Jump to content

Forumca Nereye Doğru Gidiyoruz?

Recommended Posts

iiden iiye sansürleyin forumu da tam olsun..

biz burada internette herkes özgürce fikirlerini savunabilmeli diye uğraşıyoruz, siz ise yeni sansür yöntemleri öneriyorsunuz..

Biz başkasının özgülükleri kısıtlanmasın diye bu öneriyi getiriyoruz.

Bakınız ilk ve üçüncü ileti.

Evet araplaştırmak için bir uygulaması olmadığı için bin yıldır araplar gibi yaşıyoruz ve onların neyi var neyi yok aynen benimsedik. Atatürk devrim yaptı ama yine araplığa dönüş yapıyoruz.

İslam kangren gibidir vücuda girdimi heryere yayılır.

Araplara din arapça gelmedi, islam'ı muhammed mısırlılardan, yahudileden çalarak bir din meydana getirdi.

Benimsemeyebilirdik.

İbadetlerimizi bile Türkçe yaşayabilirdik lakin Şeriat korkusundan bu düzenleme yapılamadı Türkiye'de.

Araplığa dönüş yapmamalıyız ama din seçilirken de kişinin yaşadıklarını arka plana atmamalıyız diyoruz.

Sav.Muhammed çalmadı kendisi de yazmadı.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz başkasının özgülükleri kısıtlanmasın diye bu öneriyi getiriyoruz.

Bakınız ilk ve üçüncü ileti.

bırakın bunları ...

islam da , kadınlar rahat dolasıp erkek tacizine uğramasınlar diye çarşafa sokuyor kadınları..

getrdiğin öneri sansürdür..

bunun baska bir adı yoktur.

Sitelerde Paylaş
Bazı kelimeleri filtreleyebiliriz. Forumda bu imkan mevcut. Geçmişte böyle bir filtreleme yapmıştık. Yine yaparız ama sorun bu kelimeleri kimin tespit etmekele uğraşacağında...

Belki de bir kaç kelime ile başlayıp, yenilerini gördükçe ilave edilebilir.

adnan oktar harun yahya gibi sözcüklerle başlayabilirsiniz..

malum çok da ii şeyler söylenmiyor sitede bu adam için.. filtrelensin kimse aleyhine konusamasın bu zat'ın..

kimbilir belki onun da desteğini alır site bu gidişle..

tarihinde metatron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bırakın bunları ...

islam da , kadınlar rahat dolasıp erkek tacizine uğramasınlar diye çarşafa sokuyor kadınları..

getrdiğin öneri sansürdür..

bunun baska bir adı yoktur.

Sansür değil diğer kişinin yazım hakkına da sahip çıkmaktır çizgi çekmektir. Bu yarın sana da yarayabilir düşünerek yaz.

Bazı kelimeleri filtreleyebiliriz. Forumda bu imkan mevcut. Geçmişte böyle bir filtreleme yapmıştık. Yine yaparız ama sorun bu kelimeleri kimin tespit etmekele uğraşacağında...

Belki de bir kaç kelime ile başlayıp, yenilerini gördükçe ilave edilebilir.

Tamam oguz forum için faydası olacağını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
adnan oktar harun yahya gibi sözcüklerle başlayabilirsiniz..

malum çok da ii şeyler söylenmiyor sitede bu adam için.. filtrelensin kimse aleyhine konusamasın bu zat'ın..

kimbilir belki onun da desteğini alır site bu gidişle..

İsimler yazılacak küfürler yazılmayacak.

Herkes yine istediği gibi özgürce yazacak ama otokontrolle kendini firenleyemeyenleri sistem firenleyecek.

Sitelerde Paylaş

vaktimin kısıtlı olması nedeniyle tüm yorumları okuyamadım kaçırdığım önemli noktalara olabileceğinden anlamsız yorum yapıyo olabilirim şuan

ancak konuda belirtilen "sensöz sistemi" adıyla geçen sistem, bazı sorunlarada yol açabilecektir..

mesela s*k kelimesi yazıldığı zaman ansiklopedi kelimesinde de değişmeler olacak, biz ansiklopediyi anlayabiliriz oysaki forumumuzda terimlerim ucuştuğu bir ortam var ve anlamını bilmediğimiz terimleri anlamakta ve öğrenmekte zorluk çekileceğini düşünüyorum..

web programlama hakkında az çok bilgisi olanlar bilirlerki bu fonksiyon "replace" fonksiyonu ile yapılomakta ve yapay zeka ürünü olsada tam anlamıyla çalışmıycaktır..

bunun aksine küfür mesajı içeren mesajlar raporlanması ve yöneticilerin katı cezalar vermesi caydırıcı niteliğinde olabilir diye düşünüyorum..

konuyu açan arkadaşımız çok güzel noktalara değinmiş kendisini tebrik ediyorum..

hatta mesajları post ettiğimiz yerde uyarı anlamında metinler olabilir mesela

"Foruma göndereceğiniz iletilerde küfür, siyaset ve ırkçılık mesajı hissettirmek ya da açıkça belirtmek kurallara aykırıdır. Uymayanlar katı cezalarla cezalandırılacaktır"

gibi bir ibare konması da etkili olur diye düşünüyorum

Sitelerde Paylaş
ilk kelime ''şerefsiz'' kelimesi olabilir.

Forum şerefsizlerden arındırılırsa neden olmasın?

Ama, şerefsizlikte özgürlük tanımına giriyor, tercihtir. Burası özgür bir platform olduğuna göre...

Sitelerde Paylaş
Forum şerefsizlerden arındırılırsa neden olmasın?

Ama, şerefsizlikte özgürlük tanımına giriyor, tercihtir. Burası özgür bir platform olduğuna göre...

Kodoman hodrimeydan'da tartıştığın bir adama sürekli imalarda bulunman yakışık almaz..

Barış'ın önerilerinin düşünülmesi taraftarıyım.

Selam.

Sitelerde Paylaş
Kodoman hodrimeydan'da tartıştığın bir adama sürekli imalarda bulunman yakışık almaz..

Barış'ın önerilerinin düşünülmesi taraftarıyım.

Selam.

Onun imaları yakışık alıyorken, benimkiler neden yakışmıyor?

Etiket yüzünden mi?

Ayrıca, sürekliden kasıt nedir?

Sitelerde Paylaş
bahsettiğin kişiler şerefsiz kelimesini kullanmadıkları sürece forumda kalabilmelidirler bence.

Şahsım nazarında bahsettiğim kişilerin yaptıklarının söylenmesi, malumu beyan etmiş ise... bahsettiğim kişilerin kendilerini gözden geçirmeleri elzemdir bence. Yoksa, forumda kalmış kalmamış, çokta önem arzetmiyor.

Sürekliden kasıt hodrimeydandaki tartışmanızı zevkle okuyorum demektir.

Selam..

Orada ima edilmiyor ki, doğrudan itham ediliyor.

Bana böyle bir ithamda bulunacak kişinin alnını karışlarım, bunun için herhangi bir etikete de ihtiyacım yok. Çünkü, yaptıklarım, iletilerimin toplamı ortadadır. Yeter ki, bunu yapmaya yüzünüz ve maziniz olsun.

Ben, söylemek istediklerimi açık mertçe ve dolaysız söylerim, böyle, başka bir gündem amacıyla açılmış bir başlığı sabote ederek yapmam.

Sitelerde Paylaş
Şahsım nazarında bahsettiğim kişilerin yaptıklarının söylenmesi, malumu beyan etmiş ise... bahsettiğim kişilerin gözden geçirmeleri elzemdir bence.

hakaret serbestliği için daha ucuz bir bahane bulamadın galiba.

hangi hakaret sahibi malumu beyan etmediğini söyler acaba?

saymak ister misin?

Sitelerde Paylaş
hakaret serbestliği için daha ucuz bir bahane bulamadın galiba.

hangi hakaret sahibi malumu beyan etmediğini söyler acaba?

saymak ister misin?

Evrakta sahtecilik yapmış ve kanıtlanmış birine sahtekar diyemeyeceğiz, çünkü "herkes ithamda bulunanlar kanıtladığını" iddia ediyor! Yani, kanıtın değerini, diğer beyanlara bakarak belirliyoruz. O halde mahkemeler boşuna çalışıyor.

Adi hakaretlerle, dayanakları gösterilen ithamları bir tutarak, yaptıklarını ve mazisini saklamaya çalışmaya ne deniyor?

Sana defalarca dedim, sana karşı bulunduğum tüm ithamları kanıtlamaya hazırım. Sense, yukardaki gibi kıvırdın. Seninle tartışmaya girmiş ve sana benimle aynı ithamlarda bulunmayan bir kişi göstersene! Hep aynı şeyi yaptın, kıvırdın, sümen altı ettin, şerefsizliğini yüzsüzlükle gölgelemeye çalıştın: Bu sana açık bir davettir, senin arsız bir şerefsiz olduğunu, istediğin başlıkta kanıtlamaya hazırım. Forumun database'i ortada, herkese açık. Bu tartışmaya girmekten kaçınmanın tek nedeni, şerefsizliğinin belgelenmesini istememendir.

Sitelerde Paylaş
Şahsım nazarında bahsettiğim kişilerin yaptıklarının söylenmesi, malumu beyan etmiş ise... bahsettiğim kişilerin kendilerini gözden geçirmeleri elzemdir bence. Yoksa, forumda kalmış kalmamış, çokta önem arzetmiyor.

Orada ima edilmiyor ki, doğrudan itham ediliyor.

Bana böyle bir ithamda bulunacak kişinin alnını karışlarım, bunun için herhangi bir etikete de ihtiyacım yok. Çünkü, yaptıklarım, iletilerimin toplamı ortadadır. Yeter ki, bunu yapmaya yüzünüz ve maziniz olsun.

Ben, söylemek istediklerimi açık mertçe ve dolaysız söylerim, böyle, başka bir gündem amacıyla açılmış bir başlığı sabote ederek yapmam.

Birşeyi söylemen bir kişinin öyle olduğu anlamını teşkil etmeyeceği için sadece sinir sistemini zorlamış olursun.

Selam.

Sitelerde Paylaş
Bu arada, bu forumda şerefsiz denilen tek kişi sensin. Ve benim bu ithamda bulunduğum tek kişi de sensin. Ama aynı ithamda bulunan tek kişi ben değilim.

Belki bir şeyler ifade ediyordur.

xzer mutlak doğrular yapabilen bir robot değildir..Elbette hatalı söylemleri olacak ve değiştirebilecektir..Ve bazı konulara değişen reflexler gösterebilir..Bu onu şerefsiz yapmaz..Kafası karışık yapar..

Aynı durum senin için de geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
xzer mutlak doğrular yapabilen bir robot değildir..Elbette hatalı söylemleri olacak ve değiştirebilecektir..Ve bazı konulara değişen reflexler gösterebilir..Bu onu şerefsiz yapmaz..Kafası karışık yapar..

Aynı durum senin için de geçerlidir.

İyi de ben ona değişen fikirleri nedeniyle değil, yaptığı çarpıtma ve bu çarpıtmalara karşı sergilediği yüzsüzlükleri nedeniyle şerefsiz diyorum.

İnsan yanlış anlar, yaptığı yanlış düzeltilir; yaptığı hatayı kabul etmesi de gerekmiyor, egodur vs.dir denir geçilir. Ama bir insan evladı, çarpıtmayı alışkanlık edinmişse... her çarpıtması suratına çarpıldığında, arsız bir pişkinlikle sümen altı etmeye çalışıyor, yarabbi şükür diyorsa ve bu çarpıtmalarıyla küstahlık yapmaya kalkıyorsa, şerefsizin tekidir. Bunun alternatifi, izafiyeti falan yoktur.

Bu şerefsizin çarpıtmaları defalarca suratına çarpıldı... ne oldu, yarabbi şükür deyip, aynı çarpıtmaları yapmaya devam etti, ediyor.

O tartışma da, ben bu şerefsize ne zaman şerefsiz demeye başlamışım, bir daha bakın isterseniz.

Sitelerde Paylaş
Birşeyi söylemen bir kişinin öyle olduğu anlamını teşkil etmeyeceği için sadece sinir sistemini zorlamış olursun.

Selam.

Birilerinin haddini bilmesi gerekiyor. Bilmeyenlerin haddinin bildirilmesi gerekiyor.

Barisarock'un siteminin ve önerisinin ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum, bu konuya verilecek kararda benden geçmiyor. Ama barisarock'un bu öneriyi dile getirebilecek biri olduğunu biliyorum. Çünkü, kendisini uzun zamandır biliyorum ve forumdaki geçmişi böyle bir sitemle gelebilmesine gayri-resmi olanak sağlıyor, çünkü farklı görüşlerde bile olsak düzeyli yazıyor. Ama düzeysiz, her iletisi ve başlığında çarpıtma bulunan, çarpıtmaları yüzüne yapıştırıldığında pişkinlikle sümen altı etmeye çalışan haddini bilmez bu şerefsiz, başlığı ve gündemi sabote etmeye kalkıştı. Benzer içerikli, başka birisi tarafından açılan bir başlığa da aynısını yaptı da, neden kendisi bu konuyu gündeme getirecek bir başlık açmadı. Nedeni basit; alacağı cevap açık ve netti.

Sonuçta ne oldu, barisarock'un başlığı sabote edilmiş oldu! Son 15-20 ileti bu şerefsizin şerefsizlik tartışmasına döndü. Ne yaptı, forumdaki arada gözlerden kaçan adi küfür ve hakaretlerle, kendisine yapılan ithamları bir tutmaya kalktı.

Bu forumda hakarete müsade ediliyormuş izlenimi oluşturmaya çalıştı: Halbuki, forumda sadece bu şerefsize şerefsiz deniyor.

Bilmiyorum aradaki farkı anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...