Jump to content

Peygamber üzerine bir soru?

Bir Karar Verelim Artık...  

10 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Seçenekler yetersiz..

Örneğin aşağıdaki seçenekleri de sunmalıydın;

"dünyanın balığın üzerinde olduğunu tahmin ediyordu"

"dünyanın balığın üzerinde olduğundan emindi"

"Bir şeyden haberi yoktu ama, soranlara balık mevzusunu salladı"

"aslında öküz mevzusu aklına balıktan daha çok yatıyordu"

İstersen bu başlığı tavanarasına göndermeden sileyim, sen başlığın seçeneklerini yukarıdaki belittiğim seçenekleri de ilave ederek çoğaltıp yeniden aç...

niye siliyorsun anlamadım..Burası herşeyin gayet güzel olarak açıklandığı bir forum değil mi?

ama bir diyorsunuz ki çok zeki dehâ acayip hin..(istemeyerek yazıyorum affet ya Rasulallah)

bir de diyorsunuz ki bunu söyleyecek kadar....(affet)

bu çelişkiyi tam çözmüş değilim arkadaşım..

ha şunu açıklığa kavuşturmak lazımki bu soru peygamberimize iki ayrı vakitte sorulmuş.birinde öküz diğerinde balık demiştir..

"dünyanın balığın üzerinde olduğunu tahmin ediyordu"

tahmin için iyi bir altyapı lazım..bu verilen şıklardan çıkarılacak sonuç..

"dünyanın balığın üzerinde olduğundan emindi"

bu şık çok zekiydi ile aynı..değil mi?

"Bir şeyden haberi yoktu ama, soranlara balık mevzusunu salladı"

bu da şıklarda var..

"aslında öküz mevzusu aklına balıktan daha çok yatıyordu"

bunu ekleyebiliriz..ama hadisin tamamı için konuş muyor muyuz?..

Ben ce sen silme bu konuyu..Cevaplanamayanlar arasına tavan arasına at...tabi yine sen bilirsin..gerçekler silinsede hep gerçektir..

saygılar..

Sitelerde Paylaş

yahu bişeyi anla bari.

yoğunlaşacak bişey yok. sen gitmiş dar açınla bişeler hazırlamışsın.(bunu anlaman zor tabii )

genişlet öle başlık aç bunuda silelim diyor moderatör sen kalkmış. ne diyorsun. sahtekarlığında buraya kadar.siteye geldin. gayet düzenbazca

aklınca cinlik yapıp bizimi kandırcaktın.şimdide abuk subuk şeyler diyip duruyorsun.işine gelincede demokrasi diyorsun.işine gelmeyince iftira atıyorsun. senin gibi bi ton insan var be buraya gelen senin tabirinle beyni yıkanmış ve kafası başka şey almayan.

Sitelerde Paylaş
yahu bişeyi anla bari.

yoğunlaşacak bişey yok. sen gitmiş dar açınla bişeler hazırlamışsın.(bunu anlaman zor tabii )

genişlet öle başlık aç bunuda silelim diyor moderatör sen kalkmış. ne diyorsun. sahtekarlığında buraya kadar.siteye geldin. gayet düzenbazca

aklınca cinlik yapıp bizimi kandırcaktın.şimdide abuk subuk şeyler diyip duruyorsun.işine gelincede demokrasi diyorsun.işine gelmeyince iftira atıyorsun. senin gibi bi ton insan var be buraya gelen senin tabirinle beyni yıkanmış ve kafası başka şey almayan.

bi sn..dar açı şu mu??

--Hz.Muhammed yine bir hinlik düşünümüş...Çok Hin(affeyle ya Rasul)

--Şuna bak..azıcık kafası çalışsa dünyanın ne öküzün ne de balığın üzerinde olmadığını bilirdi...(affet)

Ben bu iki ifadeyide sizlerin 2 ayrı bakış açınıza tercüman oldum... illa biryerlerden alıntı isterseniz yaparım...

şimdi şunun anlamak istiyorum çok mu zeki yoksa çok mu...

saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...