yıl once inevitable gibi düşünüp yaşıyordum

islam bana göre kalbimdeydı islam bilginlerinin ne dediği umrumda değildi

ben bana göre doğru olanı yapınca cennete gidecegime inanıyordum

çünkü; islamın istedikleri ile benimkiler çelişiyordu ama inanıyordum çünkü cennete gitmek istiyordum !

Sonra Bu islam bilginlerine inanmama boyutu hadislere ve kurana inanmamaya geldi

Sonra dine inanmamaya !Ama allah vardı yoksa bu kadar kusursuz duzen nasıl olusacaktı ?

İçimde yanıp tutuşan bilim aşkı beni evrimi araştırıp öğrenmeye itti önceleri HY gibi insanların sitelerine düştüm

Emindim Evrim yoktu !

Birden Dank etti kafama Ademle Havva mağaraadamı mıydı ? Yoo bize onların gayet insan gibi yaşadıkları falan fıstık ögretilmişti !

Bu zaman içinde Sayısal (fen) ögrencisi olmam biyoloji-fizik-kimya derken bi baktım evrime inanıyorum !

araştırıyorum öğreniyorum !

Ama ademle havva'ya ne olmustu ?

Yani bu 4 yıllık süre içinde bende ne olduğumu bilmiyordum

Bi Baktım yaklaşık 2 ay önce sınıfa bir din hocası girdi ;

"size evrimi anlatıcam küçük çoçukların bile inanmıycağı şeyler olduğunu görüceksiniz" dedi

Bende bi anti-din gibi bişi oldu çünkü inanıyordum evrime ama burda allah nerdeydi ?

bu soruyu bi çok kez kendıme sorsamda yanıtlayamadığım için es geçmiştim !

sonra bi baktım bu sitedeyim herşey apaçık delillerle önümde !

Yani inevitable de elbet doğru yolu bulacaktır ! Tabi zaman alacak !

ha bide tayyep ile burdaki bazı müslümanların kullandığı bir ayet var adını bılmıyorum

gözleri vardır görmezler falan fıstık onu bıdaha okuyup ögüt alsınlar gözlerini açsınlar !

evet okudum yazdıklarını merak etme.. normal bir insan gibi.. zaten başka ne olabilir ki..

sen şeytanın oğlu değilsin değil mi?

belkide seni şimdi şeytanın oğlu falan yaparlar

aman dikkatli ol.. ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
inevitable;

Senin tanrın yarattığı mahlukata kendisini tanıtırmak için vazifelendirdiği bir kuluna mikrop neymiş, kalb neymiş, kainat neymiş v.s gibi hakikatleri ; İster ilhamen olsun; ister fiilen ....... gösterip öğretebilecek düzeyde değilse bu senin aczindendir..

Allah ise acz ve kusurdan münezzeh olduğu için kendisine resul olarak seçtiği kulunu mahçup etmez, ona Saltanatının tüm hazinelerini ve ilminin ve sanatının tüm güzelliklerini elbet öğretmiş ve göstermiştir...

Senin mikrop sandığın mahlukun mahiyetini, hakikatini ve senin daha bilmediğin ve asla bilemeyeceğin pek çok hakikati Hz. Muhammed, Cenab-ı Hakkın izni ve ilhamı ile biliyordu..

Sen git kendi tanrınla oyna...

Senin tanrın yarattığı mahlukata kendisini tanıtırmak için vazifelendirdiği bir kuluna mikrop neymiş, kalb neymiş, kainat neymiş v.s gibi hakikatleri ; İster ilhamen olsun; ister fiilen ....... gösterip öğretebilecek düzeyde değilse bu senin aczindendir..

hoca bu ne demek ya.. açıklasana şunu.. bak yavrum mikrop Pasteur tarafından bulundu..

şimdi sakın bana ''peygamber aslında mikrobu da biliyordu ama bakma hadisler arasında kaybolmuş'' falan deme.. ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Olmak üzere gerçekten ama hayal gücü onu engelliyor. Allah, peygamber peşinde o nedenle hala. Bilimkurgu falan gibi değerlendiriyor gibi geliyor bana, böyle kadim, kudretli şeyler gibi. Kuran şiir kitabı olduğu içinde istediği yöne, "kafasına göre" çekiştirip duruyor...

Fakat her gönderisinin sonundaki gıcık smileysine gıcığım işte bu --> ;);););););)

o da benim başka bir imzam.. ;)

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
İnevitable,

Hurafe getirene demişsin ki imzamla tokat atarım :)

Şimdi sana sorayım..İmzandan :)

İsa bakire anneden doğdu mu?

İsa Beşikte konuştu mu?

İsa çamurdan kuş yapıp ona hayat verdi mi?

İsa cüzzamlıyı iyileştirdi mi?

İsa körü gözünü açtı mı?

İsa havarilere gökten sofra indirdi mi?

Musa asasıyla denizi yardı mı?

Musa'nın elini koynuna sokmasıyla eli beyazladı mı?

Musa asasıyla tufan çekirge kurbağa felaketi getirdi mi?

Musa ağacın yanında Allah'la konuştu mu?

Musa asasıyla taştan 12 pınar çıkarttı mı?

Salih'in devesi kesilince bir kavim yokoldu mu?Ne tür deveydi bu?

Lut kavmi homoseksüel olduğu içinmi felaket yaşadı?

Bedir'de 3000 melek savaştı mı?

Melekler boyunlara kılıçla mı vurdu?

Süleyman 2 aylık yolu bir anda aldı mı?

Belkıs'ın tahtı ona anında ışınlandı mı?

Şimdilik bunları sıraladım.Hurafelere karşı savunduğun metinden.

Selam..

çok çakalsın ya..walla.. bunların bir açıklaması olmalı.. yoksa sonradan eklenmiş de olabilir ya da..

daha kötü bir olasılık da var da.. zaten o doğruysa yandık.. ;)

Sitelerde Paylaş

"Biliyordu da bilim ve sanat alanında ne gibi ürünler vermiş, örneklerini gösterseniz de öğrensek... İnsanların yararına olacak hangi teknolojik ürünü üretmiş; hangi sağlık sorununa iyi gelecek bir ilaç üretmiş acep?" - muallim

Yiğidi öldür, hakkını yeme, muallim. Adam deve sidiği içirerek, tükürerek, okuyup üfleyerek epey ademoğlunu iyileştirmiş ya.

İnevitable, Bakara suresinde, "boğazlanan" bir öküzün etiyle, ölmüş bir adama vurulunca adamın canlandığı anlatılır. Buna nasıl inanırsın? Senin sonun ateizm değilse bile deizm ya da panteizmdir. Bu inevitable gibi geliyor bana.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Sevgili arkadaşım, bir gözün açık bir gözün kapalı gibi bu imzanda. Ama sanıyorum ki senin gözlerin açılmak üzere ve bir daha zor kapanır...

hehe.. o göz hep öyle kapalı değil merak etme.. )

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
"Biliyordu da bilim ve sanat alanında ne gibi ürünler vermiş, örneklerini gösterseniz de öğrensek... İnsanların yararına olacak hangi teknolojik ürünü üretmiş; hangi sağlık sorununa iyi gelecek bir ilaç üretmiş acep?" - muallim

Yiğidi öldür, hakkını yeme, muallim. Adam deve sidiği içirerek, tükürerek, okuyup üfleyerek epey ademoğlunu iyileştirmiş ya.

İnevitable, Bakara suresinde, "boğazlanan" bir öküzün etiyle, ölmüş bir adama vurulunca adamın canlandığı anlatılır. Buna nasıl inanırsın? Senin sonun ateizm değilse bile deizm ya da panteizmdir. Bu inevitable gibi geliyor bana.

daha dur onlar paso yalan diyemiyorum..

ama şimdi KURANı normal bir insan yazmış gibi basite indirgeyerek anlamaya çalışıyorum

ve bişiler çözülmeye başlıyor ..;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...