Jump to content

Bu İtiraflar Uydurma mıdır?

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eee sayın ateist sizde Kur'an için aynı şeyi yapıyorsunuz..İşinize gelen yerleri cımbız misali çekiyorsunuz...Sizin kadar olmasada bizde bunu yaparız...Hem o istatisk diye sunduğun araştırmadda yer alan bilim adamların aynı şu uzaylıları yaşam kaynağı olarak düşünen gibiyse...Ne diyim...

sen yazıyı doğru dürüst okumadıysan ben ne yapayım. yazının temasından uzaklaşmış uzaylılara takılmışsın. oysa yazıda bir aldatmacadan bahsediliyor. bir örnek veriliyor. istatistikteki bilim adamlarının kişisel düşüncelerini tek tek bilmemize ise imkan yok.

Sitelerde Paylaş

Artık bıkmadınız mı yalan söylemekten, gerçekleri çarpıtmaktan?

Pierre-Paul Grassé

Pierre-Paul Grassé bir zoolog olmasıyla beraber ateşli bir evrim taraftarıydı. Fakat bu kişi Darwin'in tek kaynaklı yaşam ağacı modelini reddetmekle kalmayıp canlıların hiçbir neden olmaksızın evrilemeyeceğini öne sürmekteydi. Canlıların evrilmesi için içsel bir faktör gerektiğine inanmaktaydı. Fakat bu "içsel faktör" mekanizmasının asla ve asla mistik (tanrı, ruhlar gibi) bir kaynağı olmadığı görüşündeydi. Sizlerin mantığına göre evrim çürütüldüğü an yollar tanrıya çıktığı için her türlü evrimle uyuşmayan -bu kişiler zoolog olsa ve başka türlü bir evrimi savunuyor olsa bile- düşüncesi olan insan evrimi tekrar tekrar çürüttüğü için bu örneği vermeniz gayet doğal.

Prof. Derek Ager

Bu yorumun kesinlikle ve kesinlikle yalan olduğu görüşündeyim. Kaldı ki bu kişi hakkında evrim karşıtı tek bir görüş bulamadım HY kaynakları dışında, tesadüfe bakın.

Robert Andrews Millikan

Yalanın bu kadarı! Robert Andrews Millikan bir fizikçidir "ünlü bir evrimci" değil. Evrim hakkında bir tek yorumu bile yoktur. Kaldı ki evrim hakkında negatif bir yorum yapsaydı bile siz dindar kardeşlerimizin evrim hakkındaki bir yorumu kadar değer biçilirdi o yoruma. Yani koca bir "0".

Lewis Thomas

Yalanlar hâlâ devam ediyor. Lewis Thomas bir fizikçi, şair, etimolog, deneme yazarı, yönetici, eğitmen ve bir araştırmacıydı. "Ünlü bir evrimci" değildi.

Kaldı ki bu kişinin evrim karşıtı görüşü hiç olmadı. Gaia hipotezini destekliyordu. Gaia hiptezi dünyayı bir bütün olarak tek bir organizma olarak düşünebileceğimiz üzerine kurulmuştu.

Jerry Coyne

Sonunda doğru bir bilgiye rastladık.Jerry Coyne'un Chicago Üniversitesi Evrim ve Ekoloji Bölümü'nden olduğu doğru! Fakat neo-Darwinizm konusundaki sözde görüşleri külliyen yalan. Evrim ve Ekoloji bölümünden olan birisinin evrimi reddetmesi ne kadar mantıklı olabilir? İşte yaratılışçı insanların mantığı da bu kadar geçerlidir.

H. S. Lipson

Yine "ünlü bir evrimci" çıktı karşımıza. Tabi ki çıkmadı H. S. Lipson fizik profesörüdür. Yine de arkadaşların araştırmacı ruhuna hayranım. En ufak evrim karşıtı görüşü kaynağına bile bakmadan kanıt süsü vererek bizlerin beğenisine sunuyorlar.

Gregory Alan Pesely

Bu ismi aratınca karşıma sadece HY kaynakları çıktı. Bu sizde bir şüphe yaratmıyorsa söyleyeceğim hiçbir şey sizin görüşünüzü değiştiremez.

Dr. Colin Patterson

Evet, bu kişinin söylediği iddia edilen sözleri buldum, hem de yabancı bir kaynaktan. Peki ya bu evrimi çürütür mü? Bence çürütmez. Yaratılışçılara göre zaten evrim çürük olduğundan -sadece bizi "inandırmaya" çalışmaktalar- ve bu tek söz bizi evrimin çizgisinden ayırmaya yetmeyeceğinden bu kişiyi fazla ciddiye almıyorum.

Kaçtığımı düşünebilirsiniz ama yaratılışçıların kıvırma, çarpıtma, cımbızlama ve kaçma teknikleri yanında sönük kaldığını görebilirsiniz.

Dr. Albert Fleischman

Bu ismi aradığımda karşıma dikkate değer iki sonuç çıktı.

Çocuk kitabı yazarı olan Albert Sidney Fleischman ve doğrulundan emin olan insanın alnını karışlayacağım HY kaynağındaki Dr. Albert Fleischman.

Yalanlar devam etmekte.

W. R. Thompson

Bu kişi üzerinde durmak istiyorum. Commonwealth Institute of Biological Control dendiğinde gözümüze hemen Commonwealth kelimesi çarpıyor. Commonwealth kelimesinin de İngiltere'nin sömürgecilik zamanında kalmış olduğunu da bilmemizde fayda var. W. R. Thompson kişisinin evrim hakkındaki yorumlarının ne kadar sağlıklı olduğunu bu kişinin doğum yılına bakarak öğrenebiliriz. 1887! Ayrıca W. R. Thompson evrim karşıtı görüşlerini güçlendirmek için paleontolojik kanıt yetersizliğini kullanmaktaydı. Günümüzde paleontolojik kanıt yetersizliği, yetersizlikten çıkıp bolluğa dönüşmüştür. Geçmişte kalmış Darwinizm karşıtlarını soslayıp soslayıp önümüze koymaktalar.

E. O. Wiley

E. O. Wiley'e değinmeden önce Norman Macbeth hakkında konuşmak istiyorum. Norman Macbeth emekli bir avukat olmakla beraber hem Darwinizmi hem de yaratılışı kabul etmemektedir. Garip bi insan olan Norman Macbeth'in yazdığı Darwin Retried kitabı ise sadece 178 sayfa. Türlerin Kökeni kitabının ise 495, Kör Saatçi'nin ise 418 sayfa olduğunu göz önüne alırsak 178 rakamı bana göre komik kalıyor. Norman Macbeth'in emekli bir avukat olduğunu göz önüne alırsak E. O. Wiley'nin 178 sayfalık saçma bi kitap hakkındaki yorumlarını dinlememiz için hiçbir neden olmadığı ortaya çıkar. Yaratılışçıların düşüncelerini biliyoruz x değilse y dir. X yerine evrim, y yerine yaratılış koyduk diyelim. Peki ya Norman Macbeth'in düşündüğü gibi "peki ya her ikisi de değilse?".

Uğraşıp didinip araştırıp bu yazıyı yazdım. Kimi kişiler üslûbumu HY zavallısına yakın bulabilir. Bu yakınlık yaratılışçıların kullandığı mantığı gözler önüne sermek içindi.

"Bu İtiraflar Uydurma mıdır?" başlığına verilecek en uygun cevap "Hayır"dır. Başlığa, uydurmanın yanında cımbızlama, çarpıtma, yalan söyleme, bilimsel bir konu hakkında yazan avukatların kitaplarını kaynak olarak alma, 100 yıl önce yaşamış insanların düşüncelerini kanıt olarak ortaya sürme kavramlarını da eklersek ve düzgün bir cümle ortaya çıkarırsak bu sorunun cevabı "evet" olur.

Kaynak olarak sadece araştırmacı kişiliğimle interneti bütünleştirdim.

Sitelerde Paylaş
Artık bıkmadınız mı yalan söylemekten, gerçekleri çarpıtmaktan?

Pierre-Paul Grassé

Pierre-Paul Grassé bir zoolog olmasıyla beraber ateşli bir evrim taraftarıydı. Fakat bu kişi Darwin'in tek kaynaklı yaşam ağacı modelini reddetmekle kalmayıp canlıların hiçbir neden olmaksızın evrilemeyeceğini öne sürmekteydi. Canlıların evrilmesi için içsel bir faktör gerektiğine inanmaktaydı. Fakat bu "içsel faktör" mekanizmasının asla ve asla mistik (tanrı, ruhlar gibi) bir kaynağı olmadığı görüşündeydi. Sizlerin mantığına göre evrim çürütüldüğü an yollar tanrıya çıktığı için her türlü evrimle uyuşmayan -bu kişiler zoolog olsa ve başka türlü bir evrimi savunuyor olsa bile- düşüncesi olan insan evrimi tekrar tekrar çürüttüğü için bu örneği vermeniz gayet doğal.

Prof. Derek Ager

Bu yorumun kesinlikle ve kesinlikle yalan olduğu görüşündeyim. Kaldı ki bu kişi hakkında evrim karşıtı tek bir görüş bulamadım HY kaynakları dışında, tesadüfe bakın.

Robert Andrews Millikan

Yalanın bu kadarı! Robert Andrews Millikan bir fizikçidir "ünlü bir evrimci" değil. Evrim hakkında bir tek yorumu bile yoktur. Kaldı ki evrim hakkında negatif bir yorum yapsaydı bile siz dindar kardeşlerimizin evrim hakkındaki bir yorumu kadar değer biçilirdi o yoruma. Yani koca bir "0".

Lewis Thomas

Yalanlar hâlâ devam ediyor. Lewis Thomas bir fizikçi, şair, etimolog, deneme yazarı, yönetici, eğitmen ve bir araştırmacıydı. "Ünlü bir evrimci" değildi.

Kaldı ki bu kişinin evrim karşıtı görüşü hiç olmadı. Gaia hipotezini destekliyordu. Gaia hiptezi dünyayı bir bütün olarak tek bir organizma olarak düşünebileceğimiz üzerine kurulmuştu.

Jerry Coyne

Sonunda doğru bir bilgiye rastladık.Jerry Coyne'un Chicago Üniversitesi Evrim ve Ekoloji Bölümü'nden olduğu doğru! Fakat neo-Darwinizm konusundaki sözde görüşleri külliyen yalan. Evrim ve Ekoloji bölümünden olan birisinin evrimi reddetmesi ne kadar mantıklı olabilir? İşte yaratılışçı insanların mantığı da bu kadar geçerlidir.

H. S. Lipson

Yine "ünlü bir evrimci" çıktı karşımıza. Tabi ki çıkmadı H. S. Lipson fizik profesörüdür. Yine de arkadaşların araştırmacı ruhuna hayranım. En ufak evrim karşıtı görüşü kaynağına bile bakmadan kanıt süsü vererek bizlerin beğenisine sunuyorlar.

Gregory Alan Pesely

Bu ismi aratınca karşıma sadece HY kaynakları çıktı. Bu sizde bir şüphe yaratmıyorsa söyleyeceğim hiçbir şey sizin görüşünüzü değiştiremez.

Dr. Colin Patterson

Evet, bu kişinin söylediği iddia edilen sözleri buldum, hem de yabancı bir kaynaktan. Peki ya bu evrimi çürütür mü? Bence çürütmez. Yaratılışçılara göre zaten evrim çürük olduğundan -sadece bizi "inandırmaya" çalışmaktalar- ve bu tek söz bizi evrimin çizgisinden ayırmaya yetmeyeceğinden bu kişiyi fazla ciddiye almıyorum.

Kaçtığımı düşünebilirsiniz ama yaratılışçıların kıvırma, çarpıtma, cımbızlama ve kaçma teknikleri yanında sönük kaldığını görebilirsiniz.

Dr. Albert Fleischman

Bu ismi aradığımda karşıma dikkate değer iki sonuç çıktı.

Çocuk kitabı yazarı olan Albert Sidney Fleischman ve doğrulundan emin olan insanın alnını karışlayacağım HY kaynağındaki Dr. Albert Fleischman.

Yalanlar devam etmekte.

W. R. Thompson

Bu kişi üzerinde durmak istiyorum. Commonwealth Institute of Biological Control dendiğinde gözümüze hemen Commonwealth kelimesi çarpıyor. Commonwealth kelimesinin de İngiltere'nin sömürgecilik zamanında kalmış olduğunu da bilmemizde fayda var. W. R. Thompson kişisinin evrim hakkındaki yorumlarının ne kadar sağlıklı olduğunu bu kişinin doğum yılına bakarak öğrenebiliriz. 1887! Ayrıca W. R. Thompson evrim karşıtı görüşlerini güçlendirmek için paleontolojik kanıt yetersizliğini kullanmaktaydı. Günümüzde paleontolojik kanıt yetersizliği, yetersizlikten çıkıp bolluğa dönüşmüştür. Geçmişte kalmış Darwinizm karşıtlarını soslayıp soslayıp önümüze koymaktalar.

E. O. Wiley

E. O. Wiley'e değinmeden önce Norman Macbeth hakkında konuşmak istiyorum. Norman Macbeth emekli bir avukat olmakla beraber hem Darwinizmi hem de yaratılışı kabul etmemektedir. Garip bi insan olan Norman Macbeth'in yazdığı Darwin Retried kitabı ise sadece 178 sayfa. Türlerin Kökeni kitabının ise 495, Kör Saatçi'nin ise 418 sayfa olduğunu göz önüne alırsak 178 rakamı bana göre komik kalıyor. Norman Macbeth'in emekli bir avukat olduğunu göz önüne alırsak E. O. Wiley'nin 178 sayfalık saçma bi kitap hakkındaki yorumlarını dinlememiz için hiçbir neden olmadığı ortaya çıkar. Yaratılışçıların düşüncelerini biliyoruz x değilse y dir. X yerine evrim, y yerine yaratılış koyduk diyelim. Peki ya Norman Macbeth'in düşündüğü gibi "peki ya her ikisi de değilse?".

Uğraşıp didinip araştırıp bu yazıyı yazdım. Kimi kişiler üslûbumu HY zavallısına yakın bulabilir. Bu yakınlık yaratılışçıların kullandığı mantığı gözler önüne sermek içindi.

"Bu İtiraflar Uydurma mıdır?" başlığına verilecek en uygun cevap "Hayır"dır. Başlığa, uydurmanın yanında cımbızlama, çarpıtma, yalan söyleme, bilimsel bir konu hakkında yazan avukatların kitaplarını kaynak olarak alma, 100 yıl önce yaşamış insanların düşüncelerini kanıt olarak ortaya sürme kavramlarını da eklersek ve düzgün bir cümle ortaya çıkarırsak bu sorunun cevabı "evet" olur.

Kaynak olarak sadece araştırmacı kişiliğimle interneti bütünleştirdim.

Çok güzel bir çalışma, zaman ayırdığınız için teşekkürler...

Sitelerde Paylaş
kilise yanlısı bilim adamları..kilisenin ve hristiyan topluluğun sempatisini kazanmaktır amaçları.yoksa biyologların yüzde doksane beşi evrim teorisini kabul eder

tamam.. hadi bu iftiranı ispatla şimdi..duvara çamur yemez..biliyorsun..

Sitelerde Paylaş
yahu gündüzalp sen hala ne ispatından bahsediyorsun.

soru sordun cevapladılar .atmasyonik dayanağın da kalmadı.

bak bakalım h.y nerden alıyormuş engin bilgilerini .bunuda kendi kendine ispata hadi bakalım

bana ne harun yahyadan yav..birtane kitabını okumak nasip olmadı...balarıları ile ilgili bi CDsi vardı ona baktım biraz...

Valla benim elimde gayet güzel gerçekler vaaar..bu gerçekleri anlatmada kullandığım güzel güzel hikayelerim vaaar :);)

tarihinde Gündüzalp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
+18 !

[link]

karantekyilcim...yine kader buluşturdu bizi..

bak şimdi..bu dünya dar-ül hikmettir..herşeyde ama herşeyde bir kasıt bir sebep bir fayda bir ibret bir ders ve bunların tümünü kapsayan şey HİKMET var..

dostum..bunu niye anlamıyorsun..

bak şimdi..mesela gece veya karanlık diye birşey olmasa biz ışık diye birşeyin varlığından inan heberdar bile olmazdık..

veya siyah olmasa beyaı anlamazdık..yani herşey zıttı ile kaim..yani birşeyin kıymetini anlamak için onun zıttı lazım..yani hava aldığımızın kıymetini havasızlık ile veya işte sıhhatli olmanın kıymetini hasta olunca anlıyoruz..

o linkdeki bebek için de böyle düşünebiliriz...hem o bebekten başka milyonlarca sağlam bebekler var..birkere onlara bakıp da ibret almasını bilmek lazım...

saygılar karantekyilcim..yanlış mıyım :) ?

Sitelerde Paylaş

bana ne harun yahyadan yav..birtane kitabını okumak nasip olmadı...balarıları ile ilgili bi CDsi vardı ona baktım biraz...

Valla benim elimde gayet güzel gerçekler vaaar..bu gerçekleri anlatmada kullandığım güzel güzel hikayelerim vaaar :);)

Acaba alintisini yaptiginiz yazilar kime ait sizce?.Moleskine cok guzel bir arastirma yaparak bu harun yahya adli sahsin sahtekarliklarini ortaya cikarmis .Sanirim bunlara karsi soyleyecek birseyiniz yok .Bu dunku bir musluman tarafindan foruma getirilen firavun hikayesine (herhalde 100 kere getirilmis ve 100 kere de mat olup donmustur bu sahtekarlar) benzedi.Herhalde dogrulugunu arastirmadan ateistleri mat ettim havalarinda bu zirvaliklari buraya getirmek ortak ozelliginiz olsa gerek.

Sitelerde Paylaş
Acaba alintisini yaptiginiz yazilar kime ait sizce?.Moleskine cok guzel bir arastirma yaparak bu harun yahya adli sahsin sahtekarliklarini ortaya cikarmis .Sanirim bunlara karsi soyleyecek birseyiniz yok .Bu dunku bir musluman tarafindan foruma getirilen firavun hikayesine (herhalde 100 kere getirilmis ve 100 kere de mat olup donmustur bu sahtekarlar) benzedi.Herhalde dogrulugunu arastirmadan ateistleri mat ettim havalarinda bu zirvaliklari buraya getirmek ortak ozelliginiz olsa gerek.

1: Kimse kimseyi mat,mors vs.. filan etmiyor..(en azından benim öyle bir niyetim yok)

2: Benim kendimce benimsediğim bir felsefem var..buyrun paylaşayım"Bu dünyada her tencereye illa bir kapak bulunur..."

3: Bu forumda istifadem öyle böyle değil..İmanım arttı yemin ederim..bilmediğim şeyleri öğrendim..eksiklerimi tamamladım..O yüzden bu forumu seviyorum...

4: Bu konunun ilk mesajındaki itirafları bir siteden ki siteye ben güveniyorum copy-paste yaptım sizlere udurma olup olmadığını sordum..(tüm sayfaları okumadım -üşendim-)Yazılanlara göz attım,sadece ikili dalaş..başka birşey yok..yani bunlara tamam kilise zoru filan da diyebilirsiniz..veya adamlar mezara yaklaşmış-yumurta meselesi- falan diye bilirsiniz..ki dediniz de zaten..

saygılar...

Not:Harun Yahya'yı açıkçası çok sevmem..yani tamam gayet güzel adam sallama veya gerçek bir araştırma yapıyor üretiyor çalışıyor çabalıyor..hatta bu aralar mehdiyetini ilan edecek adamcâz:)(ee...haketti ama valla... :P )

Haa.asıl diyeceğim şuydu..en azından beni Harun Yahya ile bir tutmayın...benim için illa bir kalıp bulacaksanız ben Risale-i Nur okuyorum..Hani şu "DELİ" varya onun kitaplarını :)

Sitelerde Paylaş

ya gündüzalp seninkiler tarihi ve değeri geçmiş hikayeler .

Sitelerde Paylaş
ya gündüzalp seninkiler tarihi ve değeri geçmiş hikayeler .

olurmu olm.. :) o hikayeler ile nurcular binlerce insan hatta yüzbinlerce insan kandırdı.. haberin vardır mutlaka.. :)

ama benim karnım tok arkadaş dersen sen bilirsin tabii..Ama atı alan üsküdarı hatta trakyayı geçti Avrupaya dayandı haberin olsun..Benim de niyetim var hatta..Şöyle İspanya'ya filan..mimarlık üzerinden yüksek yapmak istiyorum..biraz da orda kalır İspanyol kafalarız hikayelerle :D :D

Sitelerde Paylaş

Bu konunun ilk mesajındaki itirafları bir siteden ki siteye ben güveniyorum copy-paste yaptım sizlere udurma olup olmadığını sordum..(tüm sayfaları okumadım -üşendim-)Yazılanlara göz attım,sadece ikili dalaş..başka birşey yok..yani bunlara tamam kilise zoru filan da diyebilirsiniz..veya adamlar mezara yaklaşmış-yumurta meselesi- falan diye bilirsiniz..ki dediniz de zaten..

saygılar...

Not:Harun Yahya'yı açıkçası çok sevmem..yani tamam gayet güzel adam sallama veya gerçek bir araştırma yapıyor üretiyor çalışıyor çabalıyor..hatta bu aralar mehdiyetini ilan edecek adamcâz:)(ee...haketti ama valla... :P )

Haa.asıl diyeceğim şuydu..en azından beni Harun Yahya ile bir tutmayın...benim için illa bir kalıp bulacaksanız ben Risale-i Nur okuyorum..Hani şu "DELİ" varya onun kitaplarını :)[/b]

Bu Harun Yahya adli sahtekarin duzenbazliklari , nasil tarafli ceviri yaptigi bu forumdaki ,bu konuda detayli arastirma yapan arkadaslar tarafindan ortaya cikarildi .Siz bile ufak bir arastirma ile , konu hakkinda bilginiz olsun ya da olmasin , bu sahtekarin ne kadar duzenbaz oldugunu ortaya cikarabilirsiniz .Yapmaniz gereken adi gecen bilim adamlari ya sarfettikleri

sozler ile ilgili internette arastirma yapmak ve bulduklarinizi Harun Yahya cevirileri ile karsilastirmak .Gercekten zor degil.

Harun Yahya ne arastirma yapip uretiyormus? Tek yaptigi bilim adamlarinin soylediklerine ceviri manupulasyonu yapmak ve kendisi ile ayni zirvaliklari yazan hristiyanlarin kitaplarini copy paste yapmak.Bu mu arastirma ? Bu mu bilim?

Bu surungen evrim ile ilgili internette ne ararsan ilk once karsina cikiyor.Bu baglamda ulkem gencligini kendi zirvaliklari ile zehirliyor.

Kendisi hakkinda bir elestiri yazan internet sayfalarini kapattiriyor.Madem yazdiklarindan , goruslerinden o kadar emin gotu yiyorsa cevap versinde gorelim.

Sitelerde Paylaş
....erinden o kadar emin gotu yiyorsa cevap versinde gorelim.

bilader tarzın,üslubun neyse benden de öyle bir cevap alırsın ona göre..

Şimdi Harun Yahya'yı tartışacak değiliz..Sadece sana 2 soru..??

1-İnsanlarda bulunan ve çok işe yaraytan olmazsa olmaz olan şu duyguları bana evrim ile açıklar mısın??

a)Merak b)Taraftarlık c)Sevmek d)Şefkat etmek

2-Bunlardan yoksun bir dünyaya bunlar nasıl oldu da nereden geldi.??Biz biliyoruz ki gerçeğine çok benzeyen bir çiçek asla yapansız olmaz...Peki gerçeği nasıl oldu da bir yapanı olmadan vücuda geliyor..Tohumda toprakta mı var bu özellikler?(renk koku üreme özelliği meyve oluşturma özelliği)

NOT:Kolay gelsin..Cevaplamama hakkına sahipsin..

süreniz mezara kadardır..Her soru ebedi hayat değerindedir...başarılar..

Sitelerde Paylaş

çok güzel bir noktaya parmak basmış konuyu acan arkadas.Daha teori olmasına ragmen arkadaslar sanki kanunmuş gibi evrim TEORİSİnden bahsediyor ben ona hayret ediyorum.Daha adamların kendileri bu teorinin saçmalığını öne sürerken at gözlükleri ile arkadaslar evrimi savunuyor kanun gibi.Demek ki ateistlerde de bir yobazlık söz konusu. Her neyse konu şu ki materyalistlerin kendileri çıkmazdayken biz ne diye evrimin doğruluğunu kabul edelim ki kanun olsun kabul ederiz( tabi olursa hehehehe ) :))))))

Sitelerde Paylaş
bilader tarzın,üslubun neyse benden de öyle bir cevap alırsın ona göre..

Şimdi Harun Yahya'yı tartışacak değiliz..Sadece sana 2 soru..??

1-İnsanlarda bulunan ve çok işe yaraytan olmazsa olmaz olan şu duyguları bana evrim ile açıklar mısın??

a)Merak b)Taraftarlık c)Sevmek d)Şefkat etmek

2-Bunlardan yoksun bir dünyaya bunlar nasıl oldu da nereden geldi.??Biz biliyoruz ki gerçeğine çok benzeyen bir çiçek asla yapansız olmaz...Peki gerçeği nasıl oldu da bir yapanı olmadan vücuda geliyor..Tohumda toprakta mı var bu özellikler?(renk koku üreme özelliği meyve oluşturma özelliği)

NOT:Kolay gelsin..Cevaplamama hakkına sahipsin..

süreniz mezara kadardır..Her soru ebedi hayat değerindedir...başarılar..

Niye tasvip etmedigin bir sahis ile soylediklerimi uzerine aliniyorsun ? Benim yazdiklarim sadece bu sahtekarla ilgili.Senin sahsina karsi herhangi bir saldirim olmadi.En azindan bu baslik altinda yahya ile ilgili sana cevap verilenlerden tatmin olmus gorunuyorsun .Bu sordugun sorular burada defalarca tartisildi .Sen nasil herseyin bir tasarlayicisi var diyorsan buna karsin ateistlerin aklina da bu tasarlayicinin da tasarlayicisi olmasi gerekmez mi ? Gibi sorular geliyor.Bu sekilde bir cember etrafinda dolaniliyor. Kuranin insan elinden ciktigina dair ortada bircok kanit varken buna inanmak akli isi degil bana gore.

Sitelerde Paylaş
Niye tasvip etmedigin bir sahis ile soylediklerimi uzerine aliniyorsun ? Benim yazdiklarim sadece bu sahtekarla ilgili.Senin sahsina karsi herhangi bir saldirim olmadi.En azindan bu baslik altinda yahya ile ilgili sana cevap verilenlerden tatmin olmus gorunuyorsun .Bu sordugun sorular burada defalarca tartisildi .Sen nasil herseyin bir tasarlayicisi var diyorsan buna karsin ateistlerin aklina da bu tasarlayicinin da tasarlayicisi olmasi gerekmez mi ? Gibi sorular geliyor.Bu sekilde bir cember etrafinda dolaniliyor. Kuranin insan elinden ciktigina dair ortada bircok kanit varken buna inanmak akli isi degil bana gore.

defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı defalarca tartışıldı

alla allaaa.... <_< sorduğum ilk kişi değilsin dostum...ama sen de kitlendin yani...

neyse....gelelim tasarımcının tasarımcısı muhabbetine...bu konuyu Aristo yılaaar önce çözmüş..yani aslında çözmemiş fakat ortaya attığı bir kural var ki o da "teselsülün muhaliyeti"..

bunu da forumda abartmıyorum 351435143543514365461461436462.kez yazdık yayınladık :)

ara bul.. banane..

Sitelerde Paylaş

neyse....gelelim tasarımcının tasarımcısı muhabbetine...bu konuyu Aristo yılaaar önce çözmüş..yani aslında çözmemiş fakat ortaya attığı bir kural var ki o da "teselsülün muhaliyeti"..

bunu da forumda abartmıyorum 351435143543514365461461436462.kez yazdık yayınladık :)

ara bul.. banane..

Tasarımcının tasarımcısı küçümsediğin kadar küçük bir problem değil. Sen tanrı kavramını sorgulamadan, aksini düşünmeye teşebbüs bile etmeden haşa diyip kendini engellediğin için bu sorunun önemini bilmiyorsun.

Teselsülün muhaliyeti gibi sapına kadar arapça bir çeviri yaplımış, ingilizce özentililerden bir farkınız yok.

Her neyse, okudum ne olduğunu.Fakat bu teori, "Ama illa ki bir şey kendiliğinden var olmak zorunda, o zaman tanrı var" akıl yürütmesi.

Bu ciddi bir sorudur. Bunu düşünmek insana kafayı yedirtir. Ben doğduğumdan beri düşünüyorum. Ama öyleyse tanrı vardır çıkarımı kolaya kaçmaktır." Olsa olsa budur" yaklaşımıdır. insanın bu soru üzerinde daha fazla düşünmesini engeller.

Buna bir tanrı şeklinde cevap bulsan bile ardından birsürü soru gelir.

O var olmanın ilk sebebini başlatıp geri kalan her şeyi kendi haline bırakmış olabilir, her şeyi yine ayrı ayrı kendi yaratmış da olabilir. Dünya hayatına, ahlaka, yaşama yönelik mesajlar göndermiş olabilir ,ama olmayabilir de . Hadi bunların hepsini yapsın, o zaman bunu islam, hıristiyanlık ya da henüz tanımlanmamış bir din şeklinde yapmış olabilir. Geri kalan her şey o kadar ihtimaller üzerine ki gördüğün gibi, tanrıyı kendi dininin söylediği şekilde kabul etmek, milyonlarca ihtimalden birini sadece dinin öyle söylediği için kabul etmek demek oluyor.

Sitelerde Paylaş
çok güzel bir noktaya parmak basmış konuyu acan arkadas.Daha teori olmasına ragmen arkadaslar sanki kanunmuş gibi evrim TEORİSİnden bahsediyor ben ona hayret ediyorum.Daha adamların kendileri bu teorinin saçmalığını öne sürerken at gözlükleri ile arkadaslar evrimi savunuyor kanun gibi.Demek ki ateistlerde de bir yobazlık söz konusu. Her neyse konu şu ki materyalistlerin kendileri çıkmazdayken biz ne diye evrimin doğruluğunu kabul edelim ki kanun olsun kabul ederiz( tabi olursa hehehehe ) :))))))

"Kuram veya teori, sistemli bir biçimde düzenlenmiş birçok olayı açıklayan ve bir bilime temel olan kurallar, yasalar bütünüdür.

Kuram kavramlaştırmaya yönelik olarak, değişkenler arasındaki ilişkiyi basit ve anlaşılır bir biçimde ifade etmek amacıyla birleştirilimiş tanımlar, örgütlendirilmiş gözlemler, koşullar ve ilkeler bütünüdür.

Bilimde kullanıldığı anlamıyla kuram, çok sayıda doğal gözlemi birbirine bağlayan bir gerçekler ve açıklamalar bütünüdür. Bir tahmin veya hipotez değildir. Kuantum kuramı, Görelilik kuramı, Evrim kuramı gibi birçok kuram, günümüz bilim çevrelerinde yaygın olarak kabul gören, az sayıda prensiple çok sayıda gözlemi birleştiren ve açıklayan kavramlar ve açıklamalar bütünüdür. Şu an deneme aşamasında olan, ve bir gün yeteri kadar denendiklerinde kanun konumuna yükselecek olan tahminler değildir."

daha önce dinciler bilimsel yöntemler hakkında cahiller diye bu konuda başlık açmıştım ama kimse ilgilenmedi. gördüğün üzere teorinin her aşaması bilimseldir ve kanıtlanmıştır. bu düşüncelerinizi bir bilim insanına anlatsanız herhalde çok gülerdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...