Jump to content

İnsan Nasıl Düşünür?

Recommended Posts

İnsan nasıl düşünemez ki?

2 saniye düşünce süreci yaşamayan insan akli yapısını kaybeder.

Sen o 2 saniye içinde boş boş oturduğunu sanırsın ama aslında sen o 2 saniyede bile düşüncelere dalmışsındır.

Dünyanın en zor işi düşünememektir ve böyle bir insan yoktur.

Başlığınız tavan aralık değil şu sıralar böyle bir konu olmadığı için bilim forumluktur.

Sitelerde Paylaş
yok, ben çok beğendim. Ama çok genel olduğu için, nereden, hangi bağlamdan başlayayım, şaşırdım kaldım.

Bakıyorsun beynin görünüş olarak mideden bir farkı yok değil mi? Ama düşünme işlemi beyinde olmuyor mu? Bende bunun nasıl olduğunu merak ediyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur. Saygılar

Sitelerde Paylaş
Bakıyorsun beynin görünüş olarak mideden bir farkı yok değil mi? Ama düşünme işlemi beyinde olmuyor mu? Bende bunun nasıl olduğunu merak ediyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur. Saygılar

Beyinin mideden farkı yok mu? Hiç mi görmedin? Sökülüp takılan iç organlara sahip plastik adam da mı görmedin?

Düşünme sindirim gibi kolayca açıklanamayan bişey olmadığı için size çok mucizevi görünüyor tabi.Ama aslında aynı şey, düşünme işinde daha çok çeşitlik var.

Sitelerde Paylaş
Beyinin mideden farkı yok mu? Hiç mi görmedin? Sökülüp takılan iç organlara sahip plastik adam da mı görmedin?

Düşünme sindirim gibi kolayca açıklanamayan bişey olmadığı için size çok mucizevi görünüyor tabi.Ama aslında aynı şey, düşünme işinde daha çok çeşitlik var.

beynin yapısını demiyorum. O da et parçası o da et parçası o manada sordum. Beynin yapısın az çok biliyoruz. Bir et parçası nasıl düşünüyor onu soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Son_Mohikan

Öncelikle soru güzel ancak maksadın taraflı olduğunu düşünüyorum.

Maksadın "Bak gördünüz mü açıklayamıyorsunuz o zaman tanrı var" demekmiş gibi geliyor. Ancak yinede güzel bir başlık insanın üzerinde kafa yorduğu bir konu

İnsanın nasıl düşündüğü konusunda tam net bir bilgimiz olsa idi şu an insan gibi düşünen makineler olur tabi o durumda onlara makine demek ne kadar doğru olur.

----

Neyse benim düşüncem beyindeki en önemli özellik öğrenme dediğimiz olayın gerçekleşmesidir.

Çok atrıntılı bilgi yopk sadece düşündüklerimi aktarıyorum dediğim gibi net bir cevap olsaydı makine yapılmış olurdu.

beyin sinir hücrelerinden ve bu hücrelerin ihtiyaçlarını gideren diğer hücrelerden meydana gelmektedir. Herbir sinir hücresi değişen miktarlarda sinir hücreleri iletişim icerisindedir.

Bir sinir hücresi kabaca alıcı uçlardan, hücre çekirdeğinden ve çıkış uçlarından oluşur.

Bir sistem olarak düşünürsek, Girişlerden gelen verileri sistem içerisinde matematik fonksiyonu gibi işleyerek çıkış uçlarına iletir.

tek sinir hücresini düşündüğümüzde girişlerden gelen elektrik sinyalleri farklı seviyelerde olmaktadır.(uyarıcının değerini, kuvvetine miktarına ne derseniz). her bir giriş uçunun etki değerliğide değişmektedir.

Hücrenin sahip olduğu fonksiyon özelliğine göre çıkış uçlarına farklı değerlikler göndermektedir.

Öğrenme dediğimiz olay giriş uçlarının etkinliklerinin değişmesi ve hücre fonksiyonun değişmesi ile oluşur.

Bu benim tahminim. ne kadar çok uyarılması ile alakalı olabilir.

Öğrenilmişliğin sonucunda hücre (öğrenme sonucunda giriş değerine göre çıkışlarda neler olması gerektiği) ne yapması gerekiyorsa ona göre çıkış sinyalleri üretir.

Milyonlarca sinir hücresinin bir araya gelmesi sonucu oluşan sistem düşünebilen bir yapı haline gelmiştir.

Birde şundan bahsedeyim. Öğrenme uyarılma ile doğru orantılı olduğu için insanlar ne yönde daha çok uyarılmışlar ise o yönde düşüneceklerdir. Yanlış öğrenilmiş bir şeyin düzeltilmesi bu yüzden çok zor olmaktadır.

O yüzden bilgi edinirken doğrulukları konusunu da düşünürsek karar almamız daha doğru olacaktır.

Fikirlerin değişmesi için engeller koyulmuşsa beynimize bunun düzelmesi için o yönde daha çok uyarıcı gelmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

gaaaaak gak gak gak.

zavallıcık. sana kargalar gülüyor.

Sitelerde Paylaş
gaaaaak gak gak gak.

zavallıcık. sana kargalar gülüyor.

Gülüyorlar hem de nereleriyle...

Anlamadığı her şeye Tanrı deyip geçen zihniyete yazıklar olsun...İş size kalsa hala mağaralarda yaşardı insanlık.

Sitelerde Paylaş
Gülüyorlar hem de nereleriyle...

Anlamadığı her şeye Tanrı deyip geçen zihniyete yazıklar olsun...İş size kalsa hala mağaralarda yaşardı insanlık.

Sordum soruyla ne alakası var onu anlamadım. Ahmet2007ate rumuzlu arkadaş açıklamaya çalışmış. Kendisine teşekkür ediyorum. Gülsünler çok tık

Sitelerde Paylaş
Bana bakın bu sünnet çocuğu belli ki biraz cahil. Onu köşeye sıkıştırıp pis zehirinizi ona akıtmayın. Bu çocuk artık benim himayemdedir, o kadarrr.

burdan haci il sexy huriye sesleniyorum beni himayenize alırmısınız :D

ulen cubbelı o erkek degılde kız olsydı korumak ıcın nıkahına alırdın demı :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...