Jump to content

Forumca Nereye Doğru Gidiyoruz?

Recommended Posts

Forum yönetimi :

Forumun başlangıç noktasıyla şimdiki noktası arasında bir eğiklik göze çarpmıyor mu?

Forumun bildiğimiz amacı neydi şimdi bu amaca ne oldu?

Bu amaç nereye doğru kayıyor?

Amaç din ve beraberindeki konuları tartışmak değil miydi?

Peki şu an ki gelinen noktada bir inanca sahiplenmek "Arap yalakalığı, Ermeni uşaklığı, Rum kıç yalayıclığı" olarak değerlendirilmekte ve tartışmalardan istenilen verim alınamamaktadır. Bu gelinen seviyede forumun başlangıç çizgisine ihanet edildiğini düşünmekteyim.

Her olay tartışılacak birbirlerimize doğrularımızı ve yanlışlarımızı aktaracaktık. Peki ne oldu?

Şu son dönemlerde forumda varılan ırkçı söylemler boş söylemler olarak değerlendirilirse ne ala ya peki boş ve öylesine söylenen sözlerden değil de hep benzer üyelerin benzer tepkileriyse o zaman ne yapmayı düşünebiliriz?

Yeni kayıt olan üyeler forumu biraz gezdikten sonraca, 1. veya 2. gün sonunda forumdan soğuyorlar. Bu ayıp kimindir?

Bu noktaya gelinmesindeki en baştaki sebeplerden birisi forumdaki kalitesiz, sataşmaya yönelik yazı yazan, ırkçı yazarlardır.

Herhangi bu prototipteki üye bir başlığa giriyor ve iki satırlık kalitesiz, konuyu anlamaktan uzak, mahiyetsiz, ciddiyetsiz bir cümle kuruyor. Arkasından başka bir üye gelip ona takılıyor, sonrasında da zincirleme olarak polemikler başlıyor. Ve bu tartışılan konu o kadar cıvık oluyor ki, "Önce o başlattı hocam ben değil" olaylarına dönüyor. Forumu bu seviyeye indirenleri tek tek raporlamak da toplu şikayet etmekte bir fayda getirmeyecektir eminim.

Benim bu sitedeki amacımla başkasının amacı farklı olabilir ancak bu amaçlar halkın yararına dönüşmelidir. Burada halkımıızn aydınlanması için yapılan çalışmalar yayınlanacakken, gereksiz laubali, boş sataşmalara yer kalıyor. Bu prototip üyeleri forumdan atsanız dahi forumdaki genel kanı inançlıya laf sokun anlayışı virüsünün ortadan kaldıralamayışıdır. Biz bu genel kanıyı lormalıyız bu gelişmek için bu şarttır.

Irkçılığa yönelik yazılar üyelerin kendi insiyatifine bırakıldığında gram ilerleyemiyoruz.

Bir Hristiyan olmak, bir Musevi, bir Budist veya bir Müslüman olmak yalaka olmak mıdır?

Bu bağnaz anlayış foruma ne kazandırır? Nasıl bir misyon edindirir?

Nereye sürükler?

Forum için tehlikenin fakında mıyız?

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında aklıma her kişinin kendi çabasıyla gördüklerini raporlama dışnda daha sistemik bir şey geliyor.

Ama bu bir sistem olabilir mi veya olursa da zor mu olur onu bilmiyorum.

Belki sistem olabileceğine inanıyorum ama yapabilir misiniz bilmiyorum desem daha doğru olur.

Mesela bir üye herhangi küfür yazıp gönderdiğinde o küfür hangi kelime ise sistem onu tanıyacak ve kendiliğinde onun yerine mesela "xxx" yazacak ve başlığa o editlenmiş haliyle gönderecek ya da o küfürlü iletiyi sistem tanıyacak ve hiç bir şekilde başlığa göndermeye izin vermeyecek

Yani bir nevi alış-veriş marketleri kapılarının insan veya nesne gördüklerinde otomatik olarak açılmasına benzetiyorum ben bunu.

Hani chat odaları sistemleri gibi GS kanalında FB veya FB kanalında GS kelimesi yazanlar otomatik olarak herhangi yöneticinin o an aktif olmasına gerek kalmaksızın veya online dahi olsa tek tek iletilerle uğraşmasına gerek kalmaksızın atılırlar.

Tabi atmak için yapmayacağız dediğim gibi sistem küfürlü iletiyi tanıdığı zaman o iletiyi göndermeyecek hata iletisi verecek veya özgürlüğe dokunmadan gönderse de o küfrü editleyecek.

Eğer üye bu sistemi türlü kurnazlıklarla aşmaya çalışırsa da zaten niyetini forum yönetimine ve diğe kullanıcılara belli edeceğinden ona göre muamele yapılacak nasıl ama?

Saygılar.

Barisarock.

Sitelerde Paylaş
Bir Hristiyan olmak, bir Musevi, bir Budist veya bir Müslüman olmak yalaka olmak mıdır?

Bu dinlere mensup olmak yalaka olmak anlamına gelmiyor.

Örneğin bir müslüman arapları savunuyor ve Türklerin müslüman olmasıyla kendini bulduğunu ve ilerlediğini savunuyorsa o kişi yalakadır.

Sitelerde Paylaş

Sen yabancı öğretilerde kendini bulan herkese düşmansın o zaman.

Yani bir insan yabancı bir öğretiyi salt neden reddetmelidir yabancı olduğu için mi?

Peki bir insan bir öğretide kendini bulamıyorsa zaten o öğretiyi benimser mi?

Bu iki sorunun cevabı cevaplar arası çelişmeden ve ayrıca kendinle çelişmeden Elvis?

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Tabi atmak için yapmayacağız dediğim gibi sistem küfürlü iletiyi tanıdığı zaman o iletiyi göndermeyecek hata iletisi verecek veya özgürlüğe dokunmadan gönderse de o küfrü editleyecek.

Eğer üye bu sistemi türlü kurnazlıklarla aşmaya çalışırsa da zaten niyetini forum yönetimine ve diğe kullanıcılara belli edeceğinden ona göre muamele yapılacak nasıl ama?

Saygılar.

Barisarock.

Teknik olarak mümkün ve kolay.

Ancak, elbette bunun uygulamaya konup konmayacağına yönetimin karar vermesi gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Her ne kadar burada her şey mükemmel diyemesekte, yasakçı bir zihniyetin getirilmeye çalışılıyor olmasını doğru bulmuyorum. Mod ve adminlerin değerlendirmelerinin yeterli olacağını düşünüyorum, bizler için raporlamak zaten mümkün. Hem bazı insanların ne düşündüğünü görmek ve sıradışı düşünceleri okumak çok rahatsız edici değil. Sadece küfür rahatsız edici bence. Forumun kapatılma endişesi olmasa, fikirlerin daha özgür söylenmesini tercih ederim. Ama tabii bu doğru olmuyor kapatılma endişesinden dolayı, haklı olarak.

Sitelerde Paylaş
Sen yabancı öğretilerde kendini bulan herkese düşmansın o zaman.

Yani bir insan yabancı bir öğretiyi salt neden reddetmelidir yabancı olduğu için mi?

Ben yabancı öğretilere karşı değilim, örneğin ben Nietzsche hayranıyım ve benim kendimi bulmamda büyük yardımı dokundu.

Ayrıca Türkler islam'la kendini bulmamıştır.

İslam sadece onları geriletmiştir, araplaştırmış ve medeniyetten yoksun bırakmıştır.

Peki bir insan bir öğretide kendini bulamıyorsa zaten o öğretiyi benimser mi?

Türkler kendi isteği ile islam'ı benimsememiştir, bu zorla olmuştur.

Dinlere inanan insanlar da kendi isteği ile onları benimsemiş değildir.

Sitelerde Paylaş

Bağlantı böyle bir sistem özgürlüğü kısıtlamayacak küfürü kısıtlayacak.

Elvis :

Ben yabancı öğretilere karşı değilim, örneğin ben Nietzsche hayranıyım ve benim kendimi bulmamda büyük yardımı dokundu.

Ayrıca Türkler islam'la kendini bulmamıştır.

İslam sadece onları geriletmiştir, araplaştırmış ve medeniyetten yoksun bırakmıştır.

Kitlesel bir söyleniş bu özeli yansıtmaz.

Bırakın kişilerin isteklerine müdahale etmeyin kişi ne olursa olsun iste İslamiyet'i ister Hristiyanlık'ı seçsinler.

Bak sen ne güzel diyorsun ben Nietzsche' yi severim, okurum bırakın başkaları da ne okurlarsa okusunlar kendinize istediğiniz hakkı

başkalarından çok görmeyin.

Türkler kendi isteği ile islam'ı benimsememiştir, bu zorla olmuştur.

Dinlere inanan insanlar da kendi isteği ile onları benimsemiş değildir.

Ataları kendi isteğiyle benimsemiş olması şimdikilerin "zorla" dindar yapılması dışında İslam'ı seçmeye hakları var.

Eskilerin hataları şimdiki nesillere ödetilemez.

Eskiden ve şimdilerde de Almanlar da atalarına kök söktürdü ama hala pek bir kıymetliler gözünde.

Sitelerde Paylaş
Eskiden ve şimdilerde de Almanlar da atalarına kök söktürdü ama hala pek bir kıymetliler gözünde.

Benim almanlara hayran olduğum bir iletim var mı?

Ben Nietzsche'yi Alman olarak değil bir filozof olarak görüyorum ve öyledir.

Zaten kendisini hiçbir guruba dahil etmez, onun felsefesini bilirsiniz.

Ne milliyet, ne din, nede herhangi bir şeye bağlılık yoktur.

Sitelerde Paylaş
Ben bu sisteme "Sensör sistemi" diyorum.

Bu ismi buldum. Bu isimle bu sistemi anarız.

Ve yapımı kolaysa bir an önce organize olup tartışmaya açmalı bu sistemi.

Saygılar.

Sevgili Barışarock,

Bu durumda da şikayetler kesilmeyecektir bence.

Diyelim ki belli başlı kelimeleri kodladık ve onlar sisteme girmiyor.

Bu defa da o kapsam dışında kalan ama onların yerini alabilecek sözcükler seçilecek ve pek de fazla birşey değişmemiş olacak.

Hakaret ve küfürün belli bir sınırı yok ki..

Çok basit, sıradan ve günlük hayatta hepimizin kullandığı, hiç ama hiç ayıp olmayan sözcük ya da cümleleri de ustaca kullanıp küfüre, en kötü ihtimalde hakarete dönüştürebiliriz.

Bunun sınırlarını çizerek kontrol edebilmek çok zor...

Yine de denenebilir tabii.

Sitelerde Paylaş

Benim almanlara hayran olduğum bir iletim var mı?

Ben Nietzsche'yi Alman olarak değil bir filozof olarak görüyorum ve öyledir.

Zaten kendisini hiçbir guruba dahil etmez, onun felsefesini bilirsiniz.

Ne milliyet, ne din, nede herhangi bir şeye bağlılık yoktur.

Benim Arapları öven bir iletim var mı?

Zaten ben Sav.Muhammed'i Arap olarak değil bir anlatıcı olarak görüyorum ve öyledir.

Zaten O kendisini hiç bir ırka ve mezhebe dahil etmez O'nun felsefesini bilirsiniz.

Amacı dünyaya Arap ırkının üstünlüğünü anlatmak değildi.

Hiç bir yere bağlılığı yoktu Allah'a olan bağlılıktan başka.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Barışarock,

Bu durumda da şikayetler kesilmeyecektir bence.

Diyelim ki belli başlı kelimeleri kodladık ve onlar sisteme girmiyor.

Bu defa da o kapsam dışında kalan ama onların yerini alabilecek sözcükler seçilecek ve pek de fazla birşey değişmemiş olacak.

Hakaret ve küfürün belli bir sınırı yok ki..

Çok basit, sıradan ve günlük hayatta hepimizin kullandığı, hiç ama hiç ayıp olmayan sözcük ya da cümleleri de ustaca kullanıp küfüre, en kötü ihtimalde hakarete dönüştürebiliriz.

Bunun sınırlarını çizerek kontrol edebilmek çok zor...

Yine de denenebilir tabii.

Bak ne demişim :

Sitelerde Paylaş
Bak ne demişim :

Evet haklısın, okumamışım bunu.

Kodoman'ın dediği gibi, yönetimin karar vermesi gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Benim Arapları öven bir iletim var mı?

Zaten ben Sav.Muhammed'i Arap olarak değil bir anlatıcı olarak görüyorum ve öyledir.

Zaten O kendisini hiç bir ırka ve mezhebe dahil etmez O'nun felsefesini bilirsiniz.

Amacı dünyaya Arap ırkının üstünlüğünü anlatmak değildi.

Hiç bir yere bağlılığı yoktu Allah'a olan bağlılıktan başka.

Sizin arapları övdüğünüzü söylemedim zaten.

Muhammed arapların bağbuğudur ve arap milliyetçisidir. Bu kötü birşey mi? tabiki de değil.

Ama islam arap emperyalizmidir, müslüman yapılan toplumlar araplara köle olurlar.

Müslüman müslümanın kardeşidir lafı işte bu yüzdendir.

Ayrıca Muhammedin bir felsefesi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Sizin arapları övdüğünüzü söylemedim zaten.

Muhammed arapların bağbuğudur ve arap milliyetçisidir. Bu kötü birşey mi? tabiki de değil.

Ama islam arap emperyalizmidir, müslüman yapılan toplumlar araplara köle olurlar.

Müslüman müslümanın kardeşidir lafı işte bu yüzdendir.

Ayrıca Muhammedin bir felsefesi yoktur.

Tamamen hurafe ve senin hüsnü kuruntun.

Bir tane uygulaması yoktur Araplaştırmak için.

Onlara din Arapça geldiyse bu Onların suçu mu?

Ne olsaydı yani Araplara din İngilizce mi inseydi?

Muhammed'in felsefesi vardır.

Sitelerde Paylaş

Tamamen hurafe ve senin hüsnü kuruntun.

Bir tane uygulaması yoktur Araplaştırmak için.

Onlara din Arapça geldiyse bu Onların suçu mu?

Ne olsaydı yani Araplara din İngilizce mi inseydi?

Muhammed'in felsefesi vardır.

Evet araplaştırmak için bir uygulaması olmadığı için bin yıldır araplar gibi yaşıyoruz ve onların neyi var neyi yok aynen benimsedik. Atatürk devrim yaptı ama yine araplığa dönüş yapıyoruz.

İslam kangren gibidir vücuda girdimi heryere yayılır.

Araplara din arapça gelmedi, islam'ı muhammed mısırlılardan, yahudileden çalarak bir din meydana getirdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...