Jump to content

Muhammed Ne Zaman Doğmuş?

Recommended Posts

Bir İslamcı siteden alıntı:

‘Peygamberimiz Fil vakasından 50 gün sonra, Rebiüllevvel ayının on ikinci Pazartesi günü, tan yeri ağarırken, Mekke’de dogdu.

Kâinatın Efendisinin doğduğu geceydi... Saatler, doğum anlarını gösteriyordu. Derin bir uykuya dalan Medâyin şehri korkunç bir çatırdı ve gürültü sesiyle uyandı. Hükümdarla birlikte halk da heyecan içinde yataklarından fırladı. Manzara korkunçtu ve telaş verici idi. Hükümdar Sarayının o sapa sağlam burçlarından on dördü çatırdayarak yıkılıvermişti.’

--------------------------

Yalandan kim ölmüş? Salla sallayabildiğin kadar, üstat. Kim tutar seni? Alemde tek geçerim, hem vallahi hem billahi…

Neredeyse dakikasını bile yazacakmışsın amma, ‘ayıp olur artık’ diye ondan vazgeçmişsin; onu anladık da, velakin bir hususu unutmuşsun gibi geldi, bu aciz kardeşine: Doğumun yılını yazmayı unutmuşsun, yılını ! Malum, sizin cenah bu konuda hala anlaşamadı da, 570 miydi, yoksa 571 miydi diye? Muhammed'in 63 yaşında iken 632 yılında ölmesi hesabını tutturmak için canım, başka ne olacak?

İkinci husus; Medayin sarayında sanki kadrolu bir muhabiriniz varmış da, orada sürekli nöbet beklermiş gibi, depremi saatiyle dakikasıyla bildirmiş. Üstelik de yıkılan burçları tek tek sayıp 14 bulmuş ya; vallahi helal olsun ! Kendisini gayretlerinden dolayı can-ü gönülden tebrik ederiz, ama haydi bir laf etmeden de geçmeyelim: Depremin şiddetini de yazmaz mı insan, ‘şu kadar Richter ölçeğinde’ diye… Tüh, tüh; ihmalkarlık işte.

Sitelerde Paylaş

sen arkadaş koca kainatı sahipsiz ve kendiliğinden oluştuğunu millete inandıracaksın ama milyarları aşkın insanın kabul ettiği inandığı sevdiği kendisinden insanlığı öğrendiği merhameti öğrendiği ezilenlerin dostu olan h.z. Muhammed i neredeyse böyle biri gelmemiş diyeceksin.Kendincede dalganı geçeceksin .O size ne yaptıki bu kin ve bu nefreti kusuyorsunuz anlayabilmiş değilim.Olaylar kolay kolay kaybolmaz.İnanmazsın sen şimdi ama Çin de onun gösterdiği ayın ikiye bölünmesi mucizesini adamlar zamanında yazmış ve bu gün ayın ikiye bölünmesi olayını eski kaynaklarında adamlar anlatıyor.Tarihe bakıyorsun tıpa yıp uyuyor buna ne diyeceksin merak ediyorum.Taraflı ve körü körüne inkar etmeyin eğer gerçekleri bulmaksa gayeniz bulursunuz bu güne kadar bulan milyonlarca yabancı gibi.Örneğin fransada komunizmin temsilcisi durumunda olan Ragery garody gibi.ama yok ben illede hata bulacağım illede inkar edeceğim diyorsa bir insan kendisi bilir ama şu soruyu aklından hiç çıkarmayacak.Ya ben yanılıyorsam? ya Allah varsa ? o zaman haliniz ne olacak ?

Sitelerde Paylaş
sen arkadaş koca kainatı sahipsiz ve kendiliğinden oluştuğunu millete inandıracaksın ama milyarları aşkın insanın kabul ettiği inandığı sevdiği kendisinden insanlığı öğrendiği merhameti öğrendiği ezilenlerin dostu olan h.z. Muhammed i neredeyse böyle biri gelmemiş diyeceksin.Kendincede dalganı geçeceksin .O size ne yaptıki bu kin ve bu nefreti kusuyorsunuz anlayabilmiş değilim.Olaylar kolay kolay kaybolmaz.İnanmazsın sen şimdi ama Çin de onun gösterdiği ayın ikiye bölünmesi mucizesini adamlar zamanında yazmış ve bu gün ayın ikiye bölünmesi olayını eski kaynaklarında adamlar anlatıyor.Tarihe bakıyorsun tıpa yıp uyuyor buna ne diyeceksin merak ediyorum.Taraflı ve körü körüne inkar etmeyin eğer gerçekleri bulmaksa gayeniz bulursunuz bu güne kadar bulan milyonlarca yabancı gibi.Örneğin fransada komunizmin temsilcisi durumunda olan Ragery garody gibi.ama yok ben illede hata bulacağım illede inkar edeceğim diyorsa bir insan kendisi bilir ama şu soruyu aklından hiç çıkarmayacak.Ya ben yanılıyorsam? ya Allah varsa ? o zaman haliniz ne olacak ?

nerde yazmış çinli kaynaklar?

gösterin biz de bilelim. ;)

Sitelerde Paylaş

Eyetisyen söyle bakalım ne zaman doğduğu hakkında yoksa şu 632-571=61 çıkarken neden 63 diye sormuyorsundur umarım..

Ayrıca peygamberin doğumu senin bildiğin kadarr basit değl önceden bilinen bir olaydı.bu yüzden doğumuna çok özel kimseler girdi.

Babası abdullaha olan suikast girişimleride sana göre yalan.

Ayrıca anlatımda belki saniye saniye abartıp birleştirmiş olabilirler abartıdır ama o olayların aynı gece vukuu mevcut bu sana görede tesadüf..

Sitelerde Paylaş
Bir İslamcı siteden alıntı:

‘Peygamberimiz Fil vakasından 50 gün sonra, Rebiüllevvel ayının on ikinci Pazartesi günü, tan yeri ağarırken, Mekke’de dogdu.

Kâinatın Efendisinin doğduğu geceydi... Saatler, doğum anlarını gösteriyordu. Derin bir uykuya dalan Medâyin şehri korkunç bir çatırdı ve gürültü sesiyle uyandı. Hükümdarla birlikte halk da heyecan içinde yataklarından fırladı. Manzara korkunçtu ve telaş verici idi. Hükümdar Sarayının o sapa sağlam burçlarından on dördü çatırdayarak yıkılıvermişti.’

Vay be ; inandık elhamdülillah !

Zaten inanmasaydık başkaları müslüman olduğumuzu nerden anlayacaktı ?!

Mümin demek , her anlatılana gönülden boyun eğen demek değil midir ?

Düşünebiliyor musunuz ; Muhammet doğuyor , tam da o gün neler oluyor neler !..

Arabistan El-Cazira televizyon kanalı , Muhammet'in ileride peygamber olacağını bildiği için bu anı kaçırmak istemiyor ve tam da Muhammet'in doğduğu gün kameramanlarıyla resmen soteye yatmış bir vaziyette olayı canlı canlı ekrana getiriyor !

- Evet , işte o an geldi , Muhammet şu anda doğuyor sayın seyirciler , amanın o da ne , Medâyin şehri korkunç bir çatırdı ve gürültü sesiyle uyanıyor . Ay inanmıyorum , olamaz , hükümdar sarayının o sapa sağlam burçlarından on dördü çatırdayarak yıkılıveriyor , bu tarihi an kaçmaz sayın seyirciler ; gördüğünüz üzere kanalımız sizlerle birlikte bu tarihi olaya şahitlik etti , bizi izlemeye devam edin , daha neler olacak göreceksiniz neler , azzzz sonraa ...

Sitelerde Paylaş

Muhammedin dogumu Isanin dogumu hikayesine uydurulmustur. Yoksa yikilan saray falan yok. Isanin yukselisi=Mirac, Isanin dogumundaki gorulen yildiz=Muhammedin dogumundada gorulmus, Isanin onu bunu elliyerek hastaliklari tedavisi=Muhammedin onun bunun yuzune tukurerek hastaliklari iylestirmesi falan gibi.

Fil ayi nedir? O takvimlere gore hesaplar isek her yil 10 gun ileri hesabi yapmak lazimki Muhammedin yasi iyice karisir.

Muho dogmus iste, anasina babasina tesekkur etsin.

Sitelerde Paylaş

En traji komik olan şey ise Türkiye de Muhammed in 2 ayrı zamanda doğumu kutlanıyor..

Biri malım kutlu doğum haftası diğeri ise Mevlid kandilidir..

Nasıl olurda bir insa iki ayrı zaman diliminde doğoabilir ve saftiriklerde ayrı ayrı doğum kutlarlar?

Şimdi bakın Arap Putunun takvimine göre Muhammed in muhtelif doğum tarihleri.. Bir komedi de budur Allah durmadan günleri kayan bir takvimi esas almıştır.. E ne de olsa çölde Bedeviler tarım yapmadıkları için günlerin kaymasının önemi de yoktur.. Bu Allah ta Araplar gibi çöle uyarlanmış bir puttur..

2007 31 Mart

2008 19 Mart

2009 9 Mart

2010 26 Şubat

2011 15 Şubat

2012 4 Şubat

2013 24 Ocak

Sitelerde Paylaş

hata arayan yokki zaten körün gözüne sokuyor kuraN mucize bir kitap gercekten sizlerle dalga gecerken bu kadar fanatigi olması neyle acıklanirki? insanlıgın yuzkarası hareketler yaparken muhammed siz onu hala hosgoru sembolu gibi goruyorsanız mucize olmalı bu yada bindortyuz yıllık bir şaka...

daha kandil gunleriniz bile belli degil ay takvimi devamlı kayar benim saftirik müslümanlarımda o gunlerde sabahlara kadar ibadet yapar...o gun olenleri cennete gonderir allahın sevdigi kulu yapar...iyiki sizler varsınız yoksa bu sıkıntılı hayatımda yuzume gülümsemeleri kim konduracaktı ki..allah mallah yoktur al-lah vardır kabedeki putlardan sadece biri siz muhammed aldı onu goge yukseltti gorunmez yaptı hepsi bu...

Sitelerde Paylaş

Efendimiz dogdugunda tum yildizlar ona secde etmistir.

Bakiniz Kainatin efendisi dunyaya gelirken neler olmus neler;

Amine şöyle demiştir; Muhammed'in doğduğu gece Şam sa­raylarını aydınlatan bir ışık gördüm. Bu ışık sayesinde o sarayları gör­düm.

Hakim, Mustedrek'te daha uzun olarak rivayet etmiştir. 11/616, 617; İmam Ahmed, Musned, İV/184; Beyhakî, Delailu'n-Nubuvve, H/8.

Amine şunu da anlatmıştır: Doğum sancısı tuttuğunda, yıldız­lara bakmaya başladım. Yıldızların sarktıklarını görüyor ve üzerime düşecekler" diyordum.

Beyhakî, Delaıiu'n-Nubuvve, 1/111; Heysemt, Mecmau'z-Zevaid, Vlll/220. Hey-semî, bu haberi, Taberanı'ye nısbet etmiş ve şöyle demiştir: "Bu haberin ravileri arasında Abdulazız İbn İmran vardır ve O, Metruktür."

El-Abbas şöyle demiştir: Rasulullah (s.a.v.) sünnetli ve göbeği kesik olarak doğmuştur. Dedesi Abdulmuttaiib şaşırarak: Benim oğlu­mun önemli bir durumu ve şanı yüce olacak, dedi.

Beyhakî, Delaılu'n-Nubuvve, 1/114; Tarıhu İbn Asakir. I/282 (tehzib); İbn Kesir, el-Bıdaye ve'n-Nİhaye, I!'265; Tabakatu İbn Sa'cl, i/103, Bu rivayetin senedinde, Süleyman İbn Seleme el-Habaın vardır. Bu zat, metruktür.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fil olayını herkes bildiği için burada değinmeye gerek görmüyorum. Yalnız bu konu ile aklımı karıştıran bazı sorulara inanan arkadaşların cevap vermesini istiyorum. Fil olayı Vali Ebrehenin, puta tapanların ibadetinin tek tanrılı bir din inancına yönelmesini sağlamak için Sana adı verilen muhteşem bir kilise yaptırması ve kilisenin içinin putperest bir kişi tarafından pislemesi ile başlamıştır. Pislenen yer o zamana kadar tek tanrılı dinlerin ibadet yerlerinden birisi olan kilisedir. Bugün hiçbir müslümanın ibadet yeri olan camiye saygısızlık yapmasını isteyemeyeceği gibi valide kilisesine istememiştir. O devirde tek tanrılı dine inanan topluluklar hıristiyanlar ve yahudilerdir. Ebrehenin kilise yapmasından daha doğal şey ne olabilir. Ebrehenin savaşı çıkarma nedeni kutsal gördüğü kendi yaptırdığı kiliseye yapılan hakarete karşı putperestleri cezalandırmaktı. Yoksa durup dururken kabeyi hedef almamıştı. Kabe o zamanlarda putların yer aldığı putperestlere ait ibadet yeri değilmiydi. Henüz Muhammedin islam dini de ortada yoktu. Sırf Muhammed doğacak diye böyle bir senaryo Allah tarafından yazılabilir miydi. Üstelik göndermiş olduğu ebabil kuşları hangi orduya taş fırlatıyordu.Taşlar kendine inanan topluluğa atılmıyormuydu. Tanrı neden böyle bir senaryo yazsın. Ben o devirde yaşayan bir putperest olsam bu mucize diye adlandırılan bu olaya kabedeki putların bir lütfu olarak görürdüm. Ve de dinime daha çok bağlanırdım. Çünki kabedeki tanrılarımın, Allaha inananları nasıl cezalandırdığını düşünürdüm. Yoksa 40 gün sonra dünyaya gelecek 40 sene sonra peygamber olacak bir insanın dünyaya gelme olasılığı olarak değil. Hele de arabistanda yaşayan bir arap toplumunun bunu düşüneceği kimsenin aklının ucundan bile geçmez. Kısaca o zamanlarda tek tanrılı bir kaç din varken tanrı kendi göndermiş olduğu dinlerin ibadet yerlerinin pislenmesi suretiyle çıkan savaşın sonucunda kendine inanmayanları değil de inanları ebabil kuşları ve fillerle neden cezalandırsın. Kuranda tanrının kendine inanmayan toplulukları imha edilişlerini kuranın bir çok ayetinde okudum. Fakat kendine inanan toplulukları cezalandıracağını bir türlü anlamış değilim. O devirde yaşayan toplumun fil vakası olayını bugünkü islam alemi gibi yorumlaması da insan aklının almayacağı beklenemez bir durum olarak değerlendiriyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...