Jump to content

14 yasindaki kizlar.

Recommended Posts

http://www.kaynamanoktasi.com/adalet-bakanligi/

14 yaş reşitlik yaşı olsun diye savunanlar ,okuyun bakalım yukarıdaki haberi ...

buna göre 14 yaşındaki genç kıza tecavüz edip ,kanun önünde evlenirim diyenin cezası silinecek :)

hem tecavüz edecek ,hem evlilik adı altında tecavüz etmeye devam edecek ...ne ala memleket !

ya genç kızın durumu ne olacak ,bunu düşünen yok dimi?

yazıklar olsun !

buradada bu sapıklığı onaylayan tüm müslümanların umarım bu olay başına gelir !!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Soracagim soruya yalnizca Muslumanlar cevap versin.

Diyelimki sizin 14 yasinda bir kiziniz var ve bir gun bir mumin adam geliyor, bu adam 70 yasinda, zengin, 4 dortluk bir Musluman. Sizden kizinizi istiyor kendine imam nikahini sart kosuyor.

Simdi Islam hukukuna gore bu evlilik normaldir. Peki siz olsaniz ne yaparsiniz? Teklifi kabul edermisiniz?

Islamda, bu durumda kiza sorulmaz, karar verecek olan tek kisi aile babasidir.

ayrıca bu soruyada ,'kızıma sorarım' diyen asalaklara gelince ,islamda o yaştaki kıza sorulmanın önemi yoktur, babanın kararı önemlidir ..kadın nasıl erkek boşanmadan erkeği boşayamıyorsa ,buradada kadının isteği sorulmaz !

Sitelerde Paylaş

bülûğa erme sıfatları genellikle kızlarda dokuz, erkeklerde oniki yaşlarında meydana gelir. İklimin sıcak olduğu bölgelerde yetişme daha erken olacağından, bu özellikler daha erken yaşlarda da görülebilir. Bu özelliklerin görüldüğü andan itibaren de İslâmî sorumluluklar başlar. Bu yaşa gelmeyenlere İslâmî sorumluluk yüklenmemiştir. (Tecrid-i Sarîh, I, 80).

bu durumda iklime göre ergenlik yaşı değişebiliyor dimi gavscım ?

öyleyse ;sıcak iklimde yetişen kızları 9 yaşında evlendirelim ,soğuk iklimdekiler 16 yaşında 'ay hali ' görüp buluğ çağına geliyor diye onları daha geç evlendirelim ? (bu durumda bir kız sırf sıcak ülkede daha erken buluğ çağına girdi diye günahlarından sorumlu ,ama diğer kız daha geç girdi diye günahlarından sorumlu değil ) :)

islamın dediğine göre ,bir kızın evlenmesi için buluğ çağı ve kadının fiziksel gelişimi yeterliyse, kızını erken evlendirmek isteyen sıcak ülkeye,geç evlendirmek isteyenin soğuk ülkeye kaçması lazım .. :D:D:D

heryerde her koşulda değişen fiziksel gelişime göre evlendirmek ne kadar mantıklı? zihinsel gelişimin hiçbir önemi yokmu?

işte bu yüzden 18 yaşı kişinin benliğini ,kimliğini oluşturabilme yaşıdır ve 18 yaşının altındakilerin evlendirilmesi uygun değildir diye sabahtan beri insanlar sana bunu anlatmaya çalışıyor !

ama kafan almıyor hala !

tarihinde butterflyeffect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bülûğa erme sıfatları genellikle kızlarda dokuz, erkeklerde oniki yaşlarında meydana gelir. İklimin sıcak olduğu bölgelerde yetişme daha erken olacağından, bu özellikler daha erken yaşlarda da görülebilir. Bu özelliklerin görüldüğü andan itibaren de İslâmî sorumluluklar başlar. Bu yaşa gelmeyenlere İslâmî sorumluluk yüklenmemiştir. (Tecrid-i Sarîh, I, 80).

öyleyse ;sıcak iklimde yetişen kızları 9 yaşında evlendirelim ,soğuk iklimdekiler 16 yaşında 'ay hali ' görüp buluğ çağına geliyor diye onları daha geç evlendirelim ? (bu durumda bir kız sırf sıcak ülkede daha erken buluğ çağına girdi diye günahlarından sorumlu ,ama diğer kız daha geç girdi diye günahlarından sorumlu değil ) :)

Tebrik ederim çok isabetli bir yaklaşım olmuş butterflyeffect:-) Hatta kız 5-6 yaşında eriyorsa (ki iklime ve bünyeye göre bu da mümkün) 5-6 yaşında da evlendirilebilir, çocuğun ne istediğinin bir önemi yok, yetişkin gibi davranmasına gerek de yok. Evlenmek istemesi yeterli olur. Ama ona hayatın gerçeklerini nasıl izah edeceksiniz? Mama yeme aşamasındaki çocuktan çocuk yetiştirmesini beklemek!!

Sitelerde Paylaş

Polis kısa bir süre önce takibe aldığı telefonu rutin bir şekilde dinlemektedir yine.

Telefon çalar:

Yaş76= Selamun Aleyküm.Nasılsınız.

Yaş36= Aleyküm Selam.İyiyiz sayende.

Yaş76= Bir sıkıntınız var mı?Zaten hallederiz Cenabıallahın izniyle.

Yaş36= Yok şükür.

Yaş76= Yaş14 nasıl?

Yaş36= Hasta.

Yaş76= Versene onu telefona.Adet falan değil değil mi?

Yaş14= hastayım.

Yaş76= Adet-kan hali falan değil inşallah.Yok eğer öyleyse gelmeyeyim taa oralara kadar.Başka zaman şeederiz.

Yaş14= Tamam.

Sitelerde Paylaş
Soracagim soruya yalnizca Muslumanlar cevap versin.

Diyelimki sizin 14 yasinda bir kiziniz var ve bir gun bir mumin adam geliyor, bu adam 70 yasinda, zengin, 4 dortluk bir Musluman. Sizden kizinizi istiyor kendine imam nikahini sart kosuyor.

Simdi Islam hukukuna gore bu evlilik normaldir. Peki siz olsaniz ne yaparsiniz? Teklifi kabul edermisiniz?

Islamda, bu durumda kiza sorulmaz, karar verecek olan tek kisi aile babasidir.

hayır senin söylediğin gibi değil islamda zorla evlendirme olmaz.

Sitelerde Paylaş

islamın dediğine göre ,bir kızın evlenmesi için buluğ çağı ve kadının fiziksel gelişimi yeterliyse, kızını erken evlendirmek isteyen sıcak ülkeye,geç evlendirmek isteyenin soğuk ülkeye kaçması lazım .. :D:D:D

heryerde her koşulda değişen fiziksel gelişime göre evlendirmek ne kadar mantıklı? zihinsel gelişimin hiçbir önemi yokmu?

işte bu yüzden 18 yaşı kişinin benliğini ,kimliğini oluşturabilme yaşıdır ve 18 yaşının altındakilerin evlendirilmesi uygun değildir diye sabahtan beri insanlar sana bunu anlatmaya çalışıyor !

ama kafan almıyor hala !

islam zaten küçük yaşta düşünmeyi emrediyo eğer illaki zihinsel olarak gelişmezse biraz geç evlensin.ama normal sartlarda erken evlenmesi lazım tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
senin böyle bir cümle yazmış olmanı kabullenemem işte fatte sorun bu değil çünkü çocuğun yetişme şertlarıyla alakalıdır öyle bir yere gidersin ki istisna olan senin gibi düşünenlerdirki türkiye realitesinden cok uzak bir ihtimalde değil hani sorun değerler sorunu asıl sorun gavs ın '14 13 neyse bu çocukların dış etkilere kendi seçimlerini yapabilicek kadar kapalı olduğunu' söylemesidir.
Ben ne demişim ? Şimdi bir kere bu yasa dışı mı ? evet skandal mı ? evet Şimdi 13-14 yaşındakı kızları evlendiren bir kültür gelenekte bunlar cok normal. Konuyu tartış tartış bitmicek zaten kim ne yaparsa yapsın ama birgun gelirde aynı şey bacınızın kızınıızn başına gelirse dinimde var diyin.Sakın hukuk adalet arayışlarına girmeyin sakın! tarihinde fatte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya ben burda bir insanın kendi rızası ve gönlü işin içinde olmadan bir şeye zorlanmasını savunmuyorim ki..

hem ben değil 14 yaşındaki bir kızın 50 yaşındaki bir kadının bile rızası ve gönlü olmayan bir işe zorlanması taraftarı değilim ki..

ben sadece 14-15 yaşındaki bir insanın çocuktan sayılmasına karşıyım..

eğer aptal değilse pek ala 14 -15 yaşındaki bir insan, ne yaptığının ne ettiğinin farkındadır..

ayrıca 20 yaşındaki 30 yaşındaki 50 yaşındaki insanların cinselliklerini yaşamaları. sapıklık sayılmıyorsa

neden 14 yaşındaki bir insanın cinselliği yaşaması sapıklık sayılıyor..

14 yaşındaki bir insanın cinsel arzuları yok mu? yada oda orgazm olamıyor mu? veya oda diğerleri gibi sağlıklı çocukları olamaz mı?

18 yaşındaki bir insanın yaşamasına izin verdiğiniz cinselliği, 14 yaşındaki bir insana niye vermiyorsunuz? onun 18 yaşındaki insana göre neyi eksikte

18 yaşındaki hak ederken, o hak edemiyor?

bakın size bundan 4-5 yıl önce televizyonda karşılaştığım bir olayı anlatayım..

bir anne ,baba programa katılmış, kocaya kaçan kızlarını arıyorlardı..

kızları 15 yaşına yeni girmiş ve 32 yaşındaki bir adama kaçmış... adamda onların 2 dereceden bir akrabasıymış..

dediklerine göre.. bizimm kızımız 15 yaşındaki bir çocuk daha, o adam kızımızı kandırdı diyorlardı..

bu sırada kaçan kız telefona bağlandı.

" o adam beni kandırmadı ben kendim isteyerek kaçtım... ben onu seviyorum ve onunla yaşamak istiyorum, bunu annemle babama defalarca söyledim... ama onlar olmaz... sen daha okuyacaksın, şimdi evlenemezsin. hem o adam çok büyük.. senin onunla evlenmene asla izin vermeyiz. dediniz. bende kaçtım ve yaptığımdan pişmanlık duymuyorum .çünkü sevdiğim insana kaçtım" dedi

o sırada sunucu ve programda bulunan izleyiciler hep birden kıza hucüm edip..". sen daha çocuksun, senin yerin annenle babanın yeri, o adam anca seni kullanır,, senin yerin okul," gibi bir sürü laflar söylediler..

kızda;

" ben çocuk değilim 15 yaşında bir insanım kendimi ve ne isteyip ne istemediğimi biliyorum. zaten eninde sonunda evlenip annemle babamdan ayrılmayacakmıyım.... ben sevdiğim insanı buldum, onu bulmuşken neden ondan ayrı yaşayayım.. hem ben okumak yada iş kadını olmak istemiyorum ki, ben evimin kadını olmak, bu insanla yaşamak istiyorum" dedi

sunucu hemen atlayıp , senin mesleğin yok...o adama muhtaç yaşarsan.. o adam sana kötü davranır dedi

kızda " neden kötü davransın ki, ben bu insanı 7 yıldır tanıyorum. hem benim anneminde mesleği yok... ama babam bana ve ona 18 yıldır bakıyor.... hem biz birbirimizi seviyoruz ... insan sevdiği insandan ekmeğini esirger mi hiç " dedi

o sırada izleyicilerden bazıları.. sen 32 yaşındaki bir adamı sevemezsin... adam seni kandırmış.. gibi laflar etmeye başladılar...

kızda " neden sevemezmişim ki, siz benden iyimi bileceksiniz sevip sevmediğimi" dedi.

izleyiciler ve sunucu, kıza hakaret edip senin gibi kıza yazıklar olsun...deyip.. üstüne sunucu

ben senin peşini bırakmayacam.. kanun olarak sen evlenemezsin... o adamda şuan şuç işliyor...

seni bulup.. o adamıda hapse attıracağız haberin olsun dedi......

şimdi size soruyorum. o iki insana destek çıkmak, onların çorbasına bir kaşık tuz eklemek varken..

zorla, kanun ve devlet gücüyle... o insanı istemediği bir şeye zorlamak.. ve kendi değer yargını ona dayatmak... ne kadar doğru...

asıl sapık olan kız mı? yoksa ona o dayatmada bulunan sunucu mu?

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sapık olan adam. 15 yaşıdnaki kız tabiki de çocuktur.Çocuktur tabi seviyorum da diyebilir uğrunda çöllere düşüp kör olabili vs vs.

Anormal olan adamın durumudur.

neden adam sapık oluyor..... 20 -30 yaşındaki bir insan kadında, 15 yaşındaki kadın değil mi?

15 yaşındaki bir kadının, 30 yaşındaki veya 20 yaşındaki kadından eksiği nedir?

ayrıca herkesin gönlü nefsi aynı şeyden mi hoşlanıyor?

ayrıca 15 yaşındaki bir insan çocuksa..

benim annem 15 yaşında evlenmiş beni 16 sında doğurmuş..

eğer çocuksa nasıl sağlıklı bir birey doğurabiliyor..

ayrıca gel anneme sor bakalım.

sana sil baştan şans verseler kaç yaşında evlenirdin diye?

bakalım sana ne cevap verecek?

Sitelerde Paylaş
neden adam sapık oluyor..... 20 -30 yaşındaki bir insan kadında, 15 yaşındaki kadın değil mi?

15 yaşındaki bir kadının, 30 yaşındaki veya 20 yaşındaki kadından eksiği nedir?

ayrıca herkesin gönlü nefsi aynı şeyden mi hoşlanıyor?

ayrıca 15 yaşındaki bir insan çocuksa..

benim annem 15 yaşında evlenmiş beni 16 sında doğurmuş..

eğer çocuksa nasıl sağlıklı bir birey doğurabiliyor..

ayrıca gel anneme sor bakalım.

sana sil baştan şans verseler kaç yaşında evlenirdin diye?

bakalım sana ne cevap verecek?

Tamam çocuk haklısın , 14 yaşındasın ve yetişkinsin.Ne desek anlamıyorsun , anlaman da pek mümkün görünmüyor.

Biz 14 yaş hakkında tartışırken Suudi din adamlarının bu konuyu daha önceden hallettiğini unutmuşuz.

'1 yaşındaki kızlar evlenebilir'

Suudi imam Dr. Ahmet El Mubi, 1 yaşındaki kızların evlenebileceği fetvasında bulundu.

İslam’da evlilik için asgari bir yaş bulunmadığını belirten imam ‘Bir kızın 1 yaşında, ancak cinselliği erteleme koşuluyla evlenebileceğini’ söyledi.

El Mubi, “Ama, kız cinsellik için hazır mı? Cinsellik için uygun yaş nedir? Bunlar çevre ve geleneklere göre değişir. Babanın fikrinin alınması gerekir. Evlilik ve ilk ilişkinin yaşanması ayrı şeyler” dedi.

El Mubi şöyle devam etti: “Biz Peygamber modeline göre hareket ediyoruz. Hz. Ayşe, Peygamber’in eşi olduğunda altı, ilk cinsel ilişkide dokuz yaşındaydı.” Yemen’de 8 yaşında zorla evlendirilen bir kız geçtiğimiz aylarda boşanmıştı.

http://www.guncel.net/gundem/dunya/2008/06...lenebilir/imam/

Sitelerde Paylaş
Tamam çocuk haklısın , 14 yaşındasın ve yetişkinsin.Ne desek anlamıyorsun , anlaman da pek mümkün görünmüyor.

Biz 14 yaş hakkında tartışırken Suudi din adamlarının bu konuyu daha önceden hallettiğini unutmuşuz.

'1 yaşındaki kızlar evlenebilir'

Suudi imam Dr. Ahmet El Mubi, 1 yaşındaki kızların evlenebileceği fetvasında bulundu.

İslam?da evlilik için asgari bir yaş bulunmadığını belirten imam ?Bir kızın 1 yaşında, ancak cinselliği erteleme koşuluyla evlenebileceğini? söyledi.

El Mubi, ?Ama, kız cinsellik için hazır mı? Cinsellik için uygun yaş nedir? Bunlar çevre ve geleneklere göre değişir. Babanın fikrinin alınması gerekir. Evlilik ve ilk ilişkinin yaşanması ayrı şeyler? dedi.

El Mubi şöyle devam etti: ?Biz Peygamber modeline göre hareket ediyoruz. Hz. Ayşe, Peygamber?in eşi olduğunda altı, ilk cinsel ilişkide dokuz yaşındaydı.? Yemen?de 8 yaşında zorla evlendirilen bir kız geçtiğimiz aylarda boşanmıştı.

http://www.guncel.net/gundem/dunya/2008/06...lenebilir/imam/

ya abi sen ne saçmalıyorsun.. konuyu nereye çekiyorsun böyle

benim anlattmaya çalıştığımın, islamla. muhammedle, 1 yaşıyla ne alakası var.... okuduğunu anlamaktan bu kadar mı acizmisin.

hep ön yargılarınla mı yazılarımı okuyup. cevaplayacaksın...?

bu başlıkta 20 ye yakın soru sordum. bir tanesini bile ele alıp... cevaplamaya çalışmadın.

14 yaşındaki biri çocuktur deyip başka bir şey söylemediniz..

ben ta en başta sordum... bir çocukla, yetişkini birbirinden ayıran şey nedir?

siz tutup. medeni kanun ve bilmem ne 18 yaşında sonra kişiyi yetişkin sayıyor. 18 yaşından küçük olan çocuktur deyip.... başka bir neden öne koyamadınız..

o zaman soruyu şöyle sorayım; 18 yaşındaki biriyle 17 yaşındaki biri arasındaki temel fark nedir ki...? biiri yetişkinden sayılıyor diğeri çocuktan?

yetişkin insanın özellikleri nelerdir? çocukların özellikleri nelerdir..?? buyur madem ayırımı bu kadar keskin yapabiliyrosun... maddeler halinde yaz bunları.

Sitelerde Paylaş
Yetişkin olmak için bireyin madden, manen ve ruhsal anlamda aileden bağımsızlaşmış olması gerekir. Kendi kararlarını alan, o kararların arkasında duran, eğer pişman olacaksa da bunun sorumluluğunu üstlenen kişi yetişkindir. Bu, ergenlikte olmaz.

Fiziksel gelişim bir yana zihinsel ve kişisel gelişimini tamamlamamış hatta bu gelişimin henüz başında olan 14 yaşında bir ''ergen'' de yetişkin sayılamaz.Yetişkin olmayan bireylerin , oy kullanmak , ehliyet almak , evlenmek gibi ciddi idrak ve sorumluluk gerektiren eylemlerde bulunmaya hakları yoktur.

Sayfalar önce sana bu cevabı yazmıştım ancak okumadığına eminim.Sana burada buna benzer birçek cevap yazıldı ancak sen hemen hemen aynı şeyleri , aynı şekilde yazmaya devam ettin.

Son kez yazıyorum ;

Yetişkinlik dönemi :

21-60 yaş arasındaki hayat dilimi yetişkinlik dönemi olarak adlandırılır. Meslek seçimi, eş seçimi, iş seçimi gibi önemli kararların verildiği ilk dönemlerde sağlık sorunları sık görülmez. Bu dönemde genç yetişkin, ebeveynleri ile kararları ve davranışlar konusunda çatışmalar yaşayabilir. Ayrıca akrabalar ile sürtüşmeler, iş yeri ve diğer sosyal alanlarda çatışmalar görülebilir. Meslek sorunları, politik görüş farklılıkları, zorluklar karşısında ortaya çıkan çatışmalar genç erişkinleri etkiler.

İnsan hayatında, belli fizyolojik ve psikolojik özelliklerin ağırlaştığı dönemler vardır. Psikologlar bu özellikleri dikkate alarak insan hayatını çeşitli dönemlere ayırarak her dönemi kendi belirgin özelliklerine, tutum ve davranış çeşitlerine göre tasnif etmişlerdir. Ancak insan hayatını kesin yaş çizgileriyle sınıflandırmak şüphesiz mümkün değildir. Zira kalıtım, beslenme, fiziki çevre (mesken-iklim) ve sosyo-kültürel ekonomik şartlar (sosyal çevre) bireyin gelişimini etkileyen önemli faktörlerdir. Bunlar bireyin gelişimini etkileyen faktörler olduğu için, bu değişkenlere bağlı olarak kişiden kişiye bazı farklılıklar görülebilir.

Anormal gelişme ve duraklamalar gösteren kimseler bir yana bırakıldığında bu dönemler ve yaş sınırları şöyledir (Peker, 2003, s. 105; Holm, 2004, s. 83):

YAŞ (k/e) DÖNEM

0-2 Bebeklik

Çocukluk

2-6 İlk Çocukluk

6-11k/13e Son Çocukluk

Ergenlik

11-15/13-17 İlk Ergenlik (Delikanlılık (kızlar içinde söylenebilir mi?))

15-21/17-22 Son Ergenlik (Gençlik)

21-40 Yetişkinlik

40-60 Orta Yaş

60- Yaşlılık

Bunun dışında birçok bilim adamının insan yaşamının akışını sınıflandırdıkları kuramları bulunmaktadır.

BÜHLER : İNSAN YAŞAMININ AKIŞI KURAMI

1.ÇAĞ YETİŞKİNLİK ÖNCESİ (0-22)

Oluşum yıllarıdır. Birey bağımlılıktan başlayarak çocukluk ve ergenlikten geçerek yetişkin yaşamının bağımsız başlangıcına doğru yol alır.

En hızlı biyo-psikososyal gelişimin olduğu dönemdir.

İlk Yetişkinliğe Geçiş: ( 17-22)

Aile ilişkilerin değişmesi, yetişkinlerin dünyasında yer edinilmeye başlanması ile karakterize olur.

2. ÇAĞ İLK YETİŞKİNLİK (17-45)

En büyük enerji ve bolluk, en büyük çelişki ve stresin yaşandığı dönemdir.

Toplumda uygun bir yer edinilmesi, aile kurulması ve çağın sonunda yetişkin dünyasında saygın bir yer edinilmesiyle karakterize olur.

Aşkta , cinsellikte, aile yaşamında ve mesleki yaşamda hem doyum dönemidir hem de hedefler başarılamazsa hayal kırıklığı dönemidir.

Orta Yaş Geçişi (40-45)

İlk yetişkinliği sona erdirir ve orta yetişkinliği başlatır.

Bu dönemde kişi bireyselleşmede yeni bir aşamaya başlamaktadır. Bu bireyi daha sevecen daha düşünceli ve tedbirli, kendini ve diğerlerini daha içten seven biri haline gelir.

3. ÇAĞ ORTA YETİŞKİNLİK (40-65)

Biyolojik kapasite ilk yetişkinlikten aşağıdadır ancak doyum verici ve üretken bir yaşam için hala yeterlidir.

Bu dönemde sorumluluk bireysel gelişimle sınırlı değildir, bireyin artık sonraki nesillerin gelişiminden sorumludur.

Son Yetişkinlik Geçişi ( 60-65)

Orta ve son yetişkinliği birleştiren bir süreçtir.

Evrensel Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 1. Maddesi ile bu konuda söyleyeceklerimi bitiriyorum ;

Madde 1

Bu sözleşme uyarınca çocuğa uygulanabilecek olan kanuna göre daha erken yaşta reşit olma durumu hariç, on sekiz yaşına kadar her insan çocuk sayılır.

Sitelerde Paylaş

o yazını daha önce okudum. ve düşüncemi yazdım ama sen kayye bile almadın..

ayrıca.. bana ezbere şeyleri yazmışsın... ben yazdığın cevaplar içinde şu sorduğum soruların cevaplarını bulamadım....

o zaman soruyu şöyle sorayım; 18 yaşındaki biriyle 17 yaşındaki biri arasındaki temel fark nedir ki...? biiri yetişkinden sayılıyor diğeri çocuktan?

yetişkin insanın özellikleri nelerdir? çocukların özellikleri nelerdir..?? buyur madem ayırımı bu kadar keskin yapabiliyrosun... maddeler halinde yaz bunları.

ayrıca yetişkin olmanın kıstası,

Yetişkin olmak için bireyin madden, manen ve ruhsal anlamda aileden bağımsızlaşmış olması gerekir. Kendi kararlarını alan, o kararların arkasında duran, eğer pişman olacaksa da bunun sorumluluğunu üstlenen kişi yetişkindir. Bu, ergenlikte olmaz
.

bu dediğinse..

pek alla 15, 16 , 17 yaşındaki bir bireyde.. kendi hayatının kararlarını kendisi verebilir.. ve bunun için gereken sorumluluğu üstlenebilir....

buna ait bir çok örnek tanımaktayım.

Fiziksel gelişim bir yana zihinsel ve kişisel gelişimini tamamlamamış hatta bu gelişimin henüz başında olan 14 yaşında bir ''ergen'' de yetişkin sayılamaz.Yetişkin olmayan bireylerin , oy kullanmak , ehliyet almak , evlenmek gibi ciddi idrak ve sorumluluk gerektiren eylemlerde bulunmaya hakları yoktur.

oy kullanmak demişsin.. hiç kusura kalma ama... 15 yaşındaki biride en az 18 yaşındaki biri kadar.. kendisi ve toplum için iyi veya kötü olacak şeyi ayırt edebilir.. idrak edebilir.

Hem bu güne kadar 18 yaşından büyükler sadece oy kullanıyor da ne oluyor... bak ülkeyi kimlere emanet edip... ne hale getiriyorlar. görüyoruz ;)

ehliyete gelince.... vallah kimse annesinin karnında arabayı kullanmasını öğrenmiyor... öğretikten ve gerekli eğiitmi verdikten sonra pek ala 15,16,17 yaşındaki biride en az 18 yaşındaki biri kadar iyi araba kullanabilir.

ayrıca trafikte olan kazalara bak. hiç birisinin yaşla alakası yok.

ayrıca 15,16,17 yaşındaki insanların zihni daha berraktır... yeni bir şeyleri algılamakta daha iyidirler..

şu cinselliğe gelincede... 15,16,17 yaşındaki birinin de cinsel açıdan. 18 yaşındaki bir bireyden eksiği yoktur..

en basitinden. onlarda 18 yaşındaki bir birey kadar sağlıklı bir çocuk doğurabilir hatta yetiştirebilir...

buna aitte binlerce örnek var....

Sitelerde Paylaş

Gavs YETER!

Aynı saçma ve sapık düşüncelerini yazmaya devam edersen seni engelleyeceğim.

"13 yaşındaki bir çocuğun da seks yapma özgürlüğü vardır, 25 yaşındaki birinden ne farkı vardır, 55 yaşındaki bir adam bu yaştaki bir çocuktan hoşlanabilir ve onunla seks yapabilir, bu normaldir" dedin..

Biz de sana bunun böyle olamayacağını, bilime ve kanuna aykırı olduğunu anlattık.

Böyle düşünenlere de sapık ya da pedofili dendiğini de belirttik.

Hatta ben bunları savunduğun için sana da "sapık" dedim.

Fakat ısrarla aynı sapık şeyleri yazmaya devam ediyorsun.

Ne bilimi, ne de kanunları takmam, bana dayatamazsınız diyorsun.

Ben de sana diyorum ki, istediğin gibi düşün, kendi sapkın düşüncelerinle yaşamayı becerebiliyorsan yaşa..

Ama onları burada daha fazla yazmana izin vermeyeceğim.

Çocuklarla seks yapılabileceğini savunmak hem bir sapıklık, hem de suçtur.

Bu suçu burada bizim aracılığımızla işlemene de izin vermeyeceğim.

Git bunları İslami forumlarda yaz...

Oralarda çok sayıda yandaş bulursun emin ol.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...