Jump to content

14 yasindaki kizlar.

Recommended Posts

Öncelikle yazdıklarım ezbere bilgiler değil alanında uzman bilim adamlarının çalışmalarından yaptığım alıntılardır , okumanı tavsiye ederim.İhtiyacın olduğu belli oluyor.

12 - 18 yaşları arası ergenlik dönemidir.Bu dönemde insan gelişi oldukça hızlı olduğu için 17 ve yaşları arasında da zihinsel fiziksel ve kişisel gelişme açısından azımsanmayacak bir fark vardır.Kişi ancak 18 yaşını doldurduğu yani bilim adamlarının , uzmanların uzun süren çalışma ve gözlemleri sonucu belirledikerli gibi ergenlik döneminden yetişkinliğe adım attığı zaman yasal sorumluluklara kavuşur.Bu durum seni sığ örneklerinle değişmez.

Zihinsel gelişimini tamamlamamış bir kişiden yaptığı hareketlerin sorumluluğunu alması beklenemez.Saçma sapan örneklerle bunun aksini kanıtlayamazsın.

Yine yukarda belirttiğim nedenden ötürü bu bireyler oy kullanmak gibi çok yüksek sorumluluk gerektiren eylemlerde bulunamaz.Senin desteksiz var sayımların bu durumu değiştiremez.

Bir kişinin araç kullanmayı öğrenebilecek olması onun ehliyet alıp trafiğe çıkması için yeterli değildir.

15 - 16- 17 yaş bireyin zihnin taze ancak en karışık olduğu dönemlerdendir.Kendisine bir kişilik oluşturmaya çalışan ergen bu dönemde ailesine , çevresine yabancılaşır.

Cinsellik ile ilgili söylediklerin hem sapıklık hem suçtur.

18 yaşından küçük bir bireyin çocuk sahibi olası , sende de gördüğümüz gibi felaketle sonuçlanabilir.Kendisi çocuk olan bir anne ancak senin kadar sağlıklı bir evlat yetiştirebilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

IFeelGood

ben çocukların sesk aracı olarak kulanılmasını gerektiğini söylemeye çalışmıyorum..

inan bir çocuğun.. cinsel obje olarak algılanmasına senin kadar karşıyım..

ben burda.. yetişkinlik değiğiniz şeyi tartışmaya çalışıyorum.. yetişkinlik yaşının kaç olması gerektiğini sorguluyorum.

örneğin; 18 yaşındaki biriyle 17 yaşındaki biri arasındaki temel fark nedir ki...? biiri yetişkinden sayılıyor diğeri çocuktan?

yetişkin insanın özellikleri nelerdir? çocukların özellikleri nelerdir..?? bu soruların cevabını irdelemeye çalışıyorum.

sen şimdi diyorsun ki. 18 yaşından küçükler çocuktur..

peki ben şimdi; 17 yaşındaki bir insanın . kendi hayatının kararlarını verebilecek kadar gelişkin olduğunu, iyi ve kötü ayırt edebileceğini

ve 17 yaşındaki bir insanın. oy kullanma hakkı olmasısı gerektiğini.. araba kullanabileceğini,

eğer evlenmek biriyyle hayatını birleştirmek istiyorsa... evlenebileceğini

eğer bile bile bir suç işlerse cezalandırılması gerektiğini; (örneğin hrant dinki vuran ogün samast 17 yaşındaydı veya şu malatyada hristiyan adamın boğazını kesenlerden 2 si 16, 17 yaşındaydı)

savunursam..

beni yine sapıklıkla mı şuçlayacan..?

Sitelerde Paylaş
IFeelGood

ben çocukların sesk aracı olarak kulanılmasını gerektiğini söylemeye çalışmıyorum..

ben burda.. yetişkinlik değiğiniz şeyi tartışmaya çalışıyorum.. yetişkinlik yaşının kaç olması gerektiğini sorguluyorum.

örneğin; 18 yaşındaki biriyle 17 yaşındaki biri arasındaki temel fark nedir ki...? biiri yetişkinden sayılıyor diğeri çocuktan?

yetişkin insanın özellikleri nelerdir? çocukların özellikleri nelerdir..?? bu soruların cevabını irdelemeye çalışıyorum.

peki ben şimdi; 17 yaşındaki bir insanın . kendi hayatının kararlarını verebilecek kadar gelişkin olduğunu, iyi ve kötü ayırt edebileceğini

ve 17 yaşındaki bir insanın. oy kullanma hakkı olmasısı gerektiğini.. araba kullanabileceğini,

eğer bile bile bir suç işlerse cezalandırılması gerektiğini; (örneğin hrant dinki vuran ogün samast 17 yaşındaydı veya şu malatyada hristiyan adamın boğazını kesenlerden 2 si 16, 17 yaşındaydı)

savunursam..

18 yaş sınırı rast gele bir sınır değildir.Bunu belirlemek için alanında uzman bilim adamları çeşitli araştırmalar yapmıştır ,, 18 keyfi şeçilmemiştir.Her bilgiyi hazır bekleme , sen de araştır artık.

Ben seni , tam olarak olmasa da , anladığımı düşünüyorum.Senin sorunun sapıklık değil , 14 yaşındasın ve ''ben büyüdüm , ben de yetişkinim'' demek istiyorsun ama değilsin.Bunu biz kendimiz uydurmuyoruz , sen zihinsel gelişiminin başında bir ergensin , çocuksun.Senin ilacın zaman olacaktır.

Sitelerde Paylaş
IFeelGood

savunursam..

Hayır , bunları söylersen sapıklıkla suçlanmazsın.Kesinlikle haksız olduğun söylenir.

Sitelerde Paylaş
18 yaşından küçük bir bireyin çocuk sahibi olası , sende de gördüğümüz gibi felaketle sonuçlanabilir.Kendisi çocuk olan bir anne ancak senin kadar sağlıklı bir evlat yetiştirebilir.

FISK.. anlamıyorum seni cidden

eğer 16 yaşındaki bir insanın çocuk doğurması anormal bir durumsa, ve bu işte terslik varsa..

nasıl oluyorda.. bedenen ve fiziken sağlıklı bir çocuk doğurabiliyor....

ayrıca ben 25 inden sonra evlenip. sonra 1-2 yıl içinde boşanıp.. çocuklarını aile sevgisi ortamından mahrum bırakan bir çok örnek tanıyorum....

ama bunun tam tersi 16 sında 17 sinde... evlenip... mutlu şekilde.. bir aile kurup.. çocuklarını iyi şekilde yetiştiren bir çok örnekte biliyorum..

benim annem 15 yaşında evlenip.. 16 sında beni doğurmuş... ve babamla gayet sorumsuz ve mutlu bir hayatları var.

anneme gelip sorsan... 15 yaşında evlenip. 16 sında çocuk doğurduğun için pişmanmısın diye sorsan..

sana tam tersine... en değerli şeyinin çocukları olduğunu ve pişmanlık duymadığını söyleyecektir. gene olsa gene 15 yaşında evleneceğini söyleyecektir.

bazı şeylere yaşa değil karaktere bakar..

örneğin ogün samast. 17 değilde 18 yaşında olsaydı yine hrant dinki vurmayacak mıydı?

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
FISK.. anlamıyorum seni cidden

eğer 16 yaşındaki bir insanın çocuk doğurması anormal bir durumsa, ve bu işte terslik varsa..

nasıl oluyorda.. bedenen ve fiziken sağlıklı bir çocuk doğurabiliyor....

ayrıca ben 25 inden sonra evlenip. sonra 1-2 yıl içinde boşanıp.. çocuklarını aile sevgisi ortamından mahrum bırakan bir çok örnek tanıyorum....

ama bunun tam tersi 16 sında 17 sinde... evlenip... mutlu şekilde.. bir aile kurup.. çocuklarını iyi şekilde yetiştiren bir çok örnekte biliyorum..

bazı şeylere yaşa değil karaktere bakar..

örneğin ogün samast. 17 değilde 18 yaşında olsaydı yine hrant dinki vurmayacak mıydı?

Senin anlamadığın bir durum var Gavs....

İki türlü olgunluk vardır..

Biyolojik olgunluk

Psikolojik olgunluk...

8 yaşındaki bir kız çocu bile bazı durumlarda hamile kalabilir.

Bu biyolojik olgunluktur.

Ama psikolojik ve mental olgunluk için çok daha uzun bir zaman gereklidir.

Erkeklerin çoğu için bu yaş 20'nin üstündedir.

Kızlar için bile en azından 17-18 yaşıdır...

Sen 14 yaşındaki kız çocukların biyolojik olgunluğundan bahsediyorsun..

Sen 14 yaşındaki kız çocuğunu evlendirirsen, kötü bir babasın demektir.

Çocuğunun biyolojik olarak olgunlaşması yeterli değildir.

Psikolojik ve mental olarak da olgunlaşması gerekir.

Nasıl oluyor da bunu anlamayacak kadar kafasız ve düşüncesiz olabiliyorsun?

Yuh yani..

Pedofil değilsin belki ama, ona çok yakınsın..

Sapıklığın sınırındasın.

Sitelerde Paylaş
IFeelGood

savunursam..

Ben seni "55 yaşındaki bir adam 13 yaşındaki bir çocuktan hoşlanabilir ve evlenip onunla seks yapabilir, o çocuğun buna neden hakkı yok" dediğin ve sayfalarca bunu savunduğun için "sapık" dedim.

Çünkü bilim ve kanun öyle tanımlıyor diye de ekledim.

Çarpıtma!

Sitelerde Paylaş

Haci abi seni anlıyorumda

ama bazı şeyler yetiştirme tarzıylada alakalı değil mi..

eğer sen bir insana sorumluk almayı öğretirsen.. ve olgunlaşması için gerekli zemini hazırlarsan..

neden 15 inde 16 sında bazı şeyler için gerekli psikolojik alt yapıya sahip olmasın.

öteki türlü..sen 15 yaşındaki birine çocuk muhamelesi yapıp onu öyle yetiştirirsen elbet.. o kişi daha geç çocukluktan kurtulacaktır.....

hatta öyleleri varki 30 yaşına gelmişler ama hala çocukluktan kurtulamamışlar...elinden bir iş desen iş gelmez.

ne kendisine ne başkasına bir faydası yoktur... hayatı sadece oyun ve eğlence olarak görürler.

ama 16 yaşında olupta... bunlara taş çıkartan.. sorumluluk almayı bilen.. ne istediğini bilen... ev ve aile geçindiren insanlarrda var...

Sitelerde Paylaş
Haci abi seni anlıyorumda

ama bazı şeyler yetiştirme tarzıylada alakalı değil mi..

eğer sen bir insana sorumluk almayı öğretirsen.. ve olgunlaşması için gerekli zemini hazırlarsan..

neden 15 inde 16 sında bazı şeyler için gerekli psikolojik alt yapıya sahip olmasın.

öteki türlü..sen 15 yaşındaki birine çocuk muhamelesi yapıp onu öyle yetiştirirsen elbet.. o kişi daha geç çocukluktan kurtulacaktır.....

hatta öyleleri varki 30 yaşına gelmişler ama hala çocukluktan kurtulamamışlar...elinden bir iş desen iş gelmez.

ne kendisine ne başkasına bir faydası yoktur... hayatı sadece oyun ve eğlence olarak görürler.

ama 16 yaşında olupta... bunlara taş çıkartan.. sorumluluk almayı bilen.. ne istediğini bilen... ev ve aile geçindiren insanlarrda var...

Biyolojik olarak çocuk doğurma yaşı ile çocuk doğurma olgusunu karışrtıyorsun.

Ben bu gibi sorunlarla burada yakından ilgileniyorum.

Her kız çocuğu motor gibi aynı anda olgunlaşmaz.

Evet.. Bazı kız çocukları 14 yaşında da olgunlaşabilir, 13 yaşında da..

Ama onların oranı çok düşüktür.. Belki yüzde beşdir. Bilemedin yüzde ondur..

Çok ender olarak bir kız çocugu için biyolojik ve psikolojik olgunlaşma yaşı 12 olabilir.

Bütün bunlar ne ifade ediyor?

İstisnalarla yaşamımıza yön veremeyiz.

Senin haklı olabileceğin bir kaç olgu bütün kız çocukları için geçerli değildir.

Sen istisnadan kural çıkarmaya çalışıyorsun..

Ve çok ayıp ediyorsun..

Tabii bu arada kendini de rezil bir duruma düşürüyorsun..

Muhtemelen pedofil değilsin ama, bizde pedofil olduğun izlenimini uyandırıyorsun.

14 yaşındaki kızlar, çocuktur..

Bunu böyle bilesin..

Sitelerde Paylaş
ne yani birleşmiş miletler yada medeni kanun söylüyor diye bir şey mutlak doğrumu oluyor.??

madem 18 yaşından öncekiler çocuk

o halde benim annem 16 yaşındayken beni nasıl doğurabiliyor....

bir çocuk nasıl anne olabiliyor....

ve bu iş normal değil anormal birşeyse... o çocuk dediğiniz kişiden sağlıklı bir birey nasıl ortaya çıkabiliyor?

Kadini bir "MAL" olarak goren buyukbaban ve onun gibi sefil yaratiklar (ki sende bu guruba dahilsin);

senin anneni kucucuk cocuk yasta , buyuk olasilikla baslik parasi karsiliginda ve gorucu usulu araciligi ile evlendirmisler..Yani annene bir mal muamelesi yapilmis olup , onunla beraber olan babada kucucuk kizcagizin kucagina 'kendisini saglikli sanabilen" bir cocuk teslim ederek, kadincagizin tum hayatini kole olarak gecirmeye yonlendirmislerdir..

Senin gibi bir beyin fukarasi da bu rezil durumu ovunulmesi gerekecek ve normal bir olaymis gibi anlatmaktadir...

tarihinde umma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

9 Yaşından 16 yaşına kadar öz çocuğuna tecavüz eden adama hiç yüklenmiyorsunuz. Ne iş?

Haa tabi. Siz sadece Rabbim Allah diyenlere saldırırsınız.

Ateistforum 'un aydınları sizi. 16 yaşında Britney , 14 yaşında ki Maggie adlı üyeler nerede. Onlar da aydın ya.

Sitelerde Paylaş
9 Yaşından 16 yaşına kadar öz çocuğuna tecavüz eden adama hiç yüklenmiyorsunuz. Ne iş?

Haa tabi. Siz sadece Rabbim Allah diyenlere saldırırsınız.

Ateistforum 'un aydınları sizi. 16 yaşında Britney , 14 yaşında ki Maggie adlı üyeler nerede. Onlar da aydın ya.

RETARD sen ne utanmaz adamsın...Başkasının ne yaptığı bu üzmez denen insanımsıyı (insan demeye dilim varmıyor) aklar mı !?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...