Jump to content

14 yasindaki kizlar.

Recommended Posts

adamım senin dediğin yetişkinlik yaşının ,, evrensel bir değeri yoktur..

o dediğin yaş olayı, günümüz sistemin, insanları eğitme ve evcilleştirme isteğinin sonucudur.

yani adına eğiitm sistemi dedikleri... insanları kendi isteklerine uygun hale getirme isteğinin bir sonucudur.

sistem 18 yaşındakini reşit sayar çünkü; o yaşa gelinceye kadar onu eğitip, beynini ele geçirip, kendi doğru ve yanlışlarını öğretmiştir..

artık ona bir şeyleri teslim edebilir..

ama o 11-12-13-14-15-16-17 yaş dediklerimiz ise çocuktan sayılır çünkü.. sistem onlara kendi doğrularını tam öğretmemiştir o kişiler özgün sayılır,, daha iyice evcilleştirilip ,, güdülememişlerdir..bu yüzden onlar sistemin istemediği şeyler yapabilir..

onun için sistem 18 yaşından küçükleri adamdan saymaz ve

onun için sistem 18 yaşından öncekilere oy kullanmak, ehliyet gibi şeyleri vermez..

Yetişkinlik yaşının evrensel değeri vardır arkadaşım.Bu dünyanın büyük bölümünde 18'dir.Bazı ülkelerde ise 21.Sapık müslüman toplumlarda daha düşük olabilir , bilmiyorum.

Genç bireylere belli bir yaşa gelinceye kadar eğitim vermelerinde ise hiçbir zarar göremiyorum ben.Ancak sen eğitilmeyelem tahta gibi kalalım diyorsan sen bilirsin.Sen gitmişsindir okula , çocuğun olduğun onu yollamaz ilk reglini olduğunda 70 yaşında adama imam nikahıyla verirsin.

11-17 yaştan bahseder tam anlamıyla saçmalamışsın , daha önceden de belirttiğim gibi bu süreç bireyin fiziksel ve zihinsel olarak gelişmekte olduğu dönemdir.Ucuz idealist tavırlar içine girme.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

abi olay sorumluk üstlenmek ve onun gereklerini yerine getirmekte bitiyorsa..

ben 14 yaşındaki bir kızı, 18-20-25 yaşlarındaki bir delikanlıya teslim etmektense.,(evlendirmektense)

gider 60 yaşındaki, bu güne kadar tüm sorumluluklarını yerine getirmiş. artık ne istediğini bilen..kemale ermiş birine teslim ederim (evlendiririm) o zaman..

peki seni 60 yasindaki bir adamin kucagina teslim etsek bu konuda ne hisserdin??

Sitelerde Paylaş
abi olay sorumluk üstlenmek ve onun gereklerini yerine getirmekte bitiyorsa..

ben 14 yaşındaki bir kızı, 18-20-25 yaşlarındaki bir delikanlıya teslim etmektense.,(evlendirmektense)

gider 60 yaşındaki, bu güne kadar tüm sorumluluklarını yerine getirmiş. artık ne istediğini bilen..kemale ermiş birine teslim ederim (evlendiririm) o zaman..

Yanlış anlaşıldım sanırım. Olaya tek taraftan bakamayız, 14 yaşındaki anne çocuğunu sağlıklı yetiştiremez, ona bakamaz. Ve 60 yaşındaki bir adamın işi 70'inden sonra büyük olasılıkla bitecektir. Kız 24 yaşına gelecek ama en arzulu olduğu dönemde pili bitmiş koca ile nereye kadar idare edecek? Anadoluda bu sakat durumu özetleyen bir söz vardı şu an aklıma gelmiyor. 14 yaşındaki kızın 60 yaşındaki adama olan aşkı özünde platoniktir, geçicidir, ciddi değildir. 14 yaşındaki kızlar o dönemlerde bulutlarda gezerler ki bu yüzden aileler özellikle o dönemlerde kızlarına dikkat etmeliler. Yakınımın kızının başına geldiği için bu olaya bu kadar eğildim diyebilirim. 13 yaşındaki kız kendisinden 50 yaş büyük adama internetten aşık olmuştu. Psikoterapiden sonra ne kadar büyük yanlış yaptığını anladı. Şu anda 18 yaşında ve o olayı anımsayıp "iyi ki uyanmışım" deyip gülüyor.

Sitelerde Paylaş

ayrıca 15 yaşındaki birini çoçuk saymak, ne kadar doğru..

ben 13 yaşında babasını kaybedip... o yaşından itibaren, annesini, kardeşlerini geçindiren insanlar tanıyorum..

benim annem beni 16 yaşındayken doğurmuş ve beni bu yaşıma kadar getrirtmeyi becermiş.

bizim köyde; 10 yaşındaki kişiler, koyun otlatıyor, davar güdüyor, tarlada çapa sallıyor....

siz o 14-15 yaşındaki insanlara sorumluk verin.. onları adamdan sayın, ve onlara güvenin bakalım, neler oluyor..

ha tutup sistem ve onun eğiitm çarkı dayatıyor diye... 14 -15 yaşındakileir çocuk gibi yetiştiriseniz... onalrda zaten kolay kolay büyümezler... hep çocukların anneleri ile babalarının ağzına baktığı gibi.... sistemin ağzına bakarlar..

sistem ne derse onu yaparlar.... zaten istenende bu...

Sitelerde Paylaş
peki seni 60 yasindaki bir adamin kucagina teslim etsek bu konuda ne hisserdin??

seni rahatsız eden kucağa oturtulmaksa

ha 70 yaşındaki bir adamın kucağına oturtulmuşsun..

ha 40 ha 25 ha 18 yaşındaki birinin kucağınına oturtulmuşsun ne fark ederki..?

diğerlerinde sana daha az mı batacak..???

hem neden 20 yaşındakinin birlikteliği sevgi oluyorda..

70 yaşındakinin ki sapıklık oluyor..

nerden biliyrosun belki 70 yaşındaki adam 20 yaşındaki adamdan daha çok o kıza değer veriyor. seviyordur.

Sitelerde Paylaş
gavs,

Davul dengi denginedir. Bu kadar yaş farkı hem zihinsel hem de bedensel olarak SAĞLIKLI DEĞİLDİR. 14 yaşındaki kızın 55 yaşındaki adama aşık olunca burada yazılanları hatırlarsın. Yaşaması kolay değildir.

ya abi herşey mümkün..

sonuçta herkesin nefsi türlü türlü.. herkeisn nefsi aynı şeyden hoşlanmıyor... herkes farklı şeylere karşı cinsellik üretiyor..

senin dediğinden daha kötüsü de olabilir... kızın lezbiyen... oğlun gay olmayı tercih edebilir.

ayrıca ben 14 yaşındaki bir kızın 16 yaşındaki bir erkeğe, yada 20 yaşındaki bir erkeğe

yada 55 yaşındaki bir erkeğe aşık olması arasında bir fark görmüyorum..

sonuç olarak hepsi erkek

Sitelerde Paylaş
seni rahatsız eden kucağa oturtulmaksa

ha 70 yaşındaki bir adamın kucağına oturtulmuşsun..

ha 40 ha 25 ha 18 yaşındaki birinin kucağınına oturtulmuşsun ne fark ederki..?

diğerlerinde sana daha az mı batacak..???

sen git birde 14 yaşındaki kıza söyle bunları..

hem neden 20 yaşındakinin birlikteliği sevgi oluyorda..

70 yaşındakinin ki sapıklık oluyor..

nerden biliyrosun belki 70 yaşındaki adam 20 yaşındaki adamdan daha çok o kıza değer veriyor. seviyordur.

14 yaşındaki kız kime değer verebilir sence?

Neden bir ke olsun bayan tarafından bakamıyorsunuz olaya?

Sitelerde Paylaş
sen git birde 14 yaşındaki kıza söyle bunları..

14 yaşındaki kız kime değer verebilir sence?

Neden bir ke olsun bayan tarafından bakamıyorsunuz olaya?

ben değil 14 yaşındaki bir kızın

50 yaşındaki bir kadının bile rızası ve gönlünün olmadığı bir işe sürükklenmesi taraftarı değilim ki...

demek istediğim şu sadece, nasıl 20 yaşındaki 40 yaşındaki bir insanın cinsel arzuları ve beğenileri ve ihtiyaçalrı varsa

14 yaşındaki bir insanında cinsel arzuları ve ihtiyaçları var..

pekala 14 yaşındaki biri 60 yaşındaki biriyle yaşamayı, olmayı arzulayabilir diyorum..

Sitelerde Paylaş
ya abi herşey mümkün..

sonuçta herkesin nefsi türlü türlü.. herkeisn nefsi aynı şeyden hoşlanmıyor... herkes farklı şeylere karşı cinsellik üretiyor..

senin dediğinden daha kötüsü de olabilir... kızın lezbiyen... oğlun gay olmayı tercih edebilir.

ayrıca ben 14 yaşındaki bir kızın 16 yaşındaki bir erkeğe, yada 20 yaşındaki bir erkeğe

yada 55 yaşındaki bir erkeğe aşık olması arasında bir fark görmüyorum..

sonuç olarak hepsi erkek

Demek istediklerini anlıyorum, bir kızın regl olmasını evlilik için yeter şart olarak algılıyorsun. Fakat bu kabullerinden tam olarak emin olup olmadığın belli değil. Bir kız 9-10 yaşında regl olabiliyorsa bu senin açından evlilik için yeterli midir? Evlilik senin açından sekse mi indirgenmeli? Empati yaparak cevaplarsan sevinirim; kendi kızının 9 yaşında regl olduğunu annesinden öğrendin, çevreye kızının evlilik çağına geldiği haberi yayıldı ve kızına 35 yaşında biri talip oldu. Kızını verir misin?

Sitelerde Paylaş
Demek istediklerini anlıyorum, bir kızın regl olmasını evlilik için yeter şart olarak algılıyorsun. Fakat bu kabullerinden tam olarak emin olup olmadığın belli değil. Bir kız 9-10 yaşında regl olabiliyorsa bu senin açından evlilik için yeterli midir? Evlilik senin açından sekse mi indirgenmeli? Empati yaparak cevaplarsan sevinirim; kendi kızının 9 yaşında regl olduğunu annesinden öğrendin, çevreye kızının evlilik çağına geldiği haberi yayıldı ve kızına 35 yaşında biri talip oldu. Kızını verir misin?

ben yaşa yada regl dönemi dediğin şeye bakmam..

eğer kızım görünüş olarak artık bir çoçuk değilde, bir yetişkin. yani kadın gibi görünüyorsa..

ve artık bir çocuk gibi davranmak yerine bir yetişkin gibi davranıyorsa..

ve kendi isteğiyle artık evlenmek istiyorsa... o zaman evlenmesine müsade ederim..

yetişkinlik yaşına gelincede ben sabit bir yaş bilmiyorum..

kimisi 13 yaşında bir yetişkinlik çağına giriyor

kimisi 14, kimisi 15, kimisi 16 ,kimisi 17 yaşında..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eğer kızım görünüş olarak artık bir çoçuk değilde, bir yetişkin. yani kadın gibi görünüyorsa..

ve kendi isteğiyle artık evlenmek istiyorsa... o zaman evlenmesine müsade ederim..

İşte yetişkin görünümüne 9-10 yaşında varanlar var. 9 yaşındaki kızını 55 yaşında bir adam istese tepkin ne olur? Adamın isteyişini doğal mı karşılarsın? Kiterlerini sıralarsak;

1. Görünüş,

2. Yetişkin gibi davranma,

3. Evlenmek isteme,

Birincisine 9 yaşında ulaşabilir, ikincisine 9 yaşında ulaşamaz, sanırım psikolojik bir arıza olmadığı sürece 9 yaşında bir kız üçüncüsünü de istemez. Bir kız bu üç kritere 9 yaşında ulaşamaz. Demek ki kriterler zorlanınca bir standart bulunamıyor. O halde saydığın kriterler seni kısıtlıyor gavs.

tarihinde sonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sabahtan beri saçmalıyorsun da...bu kadarı olmaz...Kim , ne zaman , nasıl 13 yaşında yetişkin olmuş ?

Sitelerde Paylaş
Ama şu an 14 yaşından küçüklere cinsel eğitim veriliyor bildiğim kadarıyla

Cinsel eğitimden ne anlıyorsun?

Çocuklara nasıl seks yapılacağı mı anlatılıyor sanıyorsun?

Kız çocukları adet görmeyi "kirlenmek" sanıyor ve korkuyor, oğlan çocukları gece ıslanmaları yüzünde içine kapanıp suçluluk ve korku duyuyor. Kalınlaşan sesinden utanıyor..

Çocuklar kendi bedenlerini ve o bedenlerin gelişip büyürken gösterdiği-göstereceği değişimleri bilmiyorlar.

Cinsel eğitim dediğin şey işte bu!

Okullarda öğretilen, öğretilmesi gereken bu!

Senin aklından geçen kirli düşünceler değil!

Sözkonusu çocuklar olunca, senin aklından geçen şeylere biz "kirli" diyoruz çünkü.

Hüseyin Üzmez gibi bir sapığı savunacağım diye ne kadar rezillik ve ahlaksızlık varsa yazmış, içinizi dökmüşsünüz.

18 yaşından küçük her birey çocuktur.

Kızın adet görmesi, çocuk doğurabilecek olması, göğüslerinin de o çocuğu emzirecek sütle dolabilecek olması bu gerçeği değiştirmez!

Sizlerin nineleri, anneleri sizi 14 yaşında doğurdu diye, bu, onların birer yetişkin olduğu anlamı taşımaz.

Bu, dünyanın neresinde, ne nedenle yapılıyor olursa olsun suçtur.

Bunu savunmak için yetişkinlerle karşılaştırıp sadece yaş farkına indirgemekse sadece ahmaklıktır.

Sapıklığı savunmaktan hiçbir farkı da yoktur.

Savunacağım diye kendinizi daha fazla küçük düşürmeyin.

Burada dini inançtan da öte birşey sözkonusudur.

Suça teşviktir bunun adı..

Sitelerde Paylaş
İşte yetişkin görünümüne 9-10 yaşında varanlar var. 9 yaşındaki kızını 55 yaşında bir adam istese tepkin ne olur? Adamın isteyişini doğal mı karşılarsın?

vallah ben 9-10 yaşında yetişkinliğine giren bir yetişkin miş gibi görünen ve davranan kimseyi tanımadım..

gördüğüm en düşük yaş 13 oldu

onun için sorunu en düşük gördüğüm yaş olan 13 göre değerlendirmeye alacam..

şimdi niyet önemli..

biriyle evlenmeyi istemek sapıklık değildir ki..

bizim annelerimiz, babalarımızda evlenmiş sonuçta..

benim gözümde pekala 55 yaşındaki bir adamın, 13 yaşında yetişkinliğe girmiş bir kıza gönlü düşebilir.....

adamın sapık biri olmadığını biliyorsam... bu işten dolayı ona kızmam..

kızımla evlenmek istediği içinde ayıplamam

ve kararı kızıma bırakırım,,, ama tabi bunun için önce kızımın artık kendi hayatının kararlarını verebilecek olan kıvama, yetişkinliğe gelmiş olması lazım..

Sitelerde Paylaş
vallah ben 9-10 yaşında yetişkinliğine giren bir yetişkin miş gibi görünen ve davranan kimseyi tanımadım..

gördüğüm en düşük yaş 13 oldu

onun için sorunu en düşük gördüğüm yaş olan 13 göre değerlendirmeye alacam..

şimdi niyet önemli..

biriyle evlenmeyi istemek sapıklık değildir ki..

bizim annelerimiz, babalarımızda evlenmiş sonuçta..

benim gözümde pekala 55 yaşındaki bir adamın, 13 yaşında yetişkinliğe girmiş bir kıza gönlü düşebilir.....

adamın sapık biri olmadığını biliyorsam... bu işten dolayı ona kızmam..

kızımla evlenmek istediği içinde ayıplamam

ve kararı kızıma bırakırım,,, ama tabi bunun için önce kızımın artık kendi hayatının kararlarını verebilecek olan kıvama, yetişkinliğe gelmiş olması lazım..

55 yaşındaki bir adamın 13 yaşındaki bir çocuğa gönlü düşemez.

Düştüğünü söylüyorsa o adam bir sapıktır.

O adam bir pedofildir!

Umarım bir kızın yoktur!

Sitelerde Paylaş
Sabahtan beri saçmalıyorsun da...bu kadarı olmaz...Kim , ne zaman , nasıl 13 yaşında yetişkin olmuş ?

bu cevabı senin için bir daha yenileyeyim..

ayrıca 15 yaşındaki birini çoçuk saymak, ne kadar doğru..

ben 13 yaşında babasını kaybedip... o yaşından itibaren, annesini, kardeşlerini geçindiren insanlar tanıyorum..

benim annem beni 16 yaşındayken doğurmuş ve beni bu yaşıma kadar getrirtmeyi becermiş.

bizim köyde; 10 yaşındaki kişiler, koyun otlatıyor, davar güdüyor, tarlada çapa sallıyor....

siz o 14-15 yaşındaki insanlara sorumluk verin.. onları adamdan sayın, ve onlara güvenin bakalım, neler oluyor..

ha tutup sistem ve onun eğiitm çarkı dayatıyor diye... 14 -15 yaşındakileir çocuk gibi yetiştiriseniz... onalrda zaten kolay kolay büyümezler... hep çocukların anneleri ile babalarının ağzına baktığı gibi.... sistemin ağzına bakarlar..

sistem ne derse onu yaparlar.... zaten istenende bu...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...